Rådmenn i Kommune-Norge

Ledelse. Sjekk hvem som er rådmennene i Kommune-Norge, og hvor lenge de har sittet i jobben via vårt interaktive kart.

Her er oversikt over hvem som er ansatt som rådmenn i Kommune-Norge. Oversikten viser fast ansatte rådmenn, kommuner uten data står for tiden uten fast ansatt toppsjef. Lista er sist oppdatert per 1. januar 2017.

Her finner du oversikten i tabellform:

Table
KnrKommuneFylkeNavnAnsatt år
101HaldenØstfoldRoar Vevelstad2015
104MossØstfoldBente Hedum2011
105SarpsborgØstfoldUnni Skaar2010
106FredrikstadØstfoldOle Petter Finess2015
111HvalerØstfoldDag Willien Eriksen2013
118AremarkØstfoldJon Fredrik Olsen2005
119MarkerØstfoldTove Kolstad Skadsheim2016
121RømskogØstfoldAnn Kirsti Johnsen2010
122TrøgstadØstfoldBetty Hvalsengen2017
123SpydebergØstfoldHeidi Vildskog2013
124AskimØstfoldSynnøve Rambek2011
125EidsbergØstfoldTom-Arne Tørfoss2009
127SkiptvetØstfoldPer Egil Pedersen2013
128RakkestadØstfoldAlf Thode Skog1997
135RådeØstfoldMorten Svagård2005
136RyggeØstfoldIvar Nævra 2009
137Våler (Østf.)Østfold
138HobølØstfoldBjørn Sjøvold2013
211VestbyAkershus og OsloSjur Authen2015
213SkiAkershus og OsloAudun Fiskvik2008
214ÅsAkershus og OsloTrine Christensen2011
215FrognAkershus og OsloHarald Karsten Hermansen2011
216NesoddenAkershus og OsloGeir Grimstad2008
217OppegårdAkershus og Oslo
219BærumAkershus og OsloErik Kjeldstadli2013
220AskerAkershus og OsloLars Bjerke2009
221Aurskog-HølandAkershus og OsloSiri Hovde2009
226SørumAkershus og OsloSiri Gauthun Kielland2014
227FetAkershus og OsloTrine Wikstrøm2013
228RælingenAkershus og OsloEivind Glemmestad2004
229EnebakkAkershus og OsloKjersti Øiseth2010
230LørenskogAkershus og OsloRagnar Christoffersen2013
231SkedsmoAkershus og OsloTorstein Leiro1995
233NittedalAkershus og OsloAnne-Birgitte Arentz Sveri2009
234GjerdrumAkershus og OsloFrits Arne Eriksen2011
235UllensakerAkershus og OsloTor Arne Gangsø2013
236NesAkershus og OsloJohnny Pedersen2011
237EidsvollAkershus og OsloKnut Haugestad2014
238NannestadAkershus og OsloPaul Glomsaker2013
239HurdalAkershus og Oslo
301OsloAkershus og Oslo
402KongsvingerHedmarkTorleif Lindahl2012
403HamarHedmarkBjørn Gudbjørgsrud2015
412RingsakerHedmarkJørn Strand2007
415LøtenHedmarkTollef Imsdalen2011
417StangeHedmarkStein Erik Thorud2009
418Nord-OdalHedmarkRunar Kristiansen2013
419Sør-OdalHedmarkRune Hallingstad2015
420EidskogHedmarkHelge Meyer2010
423GrueHedmarkTurid Bjerkestrand2012
425ÅsnesHedmarkFrank Hauge2012
426VålerHedmarkLars-Arne Oldernes2015
427ElverumHedmarkKristian Trengereid2015
428TrysilHedmarkJan Sævig2016
429ÅmotHedmarkRandi Dørum2012
430Stor-ElvdalHedmarkLeif Harald Walle2014
432RendalenHedmarkAnne Lise Trøen2010
434EngerdalHedmarkLage Trangsrud2017
436TolgaHedmarkStein Halvorsen2010
437TynsetHedmarkArild Einar Trøen2011
438AlvdalHedmarkErling Straalberg2008
439FolldalHedmarkTorill Tjeldnes2014
441OsHedmarkArne Svendsen2010
501LillehammerOpplandTord Buer Olsen2015
502GjøvikOpplandMagnus Mathisen2014
511DovreOpplandHalvor Nissen2013
512LesjaOppland
513SkjåkOpplandSvein Holen2014
514LomOpplandOla Helstad2003
515VågåOpplandÅdne Bakke 2014
516Nord-FronOpplandArne Sandbu1993
517SelOpplandKaija Eide Drønen2012
519Sør-FronOpplandJan Reinert Rasmussen1990
520RingebuOpplandPer Lervåg2012
521ØyerOpplandÅdne Bakke 2017
522GausdalOpplandRannveig Mogren2008
528Østre TotenOpplandAslaug Dæhlen2011
529Vestre TotenOpplandBjørn Fauchald2010
532JevnakerOpplandMay-Britt Nordli2011
533LunnerOpplandDag Flacké 2017
534GranOpplandLars Ole Saugnes2016
536Søndre LandOpplandArne Skogsbakken2015
538Nordre LandOpplandJarle Snekkestad2006
540Sør-AurdalOpplandHåkon Rydland2016
541EtnedalOpplandKai Egil Bachér2009
542Nord-AurdalOpplandKristian Sagnes Damstuen2016
543Vestre SlidreOpplandMartin Sæbu2016
544Øystre SlidreOpplandØivind Langseth2012
545VangOpplandReidar Thune1997
602DrammenBuskerudOsmund Kaldheim2010
604KongsbergBuskerudWenche Grinderud2013
605RingerikeBuskerudTore Isaksen2014
612HoleBuskerudTorger Ødegaard2016
615FlåBuskerudOdd Egil Stavn2007
616NesBuskerudTorbjørn Hansen2014
617GolBuskerudHege Mørk2007
618HemsedalBuskerudOle Johnny Stavn2015
619ÅlBuskerudTone Tveito Eidnes2012
620HolBuskerudLars Ole Skogen2006
621SigdalBuskerudJostein Harm2016
622KrødsheradBuskerudAnita Larsen2013
623ModumBuskerudAud Norunn Strand2007
624Øvre EikerBuskerudTrude Andresen2015
625Nedre EikerBuskerudTruls Hvitstein2016
626LierBuskerudHans-Petter Christensen2005
627RøykenBuskerudPer Morstad2015
628HurumBuskerudLars Joakim Tveit2016
631FlesbergBuskerudJon Gjæver Pedersen1995
632RollagBuskerudHans Henrik Thune2008
633Nore og UvdalBuskerudRune Willy Antonsen2016
701HortenVestfoldRagnar Sundklakk2005
702HolmestrandVestfoldThor Smith Stickler2009
704TønsbergVestfoldGeir Viksand2012
709LarvikVestfoldInger Anne Speilberg2012
710SandefjordVestfoldGudrun Grindaker2017
711SvelvikVestfoldGro Herheim2013
713SandeVestfoldOlav Grande2011
714HofVestfoldJorid Sønju2011
716ReVestfoldTrond Wifstad2002
722NøtterøyVestfoldToril Eeg2010
723TjømeVestfoldChristine Norum2010
728LardalVestfoldMette Hvål 2012
805PorsgrunnTelemarkPer Wold2011
806SkienTelemarkOle Magnus Stensrud2015
807NotoddenTelemarkSvein Aannestad2014
811SiljanTelemarkJan Sæthre1999
814BambleTelemarkTore Marthinsen2004
815KragerøTelemarkInger Lysa2015
817DrangedalTelemarkJørn Christian Schjøth Knudsen2007
819NomeTelemarkBjørn G. Andersen2003
821TelemarkÅse Egeland2009
822SauheradTelemarkHans Erik Utne2011
826TinnTelemarkRune Lødøen2006
827HjartdalTelemarkRune Christoffersen Engehult2010
828SeljordTelemarkPer Dehli2010
829KviteseidTelemarkØystein Tveit2014
830NissedalTelemarkSverre Sæter2009
831FyresdalTelemarkKetil O. Kiland2008
833TokkeTelemarkJohn Kleiv2017
834VinjeTelemarkJan Myrekrok2014
901RisørAust-AgderTrond Aslaksen2014
904GrimstadAust-AgderTone Marie Nybø Solheim2016
906ArendalAust-AgderHarald Danielsen1999
911GjerstadAust-AgderTorill Neset2015
912VegårsheiAust-AgderOle Petter Skjævestad2012
914TvedestrandAust-AgderJarle Bjørn Hanken2016
919FrolandAust-AgderWilly Hægeland2007
926LillesandAust-AgderJan Henning Windegaard2009
928BirkenesAust-AgderAnne Stapnes2017
929ÅmliAust-AgderChristina Ødegård2014
935IvelandAust-AgderSten Albert Reisænen2010
937Evje og HornnesAust-AgderArild Johannessen2006
938ByglandAust-AgderAasmund Lauvdal2011
940ValleAust-AgderEivind Berg2011
941BykleAust-AgderTallak Hoslemo2005
1001KristiansandVest-AgderTor Sommerseth2004
1002MandalVest-Agder
1003FarsundVest-AgderVidar Torsøe2015
1004FlekkefjordVest-AgderBernhard Nilsen2014
1014VenneslaVest-AgderSvein Skisland2005
1017SongdalenVest-AgderKjell A. Kristiansen 2014
1018SøgneVest-AgderKim Høyer Holum2008
1021MarnardalVest-AgderHans Seyffarth Stusvik2009
1026ÅseralVest-AgderKjell Gunnar Olsen2012
1027AudnedalVest-AgderKjell Olav Hæåk2000
1029LindesnesVest-AgderRune Stokke2012
1032LyngdalVest-AgderNorman Udland2012
1034HægebostadVest-AgderIvan Sagebakken2008
1037KvinesdalVest-AgderCamilla Bruno Dunsæd2007
1046SirdalVest-AgderInge H. Stangeland2014
1101EigersundRogalandGro Anita Trøan2016
1102SandnesRogalandBodil Sivertsen2013
1103StavangerRogalandPer Kristian Vareide2016
1106HaugesundRogalandOle Bernt Thorbjørnsen 2014
1111SokndalRogalandDag Sørensen2012
1112LundRogalandStåle Kongsvik2015
1114BjerkreimRogalandØrjan Daltveit2015
1119RogalandAnne Berit Berge Ims 2014
1120KleppRogalandTorild Lende Fjermestad2016
1121TimeRogalandBrit Nilsson Edland2001
1122GjesdalRogalandKnut Underbakke2013
1124SolaRogalandIngrid Nordbø2011
1127RandabergRogalandMagne Fjell2008
1129ForsandRogalandSøren Jensen2014
1130StrandRogalandJon Ola Syrstad2009
1133HjelmelandRogalandWictor Juul2017
1134SuldalRogalandØyvind Valen2013
1135SaudaRogalandWiktor Juul2013
1141FinnøyRogalandHelen M. Ohm2010
1142RennesøyRogalandBirger S. Clementsen2013
1144KvitsøyRogalandAndreas Polster2000
1145BoknRogalandJan Erik Nygaard1981
1146TysværRogalandArvid S. Vallestad2007
1149KarmøyRogalandSigurd Eikje2013
1151UtsiraRogalandBjørn Aadnesen2012
1160VindafjordRogalandKristian Birkeland2009
1201BergenHordaland
1211EtneHordalandPål Nygård2016
1216SveioHordaland
1219BømloHordalandGeir Ebbesvik Aga2015
1221StordHordalandMagnus Mjør2008
1222FitjarHordalandAtle Tornes2004
1223TysnesHordalandSteinar Dalland2013
1224KvinnheradHordalandOdd Ivar Øvregård2016
1227JondalHordalandSiv Helle Prestegård2010
1228OddaHordalandOle-Jørgen Jondahl2016
1231UllensvangHordalandMagnus Steigedal2015
1232EidfjordHordalandGeir Underhaug2016
1233UlvikHordaland
1234GranvinHordalandTrude Hoflandsdal Letnes2014
1235VossHordalandEinar Hauge1998
1238KvamHordalandArild McClellan Steine2012
1241FusaHordaland
1242SamnangerHordaland
1243OsHordalandChristian Fotland2016
1244AustevollHordalandHelge Skugstad2013
1245SundHordalandRune Lid2016
1246FjellHordalandSteinar Nesse2005
1247AskøyHordalandEystein Venneslan2015
1251VaksdalHordalandTrine P. Grønbech2011
1252ModalenHordalandØivind Olsnes2010
1253OsterøyHordalandIngvild Hjelmtveit2017
1256MelandHordalandIngvild Hjelmtveit2011
1259ØygardenHordalandSiri Fahlvik Pettersen2012
1260RadøyHordalandJarle Landås2012
1263LindåsHordalandØrjan Raknes Forthun2014
1264AustrheimHordalandJan Olav Osen1986
1265FedjeHordalandIngebjørg Vamråk2016
1266MasfjordenHordalandSvein Helge Hofslundsengen2011
1401FloraSogn og FjordaneTerje Heggheim2009
1411GulenSogn og FjordaneReidun Halland2013
1412SolundSogn og FjordaneErik Askeland2010
1413HyllestadSogn og FjordaneBente Nesse2012
1416HøyangerSogn og FjordaneArve Varden2011
1417VikSogn og FjordaneOddbjørn Ese2008
1418BalestrandSogn og FjordaneKjellaug Brekkhus2011
1419LeikangerSogn og FjordaneOdd Arve Rakstad1990
1420SogndalSogn og FjordaneJostein Aanestad2001
1421AurlandSogn og FjordaneSteinar Søgaard2010
1422LærdalSogn og FjordaneAlf Olsen jr.2010
1424ÅrdalSogn og FjordaneOlve Fossedal2015
1426LusterSogn og FjordaneJarle Skartun2012
1428AskvollSogn og FjordaneHåkon Loftheim2013
1429FjalerSogn og FjordaneMartin Lundgård2016
1430GaularSogn og FjordaneAtle Fasteland2016
1431JølsterSogn og FjordaneEllen Jensen2017
1432FørdeSogn og FjordaneOle John Østenstad2003
1433NaustdalSogn og FjordaneØyvind Bang-Olsen2010
1438BremangerSogn og FjordaneTom Joensen2008
1439VågsøySogn og FjordaneKnut Ove Leite2014
1441SeljeSogn og FjordaneØrnulf Lillestøl2015
1443EidSogn og FjordaneÅslaug Krogsæter2015
1444HornindalSogn og FjordaneAnn Kristin Langeland2013
1445GloppenSogn og FjordaneJan Kåre Fure2014
1449StrynSogn og FjordaneRune Hovde2017
1502MoldeMøre og RomsdalArne Sverre Dahl2008
1504ÅlesundMøre og RomsdalAstrid Eidsvik2015
1505KristiansundMøre og RomsdalArne Ingebrigtsen2015
1511VanylvenMøre og RomsdalAndreas Chr. Nørve 2015
1514SandeMøre og RomsdalAsle John Giske2015
1515HerøyMøre og RomsdalOlaus Jon Kopperstad2015
1516UlsteinMøre og RomsdalEinar Vik Arset2010
1517HareidMøre og RomsdalRagnhild Velsvik Berge2016
1519VoldaMøre og RomsdalRune Sjurgard2012
1520ØrstaMøre og RomsdalWenche Solheim2011
1523ØrskogMøre og RomsdalSynnøve V. Synnes2013
1524NorddalMøre og RomsdalTor Helge Stavdal2014
1525StrandaMøre og RomsdalÅse Elin Hole2016
1526StordalMøre og RomsdalAnne Berit Løset2015
1528SykkylvenMøre og RomsdalMay-Helen Molvær Grimstad2014
1529SkodjeMøre og RomsdalBente Glomset Vikhagen2014
1531SulaMøre og RomsdalLeon Aurdal2013
1532GiskeMøre og RomsdalMarit Elisabeth Larssen2014
1534HaramMøre og RomsdalTurid Hanken2009
1535VestnesMøre og RomsdalTone Roaldsnes2005
1539RaumaMøre og RomsdalOddbjørn Vassli2012
1543NessetMøre og RomsdalAnne Grete Klokset2016
1545MidsundMøre og RomsdalKetil Ugelvik2011
1546SandøyMøre og Romsdal
1547AukraMøre og RomsdalIngrid Husøy Rimstad2014
1548FrænaMøre og RomsdalAnders Skipenes2014
1551EideMøre og RomsdalOle Bjørn Moen 2012
1554AverøyMøre og RomsdalKnut Mostad2013
1557GjemnesMøre og RomsdalBirgit Eliassen2012
1560TingvollMøre og RomsdalOlaug Haugen2012
1563SunndalMøre og RomsdalRandi Dyrnes2016
1566SurnadalMøre og RomsdalKnut Haugen2012
1567RindalMøre og RomsdalBirgit Reisch2014
1571HalsaMøre og RomsdalAnita Ørsal Oterholm2016
1573SmølaMøre og RomsdalKirsten Skaget2007
1576AureMøre og RomsdalMartin Olav Folde2008
1601TrondheimSør-TrøndelagMorten Wolden2016
1612HemneSør-TrøndelagTorger Aarvaag2008
1613SnillfjordSør-TrøndelagArild Risvik2014
1617HitraSør-TrøndelagLaila Eide Hjertø2014
1620FrøyaSør-TrøndelagSvanhild Mosebakken2013
1621ØrlandSør-TrøndelagSnorre Glørstad2012
1622AgdenesSør-TrøndelagJohn Ola Selbekk 2004
1624RissaSør-TrøndelagVigdis Bolås2012
1627BjugnSør-TrøndelagEmil Raaen2015
1630ÅfjordSør-TrøndelagPer Ola Johansen2014
1632RoanSør-TrøndelagRoy Hemmingsen2013
1633OsenSør-TrøndelagRoar Leirset2010
1634OppdalSør-TrøndelagDagfinn Skjølsvold2008
1635RennebuSør-TrøndelagBirger Hellan2010
1636MeldalSør-TrøndelagPetter Lindseth2014
1638OrkdalSør-TrøndelagIngvill Kvernmo2016
1640RørosSør-TrøndelagBernt Tennstrand2015
1644HoltålenSør-TrøndelagMarius Jermstad2006
1648Midtre GauldalSør-TrøndelagKnut Dukane2010
1653MelhusSør-TrøndelagKatrine Lereggen2015
1657SkaunSør-TrøndelagJan-Yngvar Kiel2015
1662KlæbuSør-TrøndelagKjetil Mjøsund2015
1663MalvikSør-TrøndelagCarl-Jacob Midttun2016
1664SelbuSør-TrøndelagStig Roald Amundsen2015
1665TydalSør-TrøndelagHeidi Horndalen2016
1702SteinkjerNord-TrøndelagTorunn Austheim2009
1703NamsosNord-TrøndelagGunnar Lien2014
1711MeråkerNord-TrøndelagHenrik Vinje1997
1714StjørdalNord-TrøndelagAnne Kathrine Slungård2017
1717FrostaNord-TrøndelagArne Ketil Auran2008
1718LeksvikNord-TrøndelagKai Terje Dretvik2013
1719LevangerNord-TrøndelagOla Stene1999
1721VerdalNord-TrøndelagJostein Grimstad2010
1724VerranNord-TrøndelagJacob Br. Almlid2000
1725NamdalseidNord-TrøndelagKjell Einvik2014
1736SnåsaNord-TrøndelagTruls Eggen1998
1738LierneNord-TrøndelagKarl Audun Fagerli1994
1739RøyrvikNord-TrøndelagOla Peder Tyldum2014
1740NamsskoganNord-Trøndelag
1742GrongNord-TrøndelagSvein Helland1988
1743HøylandetNord-TrøndelagLiv Elden Djokoto2012
1744OverhallaNord-TrøndelagTrond Stenvik2004
1748FosnesNord-TrøndelagRønnaug Aaring2010
1749FlatangerNord-TrøndelagRune Strøm2008
1750ViknaNord-TrøndelagRoy Harald Ottesen1990
1751NærøyNord-TrøndelagHelge Thorsen2016
1755LekaNord-TrøndelagSolveig Slyngstad2016
1756InderøyNord-TrøndelagPeter Ardon2015
1804BodøNordlandRolf Kåre Jensen2011
1805NarvikNordlandWenche Folberg2013
1811BindalNordlandKnut Toresen2013
1812SømnaNordlandØistein Johannessen2017
1813BrønnøyNordlandPål Trælvik2013
1815VegaNordlandBrit Skjevling2008
1816VevelstadNordlandJohn Arne Andersen2016
1818HerøyNordlandMorten Sandbakken2015
1820AlstahaugNordlandBørge Toft2009
1822LeirfjordNordlandBritt Jonassen 2013
1824VefsnNordlandErlend Eriksen2016
1825GraneNordlandTone Larsen2015
1826HattfjelldalNordlandStian Skjærvik2013
1827DønnaNordlandTor Henning Jørgensen2014
1828NesnaNordlandGeir Sakariassen2014
1832HemnesNordlandAmund Eriksen2011
1833RanaNordlandRobert Pettersen2013
1834LurøyNordlandKarl-Anton Swensen2012
1835TrænaNordlandThore Hopperstad2013
1836RødøyNordlandKitt Grønningsæter2013
1837MeløyNordlandHege Sørlie2014
1838GildeskålNordlandHelge Akerhaugen2015
1839BeiarnNordlandOle Petter Nybakk2002
1840SaltdalNordlandRonny Seljeseth2016
1841FauskeNordlandGeir Mikkelsen2016
1845SørfoldNordlandØrjan Higraff2014
1848SteigenNordlandTorben Marstrand2014
1849HamarøyNordlandEirik André Hopland2016
1850TysfjordNordlandOddbjørn Nilsen2015
1851LødingenNordlandKjetil Skjeie2015
1852TjeldsundNordlandMonica Amundsen2015
1853EvenesNordlandSteinar Sørensen2004
1854BallangenNordland
1856RøstNordlandRandi Gregersen2011
1857VærøyNordlandFrank Hansen2013
1859FlakstadNordlandErling Sandnes2013
1860VestvågøyNordlandKjell Idar Berg2013
1865VåganNordlandTommy Stensvik2012
1866HadselNordlandOla Morten Teigen2015
1867NordlandGundar Jakobsen2016
1868ØksnesNordland
1870SortlandNordlandRandi Gregersen2016
1871AndøyNordlandKirsten Lehne Pedersen2009
1874MoskenesNordlandPer A. Sperstad2014
1902TromsøTromsBritt Elin Steinveg2016
1903HarstadTromsHugo Thode Hansen2011
1911KvæfjordTromsMerete Hessen2014
1913SkånlandTromsTorbjørn Simonsen2014
1917IbestadTromsRoe Jenset2014
1919GratangenTromsOle Kristian Severinsen2016
1920LavangenTromsErling Hanssen2002
1922BarduTromsHege Walør Fagertun2009
1923SalangenTromsFrode Skuggedal2014
1924MålselvTromsHogne Eidissen2015
1925SørreisaTromsAnn Kristin Trondsen 2013
1926DyrøyTromsErla Sverdrup2015
1927TranøyTromsAlf Rørbakk2007
1928TorskenTromsLena Hansson2010
1929BergTromsTore-Jan Gjerpe2015
1931LenvikTromsMagrethe Hagerupsen2004
1933BalsfjordTromsEllen Beate Lundberg 2016
1936KarlsøyTromsJan-Hugo Sørensen1999
1938LyngenTromsLeif Egil Lintho2013
1939StorfjordTromsTrond Roger Larsen2016
1940KåfjordTromsEinar Pedersen2010
1941SkjervøyTromsCissel Samuelsen 2013
1942NordreisaTromsAnne-Mari Gaino2013
1943KvænangenTromsFrank Pedersen2013
2002VardøFinnmarkKnut Einar Wold2003
2003VadsøFinnmarkJens Betsi2007
2004HammerfestFinnmarkLeif Vidar Olsen2009
2011KautokeinoFinnmarkKent Valio 2015
2012AltaFinnmarkBjørn-Atle Hansen2005
2014LoppaFinnmarkMarion Høgmo2014
2015HasvikFinnmarkErik Arnesen2009
2017KvalsundFinnmarkGunnar Lillebo 2015
2018MåsøyFinnmarkLill Torbjørg Leirbakken2016
2019NordkappFinnmark
2020PorsangerFinnmarkBente Larssen2016
2021KarasjokFinnmarkElfrid Boine2014
2022LebesbyFinnmarkHarald Larssen2011
2023GamvikFinnmarkEllen Beccer Brandvold2015
2024BerlevågFinnmarkPer Øivind Sundell2014
2025TanaFinnmarkJørn Aslaksen2005
2027NessebyFinnmarkMarit Helene Pedersen2016
2028BåtsfjordFinnmark
2030Sør-VarangerFinnmarkNina B. Øvergaard2015
Flere artikler om
Emner

Delta i debatten

Kommentarfeltet er desverre stengt på denne saken.