Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Barnehage

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold11197293
104MossØstfold12492191
105SarpsborgØstfold213232243
106FredrikstadØstfold297182187
111HvalerØstfold4812115
118AremarkØstfold10021184
119MarkerØstfold21819598
121RømskogØstfold300250391
122TrøgstadØstfold323397336
123SpydebergØstfold386305116
124AskimØstfold241381308
125EidsbergØstfold371282406
127SkiptvetØstfold278322153
128RakkestadØstfold355264363
135RådeØstfold170186404
136RyggeØstfold29325277
137VålerØstfold319207327
138HobølØstfold307312355
211VestbyAkershus og Oslo271240266
213SkiAkershus og Oslo366258307
214ÅsAkershus og Oslo127167217
215FrognAkershus og Oslo261361389
216NesoddenAkershus og Oslo411388322
217OppegårdAkershus og Oslo344299328
219BærumAkershus og Oslo262327279
220AskerAkershus og Oslo294346182
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo381394411
226SørumAkershus og Oslo311385348
227FetAkershus og Oslo412354382
228RælingenAkershus og Oslo388358398
229EnebakkAkershus og Oslo421411418
230LørenskogAkershus og Oslo315213316
231SkedsmoAkershus og Oslo396342378
233NittedalAkershus og Oslo217163333
234GjerdrumAkershus og Oslo399248278
235UllensakerAkershus og Oslo308270381
236NesAkershus og Oslo343402400
237EidsvollAkershus og Oslo327413395
238NannestadAkershus og Oslo403418416
239HurdalAkershus og Oslo62415396
301OsloAkershus og Oslo368279300
402KongsvingerHedmark23940196
403HamarHedmark17181168
412RingsakerHedmark75104105
415LøtenHedmark291229128
417StangeHedmark252363179
418Nord-OdalHedmark16142223
419Sør-OdalHedmark413129323
420EidskogHedmark1117107
423GrueHedmark30860
425ÅsnesHedmark219191123
426VålerHedmark5969106
427ElverumHedmark169219261
428TrysilHedmark9234167
429ÅmotHedmark351109202
430Stor-ElvdalHedmark9745126
432RendalenHedmark61164325
434EngerdalHedmark1412217
436TolgaHedmark683223
437TynsetHedmark17317567
438AlvdalHedmark110314239
439FolldalHedmark276383385
441OsHedmark237135215
501LillehammerOppland193156129
502GjøvikOppland11984104
511DovreOppland32421
512LesjaOppland195956
513SkjåkOppland45581
514LomOppland1053659
515VågåOppland281879
516Nord-FronOppland637085
517SelOppland7011472
519Sør-FronOppland35422180
520RingebuOppland205113154
521ØyerOppland383313286
522GausdalOppland265304100
528Østre TotenOppland160251299
529Vestre TotenOppland283343291
532JevnakerOppland295292356
533LunnerOppland332206353
534GranOppland377285368
536Søndre LandOppland415400312
538Nordre LandOppland208324246
540Sør-AurdalOppland346404342
541EtnedalOppland163387295
542Nord-AurdalOppland228393346
543Vestre SlidreOppland26117155
544Øystre SlidreOppland274102199
545VangOppland135247229
602DrammenBuskerud192238320
604KongsbergBuskerud270242227
605RingerikeBuskerud342307359
612HoleBuskerud316226392
615FlåBuskerud56218415
616NesBuskerud230174109
617GolBuskerud214395132
618HemsedalBuskerud406333242
619ÅlBuskerud64183174
620HolBuskerud126275233
621SigdalBuskerud32
622KrødsheradBuskerud183140163
623ModumBuskerud264323379
624Øvre EikerBuskerud253269380
625Nedre EikerBuskerud181148201
626LierBuskerud195205256
627RøykenBuskerud324227330
628HurumBuskerud212254298
631FlesbergBuskerud84350306
632RollagBuskerud6954145
633Nore og UvdalBuskerud98204151
701HortenVestfold226181136
704TønsbergVestfold20495149
710SandefjordVestfold161272
711SvelvikVestfold365360401
712LarvikVestfold207
713SandeVestfold190210158
715HolmestrandVestfold122
716ReVestfold168120159
729FærderVestfold183
805PorsgrunnTelemark275300172
806SkienTelemark260217292
807NotoddenTelemark238151206
811SiljanTelemark90192420
814BambleTelemark155261311
815KragerøTelemark5289144
817DrangedalTelemark1237554
819NomeTelemark10712452
821Telemark231137331
822SauheradTelemark287
826TinnTelemark1172290
827HjartdalTelemark404140
828SeljordTelemark156316
829KviteseidTelemark15716657
830NissedalTelemark1043973
831FyresdalTelemark80416137
833TokkeTelemark2313
834VinjeTelemark5415366
901RisørAust-Agder24537261
904GrimstadAust-Agder43187296
906ArendalAust-Agder113131184
911GjerstadAust-Agder8135943
912VegårsheiAust-Agder11825933
914TvedestrandAust-Agder23624688
919FrolandAust-Agder303311259
926LillesandAust-Agder30413897
928BirkenesAust-Agder129255244
929ÅmliAust-Agder298332260
935IvelandAust-Agder3217964
937Evje og HornnesAust-Agder24623350
938ByglandAust-Agder85326
940ValleAust-Agder1371290
941BykleAust-Agder556
1001KristiansandVest-Agder196212176
1002MandalVest-Agder150202103
1003FarsundVest-Agder277291200
1004FlekkefjordVest-Agder243287186
1014VenneslaVest-Agder203260164
1017SongdalenVest-Agder242362196
1018SøgneVest-Agder185235232
1021MarnardalVest-Agder12027325
1026ÅseralVest-Agder5512745
1027AudnedalVest-Agder339846
1029LindesnesVest-Agder330225315
1032LyngdalVest-Agder362376384
1034HægebostadVest-Agder322356387
1037KvinesdalVest-Agder182236180
1046SirdalVest-Agder7876190
1101EigersundRogaland235352270
1102SandnesRogaland363399413
1103StavangerRogaland333326351
1106HaugesundRogaland38392170
1111SokndalRogaland366
1112LundRogaland385389166
1114BjerkreimRogaland184320386
1119Rogaland405420419
1120KleppRogaland372357357
1121TimeRogaland394384373
1122GjesdalRogaland401355402
1124SolaRogaland166177268
1127RandabergRogaland247223361
1129ForsandRogaland101325284
1130StrandRogaland408380414
1133HjelmelandRogaland53276135
1134SuldalRogaland349390344
1135SaudaRogaland5093102
1141FinnøyRogaland370391358
1142RennesøyRogaland400405388
1144KvitsøyRogaland4635133
1145BoknRogaland16290245
1146TysværRogaland223335197
1149KarmøyRogaland296308407
1151UtsiraRogaland661253
1160VindafjordRogaland244412301
1201BergenHordaland175180252
1211EtneHordaland159341369
1216SveioHordaland206337147
1219BømloHordaland78
1221StordHordaland199152294
1222FitjarHordaland284315255
1223TysnesHordaland280280267
1224KvinnheradHordaland251216177
1227JondalHordaland1035622
1228OddaHordaland407239216
1231UllensvangHordaland1333076
1232EidfjordHordaland413729
1233UlvikHordaland44278332
1234GranvinHordaland189934
1235VossHordaland211194302
1238KvamHordaland257286297
1241FusaHordaland23443118
1242SamnangerHordaland254230157
1243OsHordaland335379277
1244AustevollHordaland305
1245SundHordaland361329265
1246FjellHordaland334281321
1247AskøyHordaland221284283
1251VaksdalHordaland353272350
1252ModalenHordaland17103
1253OsterøyHordaland299309360
1256MelandHordaland376349274
1259ØygardenHordaland198170269
1260RadøyHordaland232222257
1263LindåsHordaland409339347
1264AustrheimHordaland153197403
1265FedjeHordaland282256288
1266MasfjordenHordaland325168405
1401FloraSogn og Fjordane606140
1411GulenSogn og Fjordane398201108
1412SolundSogn og Fjordane23172230
1413HyllestadSogn og Fjordane11485254
1416HøyangerSogn og Fjordane255123114
1417VikSogn og Fjordane16723719
1418BalestrandSogn og Fjordane207316275
1419LeikangerSogn og Fjordane733886
1420SogndalSogn og Fjordane331234212
1421AurlandSogn og Fjordane91112318
1422LærdalSogn og Fjordane96200173
1424ÅrdalSogn og Fjordane367188175
1426LusterSogn og Fjordane187414249
1428AskvollSogn og Fjordane6734465
1429FjalerSogn og Fjordane71119282
1430GaularSogn og Fjordane2434870
1431JølsterSogn og Fjordane291511
1432FørdeSogn og Fjordane12280142
1433NaustdalSogn og Fjordane20113483
1438BremangerSogn og Fjordane116128146
1439VågsøySogn og Fjordane320253303
1441SeljeSogn og Fjordane357408354
1443EidSogn og Fjordane248198148
1444HornindalSogn og Fjordane8379119
1445GloppenSogn og Fjordane3513692
1449StrynSogn og Fjordane191196139
1502MoldeMøre og Romsdal373274280
1504ÅlesundMøre og Romsdal358347393
1505KristiansundMøre og Romsdal227224195
1511VanylvenMøre og Romsdal38418495
1514SandeMøre og Romsdal397398218
1515HerøyMøre og Romsdal164228112
1516UlsteinMøre og Romsdal88100281
1517HareidMøre og Romsdal341417317
1519VoldaMøre og Romsdal211687
1520ØrstaMøre og Romsdal1385269
1523ØrskogMøre og Romsdal2102755
1524NorddalMøre og Romsdal79178345
1525StrandaMøre og Romsdal302298337
1526StordalMøre og Romsdal27674
1528SykkylvenMøre og Romsdal286353194
1529SkodjeMøre og Romsdal225125410
1531SulaMøre og Romsdal229293343
1532GiskeMøre og Romsdal414409421
1534HaramMøre og Romsdal288378376
1535VestnesMøre og Romsdal340419304
1539RaumaMøre og Romsdal389370248
1543NessetMøre og Romsdal130369338
1545MidsundMøre og Romsdal32630294
1546SandøyMøre og Romsdal14110631
1547AukraMøre og Romsdal418406412
1548FrænaMøre og Romsdal423421417
1551EideMøre og Romsdal233262310
1554AverøyMøre og Romsdal16111538
1557GjemnesMøre og Romsdal416303221
1560TingvollMøre og Romsdal419263169
1563SunndalMøre og Romsdal9373185
1566SurnadalMøre og Romsdal765162
1567RindalMøre og Romsdal14382
1571HalsaMøre og Romsdal290173120
1573SmølaMøre og Romsdal49249134
1576AureMøre og Romsdal856068
1804BodøNordland318203171
1805NarvikNordland329169340
1811BindalNordland34515591
1812SømnaNordland122231
1813BrønnøyNordland51199161
1815VegaNordland39320858
1816VevelstadNordland391340329
1818HerøyNordland266241397
1820AlstahaugNordland33672152
1822LeirfjordNordland263310209
1824VefsnNordland9944101
1825GraneNordland2569
1826HattfjelldalNordland215366364
1827DønnaNordland57712
1828NesnaNordland721324
1832HemnesNordland14931131
1833RanaNordland154147251
1834LurøyNordland41730193
1835TrænaNordland39296334
1836RødøyNordland249331208
1837MeløyNordland422410335
1838GildeskålNordland279386214
1839BeiarnNordland3608336
1840SaltdalNordland267171314
1841FauskeNordland172133371
1845SørfoldNordland2017699
1848SteigenNordland13178271
1849HamarøyNordland13626530
1850TysfjordNordland380289289
1851LødingenNordland272144237
1852TjeldsundNordland311418
1853EvenesNordland378294409
1854BallangenNordland369368313
1856RøstNordland42011210
1857VærøyNordland177101390
1859FlakstadNordland32875
1860VestvågøyNordland10966188
1865VåganNordland359377224
1866HadselNordland22411614
1867Nordland348407326
1868ØksnesNordland338396375
1870SortlandNordland21686211
1871AndøyNordland77328192
1874MoskenesNordland337266253
1902TromsøTroms137105198
1903HarstadTroms374220250
1911KvæfjordTroms352403399
1913SkånlandTroms375159262
1917IbestadTroms30540234
1919GratangenTroms13949
1920LavangenTroms95319273
1922BarduTroms14787138
1923SalangenTroms92042
1924MålselvTroms273158352
1925SørreisaTroms404364365
1926DyrøyTroms40221447
1927TranøyTroms132215203
1928TorskenTroms10636582
1929BergTroms256139319
1931LenvikTroms268321263
1933BalsfjordTroms281267156
1936KarlsøyTroms312338225
1938LyngenTroms220336341
1939StorfjordTroms12547238
1940KåfjordTroms382375226
1941SkjervøyTroms317277178
1942NordreisaTroms287110110
1943KvænangenTroms1402437
2002VardøFinnmark379382377
2003VadsøFinnmark12194150
2004HammerfestFinnmark11296228
2011KautokeinoFinnmark36110
2012AltaFinnmark82150165
2014LoppaFinnmark86374309
2015HasvikFinnmark301318264
2017KvalsundFinnmark339330349
2018MåsøyFinnmark269345370
2019NordkappFinnmark176295372
2020PorsangerFinnmark14629241
2021KarasjokFinnmark87334362
2022LebesbyFinnmark395351394
2023GamvikFinnmark364141408
2024BerlevågFinnmark186157383
2025TanaFinnmark15815448
2027NessebyFinnmark39014327
2028BåtsfjordFinnmark387367205
2030Sør-VarangerFinnmark94162130
5001TrondheimTrøndelag142132240
5004SteinkjerTrøndelag148297127
5005NamsosTrøndelag895874
5011HemneTrøndelag4223115
5012SnillfjordTrøndelag28542258
5013HitraTrøndelag74160285
5014FrøyaTrøndelag350271213
5015ØrlandTrøndelag1564639
5016AgdenesTrøndelag289290276
5017BjugnTrøndelag189149162
5018ÅfjordTrøndelag152209220
5019RoanTrøndelag392648
5020OsenTrøndelag22211844
5021OppdalTrøndelag474875
5022RennebuTrøndelag62537
5023MeldalTrøndelag32114689
5024OrkdalTrøndelag10877247
5025RørosTrøndelag292283235
5026HoltålenTrøndelag11513035
5027Midtre GauldalTrøndelag250190339
5028MelhusTrøndelag313245367
5029SkaunTrøndelag310306125
5030KlæbuTrøndelag200126160
5031MalvikTrøndelag356189222
5032SelbuTrøndelag58244189
5033TydalTrøndelag13428181
5034MeråkerTrøndelag65107236
5035StjørdalTrøndelag102145193
5036FrostaTrøndelag202231121
5037LevangerTrøndelag18050113
5038VerdalTrøndelag1286251
5039VerranTrøndelag25988124
5040NamdalseidTrøndelag1796828
5041SnåsaTrøndelag34757111
5042LierneTrøndelag19791141
5043RøyrvikTrøndelag101920
5044NamsskoganTrøndelag7331
5045GrongTrøndelag240185117
5046HøylandetTrøndelag3416541
5047OverhallaTrøndelag1514971
5048FosnesTrøndelag37317374
5049FlatangerTrøndelag4525712
5050ViknaTrøndelag410373324
5051NærøyTrøndelag309268219
5052LekaTrøndelag1942663
5053InderøyTrøndelag14441143
5054Indre FosenTrøndelag204

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!