Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Barnevern

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold354287328
104MossØstfold14611223
105SarpsborgØstfold305286323
106FredrikstadØstfold328257294
111HvalerØstfold173306375
118AremarkØstfold19262102
119MarkerØstfold118198317
121RømskogØstfold183
122TrøgstadØstfold277138109
123SpydebergØstfold387167379
124AskimØstfold405323304
125EidsbergØstfold408402385
127SkiptvetØstfold311318205
128RakkestadØstfold319398393
135RådeØstfold144290362
136RyggeØstfold11253245
137VålerØstfold178304333
138HobølØstfold284176215
211VestbyAkershus og Oslo211218
213SkiAkershus og Oslo9564132
214ÅsAkershus og Oslo153346
215FrognAkershus og Oslo3336100
216NesoddenAkershus og Oslo327264360
217OppegårdAkershus og Oslo643042
219BærumAkershus og Oslo1714534
220AskerAkershus og Oslo6758131
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo616053
226SørumAkershus og Oslo1137740
227FetAkershus og Oslo63141
228RælingenAkershus og Oslo921326
229EnebakkAkershus og Oslo12731179
230LørenskogAkershus og Oslo2755654
231SkedsmoAkershus og Oslo841533
233NittedalAkershus og Oslo81322
234GjerdrumAkershus og Oslo9741120
235UllensakerAkershus og Oslo324283193
236NesAkershus og Oslo260190293
237EidsvollAkershus og Oslo246130241
238NannestadAkershus og Oslo103127104
239HurdalAkershus og Oslo43343230
301OsloAkershus og Oslo821044
402KongsvingerHedmark291187175
403HamarHedmark336159182
412RingsakerHedmark259155248
415LøtenHedmark325367310
417StangeHedmark2344641
418Nord-OdalHedmark567324
419Sør-OdalHedmark76108217
420EidskogHedmark147342138
423GrueHedmark233295187
425ÅsnesHedmark268278316
426VålerHedmark209333307
427ElverumHedmark317254201
428TrysilHedmark363356341
429ÅmotHedmark396285306
430Stor-ElvdalHedmark156357142
432RendalenHedmark15420176
434EngerdalHedmark199389378
436TolgaHedmark205161216
437TynsetHedmark7542299
438AlvdalHedmark267132243
439FolldalHedmark380392
441OsHedmark170232214
501LillehammerOppland12339106
502GjøvikOppland301336308
511DovreOppland127263
512LesjaOppland20334260
513SkjåkOppland53350261
514LomOppland7011761
515VågåOppland45233173
516Nord-FronOppland16220651
517SelOppland139244343
519Sør-FronOppland31311089
520RingebuOppland4922103
521ØyerOppland131165143
522GausdalOppland244473
528Østre TotenOppland222234336
529Vestre TotenOppland383298334
532JevnakerOppland1018194
533LunnerOppland223205279
534GranOppland282462
536Søndre LandOppland414313242
538Nordre LandOppland403374185
540Sør-AurdalOppland315251233
541EtnedalOppland157122124
542Nord-AurdalOppland258253148
543Vestre SlidreOppland54258170
544Øystre SlidreOppland304256167
545VangOppland15315154
602DrammenBuskerud795277
604KongsbergBuskerud83253
605RingerikeBuskerud7427144
612HoleBuskerud51168141
615FlåBuskerud340228286
616NesBuskerud9986206
617GolBuskerud236104101
618HemsedalBuskerud16865190
619ÅlBuskerud24715411
620HolBuskerud142162119
621SigdalBuskerud35910668
622KrødsheradBuskerud29022212
623ModumBuskerud273246162
624Øvre EikerBuskerud150120133
625Nedre EikerBuskerud48517
626LierBuskerud1158256
627RøykenBuskerud224125
628HurumBuskerud313748
631FlesbergBuskerud876625
632RollagBuskerud109210
633Nore og UvdalBuskerud684786
701HortenVestfold3732121
704TønsbergVestfold61616
710SandefjordVestfold2320
711SvelvikVestfold14197
712LarvikVestfold345
713SandeVestfold245238281
715HolmestrandVestfold200
716ReVestfold8817105
729FærderVestfold251
805PorsgrunnTelemark22952
806SkienTelemark218150285
807NotoddenTelemark23208297
811SiljanTelemark58194211
814BambleTelemark39619
815KragerøTelemark227297330
817DrangedalTelemark167360270
819NomeTelemark296172342
821Telemark346328220
822SauheradTelemark376202352
826TinnTelemark8917781
827HjartdalTelemark1451752
828SeljordTelemark143235227
829KviteseidTelemark119197145
830NissedalTelemark264149166
831FyresdalTelemark28315287
833TokkeTelemark12599253
834VinjeTelemark8612985
901RisørAust-Agder126143114
904GrimstadAust-Agder390340340
906ArendalAust-Agder294163224
911GjerstadAust-Agder243275161
912VegårsheiAust-Agder228312158
914TvedestrandAust-Agder3812439
919FrolandAust-Agder24824298
926LillesandAust-Agder333153129
928BirkenesAust-Agder367226204
929ÅmliAust-Agder18424567
935IvelandAust-Agder1897288
937Evje og HornnesAust-Agder41939
938ByglandAust-Agder4718127
940ValleAust-Agder16168171
941BykleAust-Agder17244
1001KristiansandVest-Agder73813
1002MandalVest-Agder117139202
1003FarsundVest-Agder5513530
1004FlekkefjordVest-Agder20423184
1014VenneslaVest-Agder9196130
1017SongdalenVest-Agder1352038
1018SøgneVest-Agder1299447
1021MarnardalVest-Agder215113147
1026ÅseralVest-Agder18134118
1027AudnedalVest-Agder62302134
1029LindesnesVest-Agder66178177
1032LyngdalVest-Agder159255196
1034HægebostadVest-Agder3412359
1037KvinesdalVest-Agder1049880
1046SirdalVest-Agder226241164
1101EigersundRogaland349330283
1102SandnesRogaland40114
1103StavangerRogaland266266267
1106HaugesundRogaland23176222
1111SokndalRogaland366319280
1112LundRogaland347368290
1114BjerkreimRogaland251250226
1119Rogaland2028390
1120KleppRogaland309169291
1121TimeRogaland1825560
1122GjesdalRogaland253179194
1124SolaRogaland2067057
1127RandabergRogaland3049189
1129ForsandRogaland410344382
1130StrandRogaland784045
1133HjelmelandRogaland172192197
1134SuldalRogaland28912896
1135SaudaRogaland252373284
1141FinnøyRogaland254180157
1142RennesøyRogaland102101139
1144KvitsøyRogaland
1145BoknRogaland19050
1146TysværRogaland211148127
1149KarmøyRogaland1605064
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland415393394
1201BergenHordaland13771155
1211EtneHordaland416381386
1216SveioHordaland20014136
1219BømloHordaland307265159
1221StordHordaland300280269
1222FitjarHordaland220183163
1223TysnesHordaland274107180
1224KvinnheradHordaland342145207
1227JondalHordaland417403172
1228OddaHordaland389401390
1231UllensvangHordaland298263319
1232EidfjordHordaland176
1233UlvikHordaland203307
1234GranvinHordaland406268271
1235VossHordaland303216347
1238KvamHordaland21724855
1241FusaHordaland7717049
1242SamnangerHordaland28138314
1243OsHordaland2355174
1244AustevollHordaland382289313
1245SundHordaland282282212
1246FjellHordaland332259322
1247AskøyHordaland19162276
1251VaksdalHordaland278361264
1252ModalenHordaland
1253OsterøyHordaland140211249
1256MelandHordaland292151116
1259ØygardenHordaland36215292
1260RadøyHordaland17718693
1263LindåsHordaland280121258
1264AustrheimHordaland238276359
1265FedjeHordaland169
1266MasfjordenHordaland15214078
1401FloraSogn og Fjordane287185176
1411GulenSogn og Fjordane165325199
1412SolundSogn og Fjordane229220
1413HyllestadSogn og Fjordane267397
1416HøyangerSogn og Fjordane122212135
1417VikSogn og Fjordane299288327
1418BalestrandSogn og Fjordane1167821
1419LeikangerSogn og Fjordane2696935
1420SogndalSogn og Fjordane16311965
1421AurlandSogn og Fjordane124260320
1422LærdalSogn og Fjordane155326257
1424ÅrdalSogn og Fjordane330303358
1426LusterSogn og Fjordane386284265
1428AskvollSogn og Fjordane276359300
1429FjalerSogn og Fjordane249388389
1430GaularSogn og Fjordane14180238
1431JølsterSogn og Fjordane3597183
1432FørdeSogn og Fjordane230147186
1433NaustdalSogn og Fjordane263193275
1438BremangerSogn og Fjordane413394398
1439VågsøySogn og Fjordane297471
1441SeljeSogn og Fjordane319558
1443EidSogn og Fjordane429107
1444HornindalSogn og Fjordane
1445GloppenSogn og Fjordane1303310
1449StrynSogn og Fjordane105904
1502MoldeMøre og Romsdal351125150
1504ÅlesundMøre og Romsdal372327351
1505KristiansundMøre og Romsdal370384377
1511VanylvenMøre og Romsdal59316296
1514SandeMøre og Romsdal192308356
1515HerøyMøre og Romsdal31013682
1516UlsteinMøre og Romsdal394317324
1517HareidMøre og Romsdal358341335
1519VoldaMøre og Romsdal377191321
1520ØrstaMøre og Romsdal378300250
1523ØrskogMøre og Romsdal320309325
1524NorddalMøre og Romsdal400236195
1525StrandaMøre og Romsdal402351338
1526StordalMøre og Romsdal318115349
1528SykkylvenMøre og Romsdal210204225
1529SkodjeMøre og Romsdal322354309
1531SulaMøre og Romsdal371339365
1532GiskeMøre og Romsdal412371234
1534HaramMøre og Romsdal339247246
1535VestnesMøre og Romsdal110171236
1539RaumaMøre og Romsdal169347112
1543NessetMøre og Romsdal232219344
1545MidsundMøre og Romsdal36221070
1546SandøyMøre og Romsdal5220937
1547AukraMøre og Romsdal353292240
1548FrænaMøre og Romsdal1954379
1551EideMøre og Romsdal33114499
1554AverøyMøre og Romsdal344397395
1557GjemnesMøre og Romsdal107243384
1560TingvollMøre og Romsdal151184108
1563SunndalMøre og Romsdal85100140
1566SurnadalMøre og Romsdal308337191
1567RindalMøre og Romsdal180131329
1571HalsaMøre og Romsdal240114229
1573SmølaMøre og Romsdal293227235
1576AureMøre og Romsdal374383156
1804BodøNordland385329262
1805NarvikNordland111103136
1811BindalNordland106758
1812SømnaNordland21618866
1813BrønnøyNordland197207255
1815VegaNordland302271152
1816VevelstadNordland241321350
1818HerøyNordland6035215
1820AlstahaugNordland237358374
1822LeirfjordNordland257223332
1824VefsnNordland194269151
1825GraneNordland1011297
1826HattfjelldalNordland2618203
1827DønnaNordland16270371
1828NesnaNordland979165
1832HemnesNordland136214174
1833RanaNordland214213376
1834LurøyNordland270279346
1835TrænaNordland265
1836RødøyNordland355364209
1837MeløyNordland395362381
1838GildeskålNordland132203192
1839BeiarnNordland198372
1840SaltdalNordland312217298
1841FauskeNordland213296221
1845SørfoldNordland13895318
1848SteigenNordland321390405
1849HamarøyNordland373404407
1850TysfjordNordland397406402
1851LødingenNordland187293348
1852TjeldsundNordland179102178
1853EvenesNordland379261232
1854BallangenNordland279400
1856RøstNordland346
1857VærøyNordland262291408
1859FlakstadNordland98332367
1860VestvågøyNordland334189380
1865VåganNordland128237237
1866HadselNordland256273208
1867Nordland314158295
1868ØksnesNordland326105252
1870SortlandNordland242111181
1871AndøyNordland306173218
1874MoskenesNordland357277401
1902TromsøTroms27188149
1903HarstadTroms148133239
1911KvæfjordTroms80200188
1913SkånlandTroms409182198
1917IbestadTroms96324403
1919GratangenTroms114379391
1920LavangenTroms221378406
1922BarduTroms285331122
1923SalangenTroms166380263
1924MålselvTroms338299289
1925SørreisaTroms399355153
1926DyrøyTroms316363277
1927TranøyTroms164305111
1928TorskenTroms186395282
1929BergTroms335199115
1931LenvikTroms1936775
1933BalsfjordTroms250239312
1936KarlsøyTroms535272
1938LyngenTroms208281184
1939StorfjordTroms1114632
1940KåfjordTroms17419643
1941SkjervøyTroms212405370
1942NordreisaTroms352399388
1943KvænangenTroms360400354
2002VardøFinnmark393386396
2003VadsøFinnmark404377369
2004HammerfestFinnmark361229168
2011KautokeinoFinnmark411240146
2012AltaFinnmark356314387
2014LoppaFinnmark404
2015HasvikFinnmark381335355
2017KvalsundFinnmark761273
2018MåsøyFinnmark7
2019NordkappFinnmark407348256
2020PorsangerFinnmark384385383
2021KarasjokFinnmark100396315
2022LebesbyFinnmark391387361
2023GamvikFinnmark219365278
2024BerlevågFinnmark158249
2025TanaFinnmark185137266
2027NessebyFinnmark12224126
2028BåtsfjordFinnmark398392366
2030Sør-VarangerFinnmark365369254
5001TrondheimTrøndelag10815695
5004SteinkjerTrøndelag323353337
5005NamsosTrøndelag350349274
5011HemneTrøndelag7116091
5012SnillfjordTrøndelag164287
5013HitraTrøndelag2246328
5014FrøyaTrøndelag26192117
5015ØrlandTrøndelag369310259
5016AgdenesTrøndelag29512631
5017BjugnTrøndelag401301123
5018ÅfjordTrøndelag329338137
5019RoanTrøndelag239320363
5020OsenTrøndelag272311305
5021OppdalTrøndelag272623
5022RennebuTrøndelag4485
5023MeldalTrøndelag508492
5024OrkdalTrøndelag20710969
5025RørosTrøndelag17522172
5026HoltålenTrøndelag244274213
5027Midtre GauldalTrøndelag121252160
5028MelhusTrøndelag345370311
5029SkaunTrøndelag1202883
5030KlæbuTrøndelag297118128
5031MalvikTrøndelag343225301
5032SelbuTrøndelag286382231
5033TydalTrøndelag25
5034MeråkerTrøndelag94376247
5035StjørdalTrøndelag364322219
5036FrostaTrøndelag337391357
5037LevangerTrøndelag57116268
5038VerdalTrøndelag322129
5039VerranTrøndelag1335746
5040NamdalseidTrøndelag255294110
5041SnåsaTrøndelag392218331
5042LierneTrøndelag348157368
5043RøyrvikTrøndelag65288
5044NamsskoganTrøndelag20185326
5045GrongTrøndelag134230364
5046HøylandetTrøndelag388399
5047OverhallaTrøndelag368375303
5048FosnesTrøndelag72339
5049FlatangerTrøndelag22587228
5050ViknaTrøndelag149345353
5051NærøyTrøndelag288372373
5052LekaTrøndelag
5053InderøyTrøndelag93174113
5054Indre FosenTrøndelag302

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.