Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Grunnskole

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold262261273
104MossØstfold785553
105SarpsborgØstfold283259147
106FredrikstadØstfold1066279
111HvalerØstfold8217852
118AremarkØstfold208116272
119MarkerØstfold277211328
121RømskogØstfold
122TrøgstadØstfold241180205
123SpydebergØstfold347359350
124AskimØstfold10587131
125EidsbergØstfold346332356
127SkiptvetØstfold359270210
128RakkestadØstfold125142144
135RådeØstfold151255334
136RyggeØstfold22196110
137VålerØstfold271292277
138HobølØstfold319248153
211VestbyAkershus og Oslo7244128
213SkiAkershus og Oslo512092
214ÅsAkershus og Oslo3038101
215FrognAkershus og Oslo131048
216NesoddenAkershus og Oslo261373
217OppegårdAkershus og Oslo4423
219BærumAkershus og Oslo3221
220AskerAkershus og Oslo2120
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo200202281
226SørumAkershus og Oslo137177316
227FetAkershus og Oslo11291190
228RælingenAkershus og Oslo12965127
229EnebakkAkershus og Oslo220247299
230LørenskogAkershus og Oslo4351136
231SkedsmoAkershus og Oslo5542142
233NittedalAkershus og Oslo502688
234GjerdrumAkershus og Oslo8814091
235UllensakerAkershus og Oslo166225313
236NesAkershus og Oslo299337370
237EidsvollAkershus og Oslo373372378
238NannestadAkershus og Oslo342328345
239HurdalAkershus og Oslo312288274
301OsloAkershus og Oslo202876
402KongsvingerHedmark263241204
403HamarHedmark61219
412RingsakerHedmark18613890
415LøtenHedmark167187146
417StangeHedmark964643
418Nord-OdalHedmark358306262
419Sør-OdalHedmark363369394
420EidskogHedmark371373388
423GrueHedmark381381230
425ÅsnesHedmark267340374
426VålerHedmark397363186
427ElverumHedmark1158278
428TrysilHedmark119126165
429ÅmotHedmark128157134
430Stor-ElvdalHedmark382320140
432RendalenHedmark647514
434EngerdalHedmark240260284
436TolgaHedmark11611
437TynsetHedmark14740
438AlvdalHedmark17235
439FolldalHedmark855032
441OsHedmark18108203
501LillehammerOppland321756
502GjøvikOppland122149229
511DovreOppland5151
512LesjaOppland10568
513SkjåkOppland373422
514LomOppland366926
515VågåOppland334361138
516Nord-FronOppland176124115
517SelOppland191196117
519Sør-FronOppland188258168
520RingebuOppland213214174
521ØyerOppland734
522GausdalOppland198143287
528Østre TotenOppland189182261
529Vestre TotenOppland278304245
532JevnakerOppland255316196
533LunnerOppland168120191
534GranOppland174151116
536Søndre LandOppland324256122
538Nordre LandOppland315371386
540Sør-AurdalOppland297348293
541EtnedalOppland5614666
542Nord-AurdalOppland18312359
543Vestre SlidreOppland256200213
544Øystre SlidreOppland585361
545VangOppland149191111
602DrammenBuskerud114148257
604KongsbergBuskerud353267
605RingerikeBuskerud219194270
612HoleBuskerud16527
615FlåBuskerud2859863
616NesBuskerud28112
617GolBuskerud375367275
618HemsedalBuskerud130294163
619ÅlBuskerud239303339
620HolBuskerud69228338
621SigdalBuskerud194217255
622KrødsheradBuskerud314269102
623ModumBuskerud350353306
624Øvre EikerBuskerud248263292
625Nedre EikerBuskerud193193249
626LierBuskerud253736
627RøykenBuskerud9997172
628HurumBuskerud304254349
631FlesbergBuskerud353387329
632RollagBuskerud158131141
633Nore og UvdalBuskerud303230133
701HortenVestfold177110162
704TønsbergVestfold545275
710SandefjordVestfold165358
711SvelvikVestfold12477149
712LarvikVestfold265
713SandeVestfold7463251
715HolmestrandVestfold208
716ReVestfold288242152
729FærderVestfold260
805PorsgrunnTelemark155154202
806SkienTelemark202168226
807NotoddenTelemark235295285
811SiljanTelemark25830541
814BambleTelemark195166145
815KragerøTelemark270239324
817DrangedalTelemark383347159
819NomeTelemark148162240
821Telemark247299173
822SauheradTelemark325375320
826TinnTelemark274185359
827HjartdalTelemark335286246
828SeljordTelemark66141200
829KviteseidTelemark94121207
830NissedalTelemark388314346
831FyresdalTelemark352329239
833TokkeTelemark21196
834VinjeTelemark321222215
901RisørAust-Agder162171120
904GrimstadAust-Agder8449233
906ArendalAust-Agder160160217
911GjerstadAust-Agder123163124
912VegårsheiAust-Agder339291342
914TvedestrandAust-Agder355246304
919FrolandAust-Agder273281291
926LillesandAust-Agder113122161
928BirkenesAust-Agder290236278
929ÅmliAust-Agder403345323
935IvelandAust-Agder345338295
937Evje og HornnesAust-Agder27621994
938ByglandAust-Agder23120568
940ValleAust-Agder1546815
941BykleAust-Agder25915010
1001KristiansandVest-Agder494786
1002MandalVest-Agder914577
1003FarsundVest-Agder250212148
1004FlekkefjordVest-Agder908596
1014VenneslaVest-Agder310252216
1017SongdalenVest-Agder243268301
1018SøgneVest-Agder165232212
1021MarnardalVest-Agder131153267
1026ÅseralVest-Agder331318244
1027AudnedalVest-Agder895974
1029LindesnesVest-Agder210147183
1032LyngdalVest-Agder233221247
1034HægebostadVest-Agder45
1037KvinesdalVest-Agder293201309
1046SirdalVest-Agder33413
1101EigersundRogaland245234254
1102SandnesRogaland8070241
1103StavangerRogaland3436160
1106HaugesundRogaland102100224
1111SokndalRogaland308233337
1112LundRogaland392384355
1114BjerkreimRogaland289264232
1119Rogaland294284360
1120KleppRogaland171167222
1121TimeRogaland11892219
1122GjesdalRogaland462969
1124SolaRogaland15671
1127RandabergRogaland674881
1129ForsandRogaland344374407
1130StrandRogaland212133325
1133HjelmelandRogaland395378364
1134SuldalRogaland120127268
1135SaudaRogaland216209266
1141FinnøyRogaland246313302
1142RennesøyRogaland10474135
1144KvitsøyRogaland410
1145BoknRogaland10013093
1146TysværRogaland181262276
1149KarmøyRogaland264279322
1151UtsiraRogaland18
1160VindafjordRogaland135115225
1201BergenHordaland403372
1211EtneHordaland296210248
1216SveioHordaland265277282
1219BømloHordaland298273181
1221StordHordaland232207179
1222FitjarHordaland327253250
1223TysnesHordaland10715946
1224KvinnheradHordaland268240314
1227JondalHordaland205181310
1228OddaHordaland14794123
1231UllensvangHordaland136237296
1232EidfjordHordaland195
1233UlvikHordaland93158307
1234GranvinHordaland143183333
1235VossHordaland163289347
1238KvamHordaland157132194
1241FusaHordaland73198166
1242SamnangerHordaland242424
1243OsHordaland201164104
1244AustevollHordaland214216231
1245SundHordaland326298137
1246FjellHordaland206272258
1247AskøyHordaland159107170
1251VaksdalHordaland295119197
1252ModalenHordaland28
1253OsterøyHordaland311330280
1256MelandHordaland234189157
1259ØygardenHordaland180190228
1260RadøyHordaland368389392
1263LindåsHordaland318311326
1264AustrheimHordaland362357243
1265FedjeHordaland158
1266MasfjordenHordaland133117100
1401FloraSogn og Fjordane178307340
1411GulenSogn og Fjordane486617
1412SolundSogn og Fjordane253332
1413HyllestadSogn og Fjordane242144177
1416HøyangerSogn og Fjordane1038683
1417VikSogn og Fjordane6319787
1418BalestrandSogn og Fjordane7521118
1419LeikangerSogn og Fjordane798964
1420SogndalSogn og Fjordane231450
1421AurlandSogn og Fjordane394330
1422LærdalSogn og Fjordane70203271
1424ÅrdalSogn og Fjordane144176209
1426LusterSogn og Fjordane226182
1428AskvollSogn og Fjordane61113139
1429FjalerSogn og Fjordane93125
1430GaularSogn og Fjordane538033
1431JølsterSogn og Fjordane8376235
1432FørdeSogn og Fjordane8934
1433NaustdalSogn og Fjordane275334380
1438BremangerSogn og Fjordane3199184
1439VågsøySogn og Fjordane812285
1441SeljeSogn og Fjordane59104175
1443EidSogn og Fjordane47812
1444HornindalSogn og Fjordane291813
1445GloppenSogn og Fjordane4227109
1449StrynSogn og Fjordane122544
1502MoldeMøre og Romsdal6567187
1504ÅlesundMøre og Romsdal8779178
1505KristiansundMøre og Romsdal127186143
1511VanylvenMøre og Romsdal1104029
1514SandeMøre og Romsdal76101156
1515HerøyMøre og Romsdal215134199
1516UlsteinMøre og Romsdal868347
1517HareidMøre og Romsdal320195289
1519VoldaMøre og Romsdal109173112
1520ØrstaMøre og Romsdal16410249
1523ØrskogMøre og Romsdal19018854
1524NorddalMøre og Romsdal7123897
1525StrandaMøre og Romsdal777162
1526StordalMøre og Romsdal447360
1528SykkylvenMøre og Romsdal286145211
1529SkodjeMøre og Romsdal175213279
1531SulaMøre og Romsdal138137269
1532GiskeMøre og Romsdal145128169
1534HaramMøre og Romsdal329271373
1535VestnesMøre og Romsdal384341381
1539RaumaMøre og Romsdal146114220
1543NessetMøre og Romsdal19399
1545MidsundMøre og Romsdal317342198
1546SandøyMøre og Romsdal307243294
1547AukraMøre og Romsdal5730154
1548FrænaMøre og Romsdal341227352
1551EideMøre og Romsdal228111300
1554AverøyMøre og Romsdal209235113
1557GjemnesMøre og Romsdal302343341
1560TingvollMøre og Romsdal229301167
1563SunndalMøre og Romsdal958139
1566SurnadalMøre og Romsdal226276331
1567RindalMøre og Romsdal385831
1571HalsaMøre og Romsdal11778103
1573SmølaMøre og Romsdal257358402
1576AureMøre og Romsdal207364335
1804BodøNordland9760105
1805NarvikNordland244170155
1811BindalNordland156293398
1812SømnaNordland385362405
1813BrønnøyNordland348206308
1815VegaNordland410404227
1816VevelstadNordland397
1818HerøyNordland111302344
1820AlstahaugNordland269310400
1822LeirfjordNordland386317263
1824VefsnNordland369283303
1825GraneNordland17030098
1826HattfjelldalNordland361346253
1827DønnaNordland126106259
1828NesnaNordland356309221
1832HemnesNordland370312214
1833RanaNordland337321361
1834LurøyNordland224208383
1835TrænaNordland376
1836RødøyNordland1848442
1837MeløyNordland366395413
1838GildeskålNordland406370412
1839BeiarnNordland300223176
1840SaltdalNordland121204237
1841FauskeNordland400394414
1845SørfoldNordland19632557
1848SteigenNordland354349371
1849HamarøyNordland336308375
1850TysfjordNordland316323236
1851LødingenNordland227285351
1852TjeldsundNordland230109252
1853EvenesNordland33029080
1854BallangenNordland343354385
1856RøstNordland37
1857VærøyNordland415
1859FlakstadNordland17288286
1860VestvågøyNordland249360406
1865VåganNordland204174188
1866HadselNordland252339365
1867Nordland409385343
1868ØksnesNordland305267305
1870SortlandNordland280249311
1871AndøyNordland407401408
1874MoskenesNordland399393420
1902TromsøTroms6264106
1903HarstadTroms197265182
1911KvæfjordTroms281319107
1913SkånlandTroms23616965
1917IbestadTroms323344395
1919GratangenTroms14223135
1920LavangenTroms306136327
1922BarduTroms254266264
1923SalangenTroms192280238
1924MålselvTroms237250411
1925SørreisaTroms222335377
1926DyrøyTroms411336416
1927TranøyTroms396397387
1928TorskenTroms175336
1929BergTroms318
1931LenvikTroms367376389
1933BalsfjordTroms393392367
1936KarlsøyTroms187215192
1938LyngenTroms13212599
1939StorfjordTroms333365288
1940KåfjordTroms391396348
1941SkjervøyTroms365287171
1942NordreisaTroms394386393
1943KvænangenTroms364326242
2002VardøFinnmark150118256
2003VadsøFinnmark374382399
2004HammerfestFinnmark377377372
2011KautokeinoFinnmark408324353
2012AltaFinnmark351399382
2014LoppaFinnmark333403
2015HasvikFinnmark182401
2017KvalsundFinnmark372356129
2018MåsøyFinnmark398402404
2019NordkappFinnmark313355362
2020PorsangerFinnmark389403366
2021KarasjokFinnmark405350384
2022LebesbyFinnmark378380390
2023GamvikFinnmark340417
2024BerlevågFinnmark380322363
2025TanaFinnmark401351312
2027NessebyFinnmark332369
2028BåtsfjordFinnmark379388290
2030Sør-VarangerFinnmark349366379
5001TrondheimTrøndelag5257119
5004SteinkjerTrøndelag16113538
5005NamsosTrøndelag291278218
5011HemneTrøndelag287327121
5012SnillfjordTrøndelag101317
5013HitraTrøndelag390368315
5014FrøyaTrøndelag402400354
5015ØrlandTrøndelag357257206
5016AgdenesTrøndelag153129130
5017BjugnTrøndelag284398298
5018ÅfjordTrøndelag251229391
5019RoanTrøndelag185274114
5020OsenTrøndelag338282234
5021OppdalTrøndelag41357
5022RennebuTrøndelag40431551
5023MeldalTrøndelag328390125
5024OrkdalTrøndelag17324570
5025RørosTrøndelag6072283
5026HoltålenTrøndelag13995151
5027Midtre GauldalTrøndelag322297189
5028MelhusTrøndelag203184180
5029SkaunTrøndelag272155132
5030KlæbuTrøndelag14110384
5031MalvikTrøndelag685458
5032SelbuTrøndelag211218223
5033TydalTrøndelag116409
5034MeråkerTrøndelag27919255
5035StjørdalTrøndelag225220201
5036FrostaTrøndelag238275193
5037LevangerTrøndelag217179150
5038VerdalTrøndelag292251185
5039VerranTrøndelag223139164
5040NamdalseidTrøndelag376352297
5041SnåsaTrøndelag108112108
5042LierneTrøndelag1116195
5043RøyrvikTrøndelag421
5044NamsskoganTrøndelag179383418
5045GrongTrøndelag199244368
5046HøylandetTrøndelag279316
5047OverhallaTrøndelag309224319
5048FosnesTrøndelag126
5049FlatangerTrøndelag301105321
5050ViknaTrøndelag360379396
5051NærøyTrøndelag387391330
5052LekaTrøndelag419
5053InderøyTrøndelag26633189
5054Indre FosenTrøndelag357

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.