Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Helse

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold313337408
104MossØstfold382344230
105SarpsborgØstfold161237276
106FredrikstadØstfold375312366
111HvalerØstfold31613523
118AremarkØstfold129384254
119MarkerØstfold213244175
121RømskogØstfold76111
122TrøgstadØstfold246175134
123SpydebergØstfold134157274
124AskimØstfold416323414
125EidsbergØstfold408291409
127SkiptvetØstfold274408252
128RakkestadØstfold14799372
135RådeØstfold255143261
136RyggeØstfold10497124
137VålerØstfold1789388
138HobølØstfold216290313
211VestbyAkershus og Oslo397294338
213SkiAkershus og Oslo314407249
214ÅsAkershus og Oslo339212198
215FrognAkershus og Oslo341370406
216NesoddenAkershus og Oslo391393349
217OppegårdAkershus og Oslo13110281
219BærumAkershus og Oslo116110201
220AskerAkershus og Oslo120114339
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo191240167
226SørumAkershus og Oslo243243358
227FetAkershus og Oslo329230182
228RælingenAkershus og Oslo32415573
229EnebakkAkershus og Oslo240265208
230LørenskogAkershus og Oslo362386404
231SkedsmoAkershus og Oslo188278196
233NittedalAkershus og Oslo347340130
234GjerdrumAkershus og Oslo306303379
235UllensakerAkershus og Oslo359382357
236NesAkershus og Oslo291394410
237EidsvollAkershus og Oslo422421415
238NannestadAkershus og Oslo287308188
239HurdalAkershus og Oslo394349386
301OsloAkershus og Oslo418387388
402KongsvingerHedmark337277391
403HamarHedmark312329296
412RingsakerHedmark263335309
415LøtenHedmark18268119
417StangeHedmark169214172
418Nord-OdalHedmark38864235
419Sør-OdalHedmark279330202
420EidskogHedmark190343295
423GrueHedmark270221193
425ÅsnesHedmark97159219
426VålerHedmark13712287
427ElverumHedmark386360216
428TrysilHedmark167256118
429ÅmotHedmark265276186
430Stor-ElvdalHedmark258307306
432RendalenHedmark3074876
434EngerdalHedmark463125
436TolgaHedmark40136471
437TynsetHedmark157148224
438AlvdalHedmark179160112
439FolldalHedmark20553344
441OsHedmark374196140
501LillehammerOppland209142174
502GjøvikOppland278315341
511DovreOppland162056
512LesjaOppland12225
513SkjåkOppland283363
514LomOppland317462
515VågåOppland70216126
516Nord-FronOppland311338122
517SelOppland330396181
519Sør-FronOppland77189194
520RingebuOppland99111180
521ØyerOppland275342161
522GausdalOppland954324
528Østre TotenOppland250238225
529Vestre TotenOppland227248354
532JevnakerOppland237126242
533LunnerOppland340165168
534GranOppland256328233
536Søndre LandOppland196115162
538Nordre LandOppland335346390
540Sør-AurdalOppland3496362
541EtnedalOppland294173271
542Nord-AurdalOppland226279145
543Vestre SlidreOppland305257170
544Øystre SlidreOppland20320074
545VangOppland127156110
602DrammenBuskerud96164206
604KongsbergBuskerud366414374
605RingerikeBuskerud364309345
612HoleBuskerud118172149
615FlåBuskerud124100334
616NesBuskerud291821
617GolBuskerud185359312
618HemsedalBuskerud413943
619ÅlBuskerud6713
620HolBuskerud100365321
621SigdalBuskerud125137302
622KrødsheradBuskerud206318152
623ModumBuskerud328341311
624Øvre EikerBuskerud361372394
625Nedre EikerBuskerud365327272
626LierBuskerud214208127
627RøykenBuskerud351306322
628HurumBuskerud355415380
631FlesbergBuskerud107310385
632RollagBuskerud816791
633Nore og UvdalBuskerud228236143
701HortenVestfold281263204
704TønsbergVestfold357202269
710SandefjordVestfold264373
711SvelvikVestfold24815164
712LarvikVestfold396
713SandeVestfold370363327
715HolmestrandVestfold211
716ReVestfold402377347
729FærderVestfold351
805PorsgrunnTelemark271210190
806SkienTelemark381320291
807NotoddenTelemark268226268
811SiljanTelemark282138381
814BambleTelemark236144286
815KragerøTelemark247179131
817DrangedalTelemark280231247
819NomeTelemark346368108
821Telemark398420413
822SauheradTelemark392321263
826TinnTelemark9216852
827HjartdalTelemark1775330
828SeljordTelemark164185203
829KviteseidTelemark15561310
830NissedalTelemark32710880
831FyresdalTelemark923
833TokkeTelemark13132
834VinjeTelemark1444
901RisørAust-Agder68180151
904GrimstadAust-Agder245261360
906ArendalAust-Agder321397387
911GjerstadAust-Agder61203335
912VegårsheiAust-Agder223220179
914TvedestrandAust-Agder285268280
919FrolandAust-Agder239190238
926LillesandAust-Agder91149212
928BirkenesAust-Agder117270115
929ÅmliAust-Agder302351371
935IvelandAust-Agder421412403
937Evje og HornnesAust-Agder727996
938ByglandAust-Agder2610731
940ValleAust-Agder9426928
941BykleAust-Agder2653
1001KristiansandVest-Agder251209265
1002MandalVest-Agder373403359
1003FarsundVest-Agder406379402
1004FlekkefjordVest-Agder181153285
1014VenneslaVest-Agder12213289
1017SongdalenVest-Agder297199226
1018SøgneVest-Agder149130350
1021MarnardalVest-Agder334333160
1026ÅseralVest-Agder111344
1027AudnedalVest-Agder1716986
1029LindesnesVest-Agder323332363
1032LyngdalVest-Agder264288259
1034HægebostadVest-Agder136147308
1037KvinesdalVest-Agder301241183
1046SirdalVest-Agder1091246
1101EigersundRogaland377314382
1102SandnesRogaland269285323
1103StavangerRogaland343389395
1106HaugesundRogaland384260221
1111SokndalRogaland417410352
1112LundRogaland109177159
1114BjerkreimRogaland18334815
1119Rogaland192218237
1120KleppRogaland262192260
1121TimeRogaland217198164
1122GjesdalRogaland419423392
1124SolaRogaland277392292
1127RandabergRogaland150299136
1129ForsandRogaland44188146
1130StrandRogaland141347279
1133HjelmelandRogaland83140150
1134SuldalRogaland373419
1135SaudaRogaland1144741
1141FinnøyRogaland1548897
1142RennesøyRogaland123101228
1144KvitsøyRogaland24675
1145BoknRogaland13816
1146TysværRogaland222104222
1149KarmøyRogaland369334405
1151UtsiraRogaland59
1160VindafjordRogaland242283277
1201BergenHordaland261215303
1211EtneHordaland146171266
1216SveioHordaland4590177
1219BømloHordaland407418401
1221StordHordaland409258325
1222FitjarHordaland272350316
1223TysnesHordaland39917898
1224KvinnheradHordaland344353346
1227JondalHordaland76103104
1228OddaHordaland130123128
1231UllensvangHordaland298232102
1232EidfjordHordaland10642207
1233UlvikHordaland574446
1234GranvinHordaland110319348
1235VossHordaland259124178
1238KvamHordaland21111868
1241FusaHordaland872739
1242SamnangerHordaland289267256
1243OsHordaland175272317
1244AustevollHordaland1326779
1245SundHordaland163326326
1246FjellHordaland138286258
1247AskøyHordaland234305353
1251VaksdalHordaland414128250
1252ModalenHordaland93
1253OsterøyHordaland6395278
1256MelandHordaland172150236
1259ØygardenHordaland1196551
1260RadøyHordaland368339368
1263LindåsHordaland303249173
1264AustrheimHordaland81229166
1265FedjeHordaland7177
1266MasfjordenHordaland212193213
1401FloraSogn og Fjordane224316139
1411GulenSogn og Fjordane4992294
1412SolundSogn og Fjordane60171
1413HyllestadSogn og Fjordane288141340
1416HøyangerSogn og Fjordane483882
1417VikSogn og Fjordane43548
1418BalestrandSogn og Fjordane13512036
1419LeikangerSogn og Fjordane30219155
1420SogndalSogn og Fjordane7951120
1421AurlandSogn og Fjordane18415810
1422LærdalSogn og Fjordane1459849
1424ÅrdalSogn og Fjordane266250315
1426LusterSogn og Fjordane52139101
1428AskvollSogn og Fjordane666229
1429FjalerSogn og Fjordane1768066
1430GaularSogn og Fjordane40254156
1431JølsterSogn og Fjordane1744570
1432FørdeSogn og Fjordane5194205
1433NaustdalSogn og Fjordane393166337
1438BremangerSogn og Fjordane390380195
1439VågsøySogn og Fjordane23156100
1441SeljeSogn og Fjordane395289370
1443EidSogn og Fjordane808311
1444HornindalSogn og Fjordane273569
1445GloppenSogn og Fjordane1995834
1449StrynSogn og Fjordane358391332
1502MoldeMøre og Romsdal148176243
1504ÅlesundMøre og Romsdal202224288
1505KristiansundMøre og Romsdal389284289
1511VanylvenMøre og Romsdal257154148
1514SandeMøre og Romsdal151119157
1515HerøyMøre og Romsdal320402375
1516UlsteinMøre og Romsdal54228253
1517HareidMøre og Romsdal333170319
1519VoldaMøre og Romsdal140146123
1520ØrstaMøre og Romsdal200311318
1523ØrskogMøre og Romsdal4213117
1524NorddalMøre og Romsdal2253733
1525StrandaMøre og Romsdal371400301
1526StordalMøre og Romsdal308271153
1528SykkylvenMøre og Romsdal215366184
1529SkodjeMøre og Romsdal15326299
1531SulaMøre og Romsdal177235142
1532GiskeMøre og Romsdal193222192
1534HaramMøre og Romsdal159136273
1535VestnesMøre og Romsdal405375283
1539RaumaMøre og Romsdal220367239
1543NessetMøre og Romsdal115352324
1545MidsundMøre og Romsdal233252365
1546SandøyMøre og Romsdal252958
1547AukraMøre og Romsdal210225121
1548FrænaMøre og Romsdal290325331
1551EideMøre og Romsdal198106257
1554AverøyMøre og Romsdal376419411
1557GjemnesMøre og Romsdal88152231
1560TingvollMøre og Romsdal23024283
1563SunndalMøre og Romsdal5520490
1566SurnadalMøre og Romsdal158296227
1567RindalMøre og Romsdal143300412
1571HalsaMøre og Romsdal6712745
1573SmølaMøre og Romsdal420361314
1576AureMøre og Romsdal372390383
1804BodøNordland293181267
1805NarvikNordland353302393
1811BindalNordland3311158
1812SømnaNordland8452137
1813BrønnøyNordland156145234
1815VegaNordland3527
1816VevelstadNordland331400
1818HerøyNordland20746369
1820AlstahaugNordland189134129
1822LeirfjordNordland379117251
1824VefsnNordland238217187
1825GraneNordland1288454
1826HattfjelldalNordland2289
1827DønnaNordland283322185
1828NesnaNordland29611238
1832HemnesNordland356371367
1833RanaNordland292280378
1834LurøyNordland319281299
1835TrænaNordland24438355
1836RødøyNordland350373305
1837MeløyNordland3977199
1838GildeskålNordland284395147
1839BeiarnNordland535035
1840SaltdalNordland352318
1841FauskeNordland165234232
1845SørfoldNordland410298398
1848SteigenNordland10830220
1849HamarøyNordland86169141
1850TysfjordNordland2440109
1851LødingenNordland363422419
1852TjeldsundNordland352247399
1853EvenesNordland367356200
1854BallangenNordland10321172
1856RøstNordland23528125
1857VærøyNordland1262972
1859FlakstadNordland78253255
1860VestvågøyNordland218245376
1865VåganNordland186324223
1866HadselNordland260183191
1867Nordland5020130
1868ØksnesNordland8910584
1870SortlandNordland180358377
1871AndøyNordland64369384
1874MoskenesNordland2542412
1902TromsøTroms105162282
1903HarstadTroms139282329
1911KvæfjordTroms160413215
1913SkånlandTroms74174106
1917IbestadTroms1447848
1919GratangenTroms2194940
1920LavangenTroms2115210
1922BarduTroms6260144
1923SalangenTroms5632361
1924MålselvTroms6920760
1925SørreisaTroms321920
1926DyrøyTroms111182105
1927TranøyTroms360381417
1928TorskenTroms412378320
1929BergTroms241388241
1931LenvikTroms142187113
1933BalsfjordTroms101109197
1936KarlsøyTroms18712985
1938LyngenTroms51022
1939StorfjordTroms403275342
1940KåfjordTroms16841218
1941SkjervøyTroms201251270
1942NordreisaTroms310194298
1943KvænangenTroms4147
2002VardøFinnmark113313300
2003VadsøFinnmark170205284
2004HammerfestFinnmark3687297
2011KautokeinoFinnmark7173169
2012AltaFinnmark385411416
2014LoppaFinnmark2526394
2015HasvikFinnmark276184116
2017KvalsundFinnmark34572117
2018MåsøyFinnmark3812138
2019NordkappFinnmark354274189
2020PorsangerFinnmark98259364
2021KarasjokFinnmark5870217
2022LebesbyFinnmark208125229
2023GamvikFinnmark28627350
2024BerlevågFinnmark3381616
2025TanaFinnmark31741742
2027NessebyFinnmark232626
2028BåtsfjordFinnmark197409244
2030Sør-VarangerFinnmark415405304
5001TrondheimTrøndelag332304209
5004SteinkjerTrøndelag300287336
5005NamsosTrøndelag331239287
5011HemneTrøndelag195336163
5012SnillfjordTrøndelag166398407
5013HitraTrøndelag253195171
5014FrøyaTrøndelag1128632
5015ØrlandTrøndelag380255293
5016AgdenesTrøndelag22122761
5017BjugnTrøndelag413406397
5018ÅfjordTrøndelag59293281
5019RoanTrøndelag420
5020OsenTrøndelag739245
5021OppdalTrøndelag192537
5022RennebuTrøndelag1519747
5023MeldalTrøndelag758978
5024OrkdalTrøndelag19411365
5025RørosTrøndelag102317114
5026HoltålenTrøndelag8285248
5027Midtre GauldalTrøndelag304223103
5028MelhusTrøndelag322186262
5029SkaunTrøndelag249233264
5030KlæbuTrøndelag32526614
5031MalvikTrøndelag273292214
5032SelbuTrøndelag907159
5033TydalTrøndelag12136133
5034MeråkerTrøndelag475757
5035StjørdalTrøndelag152121135
5036FrostaTrøndelag299416355
5037LevangerTrøndelag17313392
5038VerdalTrøndelag133213240
5039VerranTrøndelag404374290
5040NamdalseidTrøndelag204116328
5041SnåsaTrøndelag295354176
5042LierneTrøndelag18161107
5043RøyrvikTrøndelag326401154
5044NamsskoganTrøndelag8516367
5045GrongTrøndelag423385275
5046HøylandetTrøndelag202195
5047OverhallaTrøndelag318357343
5048FosnesTrøndelag336345418
5049FlatangerTrøndelag26766389
5050ViknaTrøndelag378362307
5051NærøyTrøndelag396355333
5052LekaTrøndelag2325593
5053InderøyTrøndelag6582165
5054Indre FosenTrøndelag356

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.