Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Miljø og ressurser

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold1481732
104MossØstfold3691203
105SarpsborgØstfold206165
106FredrikstadØstfold9860186
111HvalerØstfold238188275
118AremarkØstfold153111
119MarkerØstfold621588
121RømskogØstfold306334221
122TrøgstadØstfold107118177
123SpydebergØstfold9720170
124AskimØstfold116108193
125EidsbergØstfold195474
127SkiptvetØstfold217122191
128RakkestadØstfold57164115
135RådeØstfold545059
136RyggeØstfold5592107
137VålerØstfold17621273
138HobølØstfold16112382
211VestbyAkershus og Oslo152262
213SkiAkershus og Oslo183132128
214ÅsAkershus og Oslo93127144
215FrognAkershus og Oslo102126113
216NesoddenAkershus og Oslo1347180
217OppegårdAkershus og Oslo81131130
219BærumAkershus og Oslo26402
220AskerAkershus og Oslo725796
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo1471145
226SørumAkershus og Oslo321998
227FetAkershus og Oslo497955
228RælingenAkershus og Oslo1046110
229EnebakkAkershus og Oslo587017
230LørenskogAkershus og Oslo12543
231SkedsmoAkershus og Oslo812161
233NittedalAkershus og Oslo5658150
234GjerdrumAkershus og Oslo435625
235UllensakerAkershus og Oslo2797296
236NesAkershus og Oslo87206172
237EidsvollAkershus og Oslo8451138
238NannestadAkershus og Oslo117194151
239HurdalAkershus og Oslo30326946
301OsloAkershus og Oslo163430
402KongsvingerHedmark73216321
403HamarHedmark37167120
412RingsakerHedmark227193109
415LøtenHedmark28114694
417StangeHedmark13213744
418Nord-OdalHedmark186265195
419Sør-OdalHedmark23527724
420EidskogHedmark247285344
423GrueHedmark17121537
425ÅsnesHedmark868185
426VålerHedmark170200127
427ElverumHedmark190313375
428TrysilHedmark366351268
429ÅmotHedmark262322139
430Stor-ElvdalHedmark261190336
432RendalenHedmark357377404
434EngerdalHedmark401384412
436TolgaHedmark351404386
437TynsetHedmark296275399
438AlvdalHedmark237260418
439FolldalHedmark340314413
441OsHedmark361326407
501LillehammerOppland476591
502GjøvikOppland1108293
511DovreOppland369237334
512LesjaOppland386302417
513SkjåkOppland331264374
514LomOppland389374391
515VågåOppland403289295
516Nord-FronOppland319281194
517SelOppland383278242
519Sør-FronOppland279230278
520RingebuOppland204201228
521ØyerOppland365357347
522GausdalOppland308214250
528Østre TotenOppland162197142
529Vestre TotenOppland254249123
532JevnakerOppland228208314
533LunnerOppland226360164
534GranOppland149195136
536Søndre LandOppland17520775
538Nordre LandOppland272291220
540Sør-AurdalOppland378328387
541EtnedalOppland376338356
542Nord-AurdalOppland286365340
543Vestre SlidreOppland359394244
544Øystre SlidreOppland414352183
545VangOppland409393331
602DrammenBuskerud41311
604KongsbergBuskerud3342125
605RingerikeBuskerud16022092
612HoleBuskerud179172108
615FlåBuskerud408414414
616NesBuskerud10878129
617GolBuskerud163219326
618HemsedalBuskerud253147141
619ÅlBuskerud165157271
620HolBuskerud258378255
621SigdalBuskerud339325290
622KrødsheradBuskerud40741041
623ModumBuskerud7514378
624Øvre EikerBuskerud3473132
625Nedre EikerBuskerud3063156
626LierBuskerud747635
627RøykenBuskerud176250
628HurumBuskerud12122986
631FlesbergBuskerud98301
632RollagBuskerud326288358
633Nore og UvdalBuskerud411376362
701HortenVestfold10112029
704TønsbergVestfold9480121
710SandefjordVestfold8945
711SvelvikVestfold1998842
712LarvikVestfold48
713SandeVestfold998340
715HolmestrandVestfold1
716ReVestfold291242134
729FærderVestfold57
805PorsgrunnTelemark65163333
806SkienTelemark60121131
807NotoddenTelemark1305279
811SiljanTelemark41198105
814BambleTelemark82117213
815KragerøTelemark174187114
817DrangedalTelemark18918621
819NomeTelemark294221169
821Telemark213178104
822SauheradTelemark1959314
826TinnTelemark16919249
827HjartdalTelemark321287308
828SeljordTelemark275238233
829KviteseidTelemark214196264
830NissedalTelemark415400219
831FyresdalTelemark333226173
833TokkeTelemark295324276
834VinjeTelemark363270312
901RisørAust-Agder126103241
904GrimstadAust-Agder242316
906ArendalAust-Agder144189
911GjerstadAust-Agder399405202
912VegårsheiAust-Agder358411299
914TvedestrandAust-Agder686870
919FrolandAust-Agder164252182
926LillesandAust-Agder124165234
928BirkenesAust-Agder276233222
929ÅmliAust-Agder405406365
935IvelandAust-Agder25920399
937Evje og HornnesAust-Agder273253223
938ByglandAust-Agder423419361
940ValleAust-Agder42241720
941BykleAust-Agder362355235
1001KristiansandVest-Agder231667
1002MandalVest-Agder78110180
1003FarsundVest-Agder12386252
1004FlekkefjordVest-Agder83185281
1014VenneslaVest-Agder634554
1017SongdalenVest-Agder19110136
1018SøgneVest-Agder233179197
1021MarnardalVest-Agder354413260
1026ÅseralVest-Agder329303368
1027AudnedalVest-Agder336361350
1029LindesnesVest-Agder225199256
1032LyngdalVest-Agder248263216
1034HægebostadVest-Agder393347371
1037KvinesdalVest-Agder249189346
1046SirdalVest-Agder25734623
1101EigersundRogaland523987
1102SandnesRogaland406127
1103StavangerRogaland52119
1106HaugesundRogaland143151212
1111SokndalRogaland166162199
1112LundRogaland125231306
1114BjerkreimRogaland216386393
1119Rogaland13418
1120KleppRogaland93653
1121TimeRogaland296
1122GjesdalRogaland28728
1124SolaRogaland51129211
1127RandabergRogaland122152181
1129ForsandRogaland413372353
1130StrandRogaland219202160
1133HjelmelandRogaland343337416
1134SuldalRogaland111148231
1135SaudaRogaland309305409
1141FinnøyRogaland305343286
1142RennesøyRogaland21289
1144KvitsøyRogaland364294269
1145BoknRogaland255255292
1146TysværRogaland9187101
1149KarmøyRogaland3126133
1151UtsiraRogaland284251354
1160VindafjordRogaland220171298
1201BergenHordaland2574196
1211EtneHordaland355293148
1216SveioHordaland693122
1219BømloHordaland139145246
1221StordHordaland666777
1222FitjarHordaland137309384
1223TysnesHordaland155239304
1224KvinnheradHordaland115318328
1227JondalHordaland106104201
1228OddaHordaland398229
1231UllensvangHordaland23296258
1232EidfjordHordaland266175137
1233UlvikHordaland128161261
1234GranvinHordaland250241363
1235VossHordaland737205
1238KvamHordaland205136188
1241FusaHordaland32731052
1242SamnangerHordaland100160146
1243OsHordaland1118
1244AustevollHordaland154277
1245SundHordaland20565
1246FjellHordaland151301100
1247AskøyHordaland197244208
1251VaksdalHordaland388366355
1252ModalenHordaland3733
1253OsterøyHordaland42150143
1256MelandHordaland15412463
1259ØygardenHordaland30722572
1260RadøyHordaland301180218
1263LindåsHordaland105134319
1264AustrheimHordaland231236207
1265FedjeHordaland337383396
1266MasfjordenHordaland412390390
1401FloraSogn og Fjordane67111174
1411GulenSogn og Fjordane252153401
1412SolundSogn og Fjordane317392124
1413HyllestadSogn og Fjordane387402372
1416HøyangerSogn og Fjordane131276395
1417VikSogn og Fjordane207183257
1418BalestrandSogn og Fjordane3884163
1419LeikangerSogn og Fjordane17734184
1420SogndalSogn og Fjordane509034
1421AurlandSogn og Fjordane320232272
1422LærdalSogn og Fjordane392367337
1424ÅrdalSogn og Fjordane381340302
1426LusterSogn og Fjordane342256179
1428AskvollSogn og Fjordane323415359
1429FjalerSogn og Fjordane322261200
1430GaularSogn og Fjordane382388285
1431JølsterSogn og Fjordane278245283
1432FørdeSogn og Fjordane180283243
1433NaustdalSogn og Fjordane24431115
1438BremangerSogn og Fjordane347391332
1439VågsøySogn og Fjordane224856
1441SeljeSogn og Fjordane77100147
1443EidSogn og Fjordane537726
1444HornindalSogn og Fjordane22111966
1445GloppenSogn og Fjordane10466122
1449StrynSogn og Fjordane229116118
1502MoldeMøre og Romsdal118191189
1504ÅlesundMøre og Romsdal8829145
1505KristiansundMøre og Romsdal483276
1511VanylvenMøre og Romsdal375370287
1514SandeMøre og Romsdal29736495
1515HerøyMøre og Romsdal265213190
1516UlsteinMøre og Romsdal16812564
1517HareidMøre og Romsdal185167
1519VoldaMøre og Romsdal95497
1520ØrstaMøre og Romsdal897239
1523ØrskogMøre og Romsdal384243162
1524NorddalMøre og Romsdal1941097
1525StrandaMøre og Romsdal22285149
1526StordalMøre og Romsdal70102232
1528SykkylvenMøre og Romsdal793831
1529SkodjeMøre og Romsdal13635168
1531SulaMøre og Romsdal452112
1532GiskeMøre og Romsdal1202768
1534HaramMøre og Romsdal30018183
1535VestnesMøre og Romsdal208217351
1539RaumaMøre og Romsdal152113184
1543NessetMøre og Romsdal141166135
1545MidsundMøre og Romsdal292317259
1546SandøyMøre og Romsdal239115230
1547AukraMøre og Romsdal230210289
1548FrænaMøre og Romsdal1894106
1551EideMøre og Romsdal277327185
1554AverøyMøre og Romsdal11999209
1557GjemnesMøre og Romsdal288280210
1560TingvollMøre og Romsdal352354378
1563SunndalMøre og Romsdal133135152
1566SurnadalMøre og Romsdal390345370
1567RindalMøre og Romsdal370279254
1571HalsaMøre og Romsdal16769157
1573SmølaMøre og Romsdal173246238
1576AureMøre og Romsdal332320345
1804BodøNordland118245
1805NarvikNordland2925253
1811BindalNordland328409364
1812SømnaNordland324330267
1813BrønnøyNordland10311213
1815VegaNordland234149237
1816VevelstadNordland256381300
1818HerøyNordland19614215
1820AlstahaugNordland211138224
1822LeirfjordNordland410295303
1824VefsnNordland202107313
1825GraneNordland374319280
1826HattfjelldalNordland377373343
1827DønnaNordland417375324
1828NesnaNordland857547
1832HemnesNordland19228490
1833RanaNordland7147204
1834LurøyNordland224235325
1835TrænaNordland80169140
1836RødøyNordland356308315
1837MeløyNordland144209297
1838GildeskålNordland241177366
1839BeiarnNordland311353357
1840SaltdalNordland12944226
1841FauskeNordland1142410
1845SørfoldNordland335290420
1848SteigenNordland360398379
1849HamarøyNordland31231512
1850TysfjordNordland181296158
1851LødingenNordland1785351
1852TjeldsundNordland38036238
1853EvenesNordland37171
1854BallangenNordland346401383
1856RøstNordland29038060
1857VærøyNordland367329392
1859FlakstadNordland356239
1860VestvågøyNordland285335227
1865VåganNordland187248307
1866HadselNordland210140240
1867Nordland310306385
1868ØksnesNordland172159352
1870SortlandNordland223336348
1871AndøyNordland157174262
1874MoskenesNordland318387187
1902TromsøTroms14095153
1903HarstadTroms145211339
1911KvæfjordTroms264321373
1913SkånlandTroms304344406
1917IbestadTroms334342388
1919GratangenTroms274333400
1920LavangenTroms394399398
1922BarduTroms372368282
1923SalangenTroms200331330
1924MålselvTroms385371421
1925SørreisaTroms330297338
1926DyrøyTroms325304381
1927TranøyTroms142141369
1928TorskenTroms350385311
1929BergTroms236223342
1931LenvikTroms113168415
1933BalsfjordTroms146170273
1936KarlsøyTroms268254382
1938LyngenTroms7633117
1939StorfjordTroms150155192
1940KåfjordTroms283156154
1941SkjervøyTroms215144178
1942NordreisaTroms112106265
1943KvænangenTroms395267367
2002VardøFinnmark15864320
2003VadsøFinnmark34434861
2004HammerfestFinnmark611217
2011KautokeinoFinnmark314349419
2012AltaFinnmark156105288
2014LoppaFinnmark379271410
2015HasvikFinnmark391300422
2017KvalsundFinnmark293173274
2018MåsøyFinnmark419268377
2019NordkappFinnmark81
2020PorsangerFinnmark416379405
2021KarasjokFinnmark299133327
2022LebesbyFinnmark368299316
2023GamvikFinnmark400316310
2024BerlevågFinnmark313227394
2025TanaFinnmark270250389
2027NessebyFinnmark271224323
2028BåtsfjordFinnmark209234317
2030Sør-VarangerFinnmark193182380
5001TrondheimTrøndelag3358
5004SteinkjerTrøndelag354333
5005NamsosTrøndelag90247126
5011HemneTrøndelag260312279
5012SnillfjordTrøndelag402416247
5013HitraTrøndelag287286293
5014FrøyaTrøndelag348382408
5015ØrlandTrøndelag404407270
5016AgdenesTrøndelag289339248
5017BjugnTrøndelag338323249
5018ÅfjordTrøndelag397403329
5019RoanTrøndelag421418397
5020OsenTrøndelag182369236
5021OppdalTrøndelag218218266
5022RennebuTrøndelag418397402
5023MeldalTrøndelag353332335
5024OrkdalTrøndelag240307341
5025RørosTrøndelag315292294
5026HoltålenTrøndelag396396309
5027Midtre GauldalTrøndelag280257360
5028MelhusTrøndelag206176198
5029SkaunTrøndelag10955103
5030KlæbuTrøndelag203130119
5031MalvikTrøndelag212139175
5032SelbuTrøndelag349259214
5033TydalTrøndelag420282305
5034MeråkerTrøndelag345298166
5035StjørdalTrøndelag92128159
5036FrostaTrøndelag26726269
5037LevangerTrøndelag96142102
5038VerdalTrøndelag138222116
5039VerranTrøndelag159184284
5040NamdalseidTrøndelag341408349
5041SnåsaTrøndelag184266322
5042LierneTrøndelag263350411
5043RøyrvikTrøndelag251272403
5044NamsskoganTrøndelag398395376
5045GrongTrøndelag198389318
5046HøylandetTrøndelag246358263
5047OverhallaTrøndelag282273206
5048FosnesTrøndelag2454
5049FlatangerTrøndelag316359291
5050ViknaTrøndelag46258155
5051NærøyTrøndelag406363251
5052LekaTrøndelag298412171
5053InderøyTrøndelag269240176
5054Indre FosenTrøndelag225

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!