Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Økonomi

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold378224296
104MossØstfold178181130
105SarpsborgØstfold297275281
106FredrikstadØstfold268245314
111HvalerØstfold407376286
118AremarkØstfold408398320
119MarkerØstfold925559
121RømskogØstfold1877215
122TrøgstadØstfold25136180
123SpydebergØstfold390331308
124AskimØstfold166158148
125EidsbergØstfold296178196
127SkiptvetØstfold379283
128RakkestadØstfold265186135
135RådeØstfold145367245
136RyggeØstfold277280299
137VålerØstfold211482
138HobølØstfold20710080
211VestbyAkershus og Oslo857449
213SkiAkershus og Oslo384394375
214ÅsAkershus og Oslo149177272
215FrognAkershus og Oslo278346313
216NesoddenAkershus og Oslo197238153
217OppegårdAkershus og Oslo9790158
219BærumAkershus og Oslo171520
220AskerAkershus og Oslo353837
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo64163208
226SørumAkershus og Oslo371374301
227FetAkershus og Oslo273321199
228RælingenAkershus og Oslo300296274
229EnebakkAkershus og Oslo189356338
230LørenskogAkershus og Oslo282226191
231SkedsmoAkershus og Oslo1124842
233NittedalAkershus og Oslo618195
234GjerdrumAkershus og Oslo812823
235UllensakerAkershus og Oslo315378386
236NesAkershus og Oslo156248252
237EidsvollAkershus og Oslo697196
238NannestadAkershus og Oslo636470
239HurdalAkershus og Oslo410247
301OsloAkershus og Oslo259160131
402KongsvingerHedmark182197170
403HamarHedmark12193122
412RingsakerHedmark296989
415LøtenHedmark311710
417StangeHedmark546791
418Nord-OdalHedmark362361399
419Sør-OdalHedmark146166277
420EidskogHedmark248295230
423GrueHedmark412324264
425ÅsnesHedmark194191300
426VålerHedmark125204357
427ElverumHedmark318390379
428TrysilHedmark127173307
429ÅmotHedmark421424397
430Stor-ElvdalHedmark109182205
432RendalenHedmark304717
434EngerdalHedmark524139
436TolgaHedmark1345754
437TynsetHedmark24019897
438AlvdalHedmark14112285
439FolldalHedmark254287305
441OsHedmark199195176
501LillehammerOppland342286323
502GjøvikOppland117147141
511DovreOppland344377366
512LesjaOppland68169160
513SkjåkOppland75156129
514LomOppland217257133
515VågåOppland152243175
516Nord-FronOppland154155212
517SelOppland100200287
519Sør-FronOppland180194161
520RingebuOppland119206214
521ØyerOppland409343207
522GausdalOppland321359311
528Østre TotenOppland172215256
529Vestre TotenOppland347277361
532JevnakerOppland169159227
533LunnerOppland215212327
534GranOppland383345257
536Søndre LandOppland55118112
538Nordre LandOppland78104110
540Sør-AurdalOppland10287105
541EtnedalOppland949102
542Nord-AurdalOppland775966
543Vestre SlidreOppland151439
544Øystre SlidreOppland8013118
545VangOppland242254229
602DrammenBuskerud12995145
604KongsbergBuskerud374363193
605RingerikeBuskerud181220
612HoleBuskerud16212864
615FlåBuskerud82115118
616NesBuskerud161344306
617GolBuskerud279265246
618HemsedalBuskerud40839
619ÅlBuskerud28120561
620HolBuskerud140153150
621SigdalBuskerud414253
622KrødsheradBuskerud1966
623ModumBuskerud201288185
624Øvre EikerBuskerud317249319
625Nedre EikerBuskerud280222192
626LierBuskerud224263223
627RøykenBuskerud987650
628HurumBuskerud211237143
631FlesbergBuskerud256140371
632RollagBuskerud123162167
633Nore og UvdalBuskerud8460115
701HortenVestfold304262249
704TønsbergVestfold239199235
710SandefjordVestfold913
711SvelvikVestfold190216312
712LarvikVestfold318
713SandeVestfold202209103
715HolmestrandVestfold184
716ReVestfold234298295
729FærderVestfold146
805PorsgrunnTelemark312289303
806SkienTelemark168211163
807NotoddenTelemark185180259
811SiljanTelemark221822
814BambleTelemark12073120
815KragerøTelemark361375356
817DrangedalTelemark307218302
819NomeTelemark381355350
821Telemark275138219
822SauheradTelemark249264247
826TinnTelemark5363113
827HjartdalTelemark244188168
828SeljordTelemark258334328
829KviteseidTelemark11315094
830NissedalTelemark252190190
831FyresdalTelemark116184142
833TokkeTelemark1088926
834VinjeTelemark183253255
901RisørAust-Agder284305267
904GrimstadAust-Agder255124198
906ArendalAust-Agder231318284
911GjerstadAust-Agder404320349
912VegårsheiAust-Agder274256288
914TvedestrandAust-Agder319279316
919FrolandAust-Agder271313363
926LillesandAust-Agder356315275
928BirkenesAust-Agder209207270
929ÅmliAust-Agder365093
935IvelandAust-Agder622634
937Evje og HornnesAust-Agder126125127
938ByglandAust-Agder5631123
940ValleAust-Agder10333
941BykleAust-Agder1212
1001KristiansandVest-Agder219227165
1002MandalVest-Agder171170111
1003FarsundVest-Agder104167108
1004FlekkefjordVest-Agder276325240
1014VenneslaVest-Agder712568
1017SongdalenVest-Agder1324681
1018SøgneVest-Agder272272
1021MarnardalVest-Agder102074
1026ÅseralVest-Agder317
1027AudnedalVest-Agder451943
1029LindesnesVest-Agder177130156
1032LyngdalVest-Agder289241289
1034HægebostadVest-Agder204134172
1037KvinesdalVest-Agder13115252
1046SirdalVest-Agder481286
1101EigersundRogaland9510299
1102SandnesRogaland94106147
1103StavangerRogaland725451
1106HaugesundRogaland195164173
1111SokndalRogaland21011085
1112LundRogaland141196241
1114BjerkreimRogaland883641
1119Rogaland9317956
1120KleppRogaland23611446
1121TimeRogaland200259239
1122GjesdalRogaland19315771
1124SolaRogaland13870104
1127RandabergRogaland320389362
1129ForsandRogaland115
1130StrandRogaland341330
1133HjelmelandRogaland29312167
1134SuldalRogaland673
1135SaudaRogaland357267262
1141FinnøyRogaland19828275
1142RennesøyRogaland225350201
1144KvitsøyRogaland6710121
1145BoknRogaland9075116
1146TysværRogaland262315
1149KarmøyRogaland747269
1151UtsiraRogaland604511
1160VindafjordRogaland23094204
1201BergenHordaland17414179
1211EtneHordaland229228151
1216SveioHordaland793219
1219BømloHordaland144242294
1221StordHordaland263349372
1222FitjarHordaland251269137
1223TysnesHordaland155176186
1224KvinnheradHordaland15751280
1227JondalHordaland4711777
1228OddaHordaland1188435
1231UllensvangHordaland139111162
1232EidfjordHordaland33888
1233UlvikHordaland266317273
1234GranvinHordaland83755
1235VossHordaland124142213
1238KvamHordaland398380333
1241FusaHordaland375278251
1242SamnangerHordaland368330334
1243OsHordaland996573
1244AustevollHordaland397383324
1245SundHordaland283174310
1246FjellHordaland367393398
1247AskøyHordaland353341354
1251VaksdalHordaland762988
1252ModalenHordaland16333
1253OsterøyHordaland270283
1256MelandHordaland191372364
1259ØygardenHordaland152140
1260RadøyHordaland221251149
1263LindåsHordaland493447
1264AustrheimHordaland405410373
1265FedjeHordaland4391
1266MasfjordenHordaland587848
1401FloraSogn og Fjordane334404377
1411GulenSogn og Fjordane50291101
1412SolundSogn og Fjordane401397152
1413HyllestadSogn og Fjordane424412336
1416HøyangerSogn og Fjordane343362335
1417VikSogn og Fjordane186285178
1418BalestrandSogn og Fjordane301139228
1419LeikangerSogn og Fjordane326221322
1420SogndalSogn og Fjordane464444
1421AurlandSogn og Fjordane70145126
1422LærdalSogn og Fjordane346402321
1424ÅrdalSogn og Fjordane1305284
1426LusterSogn og Fjordane237189
1428AskvollSogn og Fjordane192192174
1429FjalerSogn og Fjordane179149225
1430GaularSogn og Fjordane310271183
1431JølsterSogn og Fjordane420387367
1432FørdeSogn og Fjordane203103260
1433NaustdalSogn og Fjordane380339381
1438BremangerSogn og Fjordane101187117
1439VågsøySogn og Fjordane332413298
1441SeljeSogn og Fjordane14312325
1443EidSogn og Fjordane415407380
1444HornindalSogn og Fjordane223135342
1445GloppenSogn og Fjordane396411383
1449StrynSogn og Fjordane142239171
1502MoldeMøre og Romsdal341347343
1504ÅlesundMøre og Romsdal395281181
1505KristiansundMøre og Romsdal363384387
1511VanylvenMøre og Romsdal1226157
1514SandeMøre og Romsdal417352385
1515HerøyMøre og Romsdal262368309
1516UlsteinMøre og Romsdal389386243
1517HareidMøre og Romsdal150273348
1519VoldaMøre og Romsdal235148269
1520ØrstaMøre og Romsdal216310339
1523ØrskogMøre og Romsdal423425400
1524NorddalMøre og Romsdal425382393
1525StrandaMøre og Romsdal184116209
1526StordalMøre og Romsdal403409384
1528SykkylvenMøre og Romsdal167306283
1529SkodjeMøre og Romsdal208129128
1531SulaMøre og Romsdal228314331
1532GiskeMøre og Romsdal426405382
1534HaramMøre og Romsdal366342297
1535VestnesMøre og Romsdal377354368
1539RaumaMøre og Romsdal393423374
1543NessetMøre og Romsdal365406332
1545MidsundMøre og Romsdal287417370
1546SandøyMøre og Romsdal175235365
1547AukraMøre og Romsdal444
1548FrænaMøre og Romsdal8962182
1551EideMøre og Romsdal294391390
1554AverøyMøre og Romsdal349340261
1557GjemnesMøre og Romsdal426860
1560TingvollMøre og Romsdal373260155
1563SunndalMøre og Romsdal105126107
1566SurnadalMøre og Romsdal329266360
1567RindalMøre og Romsdal187203210
1571HalsaMøre og Romsdal3866100
1573SmølaMøre og Romsdal303415218
1576AureMøre og Romsdal110146
1804BodøNordland308297346
1805NarvikNordland339332355
1811BindalNordland444138
1812SømnaNordland298213177
1813BrønnøyNordland306268265
1815VegaNordland400400392
1816VevelstadNordland299122
1818HerøyNordland24116862
1820AlstahaugNordland419370315
1822LeirfjordNordland115293179
1824VefsnNordland196143206
1825GraneNordland665832
1826HattfjelldalNordland2395
1827DønnaNordland26723692
1828NesnaNordland13582144
1832HemnesNordland173323
1833RanaNordland578045
1834LurøyNordland7101
1835TrænaNordland114120
1836RødøyNordland16431258
1837MeløyNordland247307220
1838GildeskålNordland14779253
1839BeiarnNordland2840304
1840SaltdalNordland364399369
1841FauskeNordland418426402
1845SørfoldNordland376351
1848SteigenNordland428422376
1849HamarøyNordland406299329
1850TysfjordNordland414379
1851LødingenNordland305414
1852TjeldsundNordland385358353
1853EvenesNordland8785189
1854BallangenNordland313175166
1856RøstNordland1583527
1857VærøyNordland250108237
1859FlakstadNordland1888324
1860VestvågøyNordland206261271
1865VåganNordland106161232
1866HadselNordland350395154
1867Nordland354401358
1868ØksnesNordland379416282
1870SortlandNordland337348169
1871AndøyNordland52240194
1874MoskenesNordland392396
1902TromsøTroms382419396
1903HarstadTroms205250202
1911KvæfjordTroms15910790
1913SkånlandTroms232113136
1917IbestadTroms336338106
1919GratangenTroms133233266
1920LavangenTroms2456134
1922BarduTroms227232352
1923SalangenTroms340214132
1924MålselvTroms264337340
1925SørreisaTroms260300378
1926DyrøyTroms372373279
1927TranøyTroms243193248
1928TorskenTroms3279887
1929BergTroms314309278
1931LenvikTroms399381292
1933BalsfjordTroms388301211
1936KarlsøyTroms322316114
1938LyngenTroms369234157
1939StorfjordTroms86132330
1940KåfjordTroms411369394
1941SkjervøyTroms324294203
1942NordreisaTroms170202234
1943KvænangenTroms328328242
2002VardøFinnmark2699765
2003VadsøFinnmark331231222
2004HammerfestFinnmark220201226
2011KautokeinoFinnmark11115498
2012AltaFinnmark311270325
2014LoppaFinnmark32302
2015HasvikFinnmark232716
2017KvalsundFinnmark238246224
2018MåsøyFinnmark13621936
2019NordkappFinnmark394322200
2020PorsangerFinnmark218385389
2021KarasjokFinnmark165326
2022LebesbyFinnmark292255138
2023GamvikFinnmark226302
2024BerlevågFinnmark309165233
2025TanaFinnmark422408401
2027NessebyFinnmark9620878
2028BåtsfjordFinnmark351311291
2030Sør-VarangerFinnmark360403345
5001TrondheimTrøndelag213172217
5004SteinkjerTrøndelag302304290
5005NamsosTrøndelag148133195
5011HemneTrøndelag9111197
5012SnillfjordTrøndelag212333
5013HitraTrøndelag413329236
5014FrøyaTrøndelag348185276
5015ØrlandTrøndelag325371395
5016AgdenesTrøndelag139963
5017BjugnTrøndelag245151164
5018ÅfjordTrøndelag286272250
5019RoanTrøndelag33012731
5020OsenTrøndelag338292125
5021OppdalTrøndelag1379628
5022RennebuTrøndelag323365254
5023MeldalTrøndelag233183109
5024OrkdalTrøndelag7386119
5025RørosTrøndelag246284187
5026HoltålenTrøndelag295364
5027Midtre GauldalTrøndelag416223238
5028MelhusTrøndelag288276188
5029SkaunTrøndelag51119244
5030KlæbuTrøndelag386360216
5031MalvikTrøndelag333336326
5032SelbuTrøndelag153144268
5033TydalTrøndelag128171121
5034MeråkerTrøndelag176105124
5035StjørdalTrøndelag355327293
5036FrostaTrøndelag285319351
5037LevangerTrøndelag370418391
5038VerdalTrøndelag335303337
5039VerranTrøndelag427366341
5040NamdalseidTrøndelag391335258
5041SnåsaTrøndelag316274344
5042LierneTrøndelag352244221
5043RøyrvikTrøndelag257420359
5044NamsskoganTrøndelag201629
5045GrongTrøndelag345225231
5046HøylandetTrøndelag160210159
5047OverhallaTrøndelag65137140
5048FosnesTrøndelag358357347
5049FlatangerTrøndelag290258317
5050ViknaTrøndelag26123076
5051NærøyTrøndelag2225314
5052LekaTrøndelag107109
5053InderøyTrøndelag387388263
5054Indre FosenTrøndelag388

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!