Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Pleie og omsorg

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold373268174
104MossØstfold261188105
105SarpsborgØstfold350232268
106FredrikstadØstfold379320227
111HvalerØstfold294285231
118AremarkØstfold46172250
119MarkerØstfold259318368
121RømskogØstfold142379285
122TrøgstadØstfold263312335
123SpydebergØstfold1036789
124AskimØstfold178217143
125EidsbergØstfold288289360
127SkiptvetØstfold2369
128RakkestadØstfold218200235
135RådeØstfold226252202
136RyggeØstfold270177159
137VålerØstfold65234218
138HobølØstfold281297290
211VestbyAkershus og Oslo362401288
213SkiAkershus og Oslo400313247
214ÅsAkershus og Oslo393222332
215FrognAkershus og Oslo425371370
216NesoddenAkershus og Oslo411405325
217OppegårdAkershus og Oslo363276263
219BærumAkershus og Oslo371281301
220AskerAkershus og Oslo389340297
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo361395341
226SørumAkershus og Oslo237204193
227FetAkershus og Oslo5090135
228RælingenAkershus og Oslo30110059
229EnebakkAkershus og Oslo214363223
230LørenskogAkershus og Oslo349275147
231SkedsmoAkershus og Oslo37025797
233NittedalAkershus og Oslo337215181
234GjerdrumAkershus og Oslo34310570
235UllensakerAkershus og Oslo367214245
236NesAkershus og Oslo19920378
237EidsvollAkershus og Oslo424419385
238NannestadAkershus og Oslo249108125
239HurdalAkershus og Oslo317112197
301OsloAkershus og Oslo394343259
402KongsvingerHedmark409387339
403HamarHedmark252139129
412RingsakerHedmark329322295
415LøtenHedmark238264262
417StangeHedmark326288246
418Nord-OdalHedmark416372352
419Sør-OdalHedmark395404351
420EidskogHedmark129119110
423GrueHedmark405124168
425ÅsnesHedmark20111874
426VålerHedmark318162229
427ElverumHedmark369337311
428TrysilHedmark164174152
429ÅmotHedmark993231
430Stor-ElvdalHedmark146339401
432RendalenHedmark148110144
434EngerdalHedmark34289161
436TolgaHedmark8716616
437TynsetHedmark12755103
438AlvdalHedmark220411390
439FolldalHedmark62169188
441OsHedmark941
501LillehammerOppland377380275
502GjøvikOppland1717736
511DovreOppland197147141
512LesjaOppland187187182
513SkjåkOppland328378282
514LomOppland2813072
515VågåOppland307357221
516Nord-FronOppland207136149
517SelOppland203101137
519Sør-FronOppland73158154
520RingebuOppland527942
521ØyerOppland333717
522GausdalOppland175205281
528Østre TotenOppland113223
529Vestre TotenOppland406284269
532JevnakerOppland10411445
533LunnerOppland283250256
534GranOppland403356249
536Søndre LandOppland327143102
538Nordre LandOppland196123236
540Sør-AurdalOppland9715986
541EtnedalOppland21132112
542Nord-AurdalOppland305840
543Vestre SlidreOppland339236323
544Øystre SlidreOppland414569
545VangOppland825
602DrammenBuskerud381359289
604KongsbergBuskerud324163101
605RingerikeBuskerud385330208
612HoleBuskerud1721013
615FlåBuskerud37263272
616NesBuskerud145160212
617GolBuskerud255293318
618HemsedalBuskerud140186169
619ÅlBuskerud1493918
620HolBuskerud193138113
621SigdalBuskerud165197214
622KrødsheradBuskerud246345198
623ModumBuskerud3447532
624Øvre EikerBuskerud195219228
625Nedre EikerBuskerud364349234
626LierBuskerud217309187
627RøykenBuskerud581924
628HurumBuskerud330352287
631FlesbergBuskerud783019
632RollagBuskerud221106167
633Nore og UvdalBuskerud176141124
701HortenVestfold2717847
704TønsbergVestfold421420386
710SandefjordVestfold384316
711SvelvikVestfold338245219
712LarvikVestfold347
713SandeVestfold382344305
715HolmestrandVestfold416
716ReVestfold29148
729FærderVestfold414
805PorsgrunnTelemark325296186
806SkienTelemark235201133
807NotoddenTelemark366392293
811SiljanTelemark1187242
814BambleTelemark18010944
815KragerøTelemark22710421
817DrangedalTelemark110189142
819NomeTelemark592641
821Telemark372218132
822SauheradTelemark158183252
826TinnTelemark924154
827HjartdalTelemark232279190
828SeljordTelemark122256296
829KviteseidTelemark230202224
830NissedalTelemark128465
831FyresdalTelemark610239
833TokkeTelemark266121115
834VinjeTelemark744434
901RisørAust-Agder133113131
904GrimstadAust-Agder208233138
906ArendalAust-Agder240137130
911GjerstadAust-Agder326256
912VegårsheiAust-Agder948262
914TvedestrandAust-Agder139190195
919FrolandAust-Agder184305225
926LillesandAust-Agder233120162
928BirkenesAust-Agder10214495
929ÅmliAust-Agder16727
935IvelandAust-Agder7299158
937Evje og HornnesAust-Agder181766
938ByglandAust-Agder18611573
940ValleAust-Agder557211
941BykleAust-Agder51176109
1001KristiansandVest-Agder150303306
1002MandalVest-Agder861138
1003FarsundVest-Agder231168207
1004FlekkefjordVest-Agder415381309
1014VenneslaVest-Agder380175136
1017SongdalenVest-Agder152951
1018SøgneVest-Agder1376390
1021MarnardalVest-Agder383364
1026ÅseralVest-Agder1394
1027AudnedalVest-Agder1487
1029LindesnesVest-Agder756
1032LyngdalVest-Agder412
1034HægebostadVest-Agder1074085
1037KvinesdalVest-Agder937611
1046SirdalVest-Agder362383
1101EigersundRogaland236117111
1102SandnesRogaland293300203
1103StavangerRogaland392355248
1106HaugesundRogaland205210108
1111SokndalRogaland85191172
1112LundRogaland6470107
1114BjerkreimRogaland116223328
1119Rogaland177153140
1120KleppRogaland1205060
1121TimeRogaland27912648
1122GjesdalRogaland25824949
1124SolaRogaland147208126
1127RandabergRogaland768068
1129ForsandRogaland1124228
1130StrandRogaland28751119
1133HjelmelandRogaland3961157
1134SuldalRogaland424650
1135SaudaRogaland13016198
1141FinnøyRogaland161171176
1142RennesøyRogaland157271206
1144KvitsøyRogaland167327371
1145BoknRogaland19488117
1146TysværRogaland21212
1149KarmøyRogaland1015635
1151UtsiraRogaland408
1160VindafjordRogaland2093139
1201BergenHordaland336244170
1211EtneHordaland353360353
1216SveioHordaland290230292
1219BømloHordaland277278217
1221StordHordaland1435346
1222FitjarHordaland821610
1223TysnesHordaland376333276
1224KvinnheradHordaland27820984
1227JondalHordaland40154128
1228OddaHordaland332220240
1231UllensvangHordaland306151356
1232EidfjordHordaland210211232
1233UlvikHordaland17973145
1234GranvinHordaland229374396
1235VossHordaland398269191
1238KvamHordaland1259120
1241FusaHordaland844930
1242SamnangerHordaland353596
1243OsHordaland292170220
1244AustevollHordaland356408357
1245SundHordaland260321330
1246FjellHordaland1357437
1247AskøyHordaland159146165
1251VaksdalHordaland188259317
1252ModalenHordaland1721275
1253OsterøyHordaland213270204
1256MelandHordaland21622858
1259ØygardenHordaland539857
1260RadøyHordaland7010394
1263LindåsHordaland16311123
1264AustrheimHordaland88195291
1265FedjeHordaland222361403
1266MasfjordenHordaland151331230
1401FloraSogn og Fjordane347239261
1411GulenSogn og Fjordane219262184
1412SolundSogn og Fjordane298393398
1413HyllestadSogn og Fjordane54240257
1416HøyangerSogn og Fjordane131145216
1417VikSogn og Fjordane291373354
1418BalestrandSogn og Fjordane1239629
1419LeikangerSogn og Fjordane2692238
1420SogndalSogn og Fjordane390316314
1421AurlandSogn og Fjordane6114287
1422LærdalSogn og Fjordane296192264
1424ÅrdalSogn og Fjordane420366380
1426LusterSogn og Fjordane215198116
1428AskvollSogn og Fjordane21212799
1429FjalerSogn og Fjordane413319383
1430GaularSogn og Fjordane340376379
1431JølsterSogn og Fjordane24568150
1432FørdeSogn og Fjordane3353881
1433NaustdalSogn og Fjordane181229251
1438BremangerSogn og Fjordane320407381
1439VågsøySogn og Fjordane264272201
1441SeljeSogn og Fjordane355394362
1443EidSogn og Fjordane239148106
1444HornindalSogn og Fjordane160336359
1445GloppenSogn og Fjordane2007152
1449StrynSogn og Fjordane275287265
1502MoldeMøre og Romsdal408353226
1504ÅlesundMøre og Romsdal391323278
1505KristiansundMøre og Romsdal19115079
1511VanylvenMøre og Romsdal399354313
1514SandeMøre og Romsdal313406364
1515HerøyMøre og Romsdal386302333
1516UlsteinMøre og Romsdal1389788
1517HareidMøre og Romsdal396365375
1519VoldaMøre og Romsdal334231156
1520ØrstaMøre og Romsdal374364344
1523ØrskogMøre og Romsdal102726
1524NorddalMøre og Romsdal96310349
1525StrandaMøre og Romsdal250261237
1526StordalMøre og Romsdal204421412
1528SykkylvenMøre og Romsdal166194146
1529SkodjeMøre og Romsdal304298209
1531SulaMøre og Romsdal153241253
1532GiskeMøre og Romsdal221515
1534HaramMøre og Romsdal319165286
1535VestnesMøre og Romsdal352338312
1539RaumaMøre og Romsdal397274200
1543NessetMøre og Romsdal189237199
1545MidsundMøre og Romsdal209273164
1546SandøyMøre og Romsdal95265183
1547AukraMøre og Romsdal251255194
1548FrænaMøre og Romsdal22415293
1551EideMøre og Romsdal299301321
1554AverøyMøre og Romsdal185253315
1557GjemnesMøre og Romsdal67258284
1560TingvollMøre og Romsdal75226179
1563SunndalMøre og Romsdal280307205
1566SurnadalMøre og Romsdal262280273
1567RindalMøre og Romsdal10064127
1571HalsaMøre og Romsdal345311299
1573SmølaMøre og Romsdal89207271
1576AureMøre og Romsdal141260274
1804BodøNordland1348176
1805NarvikNordland404388304
1811BindalNordland80213114
1812SømnaNordland192238255
1813BrønnøyNordland19013355
1815VegaNordland83248402
1816VevelstadNordland311342399
1818HerøyNordland34861
1820AlstahaugNordland124246319
1822LeirfjordNordland202367327
1824VefsnNordland225178160
1825GraneNordland358348350
1826HattfjelldalNordland155164104
1827DønnaNordland10817377
1828NesnaNordland426424421
1832HemnesNordland354224185
1833RanaNordland368402239
1834LurøyNordland31221329
1835TrænaNordland63419
1836RødøyNordland2721155
1837MeløyNordland410400367
1838GildeskålNordland919482
1839BeiarnNordland289375322
1840SaltdalNordland6972120
1841FauskeNordland242128100
1845SørfoldNordland365346338
1848SteigenNordland24315591
1849HamarøyNordland423423417
1850TysfjordNordland105179326
1851LødingenNordland348396407
1852TjeldsundNordland136308365
1853EvenesNordland211266213
1854BallangenNordland297254345
1856RøstNordland323382420
1857VærøyNordland316243163
1859FlakstadNordland422414373
1860VestvågøyNordland341822
1865VåganNordland1284343
1866HadselNordland401412363
1867Nordland286332343
1868ØksnesNordland351283361
1870SortlandNordland486653
1871AndøyNordland314377254
1874MoskenesNordland419277355
1902TromsøTroms402326153
1903HarstadTroms305286210
1911KvæfjordTroms431363
1913SkånlandTroms174149121
1917IbestadTroms254334310
1919GratangenTroms308410376
1920LavangenTroms68225123
1922BarduTroms119185215
1923SalangenTroms575414
1924MålselvTroms418399393
1925SørreisaTroms114156171
1926DyrøyTroms168368366
1927TranøyTroms384351400
1928TorskenTroms257398413
1929BergTroms111391411
1931LenvikTroms253299324
1933BalsfjordTroms312341258
1936KarlsøyTroms173304243
1938LyngenTroms11514071
1939StorfjordTroms1185933
1940KåfjordTroms183247134
1941SkjervøyTroms71181178
1942NordreisaTroms1068680
1943KvænangenTroms388206175
2002VardøFinnmark341314277
2003VadsøFinnmark206315302
2004HammerfestFinnmark414397369
2011KautokeinoFinnmark360328384
2012AltaFinnmark357325267
2014LoppaFinnmark300324418
2015HasvikFinnmark276418382
2017KvalsundFinnmark241383334
2018MåsøyFinnmark359267294
2019NordkappFinnmark383350340
2020PorsangerFinnmark427422391
2021KarasjokFinnmark322295180
2022LebesbyFinnmark375362192
2023GamvikFinnmark315370378
2024BerlevågFinnmark268386346
2025TanaFinnmark321415336
2027NessebyFinnmark126389387
2028BåtsfjordFinnmark170235222
2030Sør-VarangerFinnmark331292166
5001TrondheimTrøndelag265369331
5004SteinkjerTrøndelag273125279
5005NamsosTrøndelag247107283
5011HemneTrøndelag5560177
5012SnillfjordTrøndelag81347372
5013HitraTrøndelag1325
5014FrøyaTrøndelag267134233
5015ØrlandTrøndelag472092
5016AgdenesTrøndelag269409394
5017BjugnTrøndelag13295303
5018ÅfjordTrøndelag443167
5019RoanTrøndelag56216244
5020OsenTrøndelag6052173
5021OppdalTrøndelag244227342
5022RennebuTrøndelag285390388
5023MeldalTrøndelag333290392
5024OrkdalTrøndelag234184308
5025RørosTrøndelag309358397
5026HoltålenTrøndelag24167377
5027Midtre GauldalTrøndelag274335320
5028MelhusTrøndelag90122241
5029SkaunTrøndelag12165189
5030KlæbuTrøndelag417306410
5031MalvikTrøndelag228116300
5032SelbuTrøndelag79135151
5033TydalTrøndelag7785270
5034MeråkerTrøndelag109182298
5035StjørdalTrøndelag303282374
5036FrostaTrøndelag16247196
5037LevangerTrøndelag412291280
5038VerdalTrøndelag248199337
5039VerranTrøndelag302417409
5040NamdalseidTrøndelag2569122
5041SnåsaTrøndelag182129404
5042LierneTrøndelag387317406
5043RøyrvikTrøndelag11736358
5044NamsskoganTrøndelag272413405
5045GrongTrøndelag310193348
5046HøylandetTrøndelag66131260
5047OverhallaTrøndelag1983148
5048FosnesTrøndelag378416422
5049FlatangerTrøndelag49180307
5050ViknaTrøndelag256294415
5051NærøyTrøndelag15625118
5052LekaTrøndelag152251395
5053InderøyTrøndelag284196266
5054Indre FosenTrøndelag389

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!