Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Saksbehandling

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold256313265
104MossØstfold263304
105SarpsborgØstfold209169306
106FredrikstadØstfold341344102
111HvalerØstfold275
118AremarkØstfold145
119MarkerØstfold14978
121RømskogØstfold38
122TrøgstadØstfold123112202
123SpydebergØstfold159239161
124AskimØstfold205213137
125EidsbergØstfold155192212
127SkiptvetØstfold228284166
128RakkestadØstfold199175138
135RådeØstfold61
136RyggeØstfold84125110
137VålerØstfold191221315
138HobølØstfold223196164
211VestbyAkershus og Oslo250232303
213SkiAkershus og Oslo261266334
214ÅsAkershus og Oslo1849668
215FrognAkershus og Oslo297310
216NesoddenAkershus og Oslo356360277
217OppegårdAkershus og Oslo240209231
219BærumAkershus og Oslo265222
220AskerAkershus og Oslo241212278
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo6411616
226SørumAkershus og Oslo351343321
227FetAkershus og Oslo281314276
228RælingenAkershus og Oslo293308293
229EnebakkAkershus og Oslo9014164
230LørenskogAkershus og Oslo284329325
231SkedsmoAkershus og Oslo305248152
233NittedalAkershus og Oslo238154353
234GjerdrumAkershus og Oslo201236147
235UllensakerAkershus og Oslo266286350
236NesAkershus og Oslo259226201
237EidsvollAkershus og Oslo350359360
238NannestadAkershus og Oslo17116228
239HurdalAkershus og Oslo164166346
301OsloAkershus og Oslo348346313
402KongsvingerHedmark323299337
403HamarHedmark269233295
412RingsakerHedmark213237339
415LøtenHedmark77164123
417StangeHedmark4112871
418Nord-OdalHedmark8110137
419Sør-OdalHedmark29132293
420EidskogHedmark681643
423GrueHedmark154
425ÅsnesHedmark1088417
426VålerHedmark220115
427ElverumHedmark208259230
428TrysilHedmark105
429ÅmotHedmark254224236
430Stor-ElvdalHedmark188260136
432RendalenHedmark28029840
434EngerdalHedmark331350322
436TolgaHedmark46177331
437TynsetHedmark169127207
438AlvdalHedmark258106155
439FolldalHedmark272372
441OsHedmark316333254
501LillehammerOppland149228341
502GjøvikOppland289267
511DovreOppland238
512LesjaOppland299288190
513SkjåkOppland2524
514LomOppland14324
515VågåOppland521855
516Nord-FronOppland48209
517SelOppland22246
519Sør-FronOppland23512012
520RingebuOppland95144
521ØyerOppland4822320
522GausdalOppland1333289
528Østre TotenOppland1483258
529Vestre TotenOppland21815688
532JevnakerOppland23616852
533LunnerOppland221214195
534GranOppland327318218
536Søndre LandOppland134155173
538Nordre LandOppland343334247
540Sør-AurdalOppland186211310
541EtnedalOppland309330205
542Nord-AurdalOppland264302206
543Vestre SlidreOppland334316327
544Øystre SlidreOppland9230211
545VangOppland11398
602DrammenBuskerud255186367
604KongsbergBuskerud353362349
605RingerikeBuskerud129143174
612HoleBuskerud286274243
615FlåBuskerud4713
616NesBuskerud116195
617GolBuskerud167131363
618HemsedalBuskerud21517170
619ÅlBuskerud3935168
620HolBuskerud295151151
621SigdalBuskerud1058797
622KrødsheradBuskerud1578135
623ModumBuskerud7642
624Øvre EikerBuskerud355363348
625Nedre EikerBuskerud165281270
626LierBuskerud252321281
627RøykenBuskerud272261253
628HurumBuskerud317317312
631FlesbergBuskerud351
632RollagBuskerud869530
633Nore og UvdalBuskerud11454131
701HortenVestfold150246314
704TønsbergVestfold244290286
710SandefjordVestfold335260
711SvelvikVestfold294
712LarvikVestfold330
713SandeVestfold237
715HolmestrandVestfold283
716ReVestfold6586282
729FærderVestfold
805PorsgrunnTelemark268276274
806SkienTelemark271217125
807NotoddenTelemark225280225
811SiljanTelemark162130113
814BambleTelemark190250326
815KragerøTelemark168215181
817DrangedalTelemark172
819NomeTelemark3451241
821Telemark2637
822SauheradTelemark32234979
826TinnTelemark56142242
827HjartdalTelemark8893210
828SeljordTelemark9411853
829KviteseidTelemark693862
830NissedalTelemark383148
831FyresdalTelemark7510015
833TokkeTelemark20020527
834VinjeTelemark248131
901RisørAust-Agder260338262
904GrimstadAust-Agder56
906ArendalAust-Agder153231311
911GjerstadAust-Agder545149
912VegårsheiAust-Agder13220158
914TvedestrandAust-Agder203240309
919FrolandAust-Agder738239
926LillesandAust-Agder249
928BirkenesAust-Agder301
929ÅmliAust-Agder60119128
935IvelandAust-Agder858526
937Evje og HornnesAust-Agder121122
938ByglandAust-Agder
940ValleAust-Agder3120
941BykleAust-Agder57795
1001KristiansandVest-Agder270255178
1002MandalVest-Agder13776167
1003FarsundVest-Agder237247135
1004FlekkefjordVest-Agder14164111
1014VenneslaVest-Agder126173362
1017SongdalenVest-Agder7412441
1018SøgneVest-Agder10352240
1021MarnardalVest-Agder243167186
1026ÅseralVest-Agder219
1027AudnedalVest-Agder9526180
1029LindesnesVest-Agder161194194
1032LyngdalVest-Agder177107354
1034HægebostadVest-Agder124203109
1037KvinesdalVest-Agder1456765
1046SirdalVest-Agder1817
1101EigersundRogaland15412645
1102SandnesRogaland354358
1103StavangerRogaland10972171
1106HaugesundRogaland249249140
1111SokndalRogaland8
1112LundRogaland532831
1114BjerkreimRogaland319264233
1119Rogaland219229107
1120KleppRogaland120181302
1121TimeRogaland18218454
1122GjesdalRogaland212146288
1124SolaRogaland313114200
1127RandabergRogaland336336165
1129ForsandRogaland220
1130StrandRogaland346357358
1133HjelmelandRogaland230210307
1134SuldalRogaland131178127
1135SaudaRogaland555923
1141FinnøyRogaland187272175
1142RennesøyRogaland325353344
1144KvitsøyRogaland409323
1145BoknRogaland7213919
1146TysværRogaland146117185
1149KarmøyRogaland21162156
1151UtsiraRogaland2441
1160VindafjordRogaland333325336
1201BergenHordaland290291183
1211EtneHordaland142
1216SveioHordaland285293208
1219BømloHordaland302289368
1221StordHordaland160185347
1222FitjarHordaland115204223
1223TysnesHordaland198252257
1224KvinnheradHordaland298
1227JondalHordaland217
1228OddaHordaland287327356
1231UllensvangHordaland224102304
1232EidfjordHordaland29824574
1233UlvikHordaland12273126
1234GranvinHordaland7620
1235VossHordaland54190
1238KvamHordaland275354273
1241FusaHordaland278279
1242SamnangerHordaland1149129
1243OsHordaland623614
1244AustevollHordaland366
1245SundHordaland
1246FjellHordaland296263184
1247AskøyHordaland5892266
1251VaksdalHordaland130172319
1252ModalenHordaland
1253OsterøyHordaland50115264
1256MelandHordaland17227782
1259ØygardenHordaland262305297
1260RadøyHordaland25
1263LindåsHordaland338
1264AustrheimHordaland17915810
1265FedjeHordaland147144148
1266MasfjordenHordaland193242197
1401FloraSogn og Fjordane152161143
1411GulenSogn og Fjordane32163
1412SolundSogn og Fjordane3361122
1413HyllestadSogn og Fjordane321300177
1416HøyangerSogn og Fjordane306292332
1417VikSogn og Fjordane302167
1418BalestrandSogn og Fjordane170
1419LeikangerSogn og Fjordane124
1420SogndalSogn og Fjordane14874
1421AurlandSogn og Fjordane107111234
1422LærdalSogn og Fjordane
1424ÅrdalSogn og Fjordane111506
1426LusterSogn og Fjordane277320300
1428AskvollSogn og Fjordane173253
1429FjalerSogn og Fjordane127105101
1430GaularSogn og Fjordane63
1431JølsterSogn og Fjordane307307308
1432FørdeSogn og Fjordane6640222
1433NaustdalSogn og Fjordane123141
1438BremangerSogn og Fjordane51129
1439VågsøySogn og Fjordane35163
1441SeljeSogn og Fjordane288282359
1443EidSogn og Fjordane18939291
1444HornindalSogn og Fjordane1067134
1445GloppenSogn og Fjordane171432
1449StrynSogn og Fjordane229207224
1502MoldeMøre og Romsdal300326352
1504ÅlesundMøre og Romsdal337342256
1505KristiansundMøre og Romsdal338351370
1511VanylvenMøre og Romsdal8313481
1514SandeMøre og Romsdal194174132
1515HerøyMøre og Romsdal14290
1516UlsteinMøre og Romsdal7943157
1517HareidMøre og Romsdal340356369
1519VoldaMøre og Romsdal231197251
1520ØrstaMøre og Romsdal4525203
1523ØrskogMøre og Romsdal212
1524NorddalMøre og Romsdal210269100
1525StrandaMøre og Romsdal342347
1526StordalMøre og Romsdal33
1528SykkylvenMøre og Romsdal344340250
1529SkodjeMøre og Romsdal274216284
1531SulaMøre og Romsdal301303118
1532GiskeMøre og Romsdal175198
1534HaramMøre og Romsdal207361
1535VestnesMøre og Romsdal1189721
1539RaumaMøre og Romsdal4342292
1543NessetMøre og Romsdal102179
1545MidsundMøre og Romsdal986980
1546SandøyMøre og Romsdal6719359
1547AukraMøre og Romsdal2814557
1548FrænaMøre og Romsdal330160112
1551EideMøre og Romsdal11060
1554AverøyMøre og Romsdal328332328
1557GjemnesMøre og Romsdal253287287
1560TingvollMøre og Romsdal714796
1563SunndalMøre og Romsdal123773
1566SurnadalMøre og Romsdal242227189
1567RindalMøre og Romsdal283301221
1571HalsaMøre og Romsdal89
1573SmølaMøre og Romsdal138104333
1576AureMøre og Romsdal294258213
1804BodøNordland151108
1805NarvikNordland196191216
1811BindalNordland185254187
1812SømnaNordland295551
1813BrønnøyNordland136150133
1815VegaNordland634822
1816VevelstadNordland611118
1818HerøyNordland198
1820AlstahaugNordland18089170
1822LeirfjordNordland329
1824VefsnNordland125230191
1825GraneNordland341
1826HattfjelldalNordland361095
1827DønnaNordland7858
1828NesnaNordland117
1832HemnesNordland197165103
1833RanaNordland140135255
1834LurøyNordland1009886
1835TrænaNordland337
1836RødøyNordland308297229
1837MeløyNordland61
1838GildeskålNordland22714011
1839BeiarnNordland110104
1840SaltdalNordland99
1841FauskeNordland332311
1845SørfoldNordland314348299
1848SteigenNordland257188296
1849HamarøyNordland24632491
1850TysfjordNordland17677
1851LødingenNordland282225267
1852TjeldsundNordland
1853EvenesNordland
1854BallangenNordland158180365
1856RøstNordland
1857VærøyNordland
1859FlakstadNordland34747
1860VestvågøyNordland267235179
1865VåganNordland819134
1866HadselNordland2065316
1867Nordland343
1868ØksnesNordland339323271
1870SortlandNordland324285139
1871AndøyNordland276208
1874MoskenesNordland9188
1902TromsøTroms1077117
1903HarstadTroms318319204
1911KvæfjordTroms59121146
1913SkånlandTroms239283160
1917IbestadTroms227259
1919GratangenTroms114
1920LavangenTroms9399150
1922BarduTroms85
1923SalangenTroms214202239
1924MålselvTroms245312153
1925SørreisaTroms119182261
1926DyrøyTroms176244121
1927TranøyTroms13920687
1928TorskenTroms214
1929BergTroms
1931LenvikTroms349339364
1933BalsfjordTroms119
1936KarlsøyTroms279296235
1938LyngenTroms24192
1939StorfjordTroms3291709
1940KåfjordTroms9918736
1941SkjervøyTroms
1942NordreisaTroms345196
1943KvænangenTroms268
2002VardøFinnmark106
2003VadsøFinnmark305
2004HammerfestFinnmark178183193
2011KautokeinoFinnmark292340
2012AltaFinnmark133200280
2014LoppaFinnmark1615252
2015HasvikFinnmark66
2017KvalsundFinnmark4294227
2018MåsøyFinnmark335331272
2019NordkappFinnmark7010384
2020PorsangerFinnmark144238324
2021KarasjokFinnmark232
2022LebesbyFinnmark1568
2023GamvikFinnmark315328158
2024BerlevågFinnmark13375
2025TanaFinnmark447844
2027NessebyFinnmark
2028BåtsfjordFinnmark34279
2030Sør-VarangerFinnmark1637046
5001TrondheimTrøndelag156234345
5004SteinkjerTrøndelag226147188
5005NamsosTrøndelag8791162
5011HemneTrøndelag8057355
5012SnillfjordTrøndelag195219220
5013HitraTrøndelag4979269
5014FrøyaTrøndelag206243285
5015ØrlandTrøndelag34535576
5016AgdenesTrøndelag3234108
5017BjugnTrøndelag310306335
5018ÅfjordTrøndelag204315226
5019RoanTrøndelag3
5020OsenTrøndelag233189245
5021OppdalTrøndelag112136263
5022RennebuTrøndelag247309290
5023MeldalTrøndelag30325694
5024OrkdalTrøndelag311273317
5025RørosTrøndelag89138
5026HoltålenTrøndelag13560199
5027Midtre GauldalTrøndelag18163248
5028MelhusTrøndelag352352215
5029SkaunTrøndelag357361246
5030KlæbuTrøndelag96132244
5031MalvikTrøndelag312251318
5032SelbuTrøndelag2229
5033TydalTrøndelag166153228
5034MeråkerTrøndelag21626250
5035StjørdalTrøndelag66
5036FrostaTrøndelag295357
5037LevangerTrøndelag10475192
5038VerdalTrøndelag97159169
5039VerranTrøndelag18313749
5040NamdalseidTrøndelag223116
5041SnåsaTrøndelag101157342
5042LierneTrøndelag83
5043RøyrvikTrøndelag8253176
5044NamsskoganTrøndelag19562
5045GrongTrøndelag12130
5046HøylandetTrøndelag37444
5047OverhallaTrøndelag30426529
5048FosnesTrøndelag232199
5049FlatangerTrøndelag
5050ViknaTrøndelag11326869
5051NærøyTrøndelag128148159
5052LekaTrøndelag275120
5053InderøyTrøndelag202278182
5054Indre FosenTrøndelag

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.