Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Sosialtjeneste

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold358283276
104MossØstfold243230252
105SarpsborgØstfold334245254
106FredrikstadØstfold324279194
111HvalerØstfold326361310
118AremarkØstfold130275
119MarkerØstfold15911360
121RømskogØstfold
122TrøgstadØstfold39820
123SpydebergØstfold327301306
124AskimØstfold279300294
125EidsbergØstfold82100146
127SkiptvetØstfold150167145
128RakkestadØstfold362293244
135RådeØstfold344341334
136RyggeØstfold373346346
137VålerØstfold121132313
138HobølØstfold153229162
211VestbyAkershus og Oslo266207292
213SkiAkershus og Oslo388318326
214ÅsAkershus og Oslo329289120
215FrognAkershus og Oslo282235209
216NesoddenAkershus og Oslo253124231
217OppegårdAkershus og Oslo233166122
219BærumAkershus og Oslo321188170
220AskerAkershus og Oslo364201204
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo384356261
226SørumAkershus og Oslo290182132
227FetAkershus og Oslo1133823
228RælingenAkershus og Oslo297174106
229EnebakkAkershus og Oslo112192242
230LørenskogAkershus og Oslo307181203
231SkedsmoAkershus og Oslo29497179
233NittedalAkershus og Oslo293237342
234GjerdrumAkershus og Oslo295140136
235UllensakerAkershus og Oslo350287255
236NesAkershus og Oslo261270304
237EidsvollAkershus og Oslo366320149
238NannestadAkershus og Oslo300199152
239HurdalAkershus og Oslo190340196
301OsloAkershus og Oslo359310309
402KongsvingerHedmark249133144
403HamarHedmark383313347
412RingsakerHedmark312303269
415LøtenHedmark331339319
417StangeHedmark346325338
418Nord-OdalHedmark299328267
419Sør-OdalHedmark152128174
420EidskogHedmark291351295
423GrueHedmark325323251
425ÅsnesHedmark332353246
426VålerHedmark215256169
427ElverumHedmark378336353
428TrysilHedmark353362343
429ÅmotHedmark122148233
430Stor-ElvdalHedmark35612655
432RendalenHedmark2617125
434EngerdalHedmark156299218
436TolgaHedmark17216317
437TynsetHedmark2756348
438AlvdalHedmark136195214
439FolldalHedmark186317153
441OsHedmark302354325
501LillehammerOppland337305273
502GjøvikOppland387371356
511DovreOppland12419
512LesjaOppland180
513SkjåkOppland5683114
514LomOppland1115850
515VågåOppland62186116
516Nord-FronOppland242255297
517SelOppland198345298
519Sør-FronOppland5772290
520RingebuOppland20846157
521ØyerOppland287309173
522GausdalOppland241263140
528Østre TotenOppland502411
529Vestre TotenOppland92135187
532JevnakerOppland31794103
533LunnerOppland303240119
534GranOppland138112112
536Søndre LandOppland7121
538Nordre LandOppland645614
540Sør-AurdalOppland225227131
541EtnedalOppland259288
542Nord-AurdalOppland315280272
543Vestre SlidreOppland244185236
544Øystre SlidreOppland204131111
545VangOppland115107150
602DrammenBuskerud338334324
604KongsbergBuskerud257278271
605RingerikeBuskerud396377362
612HoleBuskerud278314243
615FlåBuskerud10311188
616NesBuskerud25411441
617GolBuskerud175347312
618HemsedalBuskerud66296166
619ÅlBuskerud104236175
620HolBuskerud1191634
621SigdalBuskerud185326355
622KrødsheradBuskerud271274284
623ModumBuskerud351297311
624Øvre EikerBuskerud236180115
625Nedre EikerBuskerud305311287
626LierBuskerud301157213
627RøykenBuskerud151162190
628HurumBuskerud200141130
631FlesbergBuskerud3567182
632RollagBuskerud126284230
633Nore og UvdalBuskerud35417578
701HortenVestfold335298293
704TønsbergVestfold372276278
710SandefjordVestfold365351
711SvelvikVestfold395373337
712LarvikVestfold314
713SandeVestfold343333289
715HolmestrandVestfold98
716ReVestfold339304299
729FærderVestfold361
805PorsgrunnTelemark369259228
806SkienTelemark375338340
807NotoddenTelemark360355357
811SiljanTelemark8820458
814BambleTelemark256292217
815KragerøTelemark368367328
817DrangedalTelemark380329352
819NomeTelemark394376322
821Telemark361308241
822SauheradTelemark247271274
826TinnTelemark310118165
827HjartdalTelemark365360315
828SeljordTelemark8115099
829KviteseidTelemark1167926
830NissedalTelemark277173
831FyresdalTelemark169203
833TokkeTelemark10854
834VinjeTelemark17034101
901RisørAust-Agder330217188
904GrimstadAust-Agder229178158
906ArendalAust-Agder352269330
911GjerstadAust-Agder7687123
912VegårsheiAust-Agder14719322
914TvedestrandAust-Agder345370358
919FrolandAust-Agder5128124
926LillesandAust-Agder2513276
928BirkenesAust-Agder174912
929ÅmliAust-Agder1321
935IvelandAust-Agder114123138
937Evje og HornnesAust-Agder245222172
938ByglandAust-Agder
940ValleAust-Agder7836
941BykleAust-Agder
1001KristiansandVest-Agder248103118
1002MandalVest-Agder183277
1003FarsundVest-Agder968583
1004FlekkefjordVest-Agder17673102
1014VenneslaVest-Agder2204735
1017SongdalenVest-Agder451318
1018SøgneVest-Agder309194321
1021MarnardalVest-Agder633138
1026ÅseralVest-Agder
1027AudnedalVest-Agder7711779
1029LindesnesVest-Agder1665190
1032LyngdalVest-Agder268231181
1034HægebostadVest-Agder6848
1037KvinesdalVest-Agder514
1046SirdalVest-Agder
1101EigersundRogaland296307308
1102SandnesRogaland349348317
1103StavangerRogaland348363318
1106HaugesundRogaland357183135
1111SokndalRogaland234332302
1112LundRogaland152985
1114BjerkreimRogaland420163
1119Rogaland393366345
1120KleppRogaland280239125
1121TimeRogaland389352363
1122GjesdalRogaland374342301
1124SolaRogaland390282339
1127RandabergRogaland392384364
1129ForsandRogaland174144
1130StrandRogaland202205222
1133HjelmelandRogaland341331202
1134SuldalRogaland209261247
1135SaudaRogaland21815696
1141FinnøyRogaland9169113
1142RennesøyRogaland235295280
1144KvitsøyRogaland
1145BoknRogaland
1146TysværRogaland263212161
1149KarmøyRogaland342125156
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland2249569
1201BergenHordaland376324341
1211EtneHordaland311233256
1216SveioHordaland182285189
1219BømloHordaland207161208
1221StordHordaland165206178
1222FitjarHordaland316381360
1223TysnesHordaland25024356
1224KvinnheradHordaland272247206
1227JondalHordaland
1228OddaHordaland2138191
1231UllensvangHordaland47147133
1232EidfjordHordaland
1233UlvikHordaland145358348
1234GranvinHordaland21
1235VossHordaland328335240
1238KvamHordaland363372354
1241FusaHordaland24025737
1242SamnangerHordaland203232349
1243OsHordaland270262262
1244AustevollHordaland224332
1245SundHordaland274200264
1246FjellHordaland320322331
1247AskøyHordaland283211249
1251VaksdalHordaland84306239
1252ModalenHordaland163382
1253OsterøyHordaland181252285
1256MelandHordaland14098117
1259ØygardenHordaland347383350
1260RadøyHordaland336349333
1263LindåsHordaland262260216
1264AustrheimHordaland355350332
1265FedjeHordaland
1266MasfjordenHordaland8621
1401FloraSogn og Fjordane212105110
1411GulenSogn og Fjordane4171193
1412SolundSogn og Fjordane
1413HyllestadSogn og Fjordane
1416HøyangerSogn og Fjordane289264316
1417VikSogn og Fjordane30882307
1418BalestrandSogn og Fjordane238244238
1419LeikangerSogn og Fjordane377368205
1420SogndalSogn og Fjordane12588266
1421AurlandSogn og Fjordane127
1422LærdalSogn og Fjordane333265221
1424ÅrdalSogn og Fjordane48312248
1426LusterSogn og Fjordane340219234
1428AskvollSogn og Fjordane167374344
1429FjalerSogn og Fjordane6014
1430GaularSogn og Fjordane118143159
1431JølsterSogn og Fjordane267154291
1432FørdeSogn og Fjordane258364323
1433NaustdalSogn og Fjordane67104180
1438BremangerSogn og Fjordane201153200
1439VågsøySogn og Fjordane143136121
1441SeljeSogn og Fjordane801919
1443EidSogn og Fjordane252146201
1444HornindalSogn og Fjordane
1445GloppenSogn og Fjordane205210128
1449StrynSogn og Fjordane1948063
1502MoldeMøre og Romsdal269208257
1504ÅlesundMøre og Romsdal285220199
1505KristiansundMøre og Romsdal141184164
1511VanylvenMøre og Romsdal11712215
1514SandeMøre og Romsdal21414510
1515HerøyMøre og Romsdal23178160
1516UlsteinMøre og Romsdal314228171
1517HareidMøre og Romsdal18817261
1519VoldaMøre og Romsdal232127229
1520ØrstaMøre og Romsdal16165224
1523ØrskogMøre og Romsdal618940
1524NorddalMøre og Romsdal37
1525StrandaMøre og Romsdal465
1526StordalMøre og Romsdal6
1528SykkylvenMøre og Romsdal13478
1529SkodjeMøre og Romsdal17925475
1531SulaMøre og Romsdal30115
1532GiskeMøre og Romsdal204495
1534HaramMøre og Romsdal4932
1535VestnesMøre og Romsdal210189226
1539RaumaMøre og Romsdal74177177
1543NessetMøre og Romsdal9411065
1545MidsundMøre og Romsdal5266154
1546SandøyMøre og Romsdal52
1547AukraMøre og Romsdal1020943
1548FrænaMøre og Romsdal155164268
1551EideMøre og Romsdal54179227
1554AverøyMøre og Romsdal186280
1557GjemnesMøre og Romsdal15
1560TingvollMøre og Romsdal6942220
1563SunndalMøre og Romsdal139137186
1566SurnadalMøre og Romsdal1059107
1567RindalMøre og Romsdal
1571HalsaMøre og Romsdal1028451
1573SmølaMøre og Romsdal16237232
1576AureMøre og Romsdal131120
1804BodøNordland22392109
1805NarvikNordland189190210
1811BindalNordland1324539
1812SømnaNordland7264192
1813BrønnøyNordland298242296
1815VegaNordland1174139
1816VevelstadNordland38344
1818HerøyNordland93290305
1820AlstahaugNordland245357
1822LeirfjordNordland2815542
1824VefsnNordland1352671
1825GraneNordland
1826HattfjelldalNordland44202134
1827DønnaNordland157343105
1828NesnaNordland361962
1832HemnesNordland73116258
1833RanaNordland286253245
1834LurøyNordland610133
1835TrænaNordland
1836RødøyNordland1824
1837MeløyNordland381379303
1838GildeskålNordland217159184
1839BeiarnNordland160
1840SaltdalNordland288319275
1841FauskeNordland106187168
1845SørfoldNordland70268129
1848SteigenNordland216375263
1849HamarøyNordland133330300
1850TysfjordNordland99134198
1851LødingenNordland1077784
1852TjeldsundNordland100
1853EvenesNordland75
1854BallangenNordland318277265
1856RøstNordland142221
1857VærøyNordland206246259
1859FlakstadNordland
1860VestvågøyNordland654153
1865VåganNordland1446887
1866HadselNordland1372370
1867Nordland23723467
1868ØksnesNordland12274
1870SortlandNordland14611972
1871AndøyNordland177258
1874MoskenesNordland13
1902TromsøTroms239251141
1903HarstadTroms246102197
1911KvæfjordTroms129151148
1913SkånlandTroms228249126
1917IbestadTroms95968
1919GratangenTroms3
1920LavangenTroms42286223
1922BarduTroms89115191
1923SalangenTroms123142127
1924MålselvTroms33666
1925SørreisaTroms276281137
1926DyrøyTroms1203544
1927TranøyTroms279382
1928TorskenTroms533336
1929BergTroms14151
1931LenvikTroms313316167
1933BalsfjordTroms581216
1936KarlsøyTroms9875235
1938LyngenTroms259927
1939StorfjordTroms12412173
1940KåfjordTroms293
1941SkjervøyTroms5513947
1942NordreisaTroms284130250
1943KvænangenTroms405497
2002VardøFinnmark171369281
2003VadsøFinnmark371378359
2004HammerfestFinnmark110165219
2011KautokeinoFinnmark3491104
2012AltaFinnmark197152279
2014LoppaFinnmark87
2015HasvikFinnmark385357336
2017KvalsundFinnmark273327253
2018MåsøyFinnmark79160
2019NordkappFinnmark31225143
2020PorsangerFinnmark292302286
2021KarasjokFinnmark195158260
2022LebesbyFinnmark9714952
2023GamvikFinnmark89045
2024BerlevågFinnmark21155
2025TanaFinnmark16273283
2027NessebyFinnmark187224212
2028BåtsfjordFinnmark219215211
2030Sør-VarangerFinnmark71029
5001TrondheimTrøndelag22296147
5004SteinkjerTrøndelag178213215
5005NamsosTrøndelag193106277
5011HemneTrøndelag168216185
5012SnillfjordTrøndelag
5013HitraTrøndelag325094
5014FrøyaTrøndelag5910886
5015ØrlandTrøndelag834089
5016AgdenesTrøndelag95218335
5017BjugnTrøndelag22725
5018ÅfjordTrøndelag1095764
5019RoanTrøndelag
5020OsenTrøndelag81
5021OppdalTrøndelag22119677
5022RennebuTrøndelag14812928
5023MeldalTrøndelag8576329
5024OrkdalTrøndelag367337320
5025RørosTrøndelag304321270
5026HoltålenTrøndelag19286
5027Midtre GauldalTrøndelag907093
5028MelhusTrøndelag230169207
5029SkaunTrøndelag158291282
5030KlæbuTrøndelag154223100
5031MalvikTrøndelag265198155
5032SelbuTrøndelag1493946
5033TydalTrøndelag264
5034MeråkerTrøndelag236030
5035StjørdalTrøndelag255138176
5036FrostaTrøndelag22621449
5037LevangerTrøndelag370359327
5038VerdalTrøndelag386266225
5039VerranTrøndelag21731
5040NamdalseidTrøndelag
5041SnåsaTrøndelag1930142
5042LierneTrøndelag4317059
5043RøyrvikTrøndelag
5044NamsskoganTrøndelag176
5045GrongTrøndelag199315183
5046HøylandetTrøndelag
5047OverhallaTrøndelag128248288
5048FosnesTrøndelag
5049FlatangerTrøndelag101238
5050ViknaTrøndelag173241195
5051NærøyTrøndelag164294237
5052LekaTrøndelag272
5053InderøyTrøndelag196226108
5054Indre FosenTrøndelag92

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!