Kommunebarometeret 2019 foreløpig utgave mars: Kultur

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold408378303
104MossØstfold329267246
105SarpsborgØstfold403340306
106FredrikstadØstfold300217156
111HvalerØstfold232171150
118AremarkØstfold9497165
119MarkerØstfold1132920
121RømskogØstfold148307161
122TrøgstadØstfold253223254
123SpydebergØstfold15273181
124AskimØstfold16914699
125EidsbergØstfold363338322
127SkiptvetØstfold264248278
128RakkestadØstfold399407357
135RådeØstfold387354281
136RyggeØstfold394395405
137VålerØstfold423406404
138HobølØstfold325341337
211VestbyAkershus og Oslo308302237
213SkiAkershus og Oslo155131202
214ÅsAkershus og Oslo209167115
215FrognAkershus og Oslo208244176
216NesoddenAkershus og Oslo184134130
217OppegårdAkershus og Oslo11911957
219BærumAkershus og Oslo15813691
220AskerAkershus og Oslo13910396
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo298299160
226SørumAkershus og Oslo379335316
227FetAkershus og Oslo404418400
228RælingenAkershus og Oslo327336280
229EnebakkAkershus og Oslo360347323
230LørenskogAkershus og Oslo18917778
231SkedsmoAkershus og Oslo183186121
233NittedalAkershus og Oslo269294251
234GjerdrumAkershus og Oslo361325256
235UllensakerAkershus og Oslo134195183
236NesAkershus og Oslo14112855
237EidsvollAkershus og Oslo364319347
238NannestadAkershus og Oslo188265212
239HurdalAkershus og Oslo313203387
301OsloAkershus og Oslo661012
402KongsvingerHedmark276105102
403HamarHedmark323417
412RingsakerHedmark172174151
415LøtenHedmark334252287
417StangeHedmark409192213
418Nord-OdalHedmark415412403
419Sør-OdalHedmark395375319
420EidskogHedmark406377361
423GrueHedmark366291336
425ÅsnesHedmark322272205
426VålerHedmark241361315
427ElverumHedmark242181216
428TrysilHedmark233243149
429ÅmotHedmark331301332
430Stor-ElvdalHedmark285048
432RendalenHedmark54182209
434EngerdalHedmark132160314
436TolgaHedmark7496154
437TynsetHedmark131178214
438AlvdalHedmark14426981
439FolldalHedmark145144139
441OsHedmark2040111
501LillehammerOppland533128
502GjøvikOppland260247262
511DovreOppland160240162
512LesjaOppland206121232
513SkjåkOppland111533
514LomOppland55170189
515VågåOppland108205195
516Nord-FronOppland221125
517SelOppland167145144
519Sør-FronOppland254143127
520RingebuOppland214220221
521ØyerOppland278383338
522GausdalOppland296285324
528Østre TotenOppland290293259
529Vestre TotenOppland318308258
532JevnakerOppland121151138
533LunnerOppland362310267
534GranOppland153157277
536Søndre LandOppland371331318
538Nordre LandOppland4461110
540Sør-AurdalOppland182254285
541EtnedalOppland95115190
542Nord-AurdalOppland806636
543Vestre SlidreOppland60163196
544Øystre SlidreOppland312683
545VangOppland375146
602DrammenBuskerud133120275
604KongsbergBuskerud10511773
605RingerikeBuskerud301246414
612HoleBuskerud328315295
615FlåBuskerud12036101
616NesBuskerud658676
617GolBuskerud129209108
618HemsedalBuskerud516744
619ÅlBuskerud12256
620HolBuskerud185522
621SigdalBuskerud354259238
622KrødsheradBuskerud400402398
623ModumBuskerud243190224
624Øvre EikerBuskerud341369313
625Nedre EikerBuskerud386392371
626LierBuskerud317281245
627RøykenBuskerud414393385
628HurumBuskerud427405410
631FlesbergBuskerud312327396
632RollagBuskerud283238308
633Nore og UvdalBuskerud1247059
701HortenVestfold270202153
704TønsbergVestfold137133117
710SandefjordVestfold245311
711SvelvikVestfold417413374
712LarvikVestfold128
713SandeVestfold295266235
715HolmestrandVestfold391
716ReVestfold397410406
729FærderVestfold289
805PorsgrunnTelemark263236211
806SkienTelemark284263175
807NotoddenTelemark16613056
811SiljanTelemark340353395
814BambleTelemark181290158
815KragerøTelemark222122103
817DrangedalTelemark177155230
819NomeTelemark273224180
821Telemark106275266
822SauheradTelemark266387291
826TinnTelemark1089
827HjartdalTelemark149154184
828SeljordTelemark9162155
829KviteseidTelemark3488116
830NissedalTelemark15116198
831FyresdalTelemark17167
833TokkeTelemark322
834VinjeTelemark178234268
901RisørAust-Agder143184193
904GrimstadAust-Agder257251342
906ArendalAust-Agder310242317
911GjerstadAust-Agder419419415
912VegårsheiAust-Agder180175253
914TvedestrandAust-Agder385193179
919FrolandAust-Agder19792215
926LillesandAust-Agder376314279
928BirkenesAust-Agder291194276
929ÅmliAust-Agder79207269
935IvelandAust-Agder11212339
937Evje og HornnesAust-Agder224230293
938ByglandAust-Agder42932
940ValleAust-Agder1522185
941BykleAust-Agder111
1001KristiansandVest-Agder1389869
1002MandalVest-Agder245289242
1003FarsundVest-Agder935295
1004FlekkefjordVest-Agder262208201
1014VenneslaVest-Agder293250118
1017SongdalenVest-Agder339322148
1018SøgneVest-Agder349279203
1021MarnardalVest-Agder227233236
1026ÅseralVest-Agder296860
1027AudnedalVest-Agder36305194
1029LindesnesVest-Agder190297240
1032LyngdalVest-Agder168137220
1034HægebostadVest-Agder186142359
1037KvinesdalVest-Agder9911452
1046SirdalVest-Agder1446131
1101EigersundRogaland187169174
1102SandnesRogaland303253239
1103StavangerRogaland402318
1106HaugesundRogaland226118124
1111SokndalRogaland256199222
1112LundRogaland133845
1114BjerkreimRogaland200172331
1119Rogaland836588
1120KleppRogaland216264187
1121TimeRogaland9813968
1122GjesdalRogaland192218217
1124SolaRogaland868040
1127RandabergRogaland85106113
1129ForsandRogaland2312326
1130StrandRogaland279316329
1133HjelmelandRogaland185270298
1134SuldalRogaland8610
1135SaudaRogaland103141122
1141FinnøyRogaland230324294
1142RennesøyRogaland357342299
1144KvitsøyRogaland314287362
1145BoknRogaland43125129
1146TysværRogaland1108394
1149KarmøyRogaland307321305
1151UtsiraRogaland243
1160VindafjordRogaland294416399
1201BergenHordaland724753
1211EtneHordaland213282248
1216SveioHordaland384278356
1219BømloHordaland407394383
1221StordHordaland390382370
1222FitjarHordaland346276274
1223TysnesHordaland217150310
1224KvinnheradHordaland280292265
1227JondalHordaland251256327
1228OddaHordaland4511097
1231UllensvangHordaland140183135
1232EidfjordHordaland7730
1233UlvikHordaland462858
1234GranvinHordaland135127219
1235VossHordaland1007829
1238KvamHordaland199196257
1241FusaHordaland374358408
1242SamnangerHordaland377368372
1243OsHordaland359312339
1244AustevollHordaland261350261
1245SundHordaland351348343
1246FjellHordaland299333264
1247AskøyHordaland375334328
1251VaksdalHordaland342364364
1252ModalenHordaland272482
1253OsterøyHordaland344404381
1256MelandHordaland337343333
1259ØygardenHordaland1304121
1260RadøyHordaland343235206
1263LindåsHordaland338286231
1264AustrheimHordaland577162
1265FedjeHordaland8430346
1266MasfjordenHordaland4712642
1401FloraSogn og Fjordane250239250
1411GulenSogn og Fjordane425421407
1412SolundSogn og Fjordane619538
1413HyllestadSogn og Fjordane115258249
1416HøyangerSogn og Fjordane244226
1417VikSogn og Fjordane1147674
1418BalestrandSogn og Fjordane6456114
1419LeikangerSogn og Fjordane309179109
1420SogndalSogn og Fjordane211204186
1421AurlandSogn og Fjordane4316
1422LærdalSogn og Fjordane8145140
1424ÅrdalSogn og Fjordane90159223
1426LusterSogn og Fjordane3559350
1428AskvollSogn og Fjordane378409393
1429FjalerSogn og Fjordane267391301
1430GaularSogn og Fjordane420422419
1431JølsterSogn og Fjordane365344360
1432FørdeSogn og Fjordane19812492
1433NaustdalSogn og Fjordane428363378
1438BremangerSogn og Fjordane175200320
1439VågsøySogn og Fjordane412376368
1441SeljeSogn og Fjordane424424418
1443EidSogn og Fjordane315280204
1444HornindalSogn og Fjordane161379375
1445GloppenSogn og Fjordane384434
1449StrynSogn og Fjordane237257163
1502MoldeMøre og Romsdal240215271
1504ÅlesundMøre og Romsdal316296309
1505KristiansundMøre og Romsdal282288330
1511VanylvenMøre og Romsdal248268133
1514SandeMøre og Romsdal367390369
1515HerøyMøre og Romsdal258271270
1516UlsteinMøre og Romsdal272165166
1517HareidMøre og Romsdal249329225
1519VoldaMøre og Romsdal320362273
1520ØrstaMøre og Romsdal348346351
1523ØrskogMøre og Romsdal170180132
1524NorddalMøre og Romsdal150138137
1525StrandaMøre og Romsdal302298394
1526StordalMøre og Romsdal1168987
1528SykkylvenMøre og Romsdal382345386
1529SkodjeMøre og Romsdal393403388
1531SulaMøre og Romsdal401399345
1532GiskeMøre og Romsdal426367384
1534HaramMøre og Romsdal373397373
1535VestnesMøre og Romsdal231255325
1539RaumaMøre og Romsdal304295200
1543NessetMøre og Romsdal398365243
1545MidsundMøre og Romsdal268411377
1546SandøyMøre og Romsdal171135244
1547AukraMøre og Romsdal173188119
1548FrænaMøre og Romsdal421420411
1551EideMøre og Romsdal410401389
1554AverøyMøre og Romsdal402414397
1557GjemnesMøre og Romsdal372370367
1560TingvollMøre og Romsdal164232172
1563SunndalMøre og Romsdal192037
1566SurnadalMøre og Romsdal196201228
1567RindalMøre og Romsdal330380341
1571HalsaMøre og Romsdal218185247
1573SmølaMøre og Romsdal128198241
1576AureMøre og Romsdal287360401
1804BodøNordland1075775
1805NarvikNordland311241199
1811BindalNordland210337263
1812SømnaNordland335415392
1813BrønnøyNordland336384376
1815VegaNordland321330379
1816VevelstadNordland411356421
1818HerøyNordland356374355
1820AlstahaugNordland207168169
1822LeirfjordNordland118216112
1824VefsnNordland174158192
1825GraneNordland252176283
1826HattfjelldalNordland12212947
1827DønnaNordland405417402
1828NesnaNordland225313292
1832HemnesNordland75112321
1833RanaNordland15710472
1834LurøyNordland381323173
1835TrænaNordland146211420
1836RødøyNordland201162352
1837MeløyNordland235221300
1838GildeskålNordland355274164
1839BeiarnNordland495864
1840SaltdalNordland156152146
1841FauskeNordland136213142
1845SørfoldNordland48108358
1848SteigenNordland96100227
1849HamarøyNordland1044993
1850TysfjordNordland14269340
1851LødingenNordland220219413
1852TjeldsundNordland203149344
1853EvenesNordland416381366
1854BallangenNordland147231233
1856RøstNordland2897715
1857VærøyNordland345262177
1859FlakstadNordland238339390
1860VestvågøyNordland27110980
1865VåganNordland324261288
1866HadselNordland368357272
1867Nordland126113100
1868ØksnesNordland326326282
1870SortlandNordland194116134
1871AndøyNordland323228157
1874MoskenesNordland418366409
1902TromsøTroms1028784
1903HarstadTroms20410290
1911KvæfjordTroms246355335
1913SkånlandTroms274311297
1917IbestadTroms70249125
1919GratangenTroms29227754
1920LavangenTroms111303363
1922BarduTroms191317353
1923SalangenTroms244147207
1924MålselvTroms873566
1925SørreisaTroms392408380
1926DyrøyTroms587449
1927TranøyTroms389372349
1928TorskenTroms22991307
1929BergTroms88210218
1931LenvikTroms163153226
1933BalsfjordTroms422423417
1936KarlsøyTroms319227304
1938LyngenTroms5279104
1939StorfjordTroms162225197
1940KåfjordTroms563314
1941SkjervøyTroms333386334
1942NordreisaTroms275304171
1943KvænangenTroms1097565
2002VardøFinnmark5027168
2003VadsøFinnmark261351
2004HammerfestFinnmark164343
2011KautokeinoFinnmark165212284
2012AltaFinnmark7672120
2014LoppaFinnmark306260290
2015HasvikFinnmark370389348
2017KvalsundFinnmark2816041
2018MåsøyFinnmark78111170
2019NordkappFinnmark2058267
2020PorsangerFinnmark117229178
2021KarasjokFinnmark101214252
2022LebesbyFinnmark91423
2023GamvikFinnmark369332422
2024BerlevågFinnmark416485
2025TanaFinnmark25514086
2027NessebyFinnmark68195
2028BåtsfjordFinnmark82156123
2030Sør-VarangerFinnmark678170
5001TrondheimTrøndelag735311
5004SteinkjerTrøndelag219197188
5005NamsosTrøndelag259273260
5011HemneTrøndelag893235
5012SnillfjordTrøndelag388349416
5013HitraTrøndelag71378
5014FrøyaTrøndelag2219024
5015ØrlandTrøndelag929977
5016AgdenesTrøndelag277320312
5017BjugnTrøndelag159126
5018ÅfjordTrøndelag265226234
5019RoanTrøndelag413385412
5020OsenTrøndelag228398302
5021OppdalTrøndelag179107106
5022RennebuTrøndelag123148198
5023MeldalTrøndelag195191107
5024OrkdalTrøndelag239187210
5025RørosTrøndelag623913
5026HoltålenTrøndelag77166229
5027Midtre GauldalTrøndelag332352296
5028MelhusTrøndelag193206143
5029SkaunTrøndelag247283255
5030KlæbuTrøndelag285371167
5031MalvikTrøndelag288284147
5032SelbuTrøndelag5993105
5033TydalTrøndelag61827
5034MeråkerTrøndelag332189
5035StjørdalTrøndelag1254871
5036FrostaTrøndelag6384145
5037LevangerTrøndelag297309208
5038VerdalTrøndelag23617363
5039VerranTrøndelag353373365
5040NamdalseidTrøndelag202318136
5041SnåsaTrøndelag309479
5042LierneTrøndelag216350
5043RøyrvikTrøndelag6910161
5044NamsskoganTrøndelag251719
5045GrongTrøndelag395431
5046HøylandetTrøndelag554
5047OverhallaTrøndelag223189159
5048FosnesTrøndelag17685182
5049FlatangerTrøndelag234300191
5050ViknaTrøndelag286237141
5051NærøyTrøndelag383396354
5052LekaTrøndelag215306382
5053InderøyTrøndelag212222152
5054Indre FosenTrøndelag286

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!