Ordførerne 2003-2007

Her er oversikt over ordfører og varaordfører, slik de ble valgt høsten 2003. Oppdatert per oktober 2005.





211 Ap 533 Sigdal Hans Hilding Hønsvall Magne Havaas Terje Mjåtveit H H Olav Lunden FrpMidsund Kristen I. Dille Ap Kåre Simensen
Ordfører og varaordfører 2003-07
Kommunenr Navn Ordfører Parti/liste Varaordfører Parti/liste
101 Halden Per Kristian Dahl Ap Eirik Milde H
104 Moss Paul-Erik Krogsvold Ap Knut Lindelien SV
105 Sarpsborg Jan O. Engsmyr Ap Berith Bergersen Ap
106 Fredrikstad Ole Haabeth Ap Wenja E. Ringen Ap
111 Hvaler Paul Henriksen Ap Øyvind Fjeldberg SV
118 Aremark Tore Johansen KrF Berith Bredholt Ap
119 Marker Stein Erik Lauvås Ap Agnar Husebråten KrF
121 Rømskog Kari Pettersen KrF Roar Høisveen Sp
122 Trøgstad Ellen Løchen Børresen Sp Hans-Gunnar Raknerud Sp
123 Spydeberg Stein Håland Sp Martha Mjølnerød SP
124 Askim Trygve Westgård Ap Grethe Aasgaard Frp
125 Eidsberg Knut Jørgen Herland Sp Einar Antonsen Ap
127 Skiptvet Odd-Ingar Widnes Sp Svein Olav Agnalt Ap
128 Rakkestad John Thune KrF Kari Voll Ap
135 Råde Kjell Løkke Ap Gerd Louise Myhre Molvig Sp
136 Rygge Aud-Kristin Løken H Frode Klemp Frp
137 Våler Torbjørn Meyer Sp Helge Simonsen Ap
138 Hobøl Åse Hammerhei Ap Glenn Andersen Frp
Vestby Tom Anders Ludvigsen Ap Trygve Thorsen Frp
213 Ski Amund Kjernli Ap Anne Marit Holene Sp
214 Ås Johan Alnes Ap Ellen Syrstad Sp
215 Frogn Thore Vestby H Terje Sørensen Frp
216 Nesodden Christian Hintze Holm SV Erik Adland H
217 Oppegård Sylvi Graham H Gunnar Melgaard H
219 Bærum Odd Reinsfelt H Kari Langeland H
220 Asker Morten Gunnar Strand H Ingvild Tautra Vevatne V
221 Aurskog-Høland Karin Gulbrandsen Sp Kari Mikkelrud Frp
226 Sørum Hans Marius Johnsen Ap Ivar Egeberg Sp
227 Fet LISBET LOFTHUS GABRIELSEN Ap JON RØINE SP
228 Rælingen Terje Granerud Ap Hanne Grimstad SV
229 Enebakk Tore Tidemann H Knut Erik Dahl Frp
230 Lørenskog Åge Tovan Ap Martin Bjerke SV
231 Skedsmo Andreas Hamnes Ap Anita Orlund Ap
233 Nittedal Tom Christophersen Sp Hilde Thorkildsen Ap
234 Gjerdrum Svein O. Kogstad Sp Hanne Bakke von Clemm H
235 Ullensaker Harald Espelund Frp Arnhild I. Syvertsen KrF
236 Nes OLE MIDTLIEN Ap HALVOR WESTERN Sp
237 Eidsvoll Arild Sandahl Ap Torstein Owe SV
238 Nannestad Hans FredrikBang Sp Anne-Ragni A. Arntzen Ap
239 Hurdal Jorunn Larsen Glosli SV Iver Solsrud Sp
301 Oslo Per Ditlev-Simonsen H Svenn Erik Kristiansen Frp
402 Kongsvinger Arve Bones Ap Steinar Amundsen SV
403 Hamar Einar Busterud By- og Bygdelista Terje Selnes SV
412 Ringsaker Thor Lillehovde Ap Ole Johan Hjelmstad Sp
415 Løten Martin Skramstad Sp Kjersti Hoff SV
417 Stange Jan Tyriberget Ap Helge Bjørnsen SV
418 Nord-Odal Asgeir Østli Ap Njål S. Føsker Ap
419 Sør-Odal Henning Myrvang Ap Knut Hvithammer Ap
420 Eidskog Ivar Skulstad Ap Greta Ofteland Ap
423 Grue Niels F. Rolsdorph H Åse B. Lilleåsen Sp
425 Åsnes Frank Bjørneset Ap Aud Rensmoen SV
426 Våler Kjell Konterud Ap Elisabeth Sandbakk SV
427 Elverum Terje Røe Ap Steinar Sætervadet SV
428 Trysil Ole Martin Norderhaug Ap Gerd Elise Storvik SV
429 Åmot Ole Gustav Narud Sp Willy Olsen SV
430 Stor-Elvdal Sigmund Vestad Bygdelista i Stor-Elvdal Anders Kiær H
432 Rendalen Erling Myhre Sp Anne Marie Sveipe Rendalen Frie Velgere
434 Engerdal Dag Rønning Sp Leif Gjessing H
436 Tolga Marit Gilleberg Stein Dølmo (?) SV
437 Tynset Dag-Henrik Sandbakken Sp Inger Lise Stubsjøen Martinsen Sp
438 Alvdal Svein Borkhus Ap Ola Eggset V
439 Folldal Eva Tørhaug Ap Thomas Breen Ap
441 Os Arnfinn Nergård Sp Tore Christoffersen Ap
501 Lillehammer Synnøve Brenden Klemetrud Ap Berit Bolton Arnesen SV
502 Gjøvik Kåre Haugen Ap - -
511 Dovre Erland A. Løkken Sp Else Hole Ulekleiv Sp
512 Lesja PER DAG HOLE Sp BERIT KRISTINE RAANAA Sp
513 Skjåk Ola Stensgård Sp Lars Kvalheim Sp
514 Lom Simen Bjørgen Sp Odd Arne Kroken Sp
515 Vågå Rune Øygard Ap Trond Ole Haug Ap
516 Nord-Fron Gunnar T. Stenseng AP Tove Haugli Ap
517 Sel Dag Erik Pryhn Ap Bjørn Båtstad SV
519 Sør-Fron Aksel Eng Ap Kristen Kristiansen Ap
520 Ringebu ANDERS A. FRETHEIM SP INGER BØ H
521 Øyer Ole Hageløkken Ap Ingunn Skurdal Ap
522 Gausdal Olav Olstad Sp Jan Ingar Toft V
528 Østre Toten Hans Seierstad Sp Kai B. Aasen H
529 Vestre Toten Stein Knutsen Ap Hans Petter Olsen SV
532 Jevnaker Hilde Brørby Fivelsdal Ap Signe von Streng SV
Lunner Harald N. Nessjøen Ap Elin Håkonsløkken SV
534 Gran Roald Braathen Ap - -
536 Søndre Land REIDAR ERIKSEN SØNDRE LAND BYGDELISTE KAI WERNER EVENSEN SV
538 Nordre Land Liv Solveig Alfstad Ap Tanja Olaussen SV
540 Sør-Aurdal Knut Torgersen Ap Kåre Helland Sp
541 Etnedal Jan Arild Berg Sp Arve Bergsbakken Ap
542 Nord-Aurdal Svein Erik F. Hilmen Sp Eivind Kvisgaard H
543 Vestre Slidre Eivind Brenna Bygdeliste Frank W. Mo Ap
544 Øystre Slidre Gro Lundby Ap Håkon Johs.Skarstad V
545 Vang Knut O. Haalien Sp Tone Berit Nordland Sp
602 Drammen Tore Opdal Hansen H Freddy Hoffmann Frp
604 Kongsberg Vidar Lande Ap Anne Berger Sp
605 Ringerike Kolbjørn Kværum Ap Terje Kjemperud SV
612 Hole Per R. Berger H Sjur Tandberg H
615 Flå Hans Bekken Flå Bygdeliste Ole Johnny Stavn Fellesliste for SP, KRF OG H
616 Nes, Buskerud Audun Aasheim Ap Asbjørn Lein H
617 Gol Jan-Halvard Brekko Ap Mona Norhaug Faleide Sp
618 Hemsedal Oddvar Grøthe Sp Hege Nerland SV
619 Ål Torleif T. Dalseide V Tore Bøygard Ap
620 Hol Erik Kaupang Ap Harald Aagaard Frp
621 KNUT TORE EIDAL Sp RUNOLV STEGANE V
622 Krødsherad Olav Skinnes Tverrpolitisk bygdeliste Eli Marie Hanserud Frp
623 Modum Odd Flattum Ap Torill Bjølgerud Hæhre Sp
624 Øvre Eiker Anders B. Werp H Arne H. Moen Frp
625 Nedre Eiker Rolf Bergersen Ap Tor Orsteen SV
626 Lier Ulla Nævestad H Trond Johansen KrF
627 Røyken Rune Kjølstad H Lasse Thue V
628 Hurum Roger Ryberg Ap Brit Riise Fredheim SV
631 Flesberg Egil Langgård Ap Oddvar Garås Sp
632 Rollag Steinar Berthelsen Ap Torun Andersen Hoff Ap
633 Nore og Uvdal Eli Hovd Prestegården Sp Lars Erik Jacobsen Sp
701 Horten NILS HENNING HONTVEDT Ap ARVE HØIBERG Ap
702 Holmestrand Gerd M. Monsen Ap Linda M. Rustad SV
704 Tønsberg Per Arne Olsen Frp Petter Berg H
706 Sandefjord Bjørn Ole Gleditsch H Vidar Andersen Frp
709 Larvik Øyvind Riise Jenssen H Inger Johanne Gran Larvikslista
711 Svelvik Knut Erik Lippert H Sidsel Kjeldseth Jensen Ap
713 Sande Karl Einar Haslestad Ap Aud Gunnestad Ap
714 Hof Olav Bjørnli H Thorolf Kalager Sp
716 Re Thorvald Hillestad Sp Morten Stordalen Frp
719 Andebu KrF Jan Skaug V
720 Stokke Nils Ingar Aabol Ap Elisabeth Larsen Sp
722 Nøtterøy Bjørn Kåre Sevik Frp Erik Holmelin H
723 Tjøme Per Hotvedt Nielsen Frp Per Ove Width Frp
728 Lardal Nils Røsholt Sp Bjarne Steen H
805 Porsgrunn Øystein Beyer Ap Helge Mæland SV
806 Skien Rolf Erling Andersen Ap Heidi Hamadi SV
807 Notodden Bjarne Bakken Ap Asgeir Drugli Solidaritetslista
811 Siljan Finn Tallakstad Ap Marit Mjøen Ap
814 Bamble Anne Margrete Blaker Ap Andreas Kjær Sp
815 Kragerø Erling Laland Ap Arnfinn Jensen SV
817 Drangedal Nils Tore Føreland Ap Tore Halvorsen SV
819 Nome Jan Thorsen Sp Magne Andersen Frp
821 Arne Storhaug Ap Tor Johan Hynne Ap
822 Sauherad Hans Sundsvalen Ap Sveinung Lindtveit Sp
826 Tinn ERIK HAATVEDT Ap TURID OPEDAL Ap
827 Hjartdal Olav Tho Sp Audun Dølen Ap
828 Seljord John Kleivstaul Sp Halfdan Haugan Ap
829 Kviteseid Torstein Tveito Sp Jonn Foldøy KrF
830 Nissedal Øyvind Tveit KrF Jon Inge Nordbø Sp
831 Fyresdal Saamund Gjersund Bygdelista Hilde MartiniMomrak Bygdelista
833 Tokke Birger Nygård Sp Olav Seltveit Urbø Sp
834 Vinje Arne Vinje SV Aslak Ofte Sp
901 Risør Lars Lauvhjell Sp Randi Gunsteinsen Ap
904 Grimstad Svein Harberg H Lars Magne Tønnesøl Sp
906 Arendal Torill Rolstad Larsen Ap Tormod Vågsnes KrF
911 Gjerstad Odvar Voie Eikeland Sp Jon Olav Gryting KrF
912 Vegårshei Maja T. Berli Ap Tjostolv P. Colbjørnsen KrF
914 Tvedestrand Jan Dukene Tvedestrand Tverrpolitiske Liste (TTL) Siri K. Berthelsen H
919 Froland Sigmund Pedersen Sp Ove Gundersen KrF
926 Lillesand Arne Thomassen H Arve Danielsen KrF
928 Birkenes Harald Vestøl H Ole Tobias Haugland Ap
929 Åmli Tellef Olstad SP Sveinung Seljås KrF
935 Iveland Ole Magne Omdal Sp Viggo Aasheim Frp
937 Evje og Hornnes Bjørn Alfred Ropstad KrF Endre Refsnes Sp
938 Bygland Knut A. Austad Sp Harry Andersen KrF
940 Valle Steinar Kyrvestad Sp Olaf Henrik Homme Ap
941 Bykle Kay Jeiskelid H Anne Ellen senum Bykle Bygdeliste
1001 Kristiansand Jan Oddvar Skisland KrF Bjarne Ugland Ap
1002 Mandal Åse Lill Kimestad Ap Inga Fjeldsgaard Ap
1003 Farsund Margit Brøvig H KrF
1004 Flekkefjord Sigmund Kroslid KrF Reidar Gausdal V
1014 Vennesla Torhild Bransdal KrF Line Vennesland FrP
1017 Songdalen Johnny Greibesland Sp John Sverre Hjemlestad H
1018 Søgne Eli D. Løite H Torfinn Kleivset KrF
1021 Marnardal Ånen Trygsland Ap Ole Sigurd Fidjestøl Sp
1026 Åseral Jørgen Åsland Tverrpolitisk bygdeliste Betsy Folkvord Ap
1027 Audnedal Tønnes Seland Bygdelista for øvre del av Audnedal Eva Tove Fuglestveit Ap
1029 Lindesnes Ivar Lindal KrF Janne Fardal Kristoffersen H
1032 Lyngdal Hans Fredrik Grøvan KrF Ingunn Foss H
1034 Hægebostad Ånen Werdal H Johnny Stokkeland Tverrpol. liste
1037 Kvinesdal Odd Omland Ap Kjell Ivar Larsen Frp
1046 Sirdal Thor Jørgen Tjørhom Sp Helge M. Tonstad H
1101 Eigersund John Skaara H Sigvart Bilstad FrP
1102 Sandnes Jostein W. Roviik H Pål Morten Borgli Frp
1103 Stavanger Leif Johan Sevland H Bjørg Tysdal Moe KrF
1106 Haugesund Petter Steen jr. H Jostein Havnerås Frp
1111 Sokndal Gudmund Holmen Ap Jorunn P. Hegdal Frp
1112 Lund Kjell Erfjord KrF Ragnhild Kjørmo Frp
1114 Bjerkreim Asbjørn Ramsli Sp Kjell.G. Helland KrF
1119 Nærbølista (U.politisk) Magnar Mattingsdal Sp
1120 Klepp Elfin Lea H Håvard Erga Frp
1121 Time Arnfinn Vigrestad KrF Ståle Økland H
1122 Gjesdal Karl Edvard Aksnes KrF Knut Fjeldheim Ap
1124 Sola Håkon Rege H Rein Osmundsen Ap
1127 Randaberg Tom Tvedt Ap Leif Egil Torkelsen KrF
1129 Forsand Ingeborg Søyland Sp Arne Maudal H
1130 Strand Odd William Bøe Ap Tor Egil Fjelde KrF
1133 Hjelmeland Terje Thornquist KrF Nils Jarl Nessa Ap
1134 Suldal Andreas Drarvik Sp Hans Sæter Ap
1135 Sauda Laura Seltveit Ap - -
1141 Finnøy Jorunn Strand Vestbø Sp Magnus Mathiesen SV
1142 Rennesøy Jostein Eiane KrF Ivar T Finnesand Sp
1144 Kvitsøy Ole Olsen KrF Leif Ydstebø H
1145 Bokn Svein Ove Alvestad H Kleng Mathias Våga Sp
1146 Tysvær Reidar Pedersen Ap Svein Terje Brekke KrF
1149 Karmøy Kjell Arvid Svendsen KrF Helga Rullestad Ap
1151 Utsira Geir Helge Rasmussen Bygdalista for Utsira Tormod Kvalvik Lokalpolitisk Liste for Utsira
1154 Vindafjord Reidar Håvås Ap Per Bakkedal Sp
1159 Ølen Arne Bergsvåg Sp Peder Lothe H
1201 Bergen Herman Friele Kristian Helland KrF
1211 Etne Amund Enge H Siri Klokkerstuen Ap
1216 Sveio Jorunn Skåden Ap Mathias Vikse Sp
1219 Bømlo Inge Reidar Kallevåg H Ola Ersland KrF
1221 Stord Magne Rommetveit Ap Magnhild Furdal KrF
1222 Fitjar Agnar Aarskog Ap Annbjørg Stjern Tvedt KrF
1223 Tysnes Helge Hauge Sp Aud Kaldefoss KrF
1224 Kvinnherad Bjarne Berge Tverrpol. samlingsl. Otto Benjaminson KrF
1227 Jondal John Skogseth Ap Sigrid Brattabø Sp
1228 Odda Toralv Mikkelsen Ap Hilde Gjester Hoel Ap
1231 Ullensvang Solfrid Borge Sp Arne Ystanes Ap
1232 Eidfjord Ola B Hereid Tverrpolitisk Bygdeliste Knut Johan Medhus Ap
1233 Ulvik Jon Olav Heggseth Sp Bjørn Inge Aarsand Ap
1234 Granvin Olav Seim Sp Jan Ivar Rødland Ap
1235 Voss Bjørn Christensen Ap Kjellaug Ekse Brekkhus Sp
1238 Kvam Astrid Kristin Selsvold Ap Lars Ragnvald Djupevåg V
1241 Fusa Hans S Vindenes Sp Atle Kvåle Ap
1242 Samnanger Marit A. Aase KrF Jon Magne Bogevik Frp
1243 Os Terje Søviknes Frp Lisbeth Axelsen H
1244 Austevoll Helge Andre Njåstad Frp Edvard Johannes Stangeland Sp
1245 Sund Albrigt Sangolt Ivar Steinsland Ap
1246 Fjell Jan Utkilen Sotralista Espen Villanger Ap
1247 Askøy Kari Manger Ap Åge R. Rosnes SV
1251 Vaksdal Øivind Olsnes H Anneli Vatle Lilletvedt Bygdalista for Stamnes/Eidslandet
1252 Modalen KNUT MOE Samlingslista OVE EIDSNES Samlingslista
1253 Osterøy Kari Foseid Aakre Ap Ingemar Tepstad H
1256 Meland Solbjørg Åmdal Sandvik H Helge Bauge Ap
1259 Øygarden Olav Martin Vik Tverrpol. valliste for Øygarden Britt Kjersti Hansen TVØ
1260 Radøy Olav Steinar Namtvedt Sp Ragnar Floen Ap
1263 Lindås TOVE LINNEA BRANDVIK Ap KAARE GAULEN KrF
1264 Austrheim Ole Lysø Ap Rolf Sandstad KrF
1265 Fedje Erling Walderhaug H Ottar Tangen Frp
1266 Masfjorden Håkon Matre H Ivar Holmaas V
1401 Flora Bente Frøyen Steindal Ap Bente Nilsen Halvorsen SV
1411 Gulen Trude Brosvik KrF Hallvard S. Oppedal Sp
1412 Solund Gunn Åmdal Mongstad Sp Jon Kåre Larsen Frp
1413 Hyllestad Harry Mowatt Ap Hans Emil Dale Samlingsliste
1416 Høyanger Kjartan Longva Ap Monica Oppedal Ap
1417 Vik Erik Lidal Sp Marta Finden Halset Ap
1418 Balestrand Erland Fagermoen KrF Odd Atle Linde Ap
1419 Leikanger Ap Jarle Andersen Sp
1420 Sogndal Karen Marie Hjelmeseter Sp Bjørg Rimeslaatten V
1421 Aurland Olav Ellingsen Sp Hallgeir Høydal Ap
1422 Lærdal Knut O. Aarethun Ap Anna Jorunn Avdem SV
1424 Årdal Arild Ingar Lægreid Ap Andreas Bakken Ap
1426 Luster Torodd Urnes KrF Kjellfred Weum Sp
1428 Askvoll Aud Kari Steinsland Ap Bjørn Arne Mjåseth Sp
1429 Fjaler Arve Helle AP Jan Ulltang SP
1430 Gaular Jenny Følling Sp Per Magne Bell SV
1431 Jølster Gerd Dvergsdal Sp Kari Støfringsdal Sp
1432 Førde Nils Gjerland Sp Norvall Nøringset SV
1433 Naustdal Jan Magne Herstad Sp Harald Kvame H
1438 Bremanger Kåre Olav Svarstad Ap Isak Berle SV
1439 Vågsøy Roger Silden Ap Nils Holvik V
1441 Selje Gunn Helgesen KrF Liv Stave H
1443 Eid Sonja Edvardsen Ap - -
1444 Hornindal Bjørn Lødemel H Anders Hjellbakk Sp
1445 Gloppen Anders Ryssdal Sp Sverre Folkestad SV
1449 Stryn Nils P. Støyva Ap Johanna Nygjerd KrF
1502 Molde Jan Petter Hammerø H Toril Hovdenak H
1503 Kristiansund Dagfinn Ripnes H Geir Gjengstø
1504 Ålesund Arve Tonning H Knut V Fylling Frp
1511 Vanylven Jan Helgøy KrF Tormod Hvattum Sp
1514 Sande Jon Garen Sp Torbjørn Rekdal Frp
1515 Herøy Arnulf Goksøyr H Bjarne Kvalsvik Folkelista
1516 Ulstein Hannelore Måseide Ap Olav Sæter KrF
1517 Hareid Gunn Berit Gjerde V Willy Nesset TvP
1519 Volda Ragnhild Aarflot Kalland Sp Gunnar Strøm SV
1520 Ørsta Hans Olav Myklebust Frp Ola Perry Saure Sp
1523 Ørskog Sigmund Stene H Thorbjørn Fylling Frp
1524 Norddal Arne Sandnes Sp Merete Løvoll Rønneberg Sp
1525 Stranda Frank Sve Frp Jostein Hole H
1526 Stordal Charles Tøsse H Jonas Falch Frp
1528 Sykkylven Jan Kåre Aurdal KrF Olav Harald Ulstein Frp
1529 Skodje Terje Vadset Frp Helge Haram Ap
1531 Sula Ronny Harald Blomvik Frp Oddbjørn Øien H
1532 Giske Knut Støbakk KrF Ove Paulsen V
1534 Haram Oddbjørn Vatne Sp Torleiv Rogne Uavhengig valliste for Haram
1535 Vestnes Knut Flølo Frp Jan Rune Jacobsen H
1539 Rauma Torbjørn Rødstøl Sp Eva Karin Gråberg Ap
1543 Nesset Kasper Mittet Sp Eivind Torvik Ap
1545 Helge Orten H Ann Elin Høgset Sp
1546 Sandøy Nils Magne Abelseth H Oddvar Myklebust Ap
1547 Aukra AUD MORK KrF BERNHARD RIKSFJORD Ap
1548 Fræna Arve Hans Otterlei Frp Liv Anne Stavik H
1551 Eide Arnfinn Storvik H Kolbjørn Gaustad Sp
1554 Averøy Kjell Magne Sandø Ap Kristen Leithe Frp
1556 Frei Maritta B. Ohrstrand Sp Tor Inge Ulvund Ap
1557 Gjemnes Odd Steinar Bjerkeset KrF Ola Bjarte Orset Sp
1560 Tingvoll KRISTIN MARIE SØRHEIM Sp OLE MORTEN SØRVIK H
1563 Sunndal Knut Reinset Sp Bjørn Flemmen Steinland KrF
1566 Surnadal Bergsvein Brøske Sp Jenny Klinge Sp
1567 Rindal Tove Nerbu Baalsrud Sp - -
1569 Aure knut baardset H Per Roksvåg Sp
1571 Halsa Margrete Seter Tverrpolitisk Bygdeliste Rolf Maridal H
1572 Tustna Ingunn Golmen Sp Ola Stigsrud V
1573 Smøla Iver Nordseth V Eli S. Rokstad V
1601 Trondheim Rita Ottervik Ap Knut Fagerbakke SV
1612 Hemne Gunnar N. Hynne Sp Kjell Øyasæter Hemnelista
1613 Snillfjord Anders Johan Krokstad Sp Arild Johan Monsen Ap
1617 Hitra Egil Hestnes H Per Ervik Frp
1620 Frøya ArvidHammernes V Marit Norborg H
1621 Ørland Hallgeir Grøntvedt Sp Svein Brevik Frp
1622 Agdenes Oddvar Indergård Felleslista for bygdeutvikling Hans Bernhard Meland Ap
1624 Rissa Per Kristian Skjærvik Ap Per Brovold SV
1627 Bjugn Arnfinn Astad Ap Hans Eide Sp
1630 Åfjord Oddbjørn Rømma Sp Johan Kjennerud SV
1632 Roan Albert Larsen H Magnar Nilssen Ap
1633 Osen Julla Engan Ap Jørund Strand SV
1634 Oppdal Ola Røtvei Ap Johan Jensen KrF
1635 Rennebu Trond Jære Sp Rita Remetun Sp
1636 Meldal Ingrid Skarstein Ap Bård Bergsrønning Ap
1638 Orkdal Gunnar H. Lysholm Orkdalslista Oddbjørn Bang Sp
1640 Røros John Helge Andersen Ap Lone Sundt Kokkvold Ap
1644 Holtålen Ivar P. Volden Ap Kjell Sundt Ap
1648 Midtre Gauldal Erling Lenvik Ap Kristin Gunhildsøien H
1653 Melhus Erling Bøhle Ap Jorolf Rindli KrF
1657 Skaun Jon P. Husby Sp Hilde Jørgensen SV
1662 Klæbu Ivar Skei SV Olav Gaustad H
1663 Malvik Gudmund Olav Beitland H Per Walseth Malviklista 2003
1664 Selbu Karin Galaaen Sp Oddvar Raaen H
1665 Tydal Rolf Almåsbakk Ap AnneKarin Brandsfjell Ap
1702 Steinkjer Per Sverre Rannem (valgt ved direktevalg) Ap Anne Irene Myhr Sp
1703 Namsos Kåre Aalberg SV Kjersti Tommelstad SV
1711 Meråker Bård Langsåvold Ap Dag Lyseid Ap
1714 Stjørdal Johan Arnt Elverum Sp Einar A. Fløttum H
1717 Frosta Lars Myraune H Sverre Skogly KrF
1718 Leksvik Borghild Husdal Buhaug Sp Jahn Kåre Winge H
1719 Levanger Odd E. Thraning Ap Olav Norberg H
1721 Verdal Bjørn Iversen - Tomas Iver Hallem Sp
1723 Mosvik Carl Ivar Køppen Sp Trine Berg Fines Høyre/Uavhengig gruppe
1724 Verran Kåre Ove Olsen Ap Ingrid Blekastad SV
1725 Namdalseid Steinar Lyngstad Sp Kåre Heggdal Ap
1729 Inderøy Svein Jørum Ap Margareth Halle SV
1736 Snåsa Vigdis Hjulstad Belbo Sp Anders Dalland Mona V
1738 Lierne Arnodd Lillemark Sp John Olav Vestgård Lierne Bygdeliste
1739 Røyrvik Marianne Ornæs Sp Hans Oskar Devik Sp
1740 Namsskogan Knut Berger Ap Kari Ystgård SV
1742 Grong Erik Seem Sp Anne Birgitte Steinsli Sklet Sp
1743 Høylandet Lars Otto Okstad Sp Johannes Aun Okstad Kretsliste for Øvre Høylandet og Kongsmoen
1744 Overhalla Jostein Hildrum Sp Anne Marit Mevassvik Ap
1748 Fosnes Sp Jarle Elden Sp
1749 Flatanger Reidar Lindseth V Lillian Dombu SV
1750 Vikna Karin Søraunet KrF Stig Myhre Ap
1751 Nærøy Steinar Aspli Sp Runbjørg Bremset Hansen SV
1755 Leka Arve Haug Sp Per Helge Johansen Sp
1804 Bodø Odd-Tore Fygle Ap Kirsten Hasvoll SV
1805 Narvik Olav S. Alstad Ap Per Henrik Mørk SV
1811 Bindal Magne Paulsen Ap Arne Hildring Bindal Alternative liste
1812 Sømna Edmund Dahle Sp Steinar Westerberg Sp
1813 Brønnøy Kjell H. Trælnes Sp Merete Paulsen Ap
1815 Vega Einar Silseth Sp Einar Moen H
1816 Vevelstad Ken-Richard Hansen Sp Ronald Bjøru Kommunelista
1818 Herøy Arnt-Frode Jensen Ap Laila Furu Vold Ap
1820 Alstahaug Magne Greger Ap Ann Karin Edvardsen Sp
1822 Leirfjord Ivan Haugland Ap Jan Ove Bråten Leirfjord Bygdeliste
1824 Vefsn Jann-Arne Løvdahl Ap Johanne Skjølberg SV
1825 Grane Bjørn Ivar Lamo Ap Britt Aune Olsen Ap
1826 Hattfjelldal Asgeir Almås Ap Linda Brennbakk Ap
1827 Dønna Steinar Horsgård Sp Yngve Skei SV
1828 Nesna Anne-Lise Wold Ap Halvor Hilmersen SV
1832 Hemnes Kjell Idar Juvik Eirin Johnsen Myran SV
1833 Rana Inge Myrvoll SV Liv Hauknes SV
1834 Lurøy Steinar Joakimsen Ap Carl Einar Isachsen jr. Sp
1835 Træna Aina Willumsen Ap Johannes Bøe Kystpartiet
1836 Rødøy Olav Terje Hoff Sp Torsten Simonsen Rødøy fellesliste
1837 Meløy Arild Kjerpeseth Ap Heidi Solhaug Sp
1838 Gildeskål Walter Pedersen H Heidi Meland Gildeskål Fellesliste
1839 Beiarn Frigg Ottar Os Beiarn Bygdeliste Asbjørn Jørgensen Sp
1840 Saltdal Kjell Magne Johansen Ap Harry Edvardsen SV
1841 Fauske Kjell Eilertsen Ap Siv Anita Johnsen Brekke Ap
1842 Skjerstad Sissel Jakobsen SV Ingrid Lien Sp
1845 Sørfold Lars Kr. Evjenth Ap Tor Ankjell Ap
1848 Steigen Berit Woie Berg V Herdis Svendsen Ap
1849 Hamarøy Jan-Folke Sandnes H Edgar Kristensen Sp
1850 Tysfjord Kurt Allan Nilsen Tverrpolitisk liste for Tysfjord Ellen Verdier Pedersen Tverrpolitisk liste for Tysfjord
1851 Lødingen Kurt Olsen SV Bjørn Hegstad V
1852 Tjeldsund Bjørnar Pettersen H Alf Bakkland Ap
1853 Evenes Jardar Jensen H Leif Jørgen Jakobsen H
1854 Ballangen Per Kristian Arntzen Sp Stig Dahl Ap
1856 Røst Paul Rånes Kystpartiet Harjeet Jassal Felleslista
1857Værøy Harald Adolfsen H Vidar Andreassen Felleslisten (upol.)
1859 Flakstad Ann Helen Fjelstad Jusnes Ap - -
1860 Vestvågøy Guri Ingebrigtsen Ap Terje Wiik KrF
1865 Vågan Hugo Bjørnstad Ap Unni Tveiterås SV
1866 Hadsel Reidar Johnsen Sp Kjell-Børge Freiberg Frp
1867 Viggo Johnsen SP Anne Ma. Vik SV
1868 Øksnes Per Ole Larsen Sp John Danielsen Ap
1870 Sortland Svein Roar Jacobsen Ap Fred Reinsnes Sp
1871 Andøy Jonni H. Solsvik H Roy Fransplass H
1874 Moskenes Lillian Hansen Ap Lillian Rasmussen Bygdelista i Moskenes
1901 Harstad Halvar Hansen Ap Kari Anne Larsen Ap
1902 Tromsø Herman Kristoffersen Ap Pia Svensgaard SV
1911 Kvæfjord Lillian Hessen V Odd Arne Thunberg Ap
1913 Skånland Svein Berg Ap Elisabeth Øien SV
1915 Bjarkøy Jorunn Berg Sandsøy og Fenes/Skjellesvik Bygdeliste Ottar Fenes Sandsøy og Fenes/Skjellesvik bygdeliste
1917 Ibestad Arne Ekman H Marit Johansen Ibestad fellesliste (Ap)
1919 Gratangen Eva Helene Ottesen Ap Agnar Eilifsen Ap
1920 Lavangen Bernhardt Halvorsen Sp Eva Chr. Solvoll H
1922 Bardu Oddvar Bjørnsen Sp Per Inge Kristiansen Ap
1923 Salangen Ivar B Prestbakmo Sp Karin HaugliZakariassen H
1924 Målselv Viggo Fossum AP Vidkunn Haugli V
1925 Sørreisa Magnor Olsen Ap Ulf Tore Larsen Ap
1926 Dyrøy Rolf Espenes Ap Ronny Nordahl Ap
1927 Tranøy Odd Arne Andreassen Ap Herbjørg Valvåg SV
1928 Torsken Hans Pedersen Sp Fred Ove Flakstad Gryllefj. bygdeliste
1929 Berg Trond Abelson Ap Roy-Willy Hansen Tverrpol.liste
1931 Lenvik Arne Bergland Ap Rolf Andersen H
1933 Balsfjord Gunda Johansen Ap Lars Klaus Mosli Fellesliste Kystpartiet/Venstre
1936 Karlsøy Thor Tøllefsen Kystpartiet Mari-Ann Myrvang Frp
1938 Lyngen Werner Kiil Ap Sølvi Jensen Ap
1939 Storfjord Hanne Braathen Sp Tove Einebakken Dreyer SV
1940 Kåfjord Bjørn Inge Mo Ap Karl-Idar Berg Sp
1941 Skjervøy Roy Waage KrF Åshild Simonsen Ap
1942 Nordreisa John Karlsen Frp Terje Olsen H
1943 Kvænangen Harald Olsen H Odd Hansen Sp
2002 Vardø Rolf Einar Mortensen Ap Sissel Irene Holt Ap
2003 Vadsø HAUK JOHNSEN Ap BJØRN PEDERSEN H
2004 Hammerfest Alf E. Jakobsen Ap Kristine Jørstad Bock Ap
2011 Kautokeino Klemet Erland Hætta Samefolkets liste Aslak Anders Tornensis H
2012 Alta Geir Ove Bakken Ap Ap
2014 Loppa Arne Dag Isaksen Ap Marie Pedersen Ap
2015 Hasvik Geir Adelsten Iversen Sp Bjørnar Roald Hågensen Sp
2017 Kvalsund Ragnar Olsen Ap Magne Medlie KrF
2018 Måsøy Ingalill Olsen Ap Bård Mortensen SV
2019 Nordkapp Ulf Syversen Ap Tore Fosse SV
2020 Porsanger Bjørn Kåre Søderholm H Kjetil Hanssen Ap
2021 Karasjok Kjell H. Sæther Ap Johanne E. Gaup Sp
2022 Lebesby HARALD LARSSEN Ap STINE AKSELSEN Ap
2023 Gamvik Roger Hansen Ap Per Carstens Ap
2024 Berlevåg Erik Brøske SV Janne Andreassen Ap
2025 Deatnu - Tana Ingrid Smuk Rolstad Ap Frank Martin Ingilæ Ap
2027 Nesseby Ann Jorid Henriksen Ap Nils A. Gaup Samefolkets parti
2028 Båtsfjord Geir Knutsen Ap Ann Solveig Sørensen Ap
2030 Sør-Varanger Tone Hatle H Cecilie Hansen Sp

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!