Oslo-beboere svindler mest

Økonomi. Nav politianmeldte 1.358 personer for trygdesvindel i fjor. Oslo-beboere svindler for størst beløp - nordtrønderne for minst.
(Ill.foto: Ivan Tostrup)

Nav offentliggjør i dag statistikken over trygdesvindel for 2011. Den viser at 1.358 personer er anmeldt for det Nav hevder er trygdesvindel.

Gitt at Nav får rettens medhold i sakene, er omfanget av den oppdagede svindelen på 189 millioner kroner - i snitt er hver person anklaget for å ha svindlet for 139.000 kroner.

Antall personer*Anmeldt beløpPer person
Ialt1358188880735139087
Østfold314095233132104
Akershus10017012803170128
Oslo19535898681184096
Hedmark477541664160461
Oppland41373750591159
Buskerud547751790143552
Vestfold9814876753151804
Telemark8810653409121061
Aust-Agder193095401162916
Vest-Agder769744159128213
Rogaland13515467882114577
Hordaland8512338930145164
Sogn og Fjordane182650821147268
Møre og Romsdal487086544147636
Sør-Trøndelag828575847104584
Nord-Trøndelag48372742177655
Nordland10812136041112371
Troms547299702135180
Finnmark254225878169035
Bosattiutlandet6964271160712

Lese mer?

Jeg er abonnent

Jeg er ikke abonnent

Bli abonnent

Spørsmål? Kontakt oss på redaksjon@kommunal-rapport.no

Flere artikler om
Emner

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!