Her er den endelige tabellen for Kommunebarometeret 2015

Kommunebarometeret. Her finner du totaltabellen for Kommunebarometeret 2015. Sjekk hvordan din kommune kommer ut i år.

Totaltabellen tar både hensyn til de 123 ulike nøkkeltallene som er med i barometeret, og kommunens økonomiske utgangspunkt (kalt korrigert inntekt). Vi forventer at kommuner med høye inntekter skal ha bedre nøkkeltall enn de med lave, og korrigerer tilsvarende.

KnrKommuneFylkeGruppeKorrigert inntektRangering nøkkeltall aleneEndelig plassering - justert for inntektsnivå (“offisiell” plassering i barometeret)
101HaldenØstfoldG1396372301
104MossØstfoldG13965317
105SarpsborgØstfoldG1396409368
106FredrikstadØstfoldG1496408369
111HvalerØstfoldG03112222287
118AremarkØstfoldG05108197240
119MarkerØstfoldG0192247124
121RømskogØstfoldG0411098141
122TrøgstadØstfoldG109413153
123SpydebergØstfoldG1196257180
124AskimØstfoldG0897370307
125EidsbergØstfoldG1093404340
127SkiptvetØstfoldG0299243189
128RakkestadØstfoldG1196403355
135RådeØstfoldG0795268183
136RyggeØstfoldG0796206127
137Våler (Østf.)ØstfoldG019712157
138HobølØstfoldG0196366291
211VestbyAkershus og OsloG07936114
213SkiAkershus og OsloG13938123
214ÅsAkershus og OsloG0794317
215FrognAkershus og OsloG08966624
216NesoddenAkershus og OsloG0794388
217OppegårdAkershus og OsloG13973211
219BærumAkershus og OsloG141043427
220AskerAkershus og OsloG13102106
221Aurskog-HølandAkershus og OsloG0791328222
226SørumAkershus og OsloG0796299228
227FetAkershus og OsloG0793245131
228RælingenAkershus og OsloG0797207142
229EnebakkAkershus og OsloG0791240110
230LørenskogAkershus og OsloG13987839
231SkedsmoAkershus og OsloG139411142
233NittedalAkershus og OsloG139412552
234GjerdrumAkershus og OsloG07968834
235UllensakerAkershus og OsloG1393315215
236Nes (Ak.)Akershus og OsloG0793391315
237EidsvollAkershus og OsloG1392427411
238NannestadAkershus og OsloG0790321204
239HurdalAkershus og OsloG0296306235
301Oslo kommuneAkershus og OsloG14102224212
402KongsvingerHedmarkG0894349265
403HamarHedmarkG131028664
412RingsakerHedmarkG1395205113
415LøtenHedmarkG0795229137
417StangeHedmarkG1098216168
418Nord-OdalHedmarkG1097381323
419Sør-OdalHedmarkG0797326274
420EidskogHedmarkG11100369328
423GrueHedmarkG02100362320
425ÅsnesHedmarkG1197331280
426Våler (Hedm.)HedmarkG02101346314
427ElverumHedmarkG1397269206
428TrysilHedmarkG11100356316
429ÅmotHedmarkG02107293309
430Stor-ElvdalHedmarkG0299179125
432RendalenHedmarkG0311562119
434EngerdalHedmarkG0610992115
436TolgaHedmarkG0510011272
437TynsetHedmarkG121045445
438AlvdalHedmarkG021023019
439FolldalHedmarkG021049088
441Os (Hedm.)HedmarkG051013620
501LillehammerOpplandG13998046
502GjøvikOpplandG1397204135
511DovreOpplandG021014022
512LesjaOpplandG05115818
513SkjåkOpplandG031171530
514LomOpplandG031084855
515VågåOpplandG02106203231
516Nord-FronOpplandG1211256100
517SelOpplandG11100193158
519Sør-FronOpplandG02110161221
520RingebuOpplandG02109106129
521ØyerOpplandG11103246236
522GausdalOpplandG11104183185
528Østre TotenOpplandG109218986
529Vestre TotenOpplandG0793402334
532JevnakerOpplandG079120990
533LunnerOpplandG0794325244
534GranOpplandG109217175
536Søndre LandOpplandG1098198140
538Nordre LandOpplandG11100297258
540Sør-AurdalOpplandG02100342297
541EtnedalOpplandG06111143199
542Nord-AurdalOpplandG1199155112
543Vestre SlidreOpplandG02106153173
544Øystre SlidreOpplandG021036856
545VangOpplandG061321462
602DrammenBuskerudG149614071
604KongsbergBuskerudG131028966
605RingerikeBuskerudG1396361285
612HoleBuskerudG089310329
615FlåBuskerudG05115314373
616Nes (Busk.)BuskerudG021035132
617GolBuskerudG02101129103
618HemsedalBuskerudG021154196
619ÅlBuskerudG031031912
620HolBuskerudG0314171256
621SigdalBuskerudG0298214159
622KrødsheradBuskerudG01100417391
623ModumBuskerudG1098412376
624Øvre EikerBuskerudG0792311200
625Nedre EikerBuskerudG1391373261
626LierBuskerudG1395180102
627RøykenBuskerudG139410936
628HurumBuskerudG0794406350
631FlesbergBuskerudG0199347290
632RollagBuskerudG0612929121
633Nore og UvdalBuskerudG06150132341
701HortenVestfoldG139111325
702HolmestrandVestfoldG079415776
704TønsbergVestfoldG139313350
706SandefjordVestfoldG13916713
709LarvikVestfoldG13919321
711SvelvikVestfoldG0793357266
713Sande (Vestf.)VestfoldG109118880
714HofVestfoldG029513460
716ReVestfoldG0895333254
719AndebuVestfoldG109217474
720StokkeVestfoldG079119484
722NøtterøyVestfoldG1393236128
723TjømeVestfoldG0194285192
728LardalVestfoldG0195277198
805PorsgrunnTelemarkG1397267205
806SkienTelemarkG1396327263
807NotoddenTelemarkG11102262239
811SiljanTelemarkG0196339
814BambleTelemarkG0899162111
815KragerøTelemarkG11100261226
817DrangedalTelemarkG02100368330
819NomeTelemarkG11103335326
821Bø (Telem.)TelemarkG11101211187
822SauheradTelemarkG0199351293
826TinnTelemarkG12137101284
827HjartdalTelemarkG05114156252
828SeljordTelemarkG02110158217
829KviteseidTelemarkG0210410298
830NissedalTelemarkG05121407420
831FyresdalTelemarkG06131640
833TokkeTelemarkG0314318105
834VinjeTelemarkG0313935176
901RisørAust-AgderG11100170126
904GrimstadAust-AgderG13100291255
906ArendalAust-AgderG1397338277
911GjerstadAust-AgderG02108329349
912VegårsheiAust-AgderG01105187203
914TvedestrandAust-AgderG1093232117
919FrolandAust-AgderG11101292273
926LillesandAust-AgderG1199377331
928BirkenesAust-AgderG0296281214
929ÅmliAust-AgderG06126137286
935IvelandAust-AgderG05129104264
937Evje og HornnesAust-AgderG01100252218
938ByglandAust-AgderG06139123298
940ValleAust-AgderG0617728271
941BykleAust-AgderG162851243
1001KristiansandVest-AgderG149910059
1002MandalVest-AgderG0893245
1003FarsundVest-AgderG11996533
1004FlekkefjordVest-AgderG11100148106
1014VenneslaVest-AgderG0898184130
1017SongdalenVest-AgderG10989651
1018SøgneVest-AgderG079610748
1021MarnardalVest-AgderG0411646104
1026ÅseralVest-AgderG061819177
1027AudnedalVest-AgderG041044231
1029LindesnesVest-AgderG021094961
1032LyngdalVest-AgderG119414769
1034HægebostadVest-AgderG0511077109
1037KvinesdalVest-AgderG1211964174
1046SirdalVest-AgderG1621416282
1101EigersundRogalandG10100344302
1102SandnesRogalandG149913593
1103StavangerRogalandG141077392
1106HaugesundRogalandG1397231167
1111SokndalRogalandG0199305257
1112LundRogalandG029813887
1114BjerkreimRogalandG02103150138
1119RogalandG07945916
1120KleppRogalandG07978738
1121TimeRogalandG0897176108
1122GjesdalRogalandG08979747
1124SolaRogalandG13104202207
1127RandabergRogalandG081048278
1129ForsandRogalandG1617945296
1130StrandRogalandG08997441
1133HjelmelandRogalandG03122392412
1134SuldalRogalandG1617217181
1135SaudaRogalandG03119308384
1141FinnøyRogalandG02110275319
1142RennesøyRogalandG02100235197
1144KvitsøyRogalandG04121139283
1145BoknRogalandG0512837143
1146TysværRogalandG12120278375
1149KarmøyRogalandG1396376305
1151UtsiraRogalandG0416175304
1160VindafjordRogalandG11103159146
1201BergenHordalandG14100195153
1211EtneHordalandG0199177123
1216SveioHordalandG119815199
1219BømloHordalandG1197382327
1221StordHordalandG0897230169
1222FitjarHordalandG03105307306
1223TysnesHordalandG02103199190
1224KvinnheradHordalandG11113303354
1227JondalHordalandG0611463114
1228OddaHordalandG12131186346
1231UllensvangHordalandG02101141107
1232EidfjordHordalandG162475311
1233UlvikHordalandG0614127166
1234GranvinHordalandG051182285
1235VossHordalandG111029979
1238KvamHordalandG11115343385
1241FusaHordalandG021019568
1242SamnangerHordalandG03111354377
1243Os (Hord.)HordalandG089316673
1244AustevollHordalandG03101190171
1245SundHordalandG0896394343
1246FjellHordalandG1395298219
1247AskøyHordalandG1392350247
1251VaksdalHordalandG03120422426
1252ModalenHordalandG162452275
1253OsterøyHordalandG1096263179
1256MelandHordalandG08100191152
1259ØygardenHordalandG03150208381
1260RadøyHordalandG1099265227
1263LindåsHordalandG12117302372
1264AustrheimHordalandG02111320358
1265FedjeHordalandG05126124276
1266MasfjordenHordalandG06139165345
1401FloraSogn og FjordaneG11104256249
1411GulenSogn og FjordaneG051144795
1412SolundSogn og FjordaneG0511684178
1413HyllestadSogn og FjordaneG04112182259
1416HøyangerSogn og FjordaneG03146192371
1417VikSogn og FjordaneG0313039163
1418BalestrandSogn og FjordaneG0513720116
1419LeikangerSogn og FjordaneG02101223194
1420SogndalSogn og FjordaneG08100114
1421AurlandSogn og FjordaneG1618512202
1422LærdalSogn og FjordaneG06148169360
1424ÅrdalSogn og FjordaneG12126226357
1426LusterSogn og FjordaneG1212244139
1428AskvollSogn og FjordaneG01976928
1429FjalerSogn og FjordaneG029910863
1430GaularSogn og FjordaneG0298296246
1431JølsterSogn og FjordaneG021035844
1432FørdeSogn og FjordaneG08992510
1433NaustdalSogn og FjordaneG021016037
1438BremangerSogn og FjordaneG06114136229
1439VågsøySogn og FjordaneG1110010565
1441SeljeSogn og FjordaneG0198250191
1443EidSogn og FjordaneG119311735
1444HornindalSogn og FjordaneG0410211589
1445GloppenSogn og FjordaneG1198132
1449StrynSogn og FjordaneG10955215
1502MoldeMøre og RomsdalG13100233201
1504ÅlesundMøre og RomsdalG1397383333
1505KristiansundMøre og RomsdalG1399322281
1511VanylvenMøre og RomsdalG0299225175
1514Sande (M. og R.)Møre og RomsdalG01101254225
1515Herøy (M. og R.)Møre og RomsdalG0897266195
1516UlsteinMøre og RomsdalG1198271211
1517HareidMøre og RomsdalG1092387295
1519VoldaMøre og RomsdalG119212643
1520ØrstaMøre og RomsdalG1094287193
1523ØrskogMøre og RomsdalG019913091
1524NorddalMøre og RomsdalG0613883268
1525StrandaMøre og RomsdalG0298185118
1526StordalMøre og RomsdalG051075054
1528SykkylvenMøre og RomsdalG079216367
1529SkodjeMøre og RomsdalG0194355269
1531SulaMøre og RomsdalG079217277
1532GiskeMøre og RomsdalG1192367267
1534HaramMøre og RomsdalG109416082
1535VestnesMøre og RomsdalG1197414378
1539RaumaMøre og RomsdalG11103248234
1543NessetMøre og RomsdalG02108120133
1545MidsundMøre og RomsdalG04102300278
1546SandøyMøre og RomsdalG051062626
1547AukraMøre og RomsdalG1619723299
1548FrænaMøre og RomsdalG1099374322
1551EideMøre og RomsdalG0193286184
1554AverøyMøre og RomsdalG1198364303
1557GjemnesMøre og RomsdalG021077997
1560TingvollMøre og RomsdalG0294319237
1563SunndalMøre og RomsdalG1211943122
1566SurnadalMøre og RomsdalG11105173186
1567RindalMøre og RomsdalG02110110148
1571HalsaMøre og RomsdalG05107154182
1573SmølaMøre og RomsdalG06109288321
1576AureMøre og RomsdalG03127234361
1601TrondheimSør-TrøndelagG149911970
1612HemneSør-TrøndelagG021045749
1613SnillfjordSør-TrøndelagG05110290335
1617HitraSør-TrøndelagG03101241209
1620FrøyaSør-TrøndelagG03102389370
1621ØrlandSør-TrøndelagG0898201149
1622AgdenesSør-TrøndelagG04103149136
1624RissaSør-TrøndelagG1197274208
1627BjugnSør-TrøndelagG029811458
1630ÅfjordSør-TrøndelagG02100178132
1632RoanSør-TrøndelagG05109378382
1633OsenSør-TrøndelagG05103218210
1634OppdalSør-TrøndelagG1110131
1635RennebuSør-TrøndelagG02114142233
1636MeldalSør-TrøndelagG02104259253
1638OrkdalSør-TrøndelagG0792273154
1640RørosSør-TrøndelagG11101168144
1644HoltålenSør-TrøndelagG02105128120
1648Midtre GauldalSør-TrøndelagG1096323262
1653MelhusSør-TrøndelagG0796238162
1657SkaunSør-TrøndelagG0793258145
1662KlæbuSør-TrøndelagG1196220147
1663MalvikSør-TrøndelagG0892384294
1664SelbuSør-TrøndelagG01110200260
1665TydalSør-TrøndelagG0616291329
1702SteinkjerNord-TrøndelagG1394227134
1703NamsosNord-TrøndelagG1197219160
1711MeråkerNord-TrøndelagG0311485164
1714StjørdalNord-TrøndelagG1391280161
1717FrostaNord-TrøndelagG0197284230
1718LeksvikNord-TrøndelagG0497390342
1719LevangerNord-TrøndelagG0895249165
1721VerdalNord-TrøndelagG0897242170
1724VerranNord-TrøndelagG02105401387
1725NamdalseidNord-TrøndelagG05106334339
1736SnåsaNord-TrøndelagG03108239272
1738LierneNord-TrøndelagG051202181
1739RøyrvikNord-TrøndelagG06148783
1740NamsskoganNord-TrøndelagG0614894289
1742GrongNord-TrøndelagG06120164300
1743HøylandetNord-TrøndelagG0510543
1744OverhallaNord-TrøndelagG0297375313
1748FosnesNord-TrøndelagG04122116251
1749FlatangerNord-TrøndelagG05115301367
1750ViknaNord-TrøndelagG0398380332
1751NærøyNord-TrøndelagG1197215155
1755LekaNord-TrøndelagG0512476213
1756InderøyNord-TrøndelagG11101270245
1804BodøNordlandG13102175157
1805NarvikNordlandG11108363364
1811BindalNordlandG0511955150
1812SømnaNordlandG03103167156
1813BrønnøyNordlandG1199283241
1815VegaNordlandG06114348383
1816VevelstadNordlandG04119353395
1818Herøy (Nordl.)NordlandG02109145188
1820AlstahaugNordlandG12101276248
1822LeirfjordNordlandG02104210223
1824VefsnNordlandG12106255270
1825GraneNordlandG05115295363
1826HattfjelldalNordlandG06112127196
1827DønnaNordlandG05112264324
1828NesnaNordlandG06110282325
1832HemnesNordlandG03131360404
1833RanaNordlandG13109310336
1834LurøyNordlandG041087094
1835TrænaNordlandG05124251365
1836RødøyNordlandG05110324356
1837MeløyNordlandG12120420423
1838GildeskålNordlandG06120341394
1839BeiarnNordlandG06148144344
1840SaltdalNordlandG0297393347
1841FauskeNordlandG12108410398
1845SørfoldNordlandG06162294408
1848SteigenNordlandG03108411400
1849HamarøyNordlandG06123237353
1850TysfjordNordlandG06122379407
1851LødingenNordlandG05103217220
1852TjeldsundNordlandG05118332390
1853EvenesNordlandG06113365386
1854BallangenNordlandG02105424415
1856RøstNordlandG06129330396
1857VærøyNordlandG04109397393
1859FlakstadNordlandG05110413405
1860VestvågøyNordlandG1199359310
1865VåganNordlandG1199213172
1866HadselNordlandG1197371308
1867Bø (Nordl.)NordlandG05102253238
1868ØksnesNordlandG0296316250
1870SortlandNordlandG1199196151
1871AndøyNordlandG11101419397
1874MoskenesNordlandG05106416401
1902TromsøTromsG14102122101
1903HarstadTromsG13105312317
1911KvæfjordTromsG06104244242
1913SkånlandTromsG02104425418
1917IbestadTromsG06113289348
1919GratangenTromsG05115385399
1920LavangenTromsG06111152224
1922BarduTromsG03119318388
1923SalangenTromsG16108336351
1924MålselvTromsG11104221232
1925SørreisaTromsG0299340288
1926DyrøyTromsG05112352380
1927TranøyTromsG05111405402
1928TorskenTromsG04119345392
1929BergTromsG05118395409
1931LenvikTromsG12100358318
1933BalsfjordTromsG11105423416
1936KarlsøyTromsG06116279359
1938LyngenTromsG06112146216
1939StorfjordTromsG06120212338
1940KåfjordTromsG06124228352
1941SkjervøyTromsG03117304374
1942NordreisaTromsG03105337337
1943KvænangenTromsG06138272389
2002VardøFinnmarkG03128428428
2003VadsøFinnmarkG12113421422
2004HammerfestFinnmarkG12138415424
2011KautokeinoFinnmarkG03120400413
2012AltaFinnmarkG12109260292
2014LoppaFinnmarkG0614872279
2015HasvikFinnmarkG06136398421
2017KvalsundFinnmarkG06147317406
2018MåsøyFinnmarkG06134386419
2019NordkappFinnmarkG03114309366
2020PorsangerFinnmarkG03109426425
2021KarasjokFinnmarkG03117313379
2022LebesbyFinnmarkG06148339410
2023GamvikFinnmarkG06140418427
2024BerlevågFinnmarkG06144181362
2025TanaFinnmarkG06121396414
2027NessebyFinnmarkG16146118312
2028BåtsfjordFinnmarkG03124399417
2030Sør-VarangerFinnmarkG12117388403
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.