Kommunebarometeret 2018 foreløpig utgave april: Økonomi

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold376378219
104MossØstfold187178186
105SarpsborgØstfold340297267
106FredrikstadØstfold279268233
111HvalerØstfold288407367
118AremarkØstfold301408392
119MarkerØstfold2219256
121RømskogØstfold401880
122TrøgstadØstfold1425131
123SpydebergØstfold250390331
124AskimØstfold157166144
125EidsbergØstfold226296182
127SkiptvetØstfold763798
128RakkestadØstfold300265181
135RådeØstfold124145362
136RyggeØstfold252277280
137Våler (Østf.)Østfold212113
138HobølØstfold337207108
211VestbyAkershus og Oslo308583
213SkiAkershus og Oslo331384387
214ÅsAkershus og Oslo60149218
215FrognAkershus og Oslo166278344
216NesoddenAkershus og Oslo189197226
217OppegårdAkershus og Oslo859789
219BærumAkershus og Oslo371711
220AskerAkershus og Oslo483521
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo3364162
226SørumAkershus og Oslo405371375
227FetAkershus og Oslo314273323
228RælingenAkershus og Oslo290300307
229EnebakkAkershus og Oslo215189353
230LørenskogAkershus og Oslo206282223
231SkedsmoAkershus og Oslo11211248
233NittedalAkershus og Oslo736186
234GjerdrumAkershus og Oslo2878128
235UllensakerAkershus og Oslo263315366
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo52156250
237EidsvollAkershus og Oslo696968
238NannestadAkershus og Oslo1096353
239HurdalAkershus og Oslo388410239
301OsloAkershus og Oslo231259167
402KongsvingerHedmark101182188
403HamarHedmark23612190
412RingsakerHedmark812971
415LøtenHedmark283116
417StangeHedmark645462
418Nord-OdalHedmark137362351
419Sør-OdalHedmark118146163
420EidskogHedmark278248306
423GrueHedmark372412325
425ÅsnesHedmark358194200
426Våler (Hedm.)Hedmark170125213
427ElverumHedmark349318385
428TrysilHedmark138127177
429ÅmotHedmark313421414
430Stor-ElvdalHedmark96109179
432RendalenHedmark233057
434EngerdalHedmark4527
436TolgaHedmark16513479
437TynsetHedmark192240204
438AlvdalHedmark3214118
439FolldalHedmark216254301
441Os (Hedm.)Hedmark159199208
501LillehammerOppland363342287
502GjøvikOppland119117136
511DovreOppland284344359
512LesjaOppland6268169
513SkjåkOppland2575154
514LomOppland259217252
515VågåOppland154152237
516Nord-FronOppland144154150
517SelOppland88100197
519Sør-FronOppland270180192
520RingebuOppland107119205
521ØyerOppland415409343
522GausdalOppland219321356
528Østre TotenOppland220172212
529Vestre TotenOppland411347264
532JevnakerOppland180169164
533LunnerOppland193215210
534GranOppland336383342
536Søndre LandOppland5555101
538Nordre LandOppland17178112
540Sør-AurdalOppland9910294
541EtnedalOppland6947
542Nord-AurdalOppland317760
543Vestre SlidreOppland30415142
544Øystre SlidreOppland4680130
545VangOppland276242260
602DrammenBuskerud19012977
604KongsbergBuskerud377374354
605RingerikeBuskerud158181215
612HoleBuskerud401162129
615FlåBuskerud11182111
616Nes (Busk.)Buskerud132161337
617GolBuskerud186279277
618HemsedalBuskerud44408
619ÅlBuskerud182281175
620HolBuskerud223140172
621SigdalBuskerud1964135
622KrødsheradBuskerud19196
623ModumBuskerud181201286
624Øvre EikerBuskerud330317242
625Nedre EikerBuskerud357280216
626LierBuskerud275224265
627RøykenBuskerud669882
628HurumBuskerud131211244
631FlesbergBuskerud213256133
632RollagBuskerud67123171
633Nore og UvdalBuskerud208461
701HortenVestfold225304254
702HolmestrandVestfold10859225
704TønsbergVestfold120239198
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold235272338
710SandefjordVestfold9129
711SvelvikVestfold240190211
713Sande (Vestf.)Vestfold234202202
714HofVestfold229291312
716ReVestfold283234284
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold203163224
723TjømeVestfold173214297
728LardalVestfold11039189
805PorsgrunnTelemark390312275
806SkienTelemark194168206
807NotoddenTelemark135185174
811SiljanTelemark222217
814BambleTelemark17212064
815KragerøTelemark303361365
817DrangedalTelemark333307209
819NomeTelemark414381352
821Bø (Telem.)Telemark342275134
822SauheradTelemark268249268
826TinnTelemark595366
827HjartdalTelemark176244191
828SeljordTelemark177258333
829KviteseidTelemark84113149
830NissedalTelemark178252199
831FyresdalTelemark51116183
833TokkeTelemark29810887
834VinjeTelemark94183246
901RisørAust-Agder352284310
904GrimstadAust-Agder163255121
906ArendalAust-Agder243231320
911GjerstadAust-Agder400404317
912VegårsheiAust-Agder265274257
914TvedestrandAust-Agder325319270
919FrolandAust-Agder175271315
926LillesandAust-Agder391356326
928BirkenesAust-Agder343209187
929ÅmliAust-Agder1213676
935IvelandAust-Agder356241
937Evje og HornnesAust-Agder140126124
938ByglandAust-Agder615637
940ValleAust-Agder12610346
941BykleAust-Agder112
1001KristiansandVest-Agder286219221
1002MandalVest-Agder117171168
1003FarsundVest-Agder153104156
1004FlekkefjordVest-Agder309276329
1014VenneslaVest-Agder397118
1017SongdalenVest-Agder15013244
1018SøgneVest-Agder262714
1021MarnardalVest-Agder181020
1026ÅseralVest-Agder1131
1027AudnedalVest-Agder1054567
1029LindesnesVest-Agder103177126
1032LyngdalVest-Agder262289258
1034HægebostadVest-Agder251204137
1037KvinesdalVest-Agder68131143
1046SirdalVest-Agder244845
1101EigersundRogaland9795110
1102SandnesRogaland11694113
1103StavangerRogaland897249
1106HaugesundRogaland310195185
1111SokndalRogaland21221081
1112LundRogaland227141193
1114BjerkreimRogaland1148838
1119Rogaland4993178
1120KleppRogaland143236103
1121TimeRogaland238200255
1122GjesdalRogaland217193158
1124SolaRogaland15113869
1127RandabergRogaland244320393
1129ForsandRogaland167114
1130StrandRogaland423412
1133HjelmelandRogaland289293119
1134SuldalRogaland567
1135SaudaRogaland239357261
1141FinnøyRogaland316198279
1142RennesøyRogaland155225371
1144KvitsøyRogaland5367106
1145BoknRogaland14290148
1146TysværRogaland1132625
1149KarmøyRogaland1067474
1151UtsiraRogaland1796059
1160VindafjordRogaland218230100
1201BergenHordaland264174127
1211EtneHordaland160229229
1216SveioHordaland787936
1219BømloHordaland261144240
1221StordHordaland185263345
1222FitjarHordaland293251247
1223TysnesHordaland197155173
1224KvinnheradHordaland5615734
1227JondalHordaland1334770
1228OddaHordaland38118132
1231UllensvangHordaland211139104
1232EidfjordHordaland73388
1233UlvikHordaland57266308
1234GranvinHordaland47839
1235VossHordaland82124135
1238KvamHordaland426398374
1241FusaHordaland329375293
1242SamnangerHordaland421368330
1243Os (Hord.)Hordaland729955
1244AustevollHordaland362397377
1245SundHordaland328283230
1246FjellHordaland168367380
1247AskøyHordaland369353334
1251VaksdalHordaland1257623
1252ModalenHordaland10163
1253OsterøyHordaland228270282
1256MelandHordaland102191349
1259ØygardenHordaland161519
1260RadøyHordaland260221248
1263LindåsHordaland584931
1264AustrheimHordaland417405404
1265FedjeHordaland1454396
1266MasfjordenHordaland635872
1401FloraSogn og Fjordane368334401
1411GulenSogn og Fjordane1750291
1412SolundSogn og Fjordane351401391
1413HyllestadSogn og Fjordane359424405
1416HøyangerSogn og Fjordane241343360
1417VikSogn og Fjordane92186288
1418BalestrandSogn og Fjordane191301138
1419LeikangerSogn og Fjordane424326184
1420SogndalSogn og Fjordane504643
1421AurlandSogn og Fjordane4570128
1422LærdalSogn og Fjordane322346386
1424ÅrdalSogn og Fjordane13613052
1426LusterSogn og Fjordane201237161
1428AskvollSogn og Fjordane184192195
1429FjalerSogn og Fjordane273179146
1430GaularSogn og Fjordane382310274
1431JølsterSogn og Fjordane379420383
1432FørdeSogn og Fjordane248203102
1433NaustdalSogn og Fjordane410380347
1438BremangerSogn og Fjordane232101155
1439VågsøySogn og Fjordane148332394
1441SeljeSogn og Fjordane195143107
1443EidSogn og Fjordane266415390
1444HornindalSogn og Fjordane128223139
1445GloppenSogn og Fjordane398396403
1449StrynSogn og Fjordane198142234
1502MoldeMøre og Romsdal335341348
1504ÅlesundMøre og Romsdal350395292
1505KristiansundMøre og Romsdal412363378
1511VanylvenMøre og Romsdal20012250
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal409417339
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal380262357
1516UlsteinMøre og Romsdal332389
1517HareidMøre og Romsdal242150273
1519VoldaMøre og Romsdal209235142
1520ØrstaMøre og Romsdal115216304
1523ØrskogMøre og Romsdal416423415
1524NorddalMøre og Romsdal420425368
1525StrandaMøre og Romsdal383184114
1526StordalMøre og Romsdal254403388
1528SykkylvenMøre og Romsdal91167272
1529SkodjeMøre og Romsdal307208140
1531SulaMøre og Romsdal224228299
1532GiskeMøre og Romsdal427426398
1534HaramMøre og Romsdal230366285
1535VestnesMøre og Romsdal339377350
1539RaumaMøre og Romsdal404393412
1543NessetMøre og Romsdal354365400
1545MidsundMøre og Romsdal319287407
1546SandøyMøre og Romsdal188175231
1547AukraMøre og Romsdal245
1548FrænaMøre og Romsdal708958
1551EideMøre og Romsdal127294372
1554AverøyMøre og Romsdal371349341
1557GjemnesMøre og Romsdal294265
1560TingvollMøre og Romsdal392373249
1563SunndalMøre og Romsdal95105123
1566SurnadalMøre og Romsdal295329263
1567RindalMøre og Romsdal292187201
1571HalsaMøre og Romsdal713851
1573SmølaMøre og Romsdal202303410
1576AureMøre og Romsdal34110141
1601TrondheimTrøndelag269213151
1612HemneTrøndelag799110
1613SnillfjordTrøndelag139212346
1617HitraTrøndelag413413322
1620FrøyaTrøndelag394348157
1621ØrlandTrøndelag396325389
1622AgdenesTrøndelag271384
1624RissaTrøndelag311402411
1627BjugnTrøndelag418245165
1630ÅfjordTrøndelag312286262
1632RoanTrøndelag348330160
1633OsenTrøndelag214338253
1634OppdalTrøndelag43137105
1635RennebuTrøndelag149323364
1636MeldalTrøndelag271233180
1638OrkdalTrøndelag867392
1640RørosTrøndelag302246283
1644HoltålenTrøndelag222295340
1648Midtre GauldalTrøndelag277416232
1653MelhusTrøndelag207288266
1657SkaunTrøndelag8051117
1662KlæbuTrøndelag327386382
1663MalvikTrøndelag407333327
1664SelbuTrøndelag393153176
1665TydalTrøndelag41128147
1702SteinkjerTrøndelag169302294
1703NamsosTrøndelag87148125
1711MeråkerTrøndelag13417685
1714StjørdalTrøndelag386355319
1717FrostaTrøndelag237285311
1718LeksvikTrøndelag285359397
1719LevangerTrøndelag408370406
1721VerdalTrøndelag272335289
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag423427361
1725NamdalseidTrøndelag402391332
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag320316276
1738LierneTrøndelag152352245
1739RøyrvikTrøndelag100257409
1740NamsskoganTrøndelag122015
1742GrongTrøndelag257345222
1743HøylandetTrøndelag130160207
1744OverhallaTrøndelag12965166
1748FosnesTrøndelag367358355
1749FlatangerTrøndelag281290259
1750ViknaTrøndelag381261227
1751NærøyTrøndelag24622273
1755LekaTrøndelag174107120
1756InderøyTrøndelag334387384
1804BodøNordland341308316
1805NarvikNordland141339302
1811BindalNordland744440
1812SømnaNordland294298217
1813BrønnøyNordland419306281
1815VegaNordland308400
1816VevelstadNordland199299115
1818Herøy (Nordl.)Nordland318241220
1820AlstahaugNordland385419373
1822LeirfjordNordland205115303
1824VefsnNordland245196152
1825GraneNordland756663
1826HattfjelldalNordland15232
1827DønnaNordland323267271
1828NesnaNordland24713591
1832HemnesNordland164173324
1833RanaNordland1235778
1834LurøyNordland37
1835TrænaNordland162114
1836RødøyNordland397164
1837MeløyNordland317247318
1838GildeskålNordland38414754
1839BeiarnNordland902829
1840SaltdalNordland370364
1841FauskeNordland406418416
1845SørfoldNordland299376358
1848SteigenNordland428428413
1849HamarøyNordland364406
1850TysfjordNordland399414
1851LødingenNordland256305402
1852TjeldsundNordland389385370
1853EvenesNordland35687
1854BallangenNordland30631324
1856RøstNordland7715833
1857VærøyNordland378250109
1859FlakstadNordland29718897
1860VestvågøyNordland274206278
1865VåganNordland161106153
1866HadselNordland321350336
1867Bø (Nordl.)Nordland366354379
1868ØksnesNordland345379396
1870SortlandNordland326337313
1871AndøyNordland14652159
1874MoskenesNordland375392
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms346382408
1903HarstadTroms28220530
1911KvæfjordTroms25515999
1913SkånlandTroms353232116
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms387336335
1919GratangenTroms280133241
1920LavangenTroms362475
1922BarduTroms360227228
1923SalangenTroms373340214
1924MålselvTroms233264328
1925SørreisaTroms267260269
1926DyrøyTroms395372369
1927TranøyTroms249243190
1928TorskenTroms36132795
1929BergTroms253314300
1931LenvikTroms374399376
1933BalsfjordTroms347388305
1936KarlsøyTroms305322309
1938LyngenTroms344369236
1939StorfjordTroms6586122
1940KåfjordTroms291411363
1941SkjervøyTroms210324295
1942NordreisaTroms355170196
1943KvænangenTroms204328290
2002VardøFinnmark14726993
2003VadsøFinnmark403331235
2004HammerfestFinnmark98220194
2011KautokeinoFinnmark122111145
2012AltaFinnmark258311256
2014LoppaFinnmark133226
2015HasvikFinnmark82322
2017KvalsundFinnmark183238238
2018MåsøyFinnmark208136243
2019NordkappFinnmark338394321
2020PorsangerFinnmark315218381
2021KarasjokFinnmark104165314
2022LebesbyFinnmark324292251
2023GamvikFinnmark296226296
2024BerlevågFinnmark156309170
2025TanaFinnmark422422399
2027NessebyFinnmark9396203
2028BåtsfjordFinnmark425351298
2030Sør-VarangerFinnmark365360395
Flere artikler om

Delta i debatten

Kommentarfeltet er stengt til 23. juli. Velkommen tilbake da!