Kommunebarometeret 2018 - tabell for barnehage

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren barnehage i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren barnehage har en vekt i barometeret på 10 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold15111197
104MossØstfold11712492
105SarpsborgØstfold260213232
106FredrikstadØstfold165297182
111HvalerØstfold1648121
118AremarkØstfold322100211
119MarkerØstfold113218195
121RømskogØstfold241300250
122TrøgstadØstfold387323397
123SpydebergØstfold287386305
124AskimØstfold371241381
125EidsbergØstfold297371282
127SkiptvetØstfold402278322
128RakkestadØstfold320355264
135RådeØstfold335170186
136RyggeØstfold93293252
137Våler (Østf.)Østfold305319207
138HobølØstfold296307312
211VestbyAkershus og Oslo190271240
213SkiAkershus og Oslo293366258
214ÅsAkershus og Oslo154127167
215FrognAkershus og Oslo370261361
216NesoddenAkershus og Oslo330411388
217OppegårdAkershus og Oslo380344299
219BærumAkershus og Oslo262262327
220AskerAkershus og Oslo340294346
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo373381394
226SørumAkershus og Oslo350311385
227FetAkershus og Oslo412412354
228RælingenAkershus og Oslo386388358
229EnebakkAkershus og Oslo418421411
230LørenskogAkershus og Oslo258315213
231SkedsmoAkershus og Oslo367396342
233NittedalAkershus og Oslo282217163
234GjerdrumAkershus og Oslo421399248
235UllensakerAkershus og Oslo182308270
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo245343402
237EidsvollAkershus og Oslo355327413
238NannestadAkershus og Oslo363403418
239HurdalAkershus og Oslo23862415
301OsloAkershus og Oslo254368279
402KongsvingerHedmark323239401
403HamarHedmark16817181
412RingsakerHedmark13875104
415LøtenHedmark268291229
417StangeHedmark215252363
418Nord-OdalHedmark17016142
419Sør-OdalHedmark401413129
420EidskogHedmark601117
423GrueHedmark23308
425ÅsnesHedmark56219191
426Våler (Hedm.)Hedmark1695969
427ElverumHedmark240169219
428TrysilHedmark1509234
429ÅmotHedmark28351109
430Stor-ElvdalHedmark149745
432RendalenHedmark14761164
434EngerdalHedmark1314122
436TolgaHedmark656832
437TynsetHedmark200173175
438AlvdalHedmark137110314
439FolldalHedmark365276383
441Os (Hedm.)Hedmark336237135
501LillehammerOppland208193156
502GjøvikOppland17711984
511DovreOppland6324
512LesjaOppland611959
513SkjåkOppland17455
514LomOppland14210536
515VågåOppland2252818
516Nord-FronOppland696370
517SelOppland11870114
519Sør-FronOppland27354221
520RingebuOppland301205113
521ØyerOppland237383313
522GausdalOppland303265304
528Østre TotenOppland249160251
529Vestre TotenOppland232283343
532JevnakerOppland193295292
533LunnerOppland390332206
534GranOppland332377285
536Søndre LandOppland389415400
538Nordre LandOppland149208324
540Sør-AurdalOppland43346404
541EtnedalOppland100163387
542Nord-AurdalOppland354228393
543Vestre SlidreOppland9126117
544Øystre SlidreOppland157274102
545VangOppland105135247
602DrammenBuskerud173192238
604KongsbergBuskerud284270242
605RingerikeBuskerud376342307
612HoleBuskerud201316226
615FlåBuskerud4156218
616Nes (Busk.)Buskerud358230174
617GolBuskerud378214395
618HemsedalBuskerud419406333
619ÅlBuskerud29464183
620HolBuskerud73126275
621SigdalBuskerud
622KrødsheradBuskerud275183140
623ModumBuskerud368264323
624Øvre EikerBuskerud351253269
625Nedre EikerBuskerud144181148
626LierBuskerud218195205
627RøykenBuskerud281324227
628HurumBuskerud290212254
631FlesbergBuskerud37284350
632RollagBuskerud726954
633Nore og UvdalBuskerud25298204
701HortenVestfold263226181
702HolmestrandVestfold289188193
704TønsbergVestfold16620495
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold181145103
710SandefjordVestfold186209161
711SvelvikVestfold345365360
713Sande (Vestf.)Vestfold247190210
714HofVestfold21016565
716ReVestfold202168120
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold242174108
723TjømeVestfold375178111
728LardalVestfold15213974
805PorsgrunnTelemark219275300
806SkienTelemark278260217
807NotoddenTelemark327238151
811SiljanTelemark5290192
814BambleTelemark259155261
815KragerøTelemark685289
817DrangedalTelemark26712375
819NomeTelemark155107124
821Bø (Telem.)Telemark266231137
822SauheradTelemark
826TinnTelemark5811722
827HjartdalTelemark33404
828SeljordTelemark801563
829KviteseidTelemark233157166
830NissedalTelemark19810439
831FyresdalTelemark11180416
833TokkeTelemark5923
834VinjeTelemark19454153
901RisørAust-Agder213245372
904GrimstadAust-Agder31543187
906ArendalAust-Agder139113131
911GjerstadAust-Agder21781359
912VegårsheiAust-Agder145118259
914TvedestrandAust-Agder342236246
919FrolandAust-Agder300303311
926LillesandAust-Agder221304138
928BirkenesAust-Agder222129255
929ÅmliAust-Agder87298332
935IvelandAust-Agder3632179
937Evje og HornnesAust-Agder337246233
938ByglandAust-Agder30853
940ValleAust-Agder11371
941BykleAust-Agder355
1001KristiansandVest-Agder178196212
1002MandalVest-Agder220150202
1003FarsundVest-Agder199277291
1004FlekkefjordVest-Agder196243287
1014VenneslaVest-Agder228203260
1017SongdalenVest-Agder209242362
1018SøgneVest-Agder359185235
1021MarnardalVest-Agder203120273
1026ÅseralVest-Agder9455127
1027AudnedalVest-Agder1673398
1029LindesnesVest-Agder393330225
1032LyngdalVest-Agder195362376
1034HægebostadVest-Agder180322356
1037KvinesdalVest-Agder366182236
1046SirdalVest-Agder3697876
1101EigersundRogaland246235352
1102SandnesRogaland385363399
1103StavangerRogaland331333326
1106HaugesundRogaland10138392
1111SokndalRogaland
1112LundRogaland279385389
1114BjerkreimRogaland127184320
1119Rogaland420405420
1120KleppRogaland377372357
1121TimeRogaland407394384
1122GjesdalRogaland394401355
1124SolaRogaland326166177
1127RandabergRogaland255247223
1129ForsandRogaland121101325
1130StrandRogaland214408380
1133HjelmelandRogaland22953276
1134SuldalRogaland415349390
1135SaudaRogaland3525093
1141FinnøyRogaland302370391
1142RennesøyRogaland404400405
1144KvitsøyRogaland744635
1145BoknRogaland4616290
1146TysværRogaland313223335
1149KarmøyRogaland357296308
1151UtsiraRogaland296612
1160VindafjordRogaland399244412
1201BergenHordaland134175180
1211EtneHordaland403159341
1216SveioHordaland104206337
1219BømloHordaland
1221StordHordaland143199152
1222FitjarHordaland324284315
1223TysnesHordaland338280280
1224KvinnheradHordaland292251216
1227JondalHordaland1910356
1228OddaHordaland270407239
1231UllensvangHordaland11613330
1232EidfjordHordaland1294137
1233UlvikHordaland12644278
1234GranvinHordaland91899
1235VossHordaland274211194
1238KvamHordaland382257286
1241FusaHordaland19223443
1242SamnangerHordaland86254230
1243Os (Hord.)Hordaland314335379
1244AustevollHordaland
1245SundHordaland308361329
1246FjellHordaland205334281
1247AskøyHordaland162221284
1251VaksdalHordaland321353272
1252ModalenHordaland21710
1253OsterøyHordaland243299309
1256MelandHordaland388376349
1259ØygardenHordaland264198170
1260RadøyHordaland140232222
1263LindåsHordaland381409339
1264AustrheimHordaland66153197
1265FedjeHordaland224282256
1266MasfjordenHordaland12325168
1401FloraSogn og Fjordane886061
1411GulenSogn og Fjordane395398201
1412SolundSogn og Fjordane6323172
1413HyllestadSogn og Fjordane411485
1416HøyangerSogn og Fjordane348255123
1417VikSogn og Fjordane250167237
1418BalestrandSogn og Fjordane187207316
1419LeikangerSogn og Fjordane757338
1420SogndalSogn og Fjordane333331234
1421AurlandSogn og Fjordane35691112
1422LærdalSogn og Fjordane7696200
1424ÅrdalSogn og Fjordane299367188
1426LusterSogn og Fjordane185187414
1428AskvollSogn og Fjordane1067344
1429FjalerSogn og Fjordane20771119
1430GaularSogn og Fjordane4924348
1431JølsterSogn og Fjordane52915
1432FørdeSogn og Fjordane12412280
1433NaustdalSogn og Fjordane248201134
1438BremangerSogn og Fjordane95116128
1439VågsøySogn og Fjordane384320253
1441SeljeSogn og Fjordane273357408
1443EidSogn og Fjordane77248198
1444HornindalSogn og Fjordane578379
1445GloppenSogn og Fjordane8235136
1449StrynSogn og Fjordane244191196
1502MoldeMøre og Romsdal343373274
1504ÅlesundMøre og Romsdal392358347
1505KristiansundMøre og Romsdal189227224
1511VanylvenMøre og Romsdal417384184
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal307397398
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal288164228
1516UlsteinMøre og Romsdal8588100
1517HareidMøre og Romsdal312341417
1519VoldaMøre og Romsdal512116
1520ØrstaMøre og Romsdal17913852
1523ØrskogMøre og Romsdal4821027
1524NorddalMøre og Romsdal2579178
1525StrandaMøre og Romsdal414302298
1526StordalMøre og Romsdal532767
1528SykkylvenMøre og Romsdal328286353
1529SkodjeMøre og Romsdal416225125
1531SulaMøre og Romsdal311229293
1532GiskeMøre og Romsdal360414409
1534HaramMøre og Romsdal304288378
1535VestnesMøre og Romsdal396340419
1539RaumaMøre og Romsdal398389370
1543NessetMøre og Romsdal344130369
1545MidsundMøre og Romsdal318326302
1546SandøyMøre og Romsdal317141106
1547AukraMøre og Romsdal422418406
1548FrænaMøre og Romsdal423423421
1551EideMøre og Romsdal265233262
1554AverøyMøre og Romsdal148161115
1557GjemnesMøre og Romsdal353416303
1560TingvollMøre og Romsdal44419263
1563SunndalMøre og Romsdal549373
1566SurnadalMøre og Romsdal2347651
1567RindalMøre og Romsdal22314382
1571HalsaMøre og Romsdal339290173
1573SmølaMøre og Romsdal17149249
1576AureMøre og Romsdal318560
1601TrondheimTrøndelag136142132
1612HemneTrøndelag674223
1613SnillfjordTrøndelag22628542
1617HitraTrøndelag32974160
1620FrøyaTrøndelag253350271
1621ØrlandTrøndelag11915646
1622AgdenesTrøndelag115289290
1624RissaTrøndelag298306288
1627BjugnTrøndelag212189149
1630ÅfjordTrøndelag32152209
1632RoanTrøndelag25639264
1633OsenTrøndelag146222118
1634OppdalTrøndelag704748
1635RennebuTrøndelag22625
1636MeldalTrøndelag411321146
1638OrkdalTrøndelag16010877
1640RørosTrøndelag172292283
1644HoltålenTrøndelag71115130
1648Midtre GauldalTrøndelag175250190
1653MelhusTrøndelag231313245
1657SkaunTrøndelag239310306
1662KlæbuTrøndelag135200126
1663MalvikTrøndelag316356189
1664SelbuTrøndelag17658244
1665TydalTrøndelag16413428
1702SteinkjerTrøndelag96148297
1703NamsosTrøndelag1598958
1711MeråkerTrøndelag12565107
1714StjørdalTrøndelag122102145
1717FrostaTrøndelag346202231
1718LeksvikTrøndelag812221
1719LevangerTrøndelag17418050
1721VerdalTrøndelag21112862
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag12325988
1725NamdalseidTrøndelag38317968
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag20634757
1738LierneTrøndelag27219791
1739RøyrvikTrøndelag241019
1740NamsskoganTrøndelag83733
1742GrongTrøndelag283240185
1743HøylandetTrøndelag8434165
1744OverhallaTrøndelag18315149
1748FosnesTrøndelag3437317
1749FlatangerTrøndelag4245257
1750ViknaTrøndelag361410373
1751NærøyTrøndelag79309268
1755LekaTrøndelag5519426
1756InderøyTrøndelag18414441
1804BodøNordland286318203
1805NarvikNordland269329169
1811BindalNordland35345155
1812SømnaNordland98122
1813BrønnøyNordland10751199
1815VegaNordland39393208
1816VevelstadNordland362391340
1818Herøy (Nordl.)Nordland114266241
1820AlstahaugNordland4533672
1822LeirfjordNordland188263310
1824VefsnNordland1029944
1825GraneNordland163256
1826HattfjelldalNordland374215366
1827DønnaNordland265771
1828NesnaNordland207213
1832HemnesNordland34714931
1833RanaNordland112154147
1834LurøyNordland406417301
1835TrænaNordland25139296
1836RødøyNordland197249331
1837MeløyNordland413422410
1838GildeskålNordland405279386
1839BeiarnNordland836083
1840SaltdalNordland133267171
1841FauskeNordland280172133
1845SørfoldNordland15320176
1848SteigenNordland4713178
1849HamarøyNordland310136265
1850TysfjordNordland108380289
1851LødingenNordland109272144
1852TjeldsundNordland783114
1853EvenesNordland334378294
1854BallangenNordland306369368
1856RøstNordland23042011
1857VærøyNordland37177101
1859FlakstadNordland213287
1860VestvågøyNordland13110966
1865VåganNordland277359377
1866HadselNordland97224116
1867Bø (Nordl.)Nordland364348407
1868ØksnesNordland400338396
1870SortlandNordland14121686
1871AndøyNordland23577328
1874MoskenesNordland92337266
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms106137105
1903HarstadTroms257374220
1911KvæfjordTroms379352403
1913SkånlandTroms391375159
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms39730540
1919GratangenTroms103139
1920LavangenTroms6495319
1922BarduTroms12014787
1923SalangenTroms90920
1924MålselvTroms271273158
1925SørreisaTroms349404364
1926DyrøyTroms408402214
1927TranøyTroms236132215
1928TorskenTroms50106365
1929BergTroms276256139
1931LenvikTroms309268321
1933BalsfjordTroms319281267
1936KarlsøyTroms409312338
1938LyngenTroms216220336
1939StorfjordTroms1112547
1940KåfjordTroms158382375
1941SkjervøyTroms227317277
1942NordreisaTroms130287110
1943KvænangenTroms89140243
2002VardøFinnmark291379382
2003VadsøFinnmark6212194
2004HammerfestFinnmark4011296
2011KautokeinoFinnmark15361
2012AltaFinnmark9982150
2014LoppaFinnmark13286374
2015HasvikFinnmark325301318
2017KvalsundFinnmark161339330
2018MåsøyFinnmark7269345
2019NordkappFinnmark110176295
2020PorsangerFinnmark1814629
2021KarasjokFinnmark20487334
2022LebesbyFinnmark261395351
2023GamvikFinnmark128364141
2024BerlevågFinnmark38186157
2025TanaFinnmark295158154
2027NessebyFinnmark410390143
2028BåtsfjordFinnmark156387367
2030Sør-VarangerFinnmark19194162
Flere artikler om

Delta i debatten

Kommentarfeltet er stengt til 23. juli. Velkommen tilbake da!