Kommunebarometeret 2018 - tabell for barnevern

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren barnevern i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren barnevern har en vekt i barometeret på 10 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold323354287
104MossØstfold9814611
105SarpsborgØstfold333305286
106FredrikstadØstfold248328257
111HvalerØstfold90173306
118AremarkØstfold5819262
119MarkerØstfold195118198
121RømskogØstfold356183
122TrøgstadØstfold179277138
123SpydebergØstfold258387167
124AskimØstfold414405323
125EidsbergØstfold400408402
127SkiptvetØstfold284311318
128RakkestadØstfold382319398
135RådeØstfold212144290
136RyggeØstfold6411253
137Våler (Østf.)Østfold109178304
138HobølØstfold273284176
211VestbyAkershus og Oslo452112
213SkiAkershus og Oslo1089564
214ÅsAkershus og Oslo14915334
215FrognAkershus og Oslo613336
216NesoddenAkershus og Oslo229327264
217OppegårdAkershus og Oslo786430
219BærumAkershus og Oslo21617145
220AskerAkershus og Oslo546758
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo656160
226SørumAkershus og Oslo15111377
227FetAkershus og Oslo506314
228RælingenAkershus og Oslo1899213
229EnebakkAkershus og Oslo23612731
230LørenskogAkershus og Oslo20027556
231SkedsmoAkershus og Oslo1338415
233NittedalAkershus og Oslo97813
234GjerdrumAkershus og Oslo289741
235UllensakerAkershus og Oslo232324283
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo377260190
237EidsvollAkershus og Oslo345246130
238NannestadAkershus og Oslo139103127
239HurdalAkershus og Oslo8943343
301OsloAkershus og Oslo828210
402KongsvingerHedmark259291187
403HamarHedmark256336159
412RingsakerHedmark241259155
415LøtenHedmark279325367
417StangeHedmark17723446
418Nord-OdalHedmark1435673
419Sør-OdalHedmark12176108
420EidskogHedmark130147342
423GrueHedmark252233295
425ÅsnesHedmark296268278
426Våler (Hedm.)Hedmark114209333
427ElverumHedmark298317254
428TrysilHedmark412363356
429ÅmotHedmark341396285
430Stor-ElvdalHedmark320156357
432RendalenHedmark134154201
434EngerdalHedmark289199389
436TolgaHedmark335205161
437TynsetHedmark667542
438AlvdalHedmark222267132
439FolldalHedmark213380
441Os (Hedm.)Hedmark95170232
501LillehammerOppland12612339
502GjøvikOppland340301336
511DovreOppland1631272
512LesjaOppland1020334
513SkjåkOppland22353350
514LomOppland4770117
515VågåOppland23745233
516Nord-FronOppland99162206
517SelOppland144139244
519Sør-FronOppland197313110
520RingebuOppland574922
521ØyerOppland112131165
522GausdalOppland172444
528Østre TotenOppland224222234
529Vestre TotenOppland379383298
532JevnakerOppland3910181
533LunnerOppland135223205
534GranOppland602824
536Søndre LandOppland318414313
538Nordre LandOppland392403374
540Sør-AurdalOppland211315251
541EtnedalOppland49157122
542Nord-AurdalOppland291258253
543Vestre SlidreOppland2354258
544Øystre SlidreOppland311304256
545VangOppland915315
602DrammenBuskerud737952
604KongsbergBuskerud1068325
605RingerikeBuskerud707427
612HoleBuskerud6251168
615FlåBuskerud373340228
616Nes (Busk.)Buskerud319986
617GolBuskerud220236104
618HemsedalBuskerud19116865
619ÅlBuskerud264247154
620HolBuskerud103142162
621SigdalBuskerud386359106
622KrødsheradBuskerud343290222
623ModumBuskerud316273246
624Øvre EikerBuskerud122150120
625Nedre EikerBuskerud91485
626LierBuskerud16211582
627RøykenBuskerud56224
628HurumBuskerud883137
631FlesbergBuskerud928766
632RollagBuskerud20109
633Nore og UvdalBuskerud26847
701HortenVestfold533732
702HolmestrandVestfold8418889
704TønsbergVestfold51616
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold376991
710SandefjordVestfold4823
711SvelvikVestfold61419
713Sande (Vestf.)Vestfold231245238
714HofVestfold154196166
716ReVestfold868817
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold699059
723TjømeVestfold38442
728LardalVestfold31354
805PorsgrunnTelemark11229
806SkienTelemark159218150
807NotoddenTelemark2223208
811SiljanTelemark11658194
814BambleTelemark27396
815KragerøTelemark85227297
817DrangedalTelemark107167360
819NomeTelemark275296172
821Bø (Telem.)Telemark247346328
822SauheradTelemark339376202
826TinnTelemark1389177
827HjartdalTelemark124145175
828SeljordTelemark29143235
829KviteseidTelemark128119197
830NissedalTelemark74264149
831FyresdalTelemark182283152
833TokkeTelemark17312599
834VinjeTelemark5586129
901RisørAust-Agder260126143
904GrimstadAust-Agder261390340
906ArendalAust-Agder281294163
911GjerstadAust-Agder355243275
912VegårsheiAust-Agder365228312
914TvedestrandAust-Agder2138124
919FrolandAust-Agder336248242
926LillesandAust-Agder310333153
928BirkenesAust-Agder406367226
929ÅmliAust-Agder325184245
935IvelandAust-Agder11518972
937Evje og HornnesAust-Agder764193
938ByglandAust-Agder3547181
940ValleAust-Agder1216168
941BykleAust-Agder8117
1001KristiansandVest-Agder67738
1002MandalVest-Agder105117139
1003FarsundVest-Agder11755135
1004FlekkefjordVest-Agder174204231
1014VenneslaVest-Agder1009196
1017SongdalenVest-Agder12013520
1018SøgneVest-Agder17212994
1021MarnardalVest-Agder137215113
1026ÅseralVest-Agder7218134
1027AudnedalVest-Agder18562302
1029LindesnesVest-Agder9666178
1032LyngdalVest-Agder141159255
1034HægebostadVest-Agder7734123
1037KvinesdalVest-Agder14210498
1046SirdalVest-Agder347226241
1101EigersundRogaland399349330
1102SandnesRogaland34401
1103StavangerRogaland254266266
1106HaugesundRogaland14623176
1111SokndalRogaland380366319
1112LundRogaland402347368
1114BjerkreimRogaland315251250
1119Rogaland29520283
1120KleppRogaland317309169
1121TimeRogaland13818255
1122GjesdalRogaland188253179
1124SolaRogaland16820670
1127RandabergRogaland433049
1129ForsandRogaland245410344
1130StrandRogaland1327840
1133HjelmelandRogaland127172192
1134SuldalRogaland249289128
1135SaudaRogaland221252373
1141FinnøyRogaland170254180
1142RennesøyRogaland101102101
1144KvitsøyRogaland
1145BoknRogaland286190
1146TysværRogaland267211148
1149KarmøyRogaland19216050
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland408415393
1201BergenHordaland19013771
1211EtneHordaland395416381
1216SveioHordaland150200141
1219BømloHordaland352307265
1221StordHordaland290300280
1222FitjarHordaland342220183
1223TysnesHordaland196274107
1224KvinnheradHordaland266342145
1227JondalHordaland407417403
1228OddaHordaland388389401
1231UllensvangHordaland351298263
1232EidfjordHordaland238176
1233UlvikHordaland410203307
1234GranvinHordaland244406268
1235VossHordaland255303216
1238KvamHordaland210217248
1241FusaHordaland11177170
1242SamnangerHordaland27228138
1243Os (Hord.)Hordaland30623551
1244AustevollHordaland360382289
1245SundHordaland363282282
1246FjellHordaland354332259
1247AskøyHordaland27719162
1251VaksdalHordaland288278361
1252ModalenHordaland
1253OsterøyHordaland283140211
1256MelandHordaland214292151
1259ØygardenHordaland15836215
1260RadøyHordaland276177186
1263LindåsHordaland242280121
1264AustrheimHordaland294238276
1265FedjeHordaland
1266MasfjordenHordaland14152140
1401FloraSogn og Fjordane305287185
1411GulenSogn og Fjordane83165325
1412SolundSogn og Fjordane229220
1413HyllestadSogn og Fjordane201267
1416HøyangerSogn og Fjordane80122212
1417VikSogn og Fjordane233299288
1418BalestrandSogn og Fjordane3311678
1419LeikangerSogn og Fjordane21726969
1420SogndalSogn og Fjordane194163119
1421AurlandSogn og Fjordane346124260
1422LærdalSogn og Fjordane285155326
1424ÅrdalSogn og Fjordane155330303
1426LusterSogn og Fjordane332386284
1428AskvollSogn og Fjordane153276359
1429FjalerSogn og Fjordane240249388
1430GaularSogn og Fjordane17614180
1431JølsterSogn og Fjordane443597
1432FørdeSogn og Fjordane205230147
1433NaustdalSogn og Fjordane131263193
1438BremangerSogn og Fjordane338413394
1439VågsøySogn og Fjordane322974
1441SeljeSogn og Fjordane243195
1443EidSogn og Fjordane113429
1444HornindalSogn og Fjordane302
1445GloppenSogn og Fjordane4013033
1449StrynSogn og Fjordane14010590
1502MoldeMøre og Romsdal322351125
1504ÅlesundMøre og Romsdal362372327
1505KristiansundMøre og Romsdal309370384
1511VanylvenMøre og Romsdal13659316
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal270192308
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal299310136
1516UlsteinMøre og Romsdal401394317
1517HareidMøre og Romsdal411358341
1519VoldaMøre og Romsdal378377191
1520ØrstaMøre og Romsdal385378300
1523ØrskogMøre og Romsdal169320309
1524NorddalMøre og Romsdal337400236
1525StrandaMøre og Romsdal331402351
1526StordalMøre og Romsdal268318115
1528SykkylvenMøre og Romsdal215210204
1529SkodjeMøre og Romsdal314322354
1531SulaMøre og Romsdal384371339
1532GiskeMøre og Romsdal376412371
1534HaramMøre og Romsdal250339247
1535VestnesMøre og Romsdal218110171
1539RaumaMøre og Romsdal203169347
1543NessetMøre og Romsdal292232219
1545MidsundMøre og Romsdal293362210
1546SandøyMøre og Romsdal1552209
1547AukraMøre og Romsdal297353292
1548FrænaMøre og Romsdal18419543
1551EideMøre og Romsdal358331144
1554AverøyMøre og Romsdal304344397
1557GjemnesMøre og Romsdal63107243
1560TingvollMøre og Romsdal36151184
1563SunndalMøre og Romsdal4685100
1566SurnadalMøre og Romsdal257308337
1567RindalMøre og Romsdal368180131
1571HalsaMøre og Romsdal265240114
1573SmølaMøre og Romsdal161293227
1576AureMøre og Romsdal312374383
1601TrondheimTrøndelag183108156
1612HemneTrøndelag5971160
1613SnillfjordTrøndelag18164
1617HitraTrøndelag25322463
1620FrøyaTrøndelag18726192
1621ØrlandTrøndelag370369310
1622AgdenesTrøndelag202295126
1624RissaTrøndelag278341142
1627BjugnTrøndelag398401301
1630ÅfjordTrøndelag313329338
1632RoanTrøndelag225239320
1633OsenTrøndelag329272311
1634OppdalTrøndelag302726
1635RennebuTrøndelag7448
1636MeldalTrøndelag755084
1638OrkdalTrøndelag160207109
1640RørosTrøndelag145175221
1644HoltålenTrøndelag303244274
1648Midtre GauldalTrøndelag79121252
1653MelhusTrøndelag230345370
1657SkaunTrøndelag11812028
1662KlæbuTrøndelag366297118
1663MalvikTrøndelag280343225
1664SelbuTrøndelag381286382
1665TydalTrøndelag8725
1702SteinkjerTrøndelag327323353
1703NamsosTrøndelag415350349
1711MeråkerTrøndelag17194376
1714StjørdalTrøndelag371364322
1717FrostaTrøndelag282337391
1718LeksvikTrøndelag226375366
1719LevangerTrøndelag10257116
1721VerdalTrøndelag193221
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag113357
1725NamdalseidTrøndelag409255294
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag393392218
1738LierneTrøndelag348157
1739RøyrvikTrøndelag65
1740NamsskoganTrøndelag24620185
1742GrongTrøndelag319134230
1743HøylandetTrøndelag334388
1744OverhallaTrøndelag413368375
1748FosnesTrøndelag32672
1749FlatangerTrøndelag22587
1750ViknaTrøndelag301149345
1751NærøyTrøndelag324288372
1755LekaTrøndelag
1756InderøyTrøndelag12593174
1804BodøNordland391385329
1805NarvikNordland152111103
1811BindalNordland11010675
1812SømnaNordland119216188
1813BrønnøyNordland243197207
1815VegaNordland207302271
1816VevelstadNordland123241321
1818Herøy (Nordl.)Nordland19960352
1820AlstahaugNordland193237358
1822LeirfjordNordland209257223
1824VefsnNordland271194269
1825GraneNordland810112
1826HattfjelldalNordland262618
1827DønnaNordland16416270
1828NesnaNordland41979
1832HemnesNordland219136214
1833RanaNordland180214213
1834LurøyNordland396270279
1835TrænaNordland269265
1836RødøyNordland239355364
1837MeløyNordland404395362
1838GildeskålNordland68132203
1839BeiarnNordland228198
1840SaltdalNordland175312217
1841FauskeNordland148213296
1845SørfoldNordland7113895
1848SteigenNordland390321390
1849HamarøyNordland198373404
1850TysfjordNordland394397406
1851LødingenNordland330187293
1852TjeldsundNordland157179102
1853EvenesNordland321379261
1854BallangenNordland383279
1856RøstNordland346
1857VærøyNordland262291
1859FlakstadNordland20898332
1860VestvågøyNordland353334189
1865VåganNordland165128237
1866HadselNordland348256273
1867Bø (Nordl.)Nordland263314158
1868ØksnesNordland344326105
1870SortlandNordland227242111
1871AndøyNordland372306173
1874MoskenesNordland374357277
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms15627188
1903HarstadTroms181148133
1911KvæfjordTroms28780200
1913SkånlandTroms350409182
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms23596324
1919GratangenTroms308114379
1920LavangenTroms364221378
1922BarduTroms167285331
1923SalangenTroms48166380
1924MålselvTroms94338299
1925SørreisaTroms328399355
1926DyrøyTroms357316363
1927TranøyTroms359164305
1928TorskenTroms300186395
1929BergTroms186335199
1931LenvikTroms30719367
1933BalsfjordTroms206250239
1936KarlsøyTroms5535
1938LyngenTroms251208281
1939StorfjordTroms16611146
1940KåfjordTroms104174196
1941SkjervøyTroms234212405
1942NordreisaTroms178352399
1943KvænangenTroms375360400
2002VardøFinnmark389393386
2003VadsøFinnmark387404377
2004HammerfestFinnmark397361229
2011KautokeinoFinnmark349411240
2012AltaFinnmark204356314
2014LoppaFinnmark
2015HasvikFinnmark367381335
2017KvalsundFinnmark52761
2018MåsøyFinnmark7
2019NordkappFinnmark369407348
2020PorsangerFinnmark403384385
2021KarasjokFinnmark16100396
2022LebesbyFinnmark274391387
2023GamvikFinnmark129219365
2024BerlevågFinnmark147158249
2025TanaFinnmark405185137
2027NessebyFinnmark2512224
2028BåtsfjordFinnmark262398392
2030Sør-VarangerFinnmark361365369
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.