Kommunebarometeret 2018 - tabell for grunnskole

Kommunebarometeret. Her er tabellen for grunnskolen i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold265262261
104MossØstfold1267855
105SarpsborgØstfold341283259
106FredrikstadØstfold15710662
111HvalerØstfold5882178
118AremarkØstfold276208116
119MarkerØstfold331277211
121RømskogØstfold
122TrøgstadØstfold226241180
123SpydebergØstfold336347359
124AskimØstfold17210587
125EidsbergØstfold398346332
127SkiptvetØstfold402359270
128RakkestadØstfold252125142
135RådeØstfold238151255
136RyggeØstfold31122196
137Våler (Østf.)Østfold310271292
138HobølØstfold338319248
211VestbyAkershus og Oslo1687244
213SkiAkershus og Oslo375120
214ÅsAkershus og Oslo543038
215FrognAkershus og Oslo461310
216NesoddenAkershus og Oslo92613
217OppegårdAkershus og Oslo544
219BærumAkershus og Oslo132
220AskerAkershus og Oslo321
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo191200202
226SørumAkershus og Oslo121137177
227FetAkershus og Oslo13611291
228RælingenAkershus og Oslo14012965
229EnebakkAkershus og Oslo314220247
230LørenskogAkershus og Oslo404351
231SkedsmoAkershus og Oslo845542
233NittedalAkershus og Oslo725026
234GjerdrumAkershus og Oslo14888140
235UllensakerAkershus og Oslo245166225
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo364299337
237EidsvollAkershus og Oslo385373372
238NannestadAkershus og Oslo371342328
239HurdalAkershus og Oslo325312288
301OsloAkershus og Oslo682028
402KongsvingerHedmark301263241
403HamarHedmark17612
412RingsakerHedmark229186138
415LøtenHedmark197167187
417StangeHedmark1179646
418Nord-OdalHedmark281358306
419Sør-OdalHedmark346363369
420EidskogHedmark397371373
423GrueHedmark289381381
425ÅsnesHedmark340267340
426Våler (Hedm.)Hedmark366397363
427ElverumHedmark9911582
428TrysilHedmark264119126
429ÅmotHedmark270128157
430Stor-ElvdalHedmark370382320
432RendalenHedmark1736475
434EngerdalHedmark347240260
436TolgaHedmark21116
437TynsetHedmark2147
438AlvdalHedmark131723
439FolldalHedmark1258550
441Os (Hedm.)Hedmark1518108
501LillehammerOppland353217
502GjøvikOppland171122149
511DovreOppland146515
512LesjaOppland741056
513SkjåkOppland1413734
514LomOppland383669
515VågåOppland316334361
516Nord-FronOppland214176124
517SelOppland143191196
519Sør-FronOppland217188258
520RingebuOppland113213214
521ØyerOppland7373
522GausdalOppland320198143
528Østre TotenOppland244189182
529Vestre TotenOppland323278304
532JevnakerOppland348255316
533LunnerOppland208168120
534GranOppland266174151
536Søndre LandOppland269324256
538Nordre LandOppland376315371
540Sør-AurdalOppland202297348
541EtnedalOppland12056146
542Nord-AurdalOppland258183123
543Vestre SlidreOppland312256200
544Øystre SlidreOppland755853
545VangOppland116149191
602DrammenBuskerud189114148
604KongsbergBuskerud203532
605RingerikeBuskerud280219194
612HoleBuskerud30165
615FlåBuskerud20128598
616Nes (Busk.)Buskerud482811
617GolBuskerud361375367
618HemsedalBuskerud124130294
619ÅlBuskerud183239303
620HolBuskerud12269228
621SigdalBuskerud129194217
622KrødsheradBuskerud299314269
623ModumBuskerud288350353
624Øvre EikerBuskerud334248263
625Nedre EikerBuskerud225193193
626LierBuskerud442537
627RøykenBuskerud1039997
628HurumBuskerud294304254
631FlesbergBuskerud256353387
632RollagBuskerud137158131
633Nore og UvdalBuskerud240303230
701HortenVestfold178177110
702HolmestrandVestfold200169226
704TønsbergVestfold675452
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold188152172
710SandefjordVestfold15198165
711SvelvikVestfold19612477
713Sande (Vestf.)Vestfold1497463
714HofVestfold18792199
716ReVestfold343288242
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold634590
723TjømeVestfold272134156
728LardalVestfold291261
805PorsgrunnTelemark155155154
806SkienTelemark257202168
807NotoddenTelemark170235295
811SiljanTelemark118258305
814BambleTelemark284195166
815KragerøTelemark248270239
817DrangedalTelemark328383347
819NomeTelemark181148162
821Bø (Telem.)Telemark130247299
822SauheradTelemark344325375
826TinnTelemark249274185
827HjartdalTelemark282335286
828SeljordTelemark11166141
829KviteseidTelemark10194121
830NissedalTelemark377388314
831FyresdalTelemark177352329
833TokkeTelemark1322119
834VinjeTelemark192321222
901RisørAust-Agder138162171
904GrimstadAust-Agder858449
906ArendalAust-Agder167160160
911GjerstadAust-Agder308123163
912VegårsheiAust-Agder351339291
914TvedestrandAust-Agder286355246
919FrolandAust-Agder384273281
926LillesandAust-Agder95113122
928BirkenesAust-Agder216290236
929ÅmliAust-Agder375403345
935IvelandAust-Agder400345338
937Evje og HornnesAust-Agder268276219
938ByglandAust-Agder279231205
940ValleAust-Agder8015468
941BykleAust-Agder109259150
1001KristiansandVest-Agder494947
1002MandalVest-Agder539145
1003FarsundVest-Agder263250212
1004FlekkefjordVest-Agder1449085
1014VenneslaVest-Agder267310252
1017SongdalenVest-Agder228243268
1018SøgneVest-Agder66165232
1021MarnardalVest-Agder199131153
1026ÅseralVest-Agder322331318
1027AudnedalVest-Agder818959
1029LindesnesVest-Agder135210147
1032LyngdalVest-Agder297233221
1034HægebostadVest-Agder153
1037KvinesdalVest-Agder232293201
1046SirdalVest-Agder233341
1101EigersundRogaland306245234
1102SandnesRogaland878070
1103StavangerRogaland313436
1106HaugesundRogaland112102100
1111SokndalRogaland259308233
1112LundRogaland243392384
1114BjerkreimRogaland332289264
1119Rogaland350294284
1120KleppRogaland205171167
1121TimeRogaland5911892
1122GjesdalRogaland334629
1124SolaRogaland11156
1127RandabergRogaland436748
1129ForsandRogaland339344374
1130StrandRogaland223212133
1133HjelmelandRogaland388395378
1134SuldalRogaland42120127
1135SaudaRogaland93216209
1141FinnøyRogaland89246313
1142RennesøyRogaland7110474
1144KvitsøyRogaland134
1145BoknRogaland158100130
1146TysværRogaland110181262
1149KarmøyRogaland241264279
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland50135115
1201BergenHordaland554033
1211EtneHordaland324296210
1216SveioHordaland184265277
1219BømloHordaland166298273
1221StordHordaland175232207
1222FitjarHordaland32327253
1223TysnesHordaland114107159
1224KvinnheradHordaland210268240
1227JondalHordaland345205181
1228OddaHordaland7814794
1231UllensvangHordaland91136237
1232EidfjordHordaland105
1233UlvikHordaland9493158
1234GranvinHordaland51143183
1235VossHordaland61163289
1238KvamHordaland195157132
1241FusaHordaland2873198
1242SamnangerHordaland832424
1243Os (Hord.)Hordaland236201164
1244AustevollHordaland139214216
1245SundHordaland262326298
1246FjellHordaland239206272
1247AskøyHordaland219159107
1251VaksdalHordaland302295119
1252ModalenHordaland
1253OsterøyHordaland329311330
1256MelandHordaland206234189
1259ØygardenHordaland285180190
1260RadøyHordaland293368389
1263LindåsHordaland254318311
1264AustrheimHordaland401362357
1265FedjeHordaland102
1266MasfjordenHordaland156133117
1401FloraSogn og Fjordane145178307
1411GulenSogn og Fjordane1234866
1412SolundSogn og Fjordane373253
1413HyllestadSogn og Fjordane159242144
1416HøyangerSogn og Fjordane7910386
1417VikSogn og Fjordane10863197
1418BalestrandSogn og Fjordane1527521
1419LeikangerSogn og Fjordane477989
1420SogndalSogn og Fjordane62314
1421AurlandSogn og Fjordane263943
1422LærdalSogn og Fjordane1070203
1424ÅrdalSogn og Fjordane27144176
1426LusterSogn og Fjordane82261
1428AskvollSogn og Fjordane1261113
1429FjalerSogn og Fjordane25931
1430GaularSogn og Fjordane145380
1431JølsterSogn og Fjordane568376
1432FørdeSogn og Fjordane789
1433NaustdalSogn og Fjordane255275334
1438BremangerSogn og Fjordane2153199
1439VågsøySogn og Fjordane578122
1441SeljeSogn og Fjordane14259104
1443EidSogn og Fjordane22478
1444HornindalSogn og Fjordane1282918
1445GloppenSogn og Fjordane194227
1449StrynSogn og Fjordane41225
1502MoldeMøre og Romsdal366567
1504ÅlesundMøre og Romsdal908779
1505KristiansundMøre og Romsdal169127186
1511VanylvenMøre og Romsdal22411040
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal17476101
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal207215134
1516UlsteinMøre og Romsdal608683
1517HareidMøre og Romsdal352320195
1519VoldaMøre og Romsdal65109173
1520ØrstaMøre og Romsdal133164102
1523ØrskogMøre og Romsdal131190188
1524NorddalMøre og Romsdal4171238
1525StrandaMøre og Romsdal457771
1526StordalMøre og Romsdal1274473
1528SykkylvenMøre og Romsdal179286145
1529SkodjeMøre og Romsdal180175213
1531SulaMøre og Romsdal64138137
1532GiskeMøre og Romsdal70145128
1534HaramMøre og Romsdal292329271
1535VestnesMøre og Romsdal330384341
1539RaumaMøre og Romsdal39146114
1543NessetMøre og Romsdal1071939
1545MidsundMøre og Romsdal327317342
1546SandøyMøre og Romsdal203307243
1547AukraMøre og Romsdal245730
1548FrænaMøre og Romsdal357341227
1551EideMøre og Romsdal309228111
1554AverøyMøre og Romsdal204209235
1557GjemnesMøre og Romsdal104302343
1560TingvollMøre og Romsdal305229301
1563SunndalMøre og Romsdal969581
1566SurnadalMøre og Romsdal160226276
1567RindalMøre og Romsdal163858
1571HalsaMøre og Romsdal10011778
1573SmølaMøre og Romsdal326257358
1576AureMøre og Romsdal147207364
1601TrondheimTrøndelag695257
1612HemneTrøndelag261287327
1613SnillfjordTrøndelag52101
1617HitraTrøndelag396390368
1620FrøyaTrøndelag415402400
1621ØrlandTrøndelag368357257
1622AgdenesTrøndelag246153129
1624RissaTrøndelag198140152
1627BjugnTrøndelag283284398
1630ÅfjordTrøndelag335251229
1632RoanTrøndelag333185274
1633OsenTrøndelag408338282
1634OppdalTrøndelag184135
1635RennebuTrøndelag353404315
1636MeldalTrøndelag387328390
1638OrkdalTrøndelag213173245
1640RørosTrøndelag346072
1644HoltålenTrøndelag6213995
1648Midtre GauldalTrøndelag315322297
1653MelhusTrøndelag119203184
1657SkaunTrøndelag260272155
1662KlæbuTrøndelag154141103
1663MalvikTrøndelag1066854
1664SelbuTrøndelag218211218
1665TydalTrøndelag116
1702SteinkjerTrøndelag242161135
1703NamsosTrøndelag319291278
1711MeråkerTrøndelag275279192
1714StjørdalTrøndelag250225220
1717FrostaTrøndelag163238275
1718LeksvikTrøndelag222260296
1719LevangerTrøndelag82217179
1721VerdalTrøndelag182292251
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag165223139
1725NamdalseidTrøndelag367376352
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag212108112
1738LierneTrøndelag8611161
1739RøyrvikTrøndelag
1740NamsskoganTrøndelag317179383
1742GrongTrøndelag211199244
1743HøylandetTrøndelag762793
1744OverhallaTrøndelag307309224
1748FosnesTrøndelag186
1749FlatangerTrøndelag233301105
1750ViknaTrøndelag405360379
1751NærøyTrøndelag403387391
1755LekaTrøndelag
1756InderøyTrøndelag194266331
1804BodøNordland779760
1805NarvikNordland287244170
1811BindalNordland193156293
1812SømnaNordland303385362
1813BrønnøyNordland221348206
1815VegaNordland412410404
1816VevelstadNordland
1818Herøy (Nordl.)Nordland29111302
1820AlstahaugNordland274269310
1822LeirfjordNordland414386317
1824VefsnNordland300369283
1825GraneNordland273170300
1826HattfjelldalNordland369361346
1827DønnaNordland92126106
1828NesnaNordland358356309
1832HemnesNordland185370312
1833RanaNordland378337321
1834LurøyNordland295224208
1835TrænaNordland
1836RødøyNordland16118484
1837MeløyNordland356366395
1838GildeskålNordland394406370
1839BeiarnNordland290300223
1840SaltdalNordland164121204
1841FauskeNordland399400394
1845SørfoldNordland97196325
1848SteigenNordland386354349
1849HamarøyNordland247336308
1850TysfjordNordland316323
1851LødingenNordland162227285
1852TjeldsundNordland360230109
1853EvenesNordland271330290
1854BallangenNordland363343354
1856RøstNordland
1857VærøyNordland176
1859FlakstadNordland32117288
1860VestvågøyNordland349249360
1865VåganNordland220204174
1866HadselNordland354252339
1867Bø (Nordl.)Nordland381409385
1868ØksnesNordland379305267
1870SortlandNordland298280249
1871AndøyNordland411407401
1874MoskenesNordland399393
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms986264
1903HarstadTroms227197265
1911KvæfjordTroms150281319
1913SkånlandTroms342236169
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms253323344
1919GratangenTroms355142231
1920LavangenTroms209306136
1922BarduTroms359254266
1923SalangenTroms304192280
1924MålselvTroms235237250
1925SørreisaTroms231222335
1926DyrøyTroms417411336
1927TranøyTroms392396397
1928TorskenTroms251175
1929BergTroms390
1931LenvikTroms365367376
1933BalsfjordTroms409393392
1936KarlsøyTroms277187215
1938LyngenTroms190132125
1939StorfjordTroms362333365
1940KåfjordTroms410391396
1941SkjervøyTroms404365287
1942NordreisaTroms278394386
1943KvænangenTroms391364326
2002VardøFinnmark296150118
2003VadsøFinnmark407374382
2004HammerfestFinnmark393377377
2011KautokeinoFinnmark406408324
2012AltaFinnmark389351399
2014LoppaFinnmark337333
2015HasvikFinnmark382182
2017KvalsundFinnmark313372356
2018MåsøyFinnmark234398402
2019NordkappFinnmark374313355
2020PorsangerFinnmark318389403
2021KarasjokFinnmark416405350
2022LebesbyFinnmark380378380
2023GamvikFinnmark372340
2024BerlevågFinnmark230380322
2025TanaFinnmark383401351
2027NessebyFinnmark88332
2028BåtsfjordFinnmark413379388
2030Sør-VarangerFinnmark395349366
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.