Kommunebarometeret 2018 - tabell for helse

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren helse i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren helse har en vekt i barometeret på 7,5 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold269313337
104MossØstfold195382344
105SarpsborgØstfold90161237
106FredrikstadØstfold303375312
111HvalerØstfold247316135
118AremarkØstfold304129384
119MarkerØstfold214213244
121RømskogØstfold24676
122TrøgstadØstfold359246175
123SpydebergØstfold156134157
124AskimØstfold375416323
125EidsbergØstfold227408291
127SkiptvetØstfold423274408
128RakkestadØstfold13714799
135RådeØstfold132255143
136RyggeØstfold19810497
137Våler (Østf.)Østfold7917893
138HobølØstfold253216290
211VestbyAkershus og Oslo296397294
213SkiAkershus og Oslo97314407
214ÅsAkershus og Oslo194339212
215FrognAkershus og Oslo271341370
216NesoddenAkershus og Oslo270391393
217OppegårdAkershus og Oslo133131102
219BærumAkershus og Oslo31116110
220AskerAkershus og Oslo19120114
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo323191240
226SørumAkershus og Oslo168243243
227FetAkershus og Oslo259329230
228RælingenAkershus og Oslo244324155
229EnebakkAkershus og Oslo204240265
230LørenskogAkershus og Oslo343362386
231SkedsmoAkershus og Oslo360188278
233NittedalAkershus og Oslo342347340
234GjerdrumAkershus og Oslo121306303
235UllensakerAkershus og Oslo208359382
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo351291394
237EidsvollAkershus og Oslo428422421
238NannestadAkershus og Oslo173287308
239HurdalAkershus og Oslo346394349
301OsloAkershus og Oslo415418387
402KongsvingerHedmark413337277
403HamarHedmark345312329
412RingsakerHedmark150263335
415LøtenHedmark30218268
417StangeHedmark220169214
418Nord-OdalHedmark41438864
419Sør-OdalHedmark397279330
420EidskogHedmark426190343
423GrueHedmark398270221
425ÅsnesHedmark40697159
426Våler (Hedm.)Hedmark341137122
427ElverumHedmark348386360
428TrysilHedmark154167256
429ÅmotHedmark272265276
430Stor-ElvdalHedmark293258307
432RendalenHedmark36730748
434EngerdalHedmark1094631
436TolgaHedmark350401364
437TynsetHedmark314157148
438AlvdalHedmark381179160
439FolldalHedmark19020553
441Os (Hedm.)Hedmark331374196
501LillehammerOppland234209142
502GjøvikOppland157278315
511DovreOppland361620
512LesjaOppland461222
513SkjåkOppland982833
514LomOppland1103174
515VågåOppland2870216
516Nord-FronOppland368311338
517SelOppland70330396
519Sør-FronOppland36277189
520RingebuOppland18899111
521ØyerOppland261275342
522GausdalOppland1409543
528Østre TotenOppland159250238
529Vestre TotenOppland248227248
532JevnakerOppland226237126
533LunnerOppland169340165
534GranOppland170256328
536Søndre LandOppland256196115
538Nordre LandOppland172335346
540Sør-AurdalOppland1423496
541EtnedalOppland404294173
542Nord-AurdalOppland165226279
543Vestre SlidreOppland373305257
544Øystre SlidreOppland338203200
545VangOppland181127156
602DrammenBuskerud8896164
604KongsbergBuskerud274366414
605RingerikeBuskerud389364309
612HoleBuskerud124118172
615FlåBuskerud265124100
616Nes (Busk.)Buskerud952918
617GolBuskerud42185359
618HemsedalBuskerud64139
619ÅlBuskerud1167
620HolBuskerud58100365
621SigdalBuskerud32125137
622KrødsheradBuskerud419206318
623ModumBuskerud221328341
624Øvre EikerBuskerud369361372
625Nedre EikerBuskerud410365327
626LierBuskerud268214208
627RøykenBuskerud425351306
628HurumBuskerud288355415
631FlesbergBuskerud125107310
632RollagBuskerud98167
633Nore og UvdalBuskerud60228236
701HortenVestfold291281263
702HolmestrandVestfold315342191
704TønsbergVestfold264357202
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold260309206
710SandefjordVestfold299315264
711SvelvikVestfold328248151
713Sande (Vestf.)Vestfold333370363
714HofVestfold307229404
716ReVestfold327402377
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold361383376
723TjømeVestfold418411
728LardalVestfold365400399
805PorsgrunnTelemark326271210
806SkienTelemark336381320
807NotoddenTelemark391268226
811SiljanTelemark337282138
814BambleTelemark222236144
815KragerøTelemark321247179
817DrangedalTelemark73280231
819NomeTelemark283346368
821Bø (Telem.)Telemark203398420
822SauheradTelemark231392321
826TinnTelemark21792168
827HjartdalTelemark551775
828SeljordTelemark44164185
829KviteseidTelemark10415561
830NissedalTelemark45327108
831FyresdalTelemark192
833TokkeTelemark1413
834VinjeTelemark21144
901RisørAust-Agder30868180
904GrimstadAust-Agder163245261
906ArendalAust-Agder148321397
911GjerstadAust-Agder30061203
912VegårsheiAust-Agder241223220
914TvedestrandAust-Agder82285268
919FrolandAust-Agder282239190
926LillesandAust-Agder4991149
928BirkenesAust-Agder211117270
929ÅmliAust-Agder403302351
935IvelandAust-Agder167421412
937Evje og HornnesAust-Agder787279
938ByglandAust-Agder12326107
940ValleAust-Agder394269
941BykleAust-Agder226
1001KristiansandVest-Agder91251209
1002MandalVest-Agder324373403
1003FarsundVest-Agder310406379
1004FlekkefjordVest-Agder171181153
1014VenneslaVest-Agder233122132
1017SongdalenVest-Agder313297199
1018SøgneVest-Agder89149130
1021MarnardalVest-Agder116334333
1026ÅseralVest-Agder41113
1027AudnedalVest-Agder6517169
1029LindesnesVest-Agder166323332
1032LyngdalVest-Agder294264288
1034HægebostadVest-Agder96136147
1037KvinesdalVest-Agder237301241
1046SirdalVest-Agder221091
1101EigersundRogaland254377314
1102SandnesRogaland111269285
1103StavangerRogaland108343389
1106HaugesundRogaland232384260
1111SokndalRogaland405417410
1112LundRogaland85109177
1114BjerkreimRogaland152183348
1119Rogaland408192218
1120KleppRogaland325262192
1121TimeRogaland207217198
1122GjesdalRogaland424419423
1124SolaRogaland376277392
1127RandabergRogaland146150299
1129ForsandRogaland27744188
1130StrandRogaland118141347
1133HjelmelandRogaland2983140
1134SuldalRogaland103734
1135SaudaRogaland5311447
1141FinnøyRogaland23615488
1142RennesøyRogaland180123101
1144KvitsøyRogaland356246
1145BoknRogaland71381
1146TysværRogaland129222104
1149KarmøyRogaland416369334
1151UtsiraRogaland37959
1160VindafjordRogaland114242283
1201BergenHordaland286261215
1211EtneHordaland127146171
1216SveioHordaland644590
1219BømloHordaland347407418
1221StordHordaland189409258
1222FitjarHordaland106272350
1223TysnesHordaland141399178
1224KvinnheradHordaland258344353
1227JondalHordaland2776103
1228OddaHordaland370130123
1231UllensvangHordaland387298232
1232EidfjordHordaland5210642
1233UlvikHordaland255744
1234GranvinHordaland311110319
1235VossHordaland395259124
1238KvamHordaland48211118
1241FusaHordaland2758727
1242SamnangerHordaland249289267
1243Os (Hord.)Hordaland309175272
1244AustevollHordaland14713267
1245SundHordaland295163326
1246FjellHordaland177138286
1247AskøyHordaland216234305
1251VaksdalHordaland374414128
1252ModalenHordaland2493
1253OsterøyHordaland1056395
1256MelandHordaland243172150
1259ØygardenHordaland34911965
1260RadøyHordaland384368339
1263LindåsHordaland364303249
1264AustrheimHordaland6781229
1265FedjeHordaland2071
1266MasfjordenHordaland84212193
1401FloraSogn og Fjordane155224316
1411GulenSogn og Fjordane1024992
1412SolundSogn og Fjordane1976017
1413HyllestadSogn og Fjordane263288141
1416HøyangerSogn og Fjordane514838
1417VikSogn og Fjordane694354
1418BalestrandSogn og Fjordane26135120
1419LeikangerSogn og Fjordane1230219
1420SogndalSogn og Fjordane477951
1421AurlandSogn og Fjordane164184158
1422LærdalSogn og Fjordane31714598
1424ÅrdalSogn og Fjordane402266250
1426LusterSogn og Fjordane3852139
1428AskvollSogn og Fjordane2556662
1429FjalerSogn og Fjordane31917680
1430GaularSogn og Fjordane5440254
1431JølsterSogn og Fjordane7117445
1432FørdeSogn og Fjordane745194
1433NaustdalSogn og Fjordane297393166
1438BremangerSogn og Fjordane427390380
1439VågsøySogn og Fjordane33523156
1441SeljeSogn og Fjordane409395289
1443EidSogn og Fjordane3718083
1444HornindalSogn og Fjordane572735
1445GloppenSogn og Fjordane40119958
1449StrynSogn og Fjordane160358391
1502MoldeMøre og Romsdal196148176
1504ÅlesundMøre og Romsdal176202224
1505KristiansundMøre og Romsdal292389284
1511VanylvenMøre og Romsdal83257154
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal219151119
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal298320402
1516UlsteinMøre og Romsdal7754228
1517HareidMøre og Romsdal330333170
1519VoldaMøre og Romsdal289140146
1520ØrstaMøre og Romsdal212200311
1523ØrskogMøre og Romsdal13442131
1524NorddalMøre og Romsdal41722537
1525StrandaMøre og Romsdal117371400
1526StordalMøre og Romsdal329308271
1528SykkylvenMøre og Romsdal250215366
1529SkodjeMøre og Romsdal183153262
1531SulaMøre og Romsdal251177235
1532GiskeMøre og Romsdal372193222
1534HaramMøre og Romsdal93159136
1535VestnesMøre og Romsdal149405375
1539RaumaMøre og Romsdal126220367
1543NessetMøre og Romsdal174115352
1545MidsundMøre og Romsdal37233252
1546SandøyMøre og Romsdal412529
1547AukraMøre og Romsdal40210225
1548FrænaMøre og Romsdal230290325
1551EideMøre og Romsdal179198106
1554AverøyMøre og Romsdal396376419
1557GjemnesMøre og Romsdal21088152
1560TingvollMøre og Romsdal340230242
1563SunndalMøre og Romsdal6855204
1566SurnadalMøre og Romsdal191158296
1567RindalMøre og Romsdal144143300
1571HalsaMøre og Romsdal10067127
1573SmølaMøre og Romsdal357420361
1576AureMøre og Romsdal143372390
1601TrondheimTrøndelag218332304
1612HemneTrøndelag50195336
1613SnillfjordTrøndelag229166398
1617HitraTrøndelag115253195
1620FrøyaTrøndelag24011286
1621ØrlandTrøndelag285380255
1622AgdenesTrøndelag138221227
1624RissaTrøndelag101162301
1627BjugnTrøndelag354413406
1630ÅfjordTrøndelag36659293
1632RoanTrøndelag421
1633OsenTrøndelag185739
1634OppdalTrøndelag1781925
1635RennebuTrøndelag3015197
1636MeldalTrøndelag3927589
1638OrkdalTrøndelag175194113
1640RørosTrøndelag99102317
1644HoltålenTrøndelag1128285
1648Midtre GauldalTrøndelag225304223
1653MelhusTrøndelag199322186
1657SkaunTrøndelag136249233
1662KlæbuTrøndelag273325266
1663MalvikTrøndelag228273292
1664SelbuTrøndelag1289071
1665TydalTrøndelag13912136
1702SteinkjerTrøndelag235300287
1703NamsosTrøndelag353331239
1711MeråkerTrøndelag1824757
1714StjørdalTrøndelag320152121
1717FrostaTrøndelag394299416
1718LeksvikTrøndelag318348295
1719LevangerTrøndelag184173133
1721VerdalTrøndelag187133213
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag280404374
1725NamdalseidTrøndelag267204116
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag206295354
1738LierneTrøndelag20918161
1739RøyrvikTrøndelag382326401
1740NamsskoganTrøndelag7685163
1742GrongTrøndelag399423385
1743HøylandetTrøndelag612021
1744OverhallaTrøndelag380318357
1748FosnesTrøndelag352336345
1749FlatangerTrøndelag30126766
1750ViknaTrøndelag281378362
1751NærøyTrøndelag242396355
1755LekaTrøndelag21523255
1756InderøyTrøndelag1926582
1804BodøNordland279293181
1805NarvikNordland193353302
1811BindalNordland813311
1812SømnaNordland628452
1813BrønnøyNordland107156145
1815VegaNordland33235
1816VevelstadNordland276331
1818Herøy (Nordl.)Nordland10320746
1820AlstahaugNordland131189134
1822LeirfjordNordland130379117
1824VefsnNordland290238217
1825GraneNordland22412884
1826HattfjelldalNordland8228
1827DønnaNordland75283322
1828NesnaNordland120296112
1832HemnesNordland305356371
1833RanaNordland213292280
1834LurøyNordland407319281
1835TrænaNordland377244383
1836RødøyNordland390350373
1837MeløyNordland1863977
1838GildeskålNordland201284395
1839BeiarnNordland355350
1840SaltdalNordland1223523
1841FauskeNordland94165234
1845SørfoldNordland306410298
1848SteigenNordland4310830
1849HamarøyNordland9286169
1850TysfjordNordland172440
1851LødingenNordland383363422
1852TjeldsundNordland412352247
1853EvenesNordland200367356
1854BallangenNordland358103211
1856RøstNordland7223528
1857VærøyNordland119126297
1859FlakstadNordland42278253
1860VestvågøyNordland252218245
1865VåganNordland239186324
1866HadselNordland287260183
1867Bø (Nordl.)Nordland31650201
1868ØksnesNordland14589105
1870SortlandNordland151180358
1871AndøyNordland8664369
1874MoskenesNordland31225424
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms59105162
1903HarstadTroms202139282
1911KvæfjordTroms284160413
1913SkånlandTroms33474174
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms38814478
1919GratangenTroms40021949
1920LavangenTroms342115
1922BarduTroms136260
1923SalangenTroms395632
1924MålselvTroms8769207
1925SørreisaTroms563219
1926DyrøyTroms23111182
1927TranøyTroms339360381
1928TorskenTroms378412378
1929BergTroms411241388
1931LenvikTroms33142187
1933BalsfjordTroms80101109
1936KarlsøyTroms161187129
1938LyngenTroms16510
1939StorfjordTroms63403275
1940KåfjordTroms27816841
1941SkjervøyTroms385201251
1942NordreisaTroms257310194
1943KvænangenTroms5414
2002VardøFinnmark153113313
2003VadsøFinnmark66170205
2004HammerfestFinnmark3223687
2011KautokeinoFinnmark1357173
2012AltaFinnmark386385411
2014LoppaFinnmark39325263
2015HasvikFinnmark113276184
2017KvalsundFinnmark22334572
2018MåsøyFinnmark2623812
2019NordkappFinnmark245354274
2020PorsangerFinnmark15898259
2021KarasjokFinnmark155870
2022LebesbyFinnmark162208125
2023GamvikFinnmark238286273
2024BerlevågFinnmark26633816
2025TanaFinnmark420317417
2027NessebyFinnmark182326
2028BåtsfjordFinnmark355197409
2030Sør-VarangerFinnmark344415405
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.