Kommunebarometeret 2018 - tabell for kultur

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren kultur i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren kultur har en vekt i barometeret på 2,5 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold405408378
104MossØstfold210329267
105SarpsborgØstfold367403340
106FredrikstadØstfold208300217
111HvalerØstfold333232171
118AremarkØstfold339497
119MarkerØstfold12011329
121RømskogØstfold73148307
122TrøgstadØstfold290253223
123SpydebergØstfold23115273
124AskimØstfold178169146
125EidsbergØstfold283363338
127SkiptvetØstfold281264248
128RakkestadØstfold378399407
135RådeØstfold403387354
136RyggeØstfold412394395
137Våler (Østf.)Østfold424423406
138HobølØstfold384325341
211VestbyAkershus og Oslo268308302
213SkiAkershus og Oslo171155131
214ÅsAkershus og Oslo180209167
215FrognAkershus og Oslo259208244
216NesoddenAkershus og Oslo119184134
217OppegårdAkershus og Oslo160119119
219BærumAkershus og Oslo116158136
220AskerAkershus og Oslo83139103
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo373298299
226SørumAkershus og Oslo362379335
227FetAkershus og Oslo422404418
228RælingenAkershus og Oslo341327336
229EnebakkAkershus og Oslo407360347
230LørenskogAkershus og Oslo133189177
231SkedsmoAkershus og Oslo154183186
233NittedalAkershus og Oslo360269294
234GjerdrumAkershus og Oslo349361325
235UllensakerAkershus og Oslo141134195
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo182141128
237EidsvollAkershus og Oslo332364319
238NannestadAkershus og Oslo250188265
239HurdalAkershus og Oslo299313203
301OsloAkershus og Oslo706610
402KongsvingerHedmark227276105
403HamarHedmark403234
412RingsakerHedmark253172174
415LøtenHedmark297334252
417StangeHedmark402409192
418Nord-OdalHedmark338415412
419Sør-OdalHedmark346395375
420EidskogHedmark397406377
423GrueHedmark401366291
425ÅsnesHedmark342322272
426Våler (Hedm.)Hedmark159241361
427ElverumHedmark196242181
428TrysilHedmark285233243
429ÅmotHedmark185331301
430Stor-ElvdalHedmark272850
432RendalenHedmark2554182
434EngerdalHedmark215132160
436TolgaHedmark587496
437TynsetHedmark137131178
438AlvdalHedmark123144269
439FolldalHedmark145145144
441Os (Hedm.)Hedmark442040
501LillehammerOppland685331
502GjøvikOppland189260247
511DovreOppland99160240
512LesjaOppland166206121
513SkjåkOppland131115
514LomOppland4655170
515VågåOppland199108205
516Nord-FronOppland302211
517SelOppland172167145
519Sør-FronOppland214254143
520RingebuOppland128214220
521ØyerOppland184278383
522GausdalOppland322296285
528Østre TotenOppland309290293
529Vestre TotenOppland294318308
532JevnakerOppland191121151
533LunnerOppland380362310
534GranOppland155153157
536Søndre LandOppland404371331
538Nordre LandOppland1224461
540Sør-AurdalOppland317182254
541EtnedalOppland16595115
542Nord-AurdalOppland928066
543Vestre SlidreOppland9060163
544Øystre SlidreOppland1103126
545VangOppland323751
602DrammenBuskerud107133120
604KongsbergBuskerud181105117
605RingerikeBuskerud335301246
612HoleBuskerud254328315
615FlåBuskerud12612036
616Nes (Busk.)Buskerud1466586
617GolBuskerud131129209
618HemsedalBuskerud845167
619ÅlBuskerud141225
620HolBuskerud171855
621SigdalBuskerud246354259
622KrødsheradBuskerud420400402
623ModumBuskerud234243190
624Øvre EikerBuskerud300341369
625Nedre EikerBuskerud400386392
626LierBuskerud273317281
627RøykenBuskerud390414393
628HurumBuskerud427427405
631FlesbergBuskerud267312327
632RollagBuskerud243283238
633Nore og UvdalBuskerud3112470
701HortenVestfold247270202
702HolmestrandVestfold414305388
704TønsbergVestfold89137133
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold11397164
710SandefjordVestfold168154245
711SvelvikVestfold391417413
713Sande (Vestf.)Vestfold236295266
714HofVestfold156350351
716ReVestfold386397410
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold344380359
723TjømeVestfold326352328
728LardalVestfold410347400
805PorsgrunnTelemark190263236
806SkienTelemark188284263
807NotoddenTelemark105166130
811SiljanTelemark357340353
814BambleTelemark195181290
815KragerøTelemark218222122
817DrangedalTelemark193177155
819NomeTelemark270273224
821Bø (Telem.)Telemark153106275
822SauheradTelemark389266387
826TinnTelemark5108
827HjartdalTelemark358149154
828SeljordTelemark949162
829KviteseidTelemark523488
830NissedalTelemark186151161
831FyresdalTelemark41716
833TokkeTelemark332
834VinjeTelemark61178234
901RisørAust-Agder198143184
904GrimstadAust-Agder292257251
906ArendalAust-Agder207310242
911GjerstadAust-Agder419419419
912VegårsheiAust-Agder249180175
914TvedestrandAust-Agder368385193
919FrolandAust-Agder12119792
926LillesandAust-Agder351376314
928BirkenesAust-Agder393291194
929ÅmliAust-Agder13679207
935IvelandAust-Agder201112123
937Evje og HornnesAust-Agder256224230
938ByglandAust-Agder72429
940ValleAust-Agder81522
941BykleAust-Agder211
1001KristiansandVest-Agder5713898
1002MandalVest-Agder272245289
1003FarsundVest-Agder979352
1004FlekkefjordVest-Agder314262208
1014VenneslaVest-Agder318293250
1017SongdalenVest-Agder274339322
1018SøgneVest-Agder296349279
1021MarnardalVest-Agder175227233
1026ÅseralVest-Agder182968
1027AudnedalVest-Agder15736305
1029LindesnesVest-Agder286190297
1032LyngdalVest-Agder163168137
1034HægebostadVest-Agder241186142
1037KvinesdalVest-Agder22099114
1046SirdalVest-Agder211446
1101EigersundRogaland222187169
1102SandnesRogaland212303253
1103StavangerRogaland204023
1106HaugesundRogaland112226118
1111SokndalRogaland235256199
1112LundRogaland191338
1114BjerkreimRogaland232200172
1119Rogaland718365
1120KleppRogaland233216264
1121TimeRogaland16198139
1122GjesdalRogaland183192218
1124SolaRogaland788680
1127RandabergRogaland9385106
1129ForsandRogaland122312
1130StrandRogaland301279316
1133HjelmelandRogaland173185270
1134SuldalRogaland786
1135SaudaRogaland109103141
1141FinnøyRogaland330230324
1142RennesøyRogaland315357342
1144KvitsøyRogaland225314287
1145BoknRogaland5643125
1146TysværRogaland14411083
1149KarmøyRogaland277307321
1151UtsiraRogaland124
1160VindafjordRogaland396294416
1201BergenHordaland867247
1211EtneHordaland237213282
1216SveioHordaland382384278
1219BømloHordaland359407394
1221StordHordaland350390382
1222FitjarHordaland260346276
1223TysnesHordaland364217150
1224KvinnheradHordaland264280292
1227JondalHordaland129251256
1228OddaHordaland2245110
1231UllensvangHordaland194140183
1232EidfjordHordaland1577
1233UlvikHordaland364628
1234GranvinHordaland203135127
1235VossHordaland10810078
1238KvamHordaland230199196
1241FusaHordaland340374358
1242SamnangerHordaland320377368
1243Os (Hord.)Hordaland348359312
1244AustevollHordaland377261350
1245SundHordaland379351348
1246FjellHordaland293299333
1247AskøyHordaland411375334
1251VaksdalHordaland240342364
1252ModalenHordaland92724
1253OsterøyHordaland353344404
1256MelandHordaland387337343
1259ØygardenHordaland14313041
1260RadøyHordaland312343235
1263LindåsHordaland323338286
1264AustrheimHordaland625771
1265FedjeHordaland348430
1266MasfjordenHordaland4147126
1401FloraSogn og Fjordane226250239
1411GulenSogn og Fjordane418425421
1412SolundSogn og Fjordane766195
1413HyllestadSogn og Fjordane124115258
1416HøyangerSogn og Fjordane232442
1417VikSogn og Fjordane6411476
1418BalestrandSogn og Fjordane826456
1419LeikangerSogn og Fjordane54309179
1420SogndalSogn og Fjordane115211204
1421AurlandSogn og Fjordane1043
1422LærdalSogn og Fjordane698145
1424ÅrdalSogn og Fjordane5590159
1426LusterSogn og Fjordane263559
1428AskvollSogn og Fjordane423378409
1429FjalerSogn og Fjordane305267391
1430GaularSogn og Fjordane425420422
1431JølsterSogn og Fjordane319365344
1432FørdeSogn og Fjordane164198124
1433NaustdalSogn og Fjordane388428363
1438BremangerSogn og Fjordane152175200
1439VågsøySogn og Fjordane415412376
1441SeljeSogn og Fjordane428424424
1443EidSogn og Fjordane266315280
1444HornindalSogn og Fjordane187161379
1445GloppenSogn og Fjordane603844
1449StrynSogn og Fjordane336237257
1502MoldeMøre og Romsdal197240215
1504ÅlesundMøre og Romsdal282316296
1505KristiansundMøre og Romsdal261282288
1511VanylvenMøre og Romsdal278248268
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal399367390
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal205258271
1516UlsteinMøre og Romsdal265272165
1517HareidMøre og Romsdal371249329
1519VoldaMøre og Romsdal328320362
1520ØrstaMøre og Romsdal372348346
1523ØrskogMøre og Romsdal79170180
1524NorddalMøre og Romsdal96150138
1525StrandaMøre og Romsdal416302298
1526StordalMøre og Romsdal11811689
1528SykkylvenMøre og Romsdal363382345
1529SkodjeMøre og Romsdal355393403
1531SulaMøre og Romsdal374401399
1532GiskeMøre og Romsdal406426367
1534HaramMøre og Romsdal321373397
1535VestnesMøre og Romsdal356231255
1539RaumaMøre og Romsdal242304295
1543NessetMøre og Romsdal398398365
1545MidsundMøre og Romsdal376268411
1546SandøyMøre og Romsdal304171135
1547AukraMøre og Romsdal87173188
1548FrænaMøre og Romsdal421421420
1551EideMøre og Romsdal408410401
1554AverøyMøre og Romsdal413402414
1557GjemnesMøre og Romsdal307372370
1560TingvollMøre og Romsdal221164232
1563SunndalMøre og Romsdal381920
1566SurnadalMøre og Romsdal117196201
1567RindalMøre og Romsdal169330380
1571HalsaMøre og Romsdal275218185
1573SmølaMøre og Romsdal103128198
1576AureMøre og Romsdal337287360
1601TrondheimTrøndelag637353
1612HemneTrøndelag428932
1613SnillfjordTrøndelag352388349
1617HitraTrøndelag497137
1620FrøyaTrøndelag10622190
1621ØrlandTrøndelag399299
1622AgdenesTrøndelag327277320
1624RissaTrøndelag200127132
1627BjugnTrøndelag66159
1630ÅfjordTrøndelag206265226
1632RoanTrøndelag417413385
1633OsenTrøndelag263228398
1634OppdalTrøndelag135179107
1635RennebuTrøndelag255123148
1636MeldalTrøndelag150195191
1638OrkdalTrøndelag262239187
1640RørosTrøndelag516239
1644HoltålenTrøndelag8877166
1648Midtre GauldalTrøndelag369332352
1653MelhusTrøndelag239193206
1657SkaunTrøndelag306247283
1662KlæbuTrøndelag248285371
1663MalvikTrøndelag244288284
1664SelbuTrøndelag955993
1665TydalTrøndelag6618
1702SteinkjerTrøndelag228219197
1703NamsosTrøndelag213259273
1711MeråkerTrøndelag433321
1714StjørdalTrøndelag10012548
1717FrostaTrøndelag1926384
1718LeksvikTrøndelag325391
1719LevangerTrøndelag302297309
1721VerdalTrøndelag224236173
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag313353373
1725NamdalseidTrøndelag216202318
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag1273094
1738LierneTrøndelag472163
1739RøyrvikTrøndelag1169101
1740NamsskoganTrøndelag372517
1742GrongTrøndelag913954
1743HøylandetTrøndelag6555
1744OverhallaTrøndelag365223189
1748FosnesTrøndelag14017685
1749FlatangerTrøndelag329234300
1750ViknaTrøndelag223286237
1751NærøyTrøndelag295383396
1755LekaTrøndelag287215306
1756InderøyTrøndelag211212222
1804BodøNordland7510757
1805NarvikNordland316311241
1811BindalNordland311210337
1812SømnaNordland269335415
1813BrønnøyNordland308336384
1815VegaNordland147321330
1816VevelstadNordland167411356
1818Herøy (Nordl.)Nordland291356374
1820AlstahaugNordland85207168
1822LeirfjordNordland176118216
1824VefsnNordland158174158
1825GraneNordland409252176
1826HattfjelldalNordland111122129
1827DønnaNordland284405417
1828NesnaNordland279225313
1832HemnesNordland20275112
1833RanaNordland114157104
1834LurøyNordland385381323
1835TrænaNordland98146211
1836RødøyNordland324201162
1837MeløyNordland347235221
1838GildeskålNordland280355274
1839BeiarnNordland1424958
1840SaltdalNordland245156152
1841FauskeNordland104136213
1845SørfoldNordland7748108
1848SteigenNordland13096100
1849HamarøyNordland4810449
1850TysfjordNordland8114269
1851LødingenNordland354220219
1852TjeldsundNordland258203149
1853EvenesNordland339416381
1854BallangenNordland74147231
1856RøstNordland14828977
1857VærøyNordland370345262
1859FlakstadNordland381238339
1860VestvågøyNordland289271109
1865VåganNordland251324261
1866HadselNordland276368357
1867Bø (Nordl.)Nordland334126113
1868ØksnesNordland366326326
1870SortlandNordland174194116
1871AndøyNordland271323228
1874MoskenesNordland395418366
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms10110287
1903HarstadTroms151204102
1911KvæfjordTroms331246355
1913SkånlandTroms375274311
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms13270249
1919GratangenTroms310292277
1920LavangenTroms209111303
1922BarduTroms219191317
1923SalangenTroms179244147
1924MålselvTroms1348735
1925SørreisaTroms303392408
1926DyrøyTroms1775874
1927TranøyTroms394389372
1928TorskenTroms34522991
1929BergTroms25288210
1931LenvikTroms149163153
1933BalsfjordTroms426422423
1936KarlsøyTroms343319227
1938LyngenTroms2985279
1939StorfjordTroms204162225
1940KåfjordTroms505633
1941SkjervøyTroms257333386
1942NordreisaTroms238275304
1943KvænangenTroms12510975
2002VardøFinnmark285027
2003VadsøFinnmark592613
2004HammerfestFinnmark161643
2011KautokeinoFinnmark217165212
2012AltaFinnmark1387672
2014LoppaFinnmark102306260
2015HasvikFinnmark361370389
2017KvalsundFinnmark22928160
2018MåsøyFinnmark5378111
2019NordkappFinnmark8020582
2020PorsangerFinnmark162117229
2021KarasjokFinnmark29101214
2022LebesbyFinnmark24914
2023GamvikFinnmark288369332
2024BerlevågFinnmark454164
2025TanaFinnmark170255140
2027NessebyFinnmark356819
2028BåtsfjordFinnmark13982156
2030Sør-VarangerFinnmark676781
Flere artikler om

Delta i debatten

Kommentarfeltet er stengt til 23. juli. Velkommen tilbake da!