Kommunebarometeret 2018 - tabell for miljø og ressurser

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren miljø og ressurser i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren miljø og ressurser har en vekt på 2,5 % i barometeret totalt.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold13214817
104MossØstfold453691
105SarpsborgØstfold106206
106FredrikstadØstfold3669860
111HvalerØstfold272238188
118AremarkØstfold294153
119MarkerØstfold2066215
121RømskogØstfold193306334
122TrøgstadØstfold195107118
123SpydebergØstfold1749720
124AskimØstfold239116108
125EidsbergØstfold201954
127SkiptvetØstfold309217122
128RakkestadØstfold25857164
135RådeØstfold1205450
136RyggeØstfold295592
137Våler (Østf.)Østfold124176212
138HobølØstfold199161123
211VestbyAkershus og Oslo851522
213SkiAkershus og Oslo248183132
214ÅsAkershus og Oslo17993127
215FrognAkershus og Oslo200102126
216NesoddenAkershus og Oslo10913471
217OppegårdAkershus og Oslo6781131
219BærumAkershus og Oslo542640
220AskerAkershus og Oslo497257
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo122147114
226SørumAkershus og Oslo163219
227FetAkershus og Oslo474979
228RælingenAkershus og Oslo61046
229EnebakkAkershus og Oslo115870
230LørenskogAkershus og Oslo27125
231SkedsmoAkershus og Oslo9812
233NittedalAkershus og Oslo515658
234GjerdrumAkershus og Oslo814356
235UllensakerAkershus og Oslo242797
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo19187206
237EidsvollAkershus og Oslo698451
238NannestadAkershus og Oslo158117194
239HurdalAkershus og Oslo149303269
301OsloAkershus og Oslo71634
402KongsvingerHedmark27073216
403HamarHedmark2137167
412RingsakerHedmark252227193
415LøtenHedmark145281146
417StangeHedmark129132137
418Nord-OdalHedmark346186265
419Sør-OdalHedmark321235277
420EidskogHedmark231247285
423GrueHedmark77171215
425ÅsnesHedmark1438681
426Våler (Hedm.)Hedmark94170200
427ElverumHedmark73190313
428TrysilHedmark278366351
429ÅmotHedmark281262322
430Stor-ElvdalHedmark197261190
432RendalenHedmark357357377
434EngerdalHedmark284401384
436TolgaHedmark355351404
437TynsetHedmark285296275
438AlvdalHedmark315237260
439FolldalHedmark299340314
441Os (Hedm.)Hedmark289361326
501LillehammerOppland154765
502GjøvikOppland7611082
511DovreOppland403369237
512LesjaOppland384386302
513SkjåkOppland409331264
514LomOppland398389374
515VågåOppland364403289
516Nord-FronOppland279319281
517SelOppland404383278
519Sør-FronOppland142279230
520RingebuOppland214204201
521ØyerOppland100365357
522GausdalOppland125308214
528Østre TotenOppland144162197
529Vestre TotenOppland186254249
532JevnakerOppland244228208
533LunnerOppland261226360
534GranOppland107149195
536Søndre LandOppland155175207
538Nordre LandOppland296272291
540Sør-AurdalOppland386378328
541EtnedalOppland349376338
542Nord-AurdalOppland318286365
543Vestre SlidreOppland338359394
544Øystre SlidreOppland383414352
545VangOppland282409393
602DrammenBuskerud66413
604KongsbergBuskerud963342
605RingerikeBuskerud190160220
612HoleBuskerud71179172
615FlåBuskerud405408414
616Nes (Busk.)Buskerud18910878
617GolBuskerud320163219
618HemsedalBuskerud388253147
619ÅlBuskerud235165157
620HolBuskerud372258378
621SigdalBuskerud362339325
622KrødsheradBuskerud399407410
623ModumBuskerud16675143
624Øvre EikerBuskerud373473
625Nedre EikerBuskerud1983063
626LierBuskerud467476
627RøykenBuskerud901762
628HurumBuskerud68121229
631FlesbergBuskerud98
632RollagBuskerud376326288
633Nore og UvdalBuskerud402411376
701HortenVestfold91101120
702HolmestrandVestfold326130
704TønsbergVestfold1239480
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold226459
710SandefjordVestfold415989
711SvelvikVestfold5719988
713Sande (Vestf.)Vestfold1149983
714HofVestfold60243228
716ReVestfold164291242
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold4044158
723TjømeVestfold64135204
728LardalVestfold102188274
805PorsgrunnTelemark16565163
806SkienTelemark20760121
807NotoddenTelemark5813052
811SiljanTelemark11941198
814BambleTelemark9982117
815KragerøTelemark111174187
817DrangedalTelemark177189186
819NomeTelemark226294221
821Bø (Telem.)Telemark208213178
822SauheradTelemark16319593
826TinnTelemark223169192
827HjartdalTelemark203321287
828SeljordTelemark303275238
829KviteseidTelemark370214196
830NissedalTelemark368415400
831FyresdalTelemark344333226
833TokkeTelemark381295324
834VinjeTelemark339363270
901RisørAust-Agder209126103
904GrimstadAust-Agder1352423
906ArendalAust-Agder751441
911GjerstadAust-Agder254399405
912VegårsheiAust-Agder184358411
914TvedestrandAust-Agder1106868
919FrolandAust-Agder134164252
926LillesandAust-Agder103124165
928BirkenesAust-Agder310276233
929ÅmliAust-Agder302405406
935IvelandAust-Agder373259203
937Evje og HornnesAust-Agder329273253
938ByglandAust-Agder359423419
940ValleAust-Agder408422417
941BykleAust-Agder406362355
1001KristiansandVest-Agder172316
1002MandalVest-Agder12178110
1003FarsundVest-Agder18512386
1004FlekkefjordVest-Agder7083185
1014VenneslaVest-Agder1516345
1017SongdalenVest-Agder229191101
1018SøgneVest-Agder146233179
1021MarnardalVest-Agder276354413
1026ÅseralVest-Agder352329303
1027AudnedalVest-Agder247336361
1029LindesnesVest-Agder259225199
1032LyngdalVest-Agder97248263
1034HægebostadVest-Agder335393347
1037KvinesdalVest-Agder88249189
1046SirdalVest-Agder217257346
1101EigersundRogaland2125239
1102SandnesRogaland24061
1103StavangerRogaland3521
1106HaugesundRogaland342143151
1111SokndalRogaland59166162
1112LundRogaland125231
1114BjerkreimRogaland216386
1119Rogaland82134
1120KleppRogaland14936
1121TimeRogaland429
1122GjesdalRogaland65287
1124SolaRogaland1851129
1127RandabergRogaland25122152
1129ForsandRogaland407413372
1130StrandRogaland330219202
1133HjelmelandRogaland378343337
1134SuldalRogaland201111148
1135SaudaRogaland319309305
1141FinnøyRogaland389305343
1142RennesøyRogaland922128
1144KvitsøyRogaland131364294
1145BoknRogaland313255255
1146TysværRogaland3329187
1149KarmøyRogaland2513126
1151UtsiraRogaland172284251
1160VindafjordRogaland242220171
1201BergenHordaland1122574
1211EtneHordaland262355293
1216SveioHordaland1736931
1219BømloHordaland86139145
1221StordHordaland1286667
1222FitjarHordaland126137309
1223TysnesHordaland38155239
1224KvinnheradHordaland257115318
1227JondalHordaland34106104
1228OddaHordaland39398
1231UllensvangHordaland4323296
1232EidfjordHordaland159266175
1233UlvikHordaland93128161
1234GranvinHordaland80250241
1235VossHordaland12737
1238KvamHordaland273205136
1241FusaHordaland327310
1242SamnangerHordaland246100160
1243Os (Hord.)Hordaland183111
1244AustevollHordaland79154
1245SundHordaland152205
1246FjellHordaland181151301
1247AskøyHordaland161197244
1251VaksdalHordaland314388366
1252ModalenHordaland324373
1253OsterøyHordaland17142150
1256MelandHordaland236154124
1259ØygardenHordaland196307225
1260RadøyHordaland211301180
1263LindåsHordaland232105134
1264AustrheimHordaland295231236
1265FedjeHordaland204337383
1266MasfjordenHordaland292412390
1401FloraSogn og Fjordane1367111
1411GulenSogn og Fjordane293252153
1412SolundSogn og Fjordane340317392
1413HyllestadSogn og Fjordane230387402
1416HøyangerSogn og Fjordane1131276
1417VikSogn og Fjordane255207183
1418BalestrandSogn og Fjordane623884
1419LeikangerSogn og Fjordane177341
1420SogndalSogn og Fjordane85090
1421AurlandSogn og Fjordane95320232
1422LærdalSogn og Fjordane277392367
1424ÅrdalSogn og Fjordane325381340
1426LusterSogn og Fjordane162342256
1428AskvollSogn og Fjordane178323415
1429FjalerSogn og Fjordane234322261
1430GaularSogn og Fjordane382388
1431JølsterSogn og Fjordane176278245
1432FørdeSogn og Fjordane219180283
1433NaustdalSogn og Fjordane182244311
1438BremangerSogn og Fjordane215347391
1439VågsøySogn og Fjordane352248
1441SeljeSogn og Fjordane3077100
1443EidSogn og Fjordane425377
1444HornindalSogn og Fjordane138221119
1445GloppenSogn og Fjordane510466
1449StrynSogn og Fjordane180229116
1502MoldeMøre og Romsdal74118191
1504ÅlesundMøre og Romsdal1278829
1505KristiansundMøre og Romsdal784832
1511VanylvenMøre og Romsdal275375370
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal53297364
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal36265213
1516UlsteinMøre og Romsdal48168125
1517HareidMøre og Romsdal185
1519VoldaMøre og Romsdal339549
1520ØrstaMøre og Romsdal1058972
1523ØrskogMøre og Romsdal365384243
1524NorddalMøre og Romsdal17519410
1525StrandaMøre og Romsdal22285
1526StordalMøre og Romsdal11870102
1528SykkylvenMøre og Romsdal877938
1529SkodjeMøre og Romsdal34813635
1531SulaMøre og Romsdal101452
1532GiskeMøre og Romsdal5612027
1534HaramMøre og Romsdal139300181
1535VestnesMøre og Romsdal287208217
1539RaumaMøre og Romsdal256152113
1543NessetMøre og Romsdal141166
1545MidsundMøre og Romsdal52292317
1546SandøyMøre og Romsdal358239115
1547AukraMøre og Romsdal113230210
1548FrænaMøre og Romsdal261894
1551EideMøre og Romsdal264277327
1554AverøyMøre og Romsdal23311999
1557GjemnesMøre og Romsdal288288280
1560TingvollMøre og Romsdal328352354
1563SunndalMøre og Romsdal269133135
1566SurnadalMøre og Romsdal353390345
1567RindalMøre og Romsdal410370279
1571HalsaMøre og Romsdal32316769
1573SmølaMøre og Romsdal266173246
1576AureMøre og Romsdal333332320
1601TrondheimTrøndelag1033
1612HemneTrøndelag263260312
1613SnillfjordTrøndelag331402416
1617HitraTrøndelag337287286
1620FrøyaTrøndelag347348382
1621ØrlandTrøndelag369404407
1622AgdenesTrøndelag308289339
1624RissaTrøndelag326302
1627BjugnTrøndelag356338323
1630ÅfjordTrøndelag265397403
1632RoanTrøndelag421418
1633OsenTrøndelag213182369
1634OppdalTrøndelag341218218
1635RennebuTrøndelag396418397
1636MeldalTrøndelag393353332
1638OrkdalTrøndelag225240307
1640RørosTrøndelag28315292
1644HoltålenTrøndelag300396396
1648Midtre GauldalTrøndelag260280257
1653MelhusTrøndelag156206176
1657SkaunTrøndelag27110955
1662KlæbuTrøndelag327203130
1663MalvikTrøndelag31212139
1664SelbuTrøndelag188349259
1665TydalTrøndelag354420282
1702SteinkjerTrøndelag2503543
1703NamsosTrøndelag11790247
1711MeråkerTrøndelag169345298
1714StjørdalTrøndelag5092128
1717FrostaTrøndelag221267262
1718LeksvikTrøndelag55127109
1719LevangerTrøndelag13796142
1721VerdalTrøndelag44138222
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag133159184
1725NamdalseidTrøndelag317341408
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag140184266
1738LierneTrøndelag351263350
1739RøyrvikTrøndelag147251272
1740NamsskoganTrøndelag306398395
1742GrongTrøndelag267198389
1743HøylandetTrøndelag312246358
1744OverhallaTrøndelag216282273
1748FosnesTrøndelag241245
1749FlatangerTrøndelag194316359
1750ViknaTrøndelag6346258
1751NærøyTrøndelag72406363
1755LekaTrøndelag192298412
1756InderøyTrøndelag160269240
1804BodøNordland23118
1805NarvikNordland2492925
1811BindalNordland224328409
1812SømnaNordland401324330
1813BrønnøyNordland301103112
1815VegaNordland392234149
1816VevelstadNordland380256381
1818Herøy (Nordl.)Nordland15419614
1820AlstahaugNordland227211138
1822LeirfjordNordland375410295
1824VefsnNordland350202107
1825GraneNordland374374319
1826HattfjelldalNordland391377373
1827DønnaNordland361417375
1828NesnaNordland198575
1832HemnesNordland148192284
1833RanaNordland2437147
1834LurøyNordland115224235
1835TrænaNordland27480169
1836RødøyNordland322356308
1837MeløyNordland104144209
1838GildeskålNordland84241177
1839BeiarnNordland286311353
1840SaltdalNordland15312944
1841FauskeNordland15711424
1845SørfoldNordland202335290
1848SteigenNordland307360398
1849HamarøyNordland312315
1850TysfjordNordland181296
1851LødingenNordland17853
1852TjeldsundNordland382380362
1853EvenesNordland305371
1854BallangenNordland298346401
1856RøstNordland116290380
1857VærøyNordland168367329
1859FlakstadNordland291356
1860VestvågøyNordland268285335
1865VåganNordland130187248
1866HadselNordland210210140
1867Bø (Nordl.)Nordland310306
1868ØksnesNordland187172159
1870SortlandNordland98223336
1871AndøyNordland157174
1874MoskenesNordland240318387
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms23814095
1903HarstadTroms228145211
1911KvæfjordTroms360264321
1913SkånlandTroms334304344
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms343334342
1919GratangenTroms311274333
1920LavangenTroms395394399
1922BarduTroms363372368
1923SalangenTroms283200331
1924MålselvTroms367385371
1925SørreisaTroms290330297
1926DyrøyTroms304325304
1927TranøyTroms245142141
1928TorskenTroms379350385
1929BergTroms220236223
1931LenvikTroms237113168
1933BalsfjordTroms222146170
1936KarlsøyTroms205268254
1938LyngenTroms617633
1939StorfjordTroms89150155
1940KåfjordTroms167283156
1941SkjervøyTroms141215144
1942NordreisaTroms108112106
1943KvænangenTroms150395267
2002VardøFinnmark25315864
2003VadsøFinnmark344348
2004HammerfestFinnmark170611
2011KautokeinoFinnmark385314349
2012AltaFinnmark280156105
2014LoppaFinnmark371379271
2015HasvikFinnmark377391300
2017KvalsundFinnmark336293173
2018MåsøyFinnmark411419268
2019NordkappFinnmark218
2020PorsangerFinnmark400416379
2021KarasjokFinnmark397299133
2022LebesbyFinnmark394368299
2023GamvikFinnmark387400316
2024BerlevågFinnmark390313227
2025TanaFinnmark316270250
2027NessebyFinnmark297271224
2028BåtsfjordFinnmark209234
2030Sør-VarangerFinnmark345193182

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.