Kommunebarometeret 2018 - tabell for økonomi

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren økonomi i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren økonomi har en vekt på 10 % i barometeret.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold376378224
104MossØstfold187178181
105SarpsborgØstfold340297275
106FredrikstadØstfold279268245
111HvalerØstfold288407376
118AremarkØstfold301408398
119MarkerØstfold2219255
121RømskogØstfold401877
122TrøgstadØstfold1425136
123SpydebergØstfold250390331
124AskimØstfold157166158
125EidsbergØstfold226296178
127SkiptvetØstfold763792
128RakkestadØstfold300265186
135RådeØstfold124145367
136RyggeØstfold252277280
137Våler (Østf.)Østfold212114
138HobølØstfold337207100
211VestbyAkershus og Oslo308574
213SkiAkershus og Oslo331384394
214ÅsAkershus og Oslo60149177
215FrognAkershus og Oslo166278346
216NesoddenAkershus og Oslo189197238
217OppegårdAkershus og Oslo859790
219BærumAkershus og Oslo371715
220AskerAkershus og Oslo483538
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo3364163
226SørumAkershus og Oslo405371374
227FetAkershus og Oslo314273321
228RælingenAkershus og Oslo290300296
229EnebakkAkershus og Oslo215189356
230LørenskogAkershus og Oslo206282226
231SkedsmoAkershus og Oslo11211248
233NittedalAkershus og Oslo736181
234GjerdrumAkershus og Oslo2878128
235UllensakerAkershus og Oslo263315378
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo52156248
237EidsvollAkershus og Oslo696971
238NannestadAkershus og Oslo1096364
239HurdalAkershus og Oslo388410247
301OsloAkershus og Oslo231259160
402KongsvingerHedmark101182197
403HamarHedmark23612193
412RingsakerHedmark812969
415LøtenHedmark283117
417StangeHedmark645467
418Nord-OdalHedmark137362361
419Sør-OdalHedmark118146166
420EidskogHedmark278248295
423GrueHedmark372412324
425ÅsnesHedmark358194191
426Våler (Hedm.)Hedmark170125204
427ElverumHedmark349318390
428TrysilHedmark138127173
429ÅmotHedmark313421424
430Stor-ElvdalHedmark96109182
432RendalenHedmark233047
434EngerdalHedmark4524
436TolgaHedmark16513457
437TynsetHedmark192240198
438AlvdalHedmark3214112
439FolldalHedmark216254287
441Os (Hedm.)Hedmark159199195
501LillehammerOppland363342286
502GjøvikOppland119117147
511DovreOppland284344377
512LesjaOppland6268169
513SkjåkOppland2575156
514LomOppland259217257
515VågåOppland154152243
516Nord-FronOppland144154155
517SelOppland88100200
519Sør-FronOppland270180194
520RingebuOppland107119206
521ØyerOppland415409343
522GausdalOppland219321359
528Østre TotenOppland220172215
529Vestre TotenOppland411347277
532JevnakerOppland180169159
533LunnerOppland193215212
534GranOppland336383345
536Søndre LandOppland5555118
538Nordre LandOppland17178104
540Sør-AurdalOppland9910287
541EtnedalOppland6949
542Nord-AurdalOppland317759
543Vestre SlidreOppland30415143
544Øystre SlidreOppland4680131
545VangOppland276242254
602DrammenBuskerud19012995
604KongsbergBuskerud377374363
605RingerikeBuskerud158181220
612HoleBuskerud401162128
615FlåBuskerud11182115
616Nes (Busk.)Buskerud132161344
617GolBuskerud186279265
618HemsedalBuskerud44408
619ÅlBuskerud182281205
620HolBuskerud223140153
621SigdalBuskerud1964142
622KrødsheradBuskerud19196
623ModumBuskerud181201288
624Øvre EikerBuskerud330317249
625Nedre EikerBuskerud357280222
626LierBuskerud275224263
627RøykenBuskerud669876
628HurumBuskerud131211237
631FlesbergBuskerud213256140
632RollagBuskerud67123162
633Nore og UvdalBuskerud208460
701HortenVestfold225304262
702HolmestrandVestfold10859252
704TønsbergVestfold120239199
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold235272353
710SandefjordVestfold9129
711SvelvikVestfold240190216
713Sande (Vestf.)Vestfold234202209
714HofVestfold229291308
716ReVestfold283234298
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold203163229
723TjømeVestfold173214290
728LardalVestfold11039217
805PorsgrunnTelemark390312289
806SkienTelemark194168211
807NotoddenTelemark135185180
811SiljanTelemark222218
814BambleTelemark17212073
815KragerøTelemark303361375
817DrangedalTelemark333307218
819NomeTelemark414381355
821Bø (Telem.)Telemark342275138
822SauheradTelemark268249264
826TinnTelemark595363
827HjartdalTelemark176244188
828SeljordTelemark177258334
829KviteseidTelemark84113150
830NissedalTelemark178252190
831FyresdalTelemark51116184
833TokkeTelemark29810889
834VinjeTelemark94183253
901RisørAust-Agder352284305
904GrimstadAust-Agder163255124
906ArendalAust-Agder243231318
911GjerstadAust-Agder400404320
912VegårsheiAust-Agder265274256
914TvedestrandAust-Agder325319279
919FrolandAust-Agder175271313
926LillesandAust-Agder391356315
928BirkenesAust-Agder343209207
929ÅmliAust-Agder1213650
935IvelandAust-Agder356226
937Evje og HornnesAust-Agder140126125
938ByglandAust-Agder615631
940ValleAust-Agder12610333
941BykleAust-Agder112
1001KristiansandVest-Agder286219227
1002MandalVest-Agder117171170
1003FarsundVest-Agder153104167
1004FlekkefjordVest-Agder309276325
1014VenneslaVest-Agder397125
1017SongdalenVest-Agder15013246
1018SøgneVest-Agder262722
1021MarnardalVest-Agder181020
1026ÅseralVest-Agder1131
1027AudnedalVest-Agder1054519
1029LindesnesVest-Agder103177130
1032LyngdalVest-Agder262289241
1034HægebostadVest-Agder251204134
1037KvinesdalVest-Agder68131152
1046SirdalVest-Agder244812
1101EigersundRogaland9795102
1102SandnesRogaland11694106
1103StavangerRogaland897254
1106HaugesundRogaland310195164
1111SokndalRogaland212210110
1112LundRogaland227141196
1114BjerkreimRogaland1148836
1119Rogaland4993179
1120KleppRogaland143236114
1121TimeRogaland238200259
1122GjesdalRogaland217193157
1124SolaRogaland15113870
1127RandabergRogaland244320389
1129ForsandRogaland167115
1130StrandRogaland423413
1133HjelmelandRogaland289293121
1134SuldalRogaland567
1135SaudaRogaland239357267
1141FinnøyRogaland316198282
1142RennesøyRogaland155225350
1144KvitsøyRogaland5367101
1145BoknRogaland1429075
1146TysværRogaland1132623
1149KarmøyRogaland1067472
1151UtsiraRogaland1796045
1160VindafjordRogaland21823094
1201BergenHordaland264174141
1211EtneHordaland160229228
1216SveioHordaland787932
1219BømloHordaland261144242
1221StordHordaland185263349
1222FitjarHordaland293251269
1223TysnesHordaland197155176
1224KvinnheradHordaland5615751
1227JondalHordaland13347117
1228OddaHordaland3811884
1231UllensvangHordaland211139111
1232EidfjordHordaland73388
1233UlvikHordaland57266317
1234GranvinHordaland47837
1235VossHordaland82124142
1238KvamHordaland426398380
1241FusaHordaland329375278
1242SamnangerHordaland421368330
1243Os (Hord.)Hordaland729965
1244AustevollHordaland362397383
1245SundHordaland328283174
1246FjellHordaland168367393
1247AskøyHordaland369353341
1251VaksdalHordaland1257629
1252ModalenHordaland10163
1253OsterøyHordaland228270283
1256MelandHordaland102191372
1259ØygardenHordaland161521
1260RadøyHordaland260221251
1263LindåsHordaland584934
1264AustrheimHordaland417405410
1265FedjeHordaland1454391
1266MasfjordenHordaland635878
1401FloraSogn og Fjordane368334404
1411GulenSogn og Fjordane1750291
1412SolundSogn og Fjordane351401397
1413HyllestadSogn og Fjordane359424412
1416HøyangerSogn og Fjordane241343362
1417VikSogn og Fjordane92186285
1418BalestrandSogn og Fjordane191301139
1419LeikangerSogn og Fjordane424326221
1420SogndalSogn og Fjordane504644
1421AurlandSogn og Fjordane4570145
1422LærdalSogn og Fjordane322346402
1424ÅrdalSogn og Fjordane13613052
1426LusterSogn og Fjordane201237189
1428AskvollSogn og Fjordane184192192
1429FjalerSogn og Fjordane273179149
1430GaularSogn og Fjordane382310271
1431JølsterSogn og Fjordane379420387
1432FørdeSogn og Fjordane248203103
1433NaustdalSogn og Fjordane410380339
1438BremangerSogn og Fjordane232101187
1439VågsøySogn og Fjordane148332413
1441SeljeSogn og Fjordane195143123
1443EidSogn og Fjordane266415407
1444HornindalSogn og Fjordane128223135
1445GloppenSogn og Fjordane398396411
1449StrynSogn og Fjordane198142239
1502MoldeMøre og Romsdal335341347
1504ÅlesundMøre og Romsdal350395281
1505KristiansundMøre og Romsdal412363384
1511VanylvenMøre og Romsdal20012261
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal409417352
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal380262368
1516UlsteinMøre og Romsdal332389386
1517HareidMøre og Romsdal242150273
1519VoldaMøre og Romsdal209235148
1520ØrstaMøre og Romsdal115216310
1523ØrskogMøre og Romsdal416423425
1524NorddalMøre og Romsdal420425382
1525StrandaMøre og Romsdal383184116
1526StordalMøre og Romsdal254403409
1528SykkylvenMøre og Romsdal91167306
1529SkodjeMøre og Romsdal307208129
1531SulaMøre og Romsdal224228314
1532GiskeMøre og Romsdal427426405
1534HaramMøre og Romsdal230366342
1535VestnesMøre og Romsdal339377354
1539RaumaMøre og Romsdal404393423
1543NessetMøre og Romsdal354365406
1545MidsundMøre og Romsdal319287417
1546SandøyMøre og Romsdal188175235
1547AukraMøre og Romsdal244
1548FrænaMøre og Romsdal708962
1551EideMøre og Romsdal127294391
1554AverøyMøre og Romsdal371349340
1557GjemnesMøre og Romsdal294268
1560TingvollMøre og Romsdal392373260
1563SunndalMøre og Romsdal95105126
1566SurnadalMøre og Romsdal295329266
1567RindalMøre og Romsdal292187203
1571HalsaMøre og Romsdal713866
1573SmølaMøre og Romsdal202303415
1576AureMøre og Romsdal34110146
1601TrondheimTrøndelag269213172
1612HemneTrøndelag799111
1613SnillfjordTrøndelag139212333
1617HitraTrøndelag413413329
1620FrøyaTrøndelag394348185
1621ØrlandTrøndelag396325371
1622AgdenesTrøndelag271399
1624RissaTrøndelag311402421
1627BjugnTrøndelag418245151
1630ÅfjordTrøndelag312286272
1632RoanTrøndelag348330127
1633OsenTrøndelag214338292
1634OppdalTrøndelag4313796
1635RennebuTrøndelag149323365
1636MeldalTrøndelag271233183
1638OrkdalTrøndelag867386
1640RørosTrøndelag302246284
1644HoltålenTrøndelag222295364
1648Midtre GauldalTrøndelag277416223
1653MelhusTrøndelag207288276
1657SkaunTrøndelag8051119
1662KlæbuTrøndelag327386360
1663MalvikTrøndelag407333336
1664SelbuTrøndelag393153144
1665TydalTrøndelag41128171
1702SteinkjerTrøndelag169302304
1703NamsosTrøndelag87148133
1711MeråkerTrøndelag134176105
1714StjørdalTrøndelag386355327
1717FrostaTrøndelag237285319
1718LeksvikTrøndelag285359392
1719LevangerTrøndelag408370418
1721VerdalTrøndelag272335303
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag423427366
1725NamdalseidTrøndelag402391335
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag320316274
1738LierneTrøndelag152352244
1739RøyrvikTrøndelag100257420
1740NamsskoganTrøndelag122016
1742GrongTrøndelag257345225
1743HøylandetTrøndelag130160210
1744OverhallaTrøndelag12965137
1748FosnesTrøndelag367358357
1749FlatangerTrøndelag281290258
1750ViknaTrøndelag381261230
1751NærøyTrøndelag24622253
1755LekaTrøndelag174107109
1756InderøyTrøndelag334387388
1804BodøNordland341308297
1805NarvikNordland141339332
1811BindalNordland744441
1812SømnaNordland294298213
1813BrønnøyNordland419306268
1815VegaNordland308400400
1816VevelstadNordland199299122
1818Herøy (Nordl.)Nordland318241168
1820AlstahaugNordland385419370
1822LeirfjordNordland205115293
1824VefsnNordland245196143
1825GraneNordland756658
1826HattfjelldalNordland15239
1827DønnaNordland323267236
1828NesnaNordland24713582
1832HemnesNordland164173323
1833RanaNordland1235780
1834LurøyNordland3710
1835TrænaNordland162114120
1836RødøyNordland397164312
1837MeløyNordland317247307
1838GildeskålNordland38414779
1839BeiarnNordland902840
1840SaltdalNordland370364399
1841FauskeNordland406418426
1845SørfoldNordland299376351
1848SteigenNordland428428422
1849HamarøyNordland364406299
1850TysfjordNordland399414379
1851LødingenNordland256305414
1852TjeldsundNordland389385358
1853EvenesNordland3568785
1854BallangenNordland306313175
1856RøstNordland7715835
1857VærøyNordland378250108
1859FlakstadNordland29718883
1860VestvågøyNordland274206261
1865VåganNordland161106161
1866HadselNordland321350395
1867Bø (Nordl.)Nordland366354401
1868ØksnesNordland345379416
1870SortlandNordland326337348
1871AndøyNordland14652240
1874MoskenesNordland375392396
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms346382419
1903HarstadTroms282205250
1911KvæfjordTroms255159107
1913SkånlandTroms353232113
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms387336338
1919GratangenTroms280133233
1920LavangenTroms362456
1922BarduTroms360227232
1923SalangenTroms373340214
1924MålselvTroms233264337
1925SørreisaTroms267260300
1926DyrøyTroms395372373
1927TranøyTroms249243193
1928TorskenTroms36132798
1929BergTroms253314309
1931LenvikTroms374399381
1933BalsfjordTroms347388301
1936KarlsøyTroms305322316
1938LyngenTroms344369234
1939StorfjordTroms6586132
1940KåfjordTroms291411369
1941SkjervøyTroms210324294
1942NordreisaTroms355170202
1943KvænangenTroms204328328
2002VardøFinnmark14726997
2003VadsøFinnmark403331231
2004HammerfestFinnmark98220201
2011KautokeinoFinnmark122111154
2012AltaFinnmark258311270
2014LoppaFinnmark133230
2015HasvikFinnmark82327
2017KvalsundFinnmark183238246
2018MåsøyFinnmark208136219
2019NordkappFinnmark338394322
2020PorsangerFinnmark315218385
2021KarasjokFinnmark104165326
2022LebesbyFinnmark324292255
2023GamvikFinnmark296226302
2024BerlevågFinnmark156309165
2025TanaFinnmark422422408
2027NessebyFinnmark9396208
2028BåtsfjordFinnmark425351311
2030Sør-VarangerFinnmark365360403
Flere artikler om

Delta i debatten

Kommentarfeltet er stengt til 23. juli. Velkommen tilbake da!