Kommunebarometeret 2018 - tabell for pleie og omsorg

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren pleie og omsorg i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren pleie og omsorg har en vekt i barometeret på 20 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold243373268
104MossØstfold64261188
105SarpsborgØstfold103350232
106FredrikstadØstfold232379320
111HvalerØstfold40294285
118AremarkØstfold14146172
119MarkerØstfold271259318
121RømskogØstfold318142379
122TrøgstadØstfold306263312
123SpydebergØstfold11910367
124AskimØstfold110178217
125EidsbergØstfold193288289
127SkiptvetØstfold179236
128RakkestadØstfold56218200
135RådeØstfold274226252
136RyggeØstfold50270177
137Våler (Østf.)Østfold23765234
138HobølØstfold313281297
211VestbyAkershus og Oslo152362401
213SkiAkershus og Oslo190400313
214ÅsAkershus og Oslo123393222
215FrognAkershus og Oslo143425371
216NesoddenAkershus og Oslo255411405
217OppegårdAkershus og Oslo214363276
219BærumAkershus og Oslo223371281
220AskerAkershus og Oslo304389340
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo127361395
226SørumAkershus og Oslo112237204
227FetAkershus og Oslo815090
228RælingenAkershus og Oslo106301100
229EnebakkAkershus og Oslo250214363
230LørenskogAkershus og Oslo140349275
231SkedsmoAkershus og Oslo185370257
233NittedalAkershus og Oslo221337215
234GjerdrumAkershus og Oslo367343105
235UllensakerAkershus og Oslo84367214
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo244199203
237EidsvollAkershus og Oslo387424419
238NannestadAkershus og Oslo239249108
239HurdalAkershus og Oslo398317112
301OsloAkershus og Oslo303394343
402KongsvingerHedmark342409387
403HamarHedmark115252139
412RingsakerHedmark180329322
415LøtenHedmark265238264
417StangeHedmark321326288
418Nord-OdalHedmark386416372
419Sør-OdalHedmark247395404
420EidskogHedmark184129119
423GrueHedmark266405124
425ÅsnesHedmark205201118
426Våler (Hedm.)Hedmark216318162
427ElverumHedmark121369337
428TrysilHedmark267164174
429ÅmotHedmark579932
430Stor-ElvdalHedmark295146339
432RendalenHedmark198148110
434EngerdalHedmark24934289
436TolgaHedmark20987166
437TynsetHedmark15712755
438AlvdalHedmark181220411
439FolldalHedmark23662169
441Os (Hedm.)Hedmark3894
501LillehammerOppland310377380
502GjøvikOppland2217177
511DovreOppland355197147
512LesjaOppland343187187
513SkjåkOppland43328378
514LomOppland20228130
515VågåOppland277307357
516Nord-FronOppland208207136
517SelOppland264203101
519Sør-FronOppland17473158
520RingebuOppland425279
521ØyerOppland143337
522GausdalOppland326175205
528Østre TotenOppland1811322
529Vestre TotenOppland218406284
532JevnakerOppland47104114
533LunnerOppland272283250
534GranOppland364403356
536Søndre LandOppland412327143
538Nordre LandOppland178196123
540Sør-AurdalOppland12597159
541EtnedalOppland18621132
542Nord-AurdalOppland1053058
543Vestre SlidreOppland353339236
544Øystre SlidreOppland2354145
545VangOppland9282
602DrammenBuskerud37381359
604KongsbergBuskerud142324163
605RingerikeBuskerud172385330
612HoleBuskerud10217210
615FlåBuskerud30937263
616Nes (Busk.)Buskerud114145160
617GolBuskerud288255293
618HemsedalBuskerud100140186
619ÅlBuskerud1214939
620HolBuskerud87193138
621SigdalBuskerud169165197
622KrødsheradBuskerud331246345
623ModumBuskerud7334475
624Øvre EikerBuskerud19195219
625Nedre EikerBuskerud59364349
626LierBuskerud95217309
627RøykenBuskerud795819
628HurumBuskerud171330352
631FlesbergBuskerud2817830
632RollagBuskerud222221106
633Nore og UvdalBuskerud251176141
701HortenVestfold13227178
702HolmestrandVestfold86282385
704TønsbergVestfold329421420
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold107198242
710SandefjordVestfold129407384
711SvelvikVestfold228338245
713Sande (Vestf.)Vestfold260382344
714HofVestfold344534
716ReVestfold292914
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold939828
723TjømeVestfold96346329
728LardalVestfold396154157
805PorsgrunnTelemark72325296
806SkienTelemark65235201
807NotoddenTelemark68366392
811SiljanTelemark1311187
814BambleTelemark30180109
815KragerøTelemark116227104
817DrangedalTelemark111110189
819NomeTelemark2125926
821Bø (Telem.)Telemark254372218
822SauheradTelemark278158183
826TinnTelemark3229241
827HjartdalTelemark346232279
828SeljordTelemark292122256
829KviteseidTelemark262230202
830NissedalTelemark251284
831FyresdalTelemark1286102
833TokkeTelemark287266121
834VinjeTelemark1307444
901RisørAust-Agder17133113
904GrimstadAust-Agder188208233
906ArendalAust-Agder138240137
911GjerstadAust-Agder943262
912VegårsheiAust-Agder1189482
914TvedestrandAust-Agder233139190
919FrolandAust-Agder135184305
926LillesandAust-Agder120233120
928BirkenesAust-Agder101102144
929ÅmliAust-Agder58167
935IvelandAust-Agder1917299
937Evje og HornnesAust-Agder1621817
938ByglandAust-Agder311186115
940ValleAust-Agder256557
941BykleAust-Agder5251176
1001KristiansandVest-Agder91150303
1002MandalVest-Agder708611
1003FarsundVest-Agder159231168
1004FlekkefjordVest-Agder168415381
1014VenneslaVest-Agder253380175
1017SongdalenVest-Agder21529
1018SøgneVest-Agder9713763
1021MarnardalVest-Agder513833
1026ÅseralVest-Agder167139
1027AudnedalVest-Agder286148
1029LindesnesVest-Agder775
1032LyngdalVest-Agder341
1034HægebostadVest-Agder33210740
1037KvinesdalVest-Agder69376
1046SirdalVest-Agder1343623
1101EigersundRogaland206236117
1102SandnesRogaland204293300
1103StavangerRogaland230392355
1106HaugesundRogaland150205210
1111SokndalRogaland30785191
1112LundRogaland3526470
1114BjerkreimRogaland351116223
1119Rogaland145177153
1120KleppRogaland4412050
1121TimeRogaland166279126
1122GjesdalRogaland41258249
1124SolaRogaland117147208
1127RandabergRogaland167680
1129ForsandRogaland13711242
1130StrandRogaland528751
1133HjelmelandRogaland1763961
1134SuldalRogaland84246
1135SaudaRogaland36130161
1141FinnøyRogaland290161171
1142RennesøyRogaland192157271
1144KvitsøyRogaland357167327
1145BoknRogaland14419488
1146TysværRogaland1212
1149KarmøyRogaland6210156
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland1582093
1201BergenHordaland146336244
1211EtneHordaland71353360
1216SveioHordaland149290230
1219BømloHordaland164277278
1221StordHordaland8214353
1222FitjarHordaland668216
1223TysnesHordaland296376333
1224KvinnheradHordaland370278209
1227JondalHordaland36340154
1228OddaHordaland300332220
1231UllensvangHordaland347306151
1232EidfjordHordaland136210211
1233UlvikHordaland31517973
1234GranvinHordaland361229374
1235VossHordaland393398269
1238KvamHordaland17512591
1241FusaHordaland1338449
1242SamnangerHordaland3733535
1243Os (Hord.)Hordaland80292170
1244AustevollHordaland294356408
1245SundHordaland299260321
1246FjellHordaland1513574
1247AskøyHordaland46159146
1251VaksdalHordaland366188259
1252ModalenHordaland3917212
1253OsterøyHordaland153213270
1256MelandHordaland28216228
1259ØygardenHordaland105398
1260RadøyHordaland12670103
1263LindåsHordaland13163111
1264AustrheimHordaland24088195
1265FedjeHordaland405222361
1266MasfjordenHordaland155151331
1401FloraSogn og Fjordane163347239
1411GulenSogn og Fjordane99219262
1412SolundSogn og Fjordane384298393
1413HyllestadSogn og Fjordane20354240
1416HøyangerSogn og Fjordane219131145
1417VikSogn og Fjordane394291373
1418BalestrandSogn og Fjordane39712396
1419LeikangerSogn og Fjordane1542692
1420SogndalSogn og Fjordane113390316
1421AurlandSogn og Fjordane32061142
1422LærdalSogn og Fjordane189296192
1424ÅrdalSogn og Fjordane376420366
1426LusterSogn og Fjordane63215198
1428AskvollSogn og Fjordane165212127
1429FjalerSogn og Fjordane362413319
1430GaularSogn og Fjordane317340376
1431JølsterSogn og Fjordane17724568
1432FørdeSogn og Fjordane3133538
1433NaustdalSogn og Fjordane53181229
1438BremangerSogn og Fjordane356320407
1439VågsøySogn og Fjordane76264272
1441SeljeSogn og Fjordane365355394
1443EidSogn og Fjordane182239148
1444HornindalSogn og Fjordane276160336
1445GloppenSogn og Fjordane7720071
1449StrynSogn og Fjordane358275287
1502MoldeMøre og Romsdal345408353
1504ÅlesundMøre og Romsdal301391323
1505KristiansundMøre og Romsdal156191150
1511VanylvenMøre og Romsdal257399354
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal411313406
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal289386302
1516UlsteinMøre og Romsdal2613897
1517HareidMøre og Romsdal297396365
1519VoldaMøre og Romsdal284334231
1520ØrstaMøre og Romsdal348374364
1523ØrskogMøre og Romsdal1041027
1524NorddalMøre og Romsdal7896310
1525StrandaMøre og Romsdal220250261
1526StordalMøre og Romsdal381204421
1528SykkylvenMøre og Romsdal183166194
1529SkodjeMøre og Romsdal268304298
1531SulaMøre og Romsdal35153241
1532GiskeMøre og Romsdal212215
1534HaramMøre og Romsdal224319165
1535VestnesMøre og Romsdal382352338
1539RaumaMøre og Romsdal197397274
1543NessetMøre og Romsdal324189237
1545MidsundMøre og Romsdal225209273
1546SandøyMøre og Romsdal33495265
1547AukraMøre og Romsdal67251255
1548FrænaMøre og Romsdal48224152
1551EideMøre og Romsdal258299301
1554AverøyMøre og Romsdal160185253
1557GjemnesMøre og Romsdal38367258
1560TingvollMøre og Romsdal30275226
1563SunndalMøre og Romsdal339280307
1566SurnadalMøre og Romsdal291262280
1567RindalMøre og Romsdal19610064
1571HalsaMøre og Romsdal395345311
1573SmølaMøre og Romsdal27089207
1576AureMøre og Romsdal33141260
1601TrondheimTrøndelag305265369
1612HemneTrøndelag45560
1613SnillfjordTrøndelag37181347
1617HitraTrøndelag3213
1620FrøyaTrøndelag330267134
1621ØrlandTrøndelag904720
1622AgdenesTrøndelag261269409
1624RissaTrøndelag285295403
1627BjugnTrøndelag1113295
1630ÅfjordTrøndelag854431
1632RoanTrøndelag34956216
1633OsenTrøndelag616052
1634OppdalTrøndelag226244227
1635RennebuTrøndelag406285390
1636MeldalTrøndelag231333290
1638OrkdalTrøndelag263234184
1640RørosTrøndelag421309358
1644HoltålenTrøndelag23824167
1648Midtre GauldalTrøndelag293274335
1653MelhusTrøndelag2790122
1657SkaunTrøndelag2012165
1662KlæbuTrøndelag273417306
1663MalvikTrøndelag108228116
1664SelbuTrøndelag28079135
1665TydalTrøndelag497785
1702SteinkjerTrøndelag215273125
1703NamsosTrøndelag55247107
1711MeråkerTrøndelag308109182
1714StjørdalTrøndelag170303282
1717FrostaTrøndelag13916247
1718LeksvikTrøndelag22714424
1719LevangerTrøndelag109412291
1721VerdalTrøndelag283248199
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag252302417
1725NamdalseidTrøndelag1472569
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag323182129
1738LierneTrøndelag161387317
1739RøyrvikTrøndelag35411736
1740NamsskoganTrøndelag333272413
1742GrongTrøndelag344310193
1743HøylandetTrøndelag9866131
1744OverhallaTrøndelag91983
1748FosnesTrøndelag408378416
1749FlatangerTrøndelag20749180
1750ViknaTrøndelag335256294
1751NærøyTrøndelag2415625
1755LekaTrøndelag259152251
1756InderøyTrøndelag245284196
1804BodøNordland12213481
1805NarvikNordland246404388
1811BindalNordland8980213
1812SømnaNordland234192238
1813BrønnøyNordland200190133
1815VegaNordland29883248
1816VevelstadNordland391311342
1818Herøy (Nordl.)Nordland45348
1820AlstahaugNordland337124246
1822LeirfjordNordland199202367
1824VefsnNordland151225178
1825GraneNordland374358348
1826HattfjelldalNordland195155164
1827DønnaNordland407108173
1828NesnaNordland423426424
1832HemnesNordland319354224
1833RanaNordland69368402
1834LurøyNordland8331221
1835TrænaNordland41563
1836RødøyNordland4142721
1837MeløyNordland413410400
1838GildeskålNordland3779194
1839BeiarnNordland372289375
1840SaltdalNordland2136972
1841FauskeNordland279242128
1845SørfoldNordland375365346
1848SteigenNordland388243155
1849HamarøyNordland410423423
1850TysfjordNordland327105179
1851LødingenNordland336348396
1852TjeldsundNordland187136308
1853EvenesNordland341211266
1854BallangenNordland314297254
1856RøstNordland422323382
1857VærøyNordland400316243
1859FlakstadNordland402422414
1860VestvågøyNordland1483418
1865VåganNordland24812843
1866HadselNordland359401412
1867Bø (Nordl.)Nordland217286332
1868ØksnesNordland211351283
1870SortlandNordland754866
1871AndøyNordland350314377
1874MoskenesNordland390419277
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms312402326
1903HarstadTroms23305286
1911KvæfjordTroms2424313
1913SkånlandTroms360174149
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms316254334
1919GratangenTroms418308410
1920LavangenTroms21068225
1922BarduTroms399119185
1923SalangenTroms2695754
1924MålselvTroms275418399
1925SørreisaTroms173114156
1926DyrøyTroms380168368
1927TranøyTroms378384351
1928TorskenTroms409257398
1929BergTroms420111391
1931LenvikTroms325253299
1933BalsfjordTroms404312341
1936KarlsøyTroms124173304
1938LyngenTroms201115140
1939StorfjordTroms22911859
1940KåfjordTroms241183247
1941SkjervøyTroms6071181
1942NordreisaTroms28210686
1943KvænangenTroms417388206
2002VardøFinnmark368341314
2003VadsøFinnmark54206315
2004HammerfestFinnmark338414397
2011KautokeinoFinnmark385360328
2012AltaFinnmark392357325
2014LoppaFinnmark369300324
2015HasvikFinnmark427276418
2017KvalsundFinnmark425241383
2018MåsøyFinnmark403359267
2019NordkappFinnmark401383350
2020PorsangerFinnmark424427422
2021KarasjokFinnmark389322295
2022LebesbyFinnmark416375362
2023GamvikFinnmark426315370
2024BerlevågFinnmark74268386
2025TanaFinnmark328321415
2027NessebyFinnmark419126389
2028BåtsfjordFinnmark379170235
2030Sør-VarangerFinnmark340331292

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.