Kommunebarometeret 2018 - tabell for saksbehandling

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren saksbehandling i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren saksbehandling har en vekt på 2,5 % i barometeret totalt.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold310256313
104MossØstfold242263304
105SarpsborgØstfold337209169
106FredrikstadØstfold333341344
111HvalerØstfold
118AremarkØstfold205
119MarkerØstfold269149
121RømskogØstfold100
122TrøgstadØstfold123112
123SpydebergØstfold159239
124AskimØstfold211205213
125EidsbergØstfold123155192
127SkiptvetØstfold2228284
128RakkestadØstfold98199175
135RådeØstfold126
136RyggeØstfold18184125
137Våler (Østf.)Østfold47191221
138HobølØstfold135223196
211VestbyAkershus og Oslo192250232
213SkiAkershus og Oslo172261266
214ÅsAkershus og Oslo20418496
215FrognAkershus og Oslo313297310
216NesoddenAkershus og Oslo343356360
217OppegårdAkershus og Oslo350240209
219BærumAkershus og Oslo225265222
220AskerAkershus og Oslo348241212
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo1164116
226SørumAkershus og Oslo131351343
227FetAkershus og Oslo224281314
228RælingenAkershus og Oslo279293308
229EnebakkAkershus og Oslo15090141
230LørenskogAkershus og Oslo247284329
231SkedsmoAkershus og Oslo251305248
233NittedalAkershus og Oslo241238154
234GjerdrumAkershus og Oslo122201236
235UllensakerAkershus og Oslo294266286
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo262259226
237EidsvollAkershus og Oslo349350359
238NannestadAkershus og Oslo34171162
239HurdalAkershus og Oslo321164166
301OsloAkershus og Oslo306348346
402KongsvingerHedmark338323299
403HamarHedmark320269233
412RingsakerHedmark171213237
415LøtenHedmark7377164
417StangeHedmark3541128
418Nord-OdalHedmark3881101
419Sør-OdalHedmark237291322
420EidskogHedmark1216816
423GrueHedmark169
425ÅsnesHedmark3610884
426Våler (Hedm.)Hedmark10220
427ElverumHedmark285208259
428TrysilHedmark345
429ÅmotHedmark307254224
430Stor-ElvdalHedmark188260
432RendalenHedmark65280298
434EngerdalHedmark331350
436TolgaHedmark3146177
437TynsetHedmark111169127
438AlvdalHedmark110258106
439FolldalHedmark212723
441Os (Hedm.)Hedmark296316333
501LillehammerOppland179149228
502GjøvikOppland238289267
511DovreOppland130
512LesjaOppland299299288
513SkjåkOppland142524
514LomOppland13143
515VågåOppland85218
516Nord-FronOppland4848
517SelOppland11322246
519Sør-FronOppland228235120
520RingebuOppland6395
521ØyerOppland2294822
522GausdalOppland1641333
528Østre TotenOppland1801483
529Vestre TotenOppland230218156
532JevnakerOppland220236168
533LunnerOppland77221214
534GranOppland300327318
536Søndre LandOppland278134155
538Nordre LandOppland311343334
540Sør-AurdalOppland176186211
541EtnedalOppland309330
542Nord-AurdalOppland239264302
543Vestre SlidreOppland281334316
544Øystre SlidreOppland2199230
545VangOppland212113
602DrammenBuskerud266255186
604KongsbergBuskerud319353362
605RingerikeBuskerud97129143
612HoleBuskerud244286274
615FlåBuskerud647
616Nes (Busk.)Buskerud301116195
617GolBuskerud74167131
618HemsedalBuskerud215215171
619ÅlBuskerud1143935
620HolBuskerud67295151
621SigdalBuskerud20710587
622KrødsheradBuskerud18415781
623ModumBuskerud27076
624Øvre EikerBuskerud328355363
625Nedre EikerBuskerud165281
626LierBuskerud201252321
627RøykenBuskerud291272261
628HurumBuskerud276317317
631FlesbergBuskerud
632RollagBuskerud448695
633Nore og UvdalBuskerud1911454
701HortenVestfold147150246
702HolmestrandVestfold62174152
704TønsbergVestfold146244290
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold259320294
710SandefjordVestfold210326335
711SvelvikVestfold68
713Sande (Vestf.)Vestfold273
714HofVestfold122380
716ReVestfold516586
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold163273270
723TjømeVestfold255234271
728LardalVestfold12919290
805PorsgrunnTelemark156268276
806SkienTelemark265271217
807NotoddenTelemark173225280
811SiljanTelemark46162130
814BambleTelemark162190250
815KragerøTelemark120168215
817DrangedalTelemark7
819NomeTelemark783451
821Bø (Telem.)Telemark81263
822SauheradTelemark322349
826TinnTelemark12756142
827HjartdalTelemark328893
828SeljordTelemark5394118
829KviteseidTelemark1066938
830NissedalTelemark2893831
831FyresdalTelemark3375100
833TokkeTelemark75200205
834VinjeTelemark20324813
901RisørAust-Agder196260338
904GrimstadAust-Agder287
906ArendalAust-Agder153231
911GjerstadAust-Agder22545
912VegårsheiAust-Agder137132201
914TvedestrandAust-Agder82203240
919FrolandAust-Agder2747382
926LillesandAust-Agder139
928BirkenesAust-Agder86
929ÅmliAust-Agder4160119
935IvelandAust-Agder1048585
937Evje og HornnesAust-Agder99121122
938ByglandAust-Agder
940ValleAust-Agder593120
941BykleAust-Agder142577
1001KristiansandVest-Agder243270255
1002MandalVest-Agder11613776
1003FarsundVest-Agder140237247
1004FlekkefjordVest-Agder16814164
1014VenneslaVest-Agder202126173
1017SongdalenVest-Agder5074124
1018SøgneVest-Agder16710352
1021MarnardalVest-Agder221243167
1026ÅseralVest-Agder303
1027AudnedalVest-Agder809526
1029LindesnesVest-Agder148161194
1032LyngdalVest-Agder175177107
1034HægebostadVest-Agder117124203
1037KvinesdalVest-Agder9314567
1046SirdalVest-Agder181817
1101EigersundRogaland216154126
1102SandnesRogaland347354358
1103StavangerRogaland30910972
1106HaugesundRogaland329249249
1111SokndalRogaland
1112LundRogaland295328
1114BjerkreimRogaland319264
1119Rogaland213219229
1120KleppRogaland206120181
1121TimeRogaland170182184
1122GjesdalRogaland327212146
1124SolaRogaland313114
1127RandabergRogaland336336
1129ForsandRogaland52220
1130StrandRogaland305346357
1133HjelmelandRogaland293230210
1134SuldalRogaland166131178
1135SaudaRogaland1015559
1141FinnøyRogaland128187272
1142RennesøyRogaland288325353
1144KvitsøyRogaland1409
1145BoknRogaland11872139
1146TysværRogaland132146117
1149KarmøyRogaland28621162
1151UtsiraRogaland302441
1160VindafjordRogaland344333325
1201BergenHordaland322290291
1211EtneHordaland233
1216SveioHordaland249285293
1219BømloHordaland227302289
1221StordHordaland160185
1222FitjarHordaland280115204
1223TysnesHordaland295198252
1224KvinnheradHordaland
1227JondalHordaland218
1228OddaHordaland253287327
1231UllensvangHordaland198224102
1232EidfjordHordaland195298245
1233UlvikHordaland12273
1234GranvinHordaland25276
1235VossHordaland13854190
1238KvamHordaland187275354
1241FusaHordaland272278279
1242SamnangerHordaland3021149
1243Os (Hord.)Hordaland646236
1244AustevollHordaland161
1245SundHordaland
1246FjellHordaland267296263
1247AskøyHordaland1865892
1251VaksdalHordaland177130172
1252ModalenHordaland5
1253OsterøyHordaland4950115
1256MelandHordaland250172277
1259ØygardenHordaland325262305
1260RadøyHordaland157
1263LindåsHordaland191
1264AustrheimHordaland94179158
1265FedjeHordaland335147144
1266MasfjordenHordaland119193242
1401FloraSogn og Fjordane256152161
1411GulenSogn og Fjordane32
1412SolundSogn og Fjordane603361
1413HyllestadSogn og Fjordane282321300
1416HøyangerSogn og Fjordane306292
1417VikSogn og Fjordane893021
1418BalestrandSogn og Fjordane214170
1419LeikangerSogn og Fjordane
1420SogndalSogn og Fjordane15214874
1421AurlandSogn og Fjordane107111
1422LærdalSogn og Fjordane133
1424ÅrdalSogn og Fjordane15411150
1426LusterSogn og Fjordane271277320
1428AskvollSogn og Fjordane330173253
1429FjalerSogn og Fjordane134127105
1430GaularSogn og Fjordane284
1431JølsterSogn og Fjordane307307
1432FørdeSogn og Fjordane2006640
1433NaustdalSogn og Fjordane42123
1438BremangerSogn og Fjordane8751129
1439VågsøySogn og Fjordane1735163
1441SeljeSogn og Fjordane288282
1443EidSogn og Fjordane15518939
1444HornindalSogn og Fjordane19710671
1445GloppenSogn og Fjordane391714
1449StrynSogn og Fjordane263229207
1502MoldeMøre og Romsdal236300326
1504ÅlesundMøre og Romsdal298337342
1505KristiansundMøre og Romsdal324338351
1511VanylvenMøre og Romsdal7983134
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal71194174
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal124142
1516UlsteinMøre og Romsdal1597943
1517HareidMøre og Romsdal341340356
1519VoldaMøre og Romsdal231197
1520ØrstaMøre og Romsdal254525
1523ØrskogMøre og Romsdal254212
1524NorddalMøre og Romsdal143210269
1525StrandaMøre og Romsdal165342347
1526StordalMøre og Romsdal248
1528SykkylvenMøre og Romsdal316344340
1529SkodjeMøre og Romsdal323274216
1531SulaMøre og Romsdal261301303
1532GiskeMøre og Romsdal315175198
1534HaramMøre og Romsdal207
1535VestnesMøre og Romsdal9211897
1539RaumaMøre og Romsdal4342
1543NessetMøre og Romsdal88102179
1545MidsundMøre og Romsdal1059869
1546SandøyMøre og Romsdal2767193
1547AukraMøre og Romsdal6628145
1548FrænaMøre og Romsdal330160
1551EideMøre og Romsdal3110
1554AverøyMøre og Romsdal235328332
1557GjemnesMøre og Romsdal226253287
1560TingvollMøre og Romsdal3317147
1563SunndalMøre og Romsdal1251237
1566SurnadalMøre og Romsdal242227
1567RindalMøre og Romsdal149283301
1571HalsaMøre og Romsdal342
1573SmølaMøre og Romsdal138104
1576AureMøre og Romsdal336294258
1601TrondheimTrøndelag283156234
1612HemneTrøndelag208057
1613SnillfjordTrøndelag195219
1617HitraTrøndelag4979
1620FrøyaTrøndelag318206243
1621ØrlandTrøndelag178345355
1622AgdenesTrøndelag403234
1624RissaTrøndelag222217218
1627BjugnTrøndelag85310306
1630ÅfjordTrøndelag209204315
1632RoanTrøndelag
1633OsenTrøndelag290233189
1634OppdalTrøndelag26112136
1635RennebuTrøndelag246247309
1636MeldalTrøndelag107303256
1638OrkdalTrøndelag182311273
1640RørosTrøndelag9189138
1644HoltålenTrøndelag14513560
1648Midtre GauldalTrøndelag18318163
1653MelhusTrøndelag346352352
1657SkaunTrøndelag297357361
1662KlæbuTrøndelag9596132
1663MalvikTrøndelag260312251
1664SelbuTrøndelag962229
1665TydalTrøndelag190166153
1702SteinkjerTrøndelag158226147
1703NamsosTrøndelag8791
1711MeråkerTrøndelag216262
1714StjørdalTrøndelag
1717FrostaTrøndelag257295
1718LeksvikTrøndelag251257
1719LevangerTrøndelag20810475
1721VerdalTrøndelag23297159
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag183137
1725NamdalseidTrøndelag193223
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag58101157
1738LierneTrøndelag
1739RøyrvikTrøndelag838253
1740NamsskoganTrøndelag151956
1742GrongTrøndelag11212
1743HøylandetTrøndelag373744
1744OverhallaTrøndelag308304265
1748FosnesTrøndelag339232199
1749FlatangerTrøndelag
1750ViknaTrøndelag113268
1751NærøyTrøndelag128148
1755LekaTrøndelag61275
1756InderøyTrøndelag76202278
1804BodøNordland314151108
1805NarvikNordland189196191
1811BindalNordland151185254
1812SømnaNordland162955
1813BrønnøyNordland317136150
1815VegaNordland1156348
1816VevelstadNordland2646111
1818Herøy (Nordl.)Nordland
1820AlstahaugNordland17418089
1822LeirfjordNordland23
1824VefsnNordland70125230
1825GraneNordland341
1826HattfjelldalNordland9036109
1827DønnaNordland7858
1828NesnaNordland55117
1832HemnesNordland292197165
1833RanaNordland57140135
1834LurøyNordland10098
1835TrænaNordland337
1836RødøyNordland308297
1837MeløyNordland16061
1838GildeskålNordland227140
1839BeiarnNordland24110
1840SaltdalNordland
1841FauskeNordland326332311
1845SørfoldNordland314348
1848SteigenNordland304257188
1849HamarøyNordland246324
1850TysfjordNordland268176
1851LødingenNordland282225
1852TjeldsundNordland
1853EvenesNordland
1854BallangenNordland158180
1856RøstNordland
1857VærøyNordland
1859FlakstadNordland347
1860VestvågøyNordland277267235
1865VåganNordland4819
1866HadselNordland562065
1867Bø (Nordl.)Nordland
1868ØksnesNordland340339323
1870SortlandNordland223324285
1871AndøyNordland276208
1874MoskenesNordland9188
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms3121077
1903HarstadTroms334318319
1911KvæfjordTroms59121
1913SkånlandTroms194239283
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms231227
1919GratangenTroms
1920LavangenTroms1419399
1922BarduTroms43
1923SalangenTroms214202
1924MålselvTroms245312
1925SørreisaTroms240119182
1926DyrøyTroms176244
1927TranøyTroms188139206
1928TorskenTroms
1929BergTroms
1931LenvikTroms199349339
1933BalsfjordTroms136
1936KarlsøyTroms279296
1938LyngenTroms109241
1939StorfjordTroms329170
1940KåfjordTroms21799187
1941SkjervøyTroms9
1942NordreisaTroms185345
1943KvænangenTroms69
2002VardøFinnmark72
2003VadsøFinnmark
2004HammerfestFinnmark84178183
2011KautokeinoFinnmark292
2012AltaFinnmark103133200
2014LoppaFinnmark1531615
2015HasvikFinnmark4566
2017KvalsundFinnmark2344294
2018MåsøyFinnmark332335331
2019NordkappFinnmark70103
2020PorsangerFinnmark275144238
2021KarasjokFinnmark108
2022LebesbyFinnmark281568
2023GamvikFinnmark258315328
2024BerlevågFinnmark133
2025TanaFinnmark544478
2027NessebyFinnmark245
2028BåtsfjordFinnmark34
2030Sør-VarangerFinnmark16370

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.