Kommunebarometeret 2018 - tabell for sosialtjeneste

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren sosialtjeneste i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren sosialtjenesten har en vekt i barometeret på 7,5 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold296358283
104MossØstfold223243230
105SarpsborgØstfold333334245
106FredrikstadØstfold326324279
111HvalerØstfold258326361
118AremarkØstfold305130275
119MarkerØstfold138159113
121RømskogØstfold
122TrøgstadØstfold97398
123SpydebergØstfold259327301
124AskimØstfold299279300
125EidsbergØstfold17782100
127SkiptvetØstfold28150167
128RakkestadØstfold324362293
135RådeØstfold250344341
136RyggeØstfold354373346
137Våler (Østf.)Østfold184121132
138HobølØstfold135153229
211VestbyAkershus og Oslo220266207
213SkiAkershus og Oslo358388318
214ÅsAkershus og Oslo291329289
215FrognAkershus og Oslo171282235
216NesoddenAkershus og Oslo260253124
217OppegårdAkershus og Oslo142233166
219BærumAkershus og Oslo307321188
220AskerAkershus og Oslo327364201
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo381384356
226SørumAkershus og Oslo317290182
227FetAkershus og Oslo6211338
228RælingenAkershus og Oslo334297174
229EnebakkAkershus og Oslo272112192
230LørenskogAkershus og Oslo233307181
231SkedsmoAkershus og Oslo21929497
233NittedalAkershus og Oslo349293237
234GjerdrumAkershus og Oslo157295140
235UllensakerAkershus og Oslo342350287
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo301261270
237EidsvollAkershus og Oslo376366320
238NannestadAkershus og Oslo325300199
239HurdalAkershus og Oslo126190340
301OsloAkershus og Oslo387359310
402KongsvingerHedmark226249133
403HamarHedmark386383313
412RingsakerHedmark338312303
415LøtenHedmark360331339
417StangeHedmark369346325
418Nord-OdalHedmark191299328
419Sør-OdalHedmark190152128
420EidskogHedmark350291351
423GrueHedmark255325323
425ÅsnesHedmark295332353
426Våler (Hedm.)Hedmark176215256
427ElverumHedmark359378336
428TrysilHedmark380353362
429ÅmotHedmark162122148
430Stor-ElvdalHedmark247356126
432RendalenHedmark8626171
434EngerdalHedmark119156299
436TolgaHedmark137172163
437TynsetHedmark23127563
438AlvdalHedmark99136195
439FolldalHedmark38186317
441Os (Hedm.)Hedmark215302354
501LillehammerOppland361337305
502GjøvikOppland379387371
511DovreOppland29124
512LesjaOppland42180
513SkjåkOppland1795683
514LomOppland16111158
515VågåOppland7462186
516Nord-FronOppland266242255
517SelOppland254198345
519Sør-FronOppland1045772
520RingebuOppland18020846
521ØyerOppland256287309
522GausdalOppland362241263
528Østre TotenOppland475024
529Vestre TotenOppland20092135
532JevnakerOppland17431794
533LunnerOppland163303240
534GranOppland166138112
536Søndre LandOppland50712
538Nordre LandOppland856456
540Sør-AurdalOppland181225227
541EtnedalOppland133259288
542Nord-AurdalOppland271315280
543Vestre SlidreOppland108244185
544Øystre SlidreOppland241204131
545VangOppland227115107
602DrammenBuskerud371338334
604KongsbergBuskerud243257278
605RingerikeBuskerud392396377
612HoleBuskerud264278314
615FlåBuskerud48103111
616Nes (Busk.)Buskerud146254114
617GolBuskerud182175347
618HemsedalBuskerud8266296
619ÅlBuskerud92104236
620HolBuskerud6511916
621SigdalBuskerud189185326
622KrødsheradBuskerud60271274
623ModumBuskerud356351297
624Øvre EikerBuskerud257236180
625Nedre EikerBuskerud281305311
626LierBuskerud347301157
627RøykenBuskerud113151162
628HurumBuskerud289200141
631FlesbergBuskerud2623567
632RollagBuskerud199126284
633Nore og UvdalBuskerud116354175
701HortenVestfold303335298
702HolmestrandVestfold304306197
704TønsbergVestfold316372276
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold308322250
710SandefjordVestfold297319365
711SvelvikVestfold384395373
713Sande (Vestf.)Vestfold374343333
714HofVestfold204184109
716ReVestfold175339304
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold373379380
723TjømeVestfold36326061
728LardalVestfold112191168
805PorsgrunnTelemark388369259
806SkienTelemark368375338
807NotoddenTelemark372360355
811SiljanTelemark6688204
814BambleTelemark261256292
815KragerøTelemark367368367
817DrangedalTelemark293380329
819NomeTelemark377394376
821Bø (Telem.)Telemark252361308
822SauheradTelemark286247271
826TinnTelemark329310118
827HjartdalTelemark323365360
828SeljordTelemark4181150
829KviteseidTelemark13211679
830NissedalTelemark103277173
831FyresdalTelemark169203
833TokkeTelemark30108
834VinjeTelemark13917034
901RisørAust-Agder337330217
904GrimstadAust-Agder320229178
906ArendalAust-Agder340352269
911GjerstadAust-Agder947687
912VegårsheiAust-Agder115147193
914TvedestrandAust-Agder249345370
919FrolandAust-Agder1075128
926LillesandAust-Agder28725132
928BirkenesAust-Agder21749
929ÅmliAust-Agder221321
935IvelandAust-Agder106114123
937Evje og HornnesAust-Agder312245222
938ByglandAust-Agder
940ValleAust-Agder157836
941BykleAust-Agder
1001KristiansandVest-Agder309248103
1002MandalVest-Agder23718327
1003FarsundVest-Agder1259685
1004FlekkefjordVest-Agder3517673
1014VenneslaVest-Agder28322047
1017SongdalenVest-Agder904513
1018SøgneVest-Agder378309194
1021MarnardalVest-Agder916331
1026ÅseralVest-Agder89
1027AudnedalVest-Agder5677117
1029LindesnesVest-Agder13416651
1032LyngdalVest-Agder167268231
1034HægebostadVest-Agder176848
1037KvinesdalVest-Agder10051
1046SirdalVest-Agder
1101EigersundRogaland336296307
1102SandnesRogaland370349348
1103StavangerRogaland328348363
1106HaugesundRogaland343357183
1111SokndalRogaland129234332
1112LundRogaland1271529
1114BjerkreimRogaland33420
1119Rogaland375393366
1120KleppRogaland330280239
1121TimeRogaland390389352
1122GjesdalRogaland382374342
1124SolaRogaland389390282
1127RandabergRogaland393392384
1129ForsandRogaland69174144
1130StrandRogaland275202205
1133HjelmelandRogaland205341331
1134SuldalRogaland203209261
1135SaudaRogaland242218156
1141FinnøyRogaland849169
1142RennesøyRogaland290235295
1144KvitsøyRogaland
1145BoknRogaland
1146TysværRogaland276263212
1149KarmøyRogaland322342125
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland19822495
1201BergenHordaland364376324
1211EtneHordaland218311233
1216SveioHordaland302182285
1219BømloHordaland202207161
1221StordHordaland169165206
1222FitjarHordaland355316381
1223TysnesHordaland214250243
1224KvinnheradHordaland306272247
1227JondalHordaland
1228OddaHordaland21121381
1231UllensvangHordaland19447147
1232EidfjordHordaland
1233UlvikHordaland120145358
1234GranvinHordaland22121
1235VossHordaland353328335
1238KvamHordaland346363372
1241FusaHordaland279240257
1242SamnangerHordaland298203232
1243Os (Hord.)Hordaland294270262
1244AustevollHordaland372243
1245SundHordaland185274200
1246FjellHordaland335320322
1247AskøyHordaland300283211
1251VaksdalHordaland14784306
1252ModalenHordaland163382
1253OsterøyHordaland246181252
1256MelandHordaland18814098
1259ØygardenHordaland383347383
1260RadøyHordaland239336349
1263LindåsHordaland244262260
1264AustrheimHordaland348355350
1265FedjeHordaland
1266MasfjordenHordaland11486
1401FloraSogn og Fjordane160212105
1411GulenSogn og Fjordane4171
1412SolundSogn og Fjordane
1413HyllestadSogn og Fjordane
1416HøyangerSogn og Fjordane253289264
1417VikSogn og Fjordane20130882
1418BalestrandSogn og Fjordane280238244
1419LeikangerSogn og Fjordane284377368
1420SogndalSogn og Fjordane21712588
1421AurlandSogn og Fjordane127
1422LærdalSogn og Fjordane344333265
1424ÅrdalSogn og Fjordane15948312
1426LusterSogn og Fjordane118340219
1428AskvollSogn og Fjordane187167374
1429FjalerSogn og Fjordane1056014
1430GaularSogn og Fjordane3118143
1431JølsterSogn og Fjordane79267154
1432FørdeSogn og Fjordane288258364
1433NaustdalSogn og Fjordane7567104
1438BremangerSogn og Fjordane208201153
1439VågsøySogn og Fjordane156143136
1441SeljeSogn og Fjordane3280191
1443EidSogn og Fjordane229252146
1444HornindalSogn og Fjordane
1445GloppenSogn og Fjordane318205210
1449StrynSogn og Fjordane20719480
1502MoldeMøre og Romsdal140269208
1504ÅlesundMøre og Romsdal332285220
1505KristiansundMøre og Romsdal150141184
1511VanylvenMøre og Romsdal183117122
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal54214145
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal15523178
1516UlsteinMøre og Romsdal341314228
1517HareidMøre og Romsdal210188172
1519VoldaMøre og Romsdal282232127
1520ØrstaMøre og Romsdal20916165
1523ØrskogMøre og Romsdal786189
1524NorddalMøre og Romsdal37
1525StrandaMøre og Romsdal39465
1526StordalMøre og Romsdal
1528SykkylvenMøre og Romsdal1681347
1529SkodjeMøre og Romsdal178179254
1531SulaMøre og Romsdal233011
1532GiskeMøre og Romsdal272044
1534HaramMøre og Romsdal80493
1535VestnesMøre og Romsdal292210189
1539RaumaMøre og Romsdal27074177
1543NessetMøre og Romsdal794110
1545MidsundMøre og Romsdal65266
1546SandøyMøre og Romsdal52
1547AukraMøre og Romsdal4010209
1548FrænaMøre og Romsdal245155164
1551EideMøre og Romsdal13054179
1554AverøyMøre og Romsdal261862
1557GjemnesMøre og Romsdal515
1560TingvollMøre og Romsdal1456942
1563SunndalMøre og Romsdal154139137
1566SurnadalMøre og Romsdal731059
1567RindalMøre og Romsdal
1571HalsaMøre og Romsdal5510284
1573SmølaMøre og Romsdal2016237
1576AureMøre og Romsdal222131120
1601TrondheimTrøndelag31322296
1612HemneTrøndelag196168216
1613SnillfjordTrøndelag
1617HitraTrøndelag213250
1620FrøyaTrøndelag8859108
1621ØrlandTrøndelag988340
1622AgdenesTrøndelag26995218
1624RissaTrøndelag314323267
1627BjugnTrøndelag22522725
1630ÅfjordTrøndelag6410957
1632RoanTrøndelag
1633OsenTrøndelag
1634OppdalTrøndelag267221196
1635RennebuTrøndelag101148129
1636MeldalTrøndelag688576
1638OrkdalTrøndelag365367337
1640RørosTrøndelag385304321
1644HoltålenTrøndelag19219286
1648Midtre GauldalTrøndelag1589070
1653MelhusTrøndelag251230169
1657SkaunTrøndelag277158291
1662KlæbuTrøndelag128154223
1663MalvikTrøndelag212265198
1664SelbuTrøndelag7614939
1665TydalTrøndelag206264
1702SteinkjerTrøndelag228178213
1703NamsosTrøndelag268193106
1711MeråkerTrøndelag1652360
1714StjørdalTrøndelag248255138
1717FrostaTrøndelag111226214
1718LeksvikTrøndelag352391385
1719LevangerTrøndelag391370359
1721VerdalTrøndelag366386266
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag12217
1725NamdalseidTrøndelag213
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag531930
1738LierneTrøndelag8743170
1739RøyrvikTrøndelag
1740NamsskoganTrøndelag176
1742GrongTrøndelag117199315
1743HøylandetTrøndelag
1744OverhallaTrøndelag136128248
1748FosnesTrøndelag
1749FlatangerTrøndelag63101238
1750ViknaTrøndelag236173241
1751NærøyTrøndelag143164294
1755LekaTrøndelag272
1756InderøyTrøndelag285196226
1804BodøNordland23822392
1805NarvikNordland234189190
1811BindalNordland16413245
1812SømnaNordland1497264
1813BrønnøyNordland310298242
1815VegaNordland1101174
1816VevelstadNordland38344
1818Herøy (Nordl.)Nordland3693290
1820AlstahaugNordland1022453
1822LeirfjordNordland1628155
1824VefsnNordland7713526
1825GraneNordland8
1826HattfjelldalNordland7044202
1827DønnaNordland46157343
1828NesnaNordland243619
1832HemnesNordland18673116
1833RanaNordland197286253
1834LurøyNordland136101
1835TrænaNordland
1836RødøyNordland6118
1837MeløyNordland351381379
1838GildeskålNordland18217159
1839BeiarnNordland148160
1840SaltdalNordland230288319
1841FauskeNordland224106187
1845SørfoldNordland12370268
1848SteigenNordland265216375
1849HamarøyNordland34133330
1850TysfjordNordland15299134
1851LødingenNordland4910777
1852TjeldsundNordland52100
1853EvenesNordland4375
1854BallangenNordland273318277
1856RøstNordland142221
1857VærøyNordland235206246
1859FlakstadNordland131
1860VestvågøyNordland1706541
1865VåganNordland17214468
1866HadselNordland5913723
1867Bø (Nordl.)Nordland278237234
1868ØksnesNordland4122
1870SortlandNordland144146119
1871AndøyNordland263177258
1874MoskenesNordland
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms321239251
1903HarstadTroms319246102
1911KvæfjordTroms193129151
1913SkånlandTroms121228249
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms11959
1919GratangenTroms253
1920LavangenTroms142286
1922BarduTroms5889115
1923SalangenTroms124123142
1924MålselvTroms72336
1925SørreisaTroms232276281
1926DyrøyTroms1412035
1927TranøyTroms932793
1928TorskenTroms835333
1929BergTroms914
1931LenvikTroms357313316
1933BalsfjordTroms455812
1936KarlsøyTroms3159875
1938LyngenTroms312599
1939StorfjordTroms71124121
1940KåfjordTroms12229
1941SkjervøyTroms1955139
1942NordreisaTroms153284130
1943KvænangenTroms954054
2002VardøFinnmark240171369
2003VadsøFinnmark339371378
2004HammerfestFinnmark81110165
2011KautokeinoFinnmark1413491
2012AltaFinnmark173197152
2014LoppaFinnmark87
2015HasvikFinnmark109385357
2017KvalsundFinnmark151273327
2018MåsøyFinnmark4479160
2019NordkappFinnmark9631225
2020PorsangerFinnmark331292302
2021KarasjokFinnmark345195158
2022LebesbyFinnmark5197149
2023GamvikFinnmark57890
2024BerlevågFinnmark21155
2025TanaFinnmark6716273
2027NessebyFinnmark195187224
2028BåtsfjordFinnmark216219215
2030Sør-VarangerFinnmark10710

Delta i debatten

Kommentarfeltet er stengt til 23. juli. Velkommen tilbake da!