Kommunebarometeret 2018 - tabell for vann, avløp og renovasjon

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren vann, avløp og renovasjon i Kommunebarometeret 2018.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren vann, avløp og renovasjon har en vekt på 2,5 % i barometeret totalt.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold231160211
104MossØstfold514457
105SarpsborgØstfold147137122
106FredrikstadØstfold273336347
111HvalerØstfold30223258
118AremarkØstfold175110118
119MarkerØstfold15269137
121RømskogØstfold
122TrøgstadØstfold35126165
123SpydebergØstfold1211585
124AskimØstfold357129249
125EidsbergØstfold7179141
127SkiptvetØstfold40239173
128RakkestadØstfold9396371
135RådeØstfold175112
136RyggeØstfold225568
137Våler (Østf.)Østfold196
138HobølØstfold76351240
211VestbyAkershus og Oslo5565224
213SkiAkershus og Oslo7128497
214ÅsAkershus og Oslo5052149
215FrognAkershus og Oslo187151
216NesoddenAkershus og Oslo20309200
217OppegårdAkershus og Oslo19715178
219BærumAkershus og Oslo1393312
220AskerAkershus og Oslo1723
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo198114153
226SørumAkershus og Oslo12317348
227FetAkershus og Oslo3319230
228RælingenAkershus og Oslo4512
229EnebakkAkershus og Oslo
230LørenskogAkershus og Oslo24384
231SkedsmoAkershus og Oslo84421
233NittedalAkershus og Oslo161277
234GjerdrumAkershus og Oslo4921970
235UllensakerAkershus og Oslo1381056
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo23433479
237EidsvollAkershus og Oslo94187167
238NannestadAkershus og Oslo4311239
239HurdalAkershus og Oslo89261196
301OsloAkershus og Oslo2391220
402KongsvingerHedmark6254274
403HamarHedmark29239
412RingsakerHedmark5295119
415LøtenHedmark1132965
417StangeHedmark145074
418Nord-OdalHedmark347275
419Sør-OdalHedmark28232297
420EidskogHedmark389327
423GrueHedmark88117
425ÅsnesHedmark323444
426Våler (Hedm.)Hedmark75324140
427ElverumHedmark372637
428TrysilHedmark232290245
429ÅmotHedmark24485182
430Stor-ElvdalHedmark294170248
432RendalenHedmark340372197
434EngerdalHedmark154328181
436TolgaHedmark279
437TynsetHedmark81337280
438AlvdalHedmark3816898
439FolldalHedmark128123185
441Os (Hedm.)Hedmark211140142
501LillehammerOppland2298032
502GjøvikOppland1012424
511DovreOppland331319360
512LesjaOppland283368290
513SkjåkOppland336387351
514LomOppland307161287
515VågåOppland265247346
516Nord-FronOppland4170110
517SelOppland213178377
519Sør-FronOppland547177
520RingebuOppland1982144
521ØyerOppland23716253
522GausdalOppland13118422
528Østre TotenOppland68122204
529Vestre TotenOppland271241
532JevnakerOppland1154861
533LunnerOppland245297172
534GranOppland118100194
536Søndre LandOppland42306326
538Nordre LandOppland193326265
540Sør-AurdalOppland159392257
541EtnedalOppland267388350
542Nord-AurdalOppland144339268
543Vestre SlidreOppland93293283
544Øystre SlidreOppland185360285
545VangOppland176403306
602DrammenBuskerud919859
604KongsbergBuskerud1053517
605RingerikeBuskerud1266096
612HoleBuskerud441573
615FlåBuskerud200401382
616Nes (Busk.)Buskerud73274216
617GolBuskerud24164227
618HemsedalBuskerud178381328
619ÅlBuskerud171397288
620HolBuskerud362208365
621SigdalBuskerud125395356
622KrødsheradBuskerud383364317
623ModumBuskerud14111771
624Øvre EikerBuskerud6122143
625Nedre EikerBuskerud694310
626LierBuskerud9558242
627RøykenBuskerud903792
628HurumBuskerud121174207
631FlesbergBuskerud170406388
632RollagBuskerud351393304
633Nore og UvdalBuskerud385404202
701HortenVestfold606280
702HolmestrandVestfold1456746
704TønsbergVestfold87113123
706SandefjordVestfold
709LarvikVestfold10838
710SandefjordVestfold1942745
711SvelvikVestfold2282056
713Sande (Vestf.)Vestfold646342
714HofVestfold5311943
716ReVestfold306207260
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold18674135
723TjømeVestfold561415
728LardalVestfold33915336
805PorsgrunnTelemark28290299
806SkienTelemark129125166
807NotoddenTelemark310313100
811SiljanTelemark14096106
814BambleTelemark25232232
815KragerøTelemark22713955
817DrangedalTelemark347363223
819NomeTelemark303283160
821Bø (Telem.)Telemark17415290
822SauheradTelemark241291230
826TinnTelemark390294308
827HjartdalTelemark330286215
828SeljordTelemark387383372
829KviteseidTelemark296361375
830NissedalTelemark27616758
831FyresdalTelemark305252191
833TokkeTelemark158275298
834VinjeTelemark27727049
901RisørAust-Agder199322192
904GrimstadAust-Agder13647151
906ArendalAust-Agder12730193
911GjerstadAust-Agder285132254
912VegårsheiAust-Agder349305179
914TvedestrandAust-Agder34120654
919FrolandAust-Agder14631769
926LillesandAust-Agder311220147
928BirkenesAust-Agder286342293
929ÅmliAust-Agder278263243
935IvelandAust-Agder142277312
937Evje og HornnesAust-Agder72242302
938ByglandAust-Agder312384289
940ValleAust-Agder155251145
941BykleAust-Agder30422781
1001KristiansandVest-Agder280176203
1002MandalVest-Agder26931
1003FarsundVest-Agder41183
1004FlekkefjordVest-Agder195213256
1014VenneslaVest-Agder86354335
1017SongdalenVest-Agder13171217
1018SøgneVest-Agder111243253
1021MarnardalVest-Agder163376183
1026ÅseralVest-Agder88221374
1027AudnedalVest-Agder65191170
1029LindesnesVest-Agder92323212
1032LyngdalVest-Agder2313388
1034HægebostadVest-Agder74331345
1037KvinesdalVest-Agder2577146
1046SirdalVest-Agder34410664
1101EigersundRogaland148177109
1102SandnesRogaland291210198
1103StavangerRogaland2024135
1106HaugesundRogaland394691
1111SokndalRogaland163246
1112LundRogaland143225267
1114BjerkreimRogaland370341169
1119Rogaland814672
1120KleppRogaland35933
1121TimeRogaland21425
1122GjesdalRogaland31116174
1124SolaRogaland831028
1127RandabergRogaland2363126
1129ForsandRogaland270256259
1130StrandRogaland207379373
1133HjelmelandRogaland333348
1134SuldalRogaland162262368
1135SaudaRogaland3676641
1141FinnøyRogaland103398364
1142RennesøyRogaland511138
1144KvitsøyRogaland33819134
1145BoknRogaland229
1146TysværRogaland300296264
1149KarmøyRogaland226301332
1151UtsiraRogaland2017825
1160VindafjordRogaland248344342
1201BergenHordaland215285320
1211EtneHordaland293315209
1216SveioHordaland109138168
1219BømloHordaland106
1221StordHordaland224325
1222FitjarHordaland47124132
1223TysnesHordaland
1224KvinnheradHordaland298165210
1227JondalHordaland238145150
1228OddaHordaland374156383
1231UllensvangHordaland320273126
1232EidfjordHordaland1531813
1233UlvikHordaland112
1234GranvinHordaland301128148
1235VossHordaland3413450
1238KvamHordaland27235273
1241FusaHordaland377340
1242SamnangerHordaland342400362
1243Os (Hord.)Hordaland189332296
1244AustevollHordaland
1245SundHordaland371
1246FjellHordaland235265
1247AskøyHordaland184264366
1251VaksdalHordaland328312338
1252ModalenHordaland284329
1253OsterøyHordaland205241228
1256MelandHordaland177320282
1259ØygardenHordaland299217113
1260RadøyHordaland120199319
1263LindåsHordaland78234214
1264AustrheimHordaland204233
1265FedjeHordaland266104255
1266MasfjordenHordaland373367225
1401FloraSogn og Fjordane1791762
1411GulenSogn og Fjordane287350334
1412SolundSogn og Fjordane272279270
1413HyllestadSogn og Fjordane119348358
1416HøyangerSogn og Fjordane39116101
1417VikSogn og Fjordane2181316
1418BalestrandSogn og Fjordane1673829
1419LeikangerSogn og Fjordane365211116
1420SogndalSogn og Fjordane3268627
1421AurlandSogn og Fjordane261531
1422LærdalSogn og Fjordane3177623
1424ÅrdalSogn og Fjordane1727967
1426LusterSogn og Fjordane345143236
1428AskvollSogn og Fjordane231379
1429FjalerSogn og Fjordane137370344
1430GaularSogn og Fjordane345315
1431JølsterSogn og Fjordane309369369
1432FørdeSogn og Fjordane117197300
1433NaustdalSogn og Fjordane165298266
1438BremangerSogn og Fjordane183321221
1439VågsøySogn og Fjordane249519
1441SeljeSogn og Fjordane190200115
1443EidSogn og Fjordane166130155
1444HornindalSogn og Fjordane210308
1445GloppenSogn og Fjordane1966475
1449StrynSogn og Fjordane156188237
1502MoldeMøre og Romsdal968976
1504ÅlesundMøre og Romsdal173236343
1505KristiansundMøre og Romsdal275198286
1511VanylvenMøre og Romsdal181212314
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal37554103
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal
1516UlsteinMøre og Romsdal329229139
1517HareidMøre og Romsdal807360
1519VoldaMøre og Romsdal1002540
1520ØrstaMøre og Romsdal212230239
1523ØrskogMøre og Romsdal321343331
1524NorddalMøre og Romsdal327316
1525StrandaMøre og Romsdal150133
1526StordalMøre og Romsdal134245154
1528SykkylvenMøre og Romsdal63144
1529SkodjeMøre og Romsdal262311325
1531SulaMøre og Romsdal66276284
1532GiskeMøre og Romsdal57205186
1534HaramMøre og Romsdal316310130
1535VestnesMøre og Romsdal
1539RaumaMøre og Romsdal164272125
1543NessetMøre og Romsdal149
1545MidsundMøre og Romsdal2479463
1546SandøyMøre og Romsdal157226171
1547AukraMøre og Romsdal58918
1548FrænaMøre og Romsdal180244
1551EideMøre og Romsdal
1554AverøyMøre og Romsdal209349262
1557GjemnesMøre og Romsdal302366222
1560TingvollMøre og Romsdal110201295
1563SunndalMøre og Romsdal290295333
1566SurnadalMøre og Romsdal255214205
1567RindalMøre og Romsdal332330276
1571HalsaMøre og Romsdal313399376
1573SmølaMøre og Romsdal279204
1576AureMøre og Romsdal133352367
1601TrondheimTrøndelag1097111
1612HemneTrøndelag220371354
1613SnillfjordTrøndelag208362339
1617HitraTrøndelag77356310
1620FrøyaTrøndelag222281213
1621ØrlandTrøndelag271248263
1622AgdenesTrøndelag16987219
1624RissaTrøndelag359405381
1627BjugnTrøndelag323314309
1630ÅfjordTrøndelag21499218
1632RoanTrøndelag29556318
1633OsenTrøndelag121251
1634OppdalTrøndelag36190121
1635RennebuTrøndelag97299199
1636MeldalTrøndelag206280159
1638OrkdalTrøndelag192355301
1640RørosTrøndelag348240124
1644HoltålenTrøndelag356340
1648Midtre GauldalTrøndelag242237336
1653MelhusTrøndelag70253190
1657SkaunTrøndelag130318355
1662KlæbuTrøndelag288292361
1663MalvikTrøndelag26036164
1664SelbuTrøndelag59109
1665TydalTrøndelag35510777
1702SteinkjerTrøndelag679289
1703NamsosTrøndelag114186272
1711MeråkerTrøndelag3089382
1714StjørdalTrøndelag22568131
1717FrostaTrøndelag
1718LeksvikTrøndelag250259
1719LevangerTrøndelag2626647
1721VerdalTrøndelag11183162
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag102194176
1725NamdalseidTrøndelag292278303
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag48378187
1738LierneTrøndelag160373307
1739RøyrvikTrøndelag364257180
1740NamsskoganTrøndelag
1742GrongTrøndelag221203294
1743HøylandetTrøndelag152157201
1744OverhallaTrøndelag333358278
1748FosnesTrøndelag104222
1749FlatangerTrøndelag
1750ViknaTrøndelag259135195
1751NærøyTrøndelag257102235
1755LekaTrøndelag
1756InderøyTrøndelag79255136
1804BodøNordland82158127
1805NarvikNordland182335337
1811BindalNordland21751138
1812SømnaNordland122101161
1813BrønnøyNordland168185
1815VegaNordland124195261
1816VevelstadNordland251303105
1818Herøy (Nordl.)Nordland253
1820AlstahaugNordland107118120
1822LeirfjordNordland346209252
1824VefsnNordland31813114
1825GraneNordland150166156
1826HattfjelldalNordland382258
1827DønnaNordland350182175
1828NesnaNordland19149158
1832HemnesNordland151189234
1833RanaNordland187250329
1834LurøyNordland9957108
1835TrænaNordland240154
1836RødøyNordland188287231
1837MeløyNordland18028104
1838GildeskålNordland624087
1839BeiarnNordland34321894
1840SaltdalNordland32419386
1841FauskeNordland149611
1845SørfoldNordland2134
1848SteigenNordland314141
1849HamarøyNordland354136269
1850TysfjordNordland368282378
1851LødingenNordland103313
1852TjeldsundNordland334175157
1853EvenesNordland325327291
1854BallangenNordland358169357
1856RøstNordland
1857VærøyNordland315108
1859FlakstadNordland381249353
1860VestvågøyNordland1618484
1865VåganNordland37772152
1866HadselNordland26412052
1867Bø (Nordl.)Nordland99
1868ØksnesNordland269142102
1870SortlandNordland33745114
1871AndøyNordland3966
1874MoskenesNordland363307107
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms258172271
1903HarstadTroms297288322
1911KvæfjordTroms254300233
1913SkånlandTroms388394359
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms302281
1919GratangenTroms335386311
1920LavangenTroms246246250
1922BarduTroms366216
1923SalangenTroms274181184
1924MålselvTroms380391208
1925SørreisaTroms116304238
1926DyrøyTroms386375341
1927TranøyTroms378382385
1928TorskenTroms361370
1929BergTroms223159206
1931LenvikTroms230260323
1933BalsfjordTroms203359349
1936KarlsøyTroms219346352
1938LyngenTroms25624495
1939StorfjordTroms26883188
1940KåfjordTroms379202305
1941SkjervøyTroms37614793
1942NordreisaTroms319289220
1943KvænangenTroms360148163
2002VardøFinnmark393215247
2003VadsøFinnmark372390384
2004HammerfestFinnmark281155129
2011KautokeinoFinnmark233402386
2012AltaFinnmark289385292
2014LoppaFinnmark8581178
2015HasvikFinnmark36991128
2017KvalsundFinnmark13561277
2018MåsøyFinnmark132267316
2019NordkappFinnmark395238330
2020PorsangerFinnmark353365
2021KarasjokFinnmark216338
2022LebesbyFinnmark389380380
2023GamvikFinnmark384353321
2024BerlevågFinnmark322268189
2025TanaFinnmark352374387
2027NessebyFinnmark392357363
2028BåtsfjordFinnmark394228226
2030Sør-VarangerFinnmark263224324

Delta i debatten

Kommentarfeltet er stengt til 23. juli. Velkommen tilbake da!