Kommunebarometeret 2018 - totaltabellen

Kommunebarometeret. Her er oversikten over hvordan de ulike kommunene kommer ut i totaltabellen i Kommunebarometeret 2018.

I totaltabellen er kommunenes plassering justert basert på økonomiske forutsetninger (korrigert inntektsnivå). 

KnrKommuneFylkeKB 2016KB 2017KB 2018
101HaldenØstfold294327179
104MossØstfold172814
105SarpsborgØstfold301285187
106FredrikstadØstfold230279150
111HvalerØstfold77286346
118AremarkØstfold295114288
119MarkerØstfold1128657
121RømskogØstfold328182318
122TrøgstadØstfold955561
123SpydebergØstfold232341206
124AskimØstfold288164130
125EidsbergØstfold293338251
127SkiptvetØstfold321137105
128RakkestadØstfold247230208
135RådeØstfold12467234
136RyggeØstfold9017697
137Våler (Østf.)Østfold11139115
138HobølØstfold311241203
211VestbyAkershus og Oslo224439
213SkiAkershus og Oslo55217111
214ÅsAkershus og Oslo113720
215FrognAkershus og Oslo3390103
216NesoddenAkershus og Oslo42231148
217OppegårdAkershus og Oslo867
219BærumAkershus og Oslo1585
220AskerAkershus og Oslo16913
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo53102174
226SørumAkershus og Oslo145178181
227FetAkershus og Oslo655431
228RælingenAkershus og Oslo16414123
229EnebakkAkershus og Oslo252110202
230LørenskogAkershus og Oslo5110633
231SkedsmoAkershus og Oslo48509
233NittedalAkershus og Oslo54268
234GjerdrumAkershus og Oslo1989218
235UllensakerAkershus og Oslo107240211
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo278195272
237EidsvollAkershus og Oslo380369368
238NannestadAkershus og Oslo15512390
239HurdalAkershus og Oslo341228287
301OsloAkershus og Oslo227207131
402KongsvingerHedmark251280235
403HamarHedmark744612
412RingsakerHedmark946876
415LøtenHedmark1297895
417StangeHedmark1105337
418Nord-OdalHedmark259356319
419Sør-OdalHedmark261345290
420EidskogHedmark313179298
423GrueHedmark249384303
425ÅsnesHedmark234147155
426Våler (Hedm.)Hedmark169289249
427ElverumHedmark182249225
428TrysilHedmark350191224
429ÅmotHedmark175320215
430Stor-ElvdalHedmark214301263
432RendalenHedmark11560107
434EngerdalHedmark87132244
436TolgaHedmark39327
437TynsetHedmark10346
438AlvdalHedmark1311142
439FolldalHedmark156159189
441Os (Hedm.)Hedmark192799
501LillehammerOppland1167651
502GjøvikOppland738985
511DovreOppland79126
512LesjaOppland681489
513SkjåkOppland9363260
514LomOppland12130101
515VågåOppland237199343
516Nord-FronOppland253236184
517SelOppland80127200
519Sør-FronOppland254245255
520RingebuOppland376486
521ØyerOppland13711270
522GausdalOppland319161147
528Østre TotenOppland463228
529Vestre TotenOppland342357265
532JevnakerOppland566956
533LunnerOppland15020688
534GranOppland221210118
536Søndre LandOppland32330787
538Nordre LandOppland312315315
540Sør-AurdalOppland58284311
541EtnedalOppland6071284
542Nord-AurdalOppland194153156
543Vestre SlidreOppland246298273
544Øystre SlidreOppland1385734
545VangOppland258166295
602DrammenBuskerud383653
604KongsbergBuskerud70125104
605RingerikeBuskerud238264177
612HoleBuskerud23134
615FlåBuskerud335225194
616Nes (Busk.)Buskerud718344
617GolBuskerud331354382
618HemsedalBuskerud160117127
619ÅlBuskerud52115188
620HolBuskerud229270345
621SigdalBuskerud106208110
622KrødsheradBuskerud287216222
623ModumBuskerud266317220
624Øvre EikerBuskerud128143151
625Nedre EikerBuskerud8510572
626LierBuskerud502245
627RøykenBuskerud2042
628HurumBuskerud133168186
631FlesbergBuskerud316202229
632RollagBuskerud117211274
633Nore og UvdalBuskerud265375266
701HortenVestfold497419
702HolmestrandVestfold4745144
704TønsbergVestfold287055
706SandefjordVestfold121
709LarvikVestfold363158
710SandefjordVestfold29
711SvelvikVestfold13114074
713Sande (Vestf.)Vestfold173122146
714HofVestfold322360
716ReVestfold10413380
719AndebuVestfold
720StokkeVestfold
722NøtterøyVestfold441854
723TjømeVestfold16610164
728LardalVestfold18559143
805PorsgrunnTelemark132155169
806SkienTelemark153187125
807NotoddenTelemark119248283
811SiljanTelemark75112
814BambleTelemark726268
815KragerøTelemark159246219
817DrangedalTelemark197313289
819NomeTelemark330235162
821Bø (Telem.)Telemark211359257
822SauheradTelemark356362365
826TinnTelemark348300171
827HjartdalTelemark355367347
828SeljordTelemark6443201
829KviteseidTelemark624179
830NissedalTelemark306383328
831FyresdalTelemark140234364
833TokkeTelemark3107942
834VinjeTelemark300347230
901RisørAust-Agder102120167
904GrimstadAust-Agder1399365
906ArendalAust-Agder114107141
911GjerstadAust-Agder340134258
912VegårsheiAust-Agder305259286
914TvedestrandAust-Agder151200182
919FrolandAust-Agder275177195
926LillesandAust-Agder16120366
928BirkenesAust-Agder223156123
929ÅmliAust-Agder290260232
935IvelandAust-Agder317263241
937Evje og HornnesAust-Agder1443336
938ByglandAust-Agder296201218
940ValleAust-Agder143129166
941BykleAust-Agder28332347
1001KristiansandVest-Agder211625
1002MandalVest-Agder6103
1003FarsundVest-Agder100103116
1004FlekkefjordVest-Agder88197173
1014VenneslaVest-Agder14218835
1017SongdalenVest-Agder91724
1018SøgneVest-Agder251922
1021MarnardalVest-Agder10875117
1026ÅseralVest-Agder333175153
1027AudnedalVest-Agder67211
1029LindesnesVest-Agder244043
1032LyngdalVest-Agder404971
1034HægebostadVest-Agder177126121
1037KvinesdalVest-Agder170209137
1046SirdalVest-Agder32619896
1101EigersundRogaland337223180
1102SandnesRogaland1018584
1103StavangerRogaland113151158
1106HaugesundRogaland1056678
1111SokndalRogaland315303243
1112LundRogaland262232256
1114BjerkreimRogaland273104160
1119Rogaland279163154
1120KleppRogaland13612830
1121TimeRogaland12716567
1122GjesdalRogaland83152113
1124SolaRogaland813810
1127RandabergRogaland5965138
1129ForsandRogaland392394350
1130StrandRogaland3414232
1133HjelmelandRogaland386392383
1134SuldalRogaland188272209
1135SaudaRogaland202257327
1141FinnøyRogaland256324356
1142RennesøyRogaland8977157
1144KvitsøyRogaland250135247
1145BoknRogaland220181261
1146TysværRogaland186113193
1149KarmøyRogaland18313141
1151UtsiraRogaland324
1160VindafjordRogaland272222233
1201BergenHordaland999949
1211EtneHordaland308376349
1216SveioHordaland6188102
1219BømloHordaland226335308
1221StordHordaland97194128
1222FitjarHordaland207304294
1223TysnesHordaland192238213
1224KvinnheradHordaland338366231
1227JondalHordaland344277275
1228OddaHordaland364399341
1231UllensvangHordaland274205285
1232EidfjordHordaland362370238
1233UlvikHordaland285169321
1234GranvinHordaland18497248
1235VossHordaland239229196
1238KvamHordaland361302331
1241FusaHordaland7691108
1242SamnangerHordaland36813977
1243Os (Hord.)Hordaland869546
1244AustevollHordaland244336332
1245SundHordaland336296264
1246FjellHordaland92244246
1247AskøyHordaland1489483
1251VaksdalHordaland396364297
1252ModalenHordaland309311221
1253OsterøyHordaland209145291
1256MelandHordaland146220236
1259ØygardenHordaland359271320
1260RadøyHordaland233269333
1263LindåsHordaland257352254
1264AustrheimHordaland389332376
1265FedjeHordaland358150334
1266MasfjordenHordaland120287317
1401FloraSogn og Fjordane189204259
1411GulenSogn og Fjordane149185276
1412SolundSogn og Fjordane376326339
1413HyllestadSogn og Fjordane255343338
1416HøyangerSogn og Fjordane264319310
1417VikSogn og Fjordane346265353
1418BalestrandSogn og Fjordane353250161
1419LeikangerSogn og Fjordane1268492
1420SogndalSogn og Fjordane22915
1421AurlandSogn og Fjordane382266210
1422LærdalSogn og Fjordane284329378
1424ÅrdalSogn og Fjordane329385357
1426LusterSogn og Fjordane123293337
1428AskvollSogn og Fjordane442262
1429FjalerSogn og Fjordane965181
1430GaularSogn og Fjordane3561228
1431JølsterSogn og Fjordane41227129
1432FørdeSogn og Fjordane5201
1433NaustdalSogn og Fjordane174309271
1438BremangerSogn og Fjordane385344393
1439VågsøySogn og Fjordane308182
1441SeljeSogn og Fjordane13487239
1443EidSogn og Fjordane124716
1444HornindalSogn og Fjordane784852
1445GloppenSogn og Fjordane182421
1449StrynSogn og Fjordane271538
1502MoldeMøre og Romsdal204273170
1504ÅlesundMøre og Romsdal299325217
1505KristiansundMøre og Romsdal260251293
1511VanylvenMøre og Romsdal16217163
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal349253306
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal245219133
1516UlsteinMøre og Romsdal6910073
1517HareidMøre og Romsdal360331307
1519VoldaMøre og Romsdal919840
1520ØrstaMøre og Romsdal178186120
1523ØrskogMøre og Romsdal1257398
1524NorddalMøre og Romsdal303353362
1525StrandaMøre og Romsdal167213119
1526StordalMøre og Romsdal208138301
1528SykkylvenMøre og Romsdal66144136
1529SkodjeMøre og Romsdal318180205
1531SulaMøre og Romsdal2658100
1532GiskeMøre og Romsdal152255124
1534HaramMøre og Romsdal158283139
1535VestnesMøre og Romsdal366368380
1539RaumaMøre og Romsdal205281323
1543NessetMøre og Romsdal270149313
1545MidsundMøre og Romsdal218275340
1546SandøyMøre og Romsdal181184165
1547AukraMøre og Romsdal271373253
1548FrænaMøre og Romsdal280361190
1551EideMøre og Romsdal203193163
1554AverøyMøre og Romsdal219261348
1557GjemnesMøre og Romsdal122130197
1560TingvollMøre og Romsdal199252214
1563SunndalMøre og Romsdal172148199
1566SurnadalMøre og Romsdal240294278
1567RindalMøre og Romsdal130116114
1571HalsaMøre og Romsdal24115791
1573SmølaMøre og Romsdal292278369
1576AureMøre og Romsdal187363402
1601TrondheimTrøndelag822559
1612HemneTrøndelag1472106
1613SnillfjordTrøndelag176224352
1617HitraTrøndelag28115893
1620FrøyaTrøndelag387398374
1621ØrlandTrøndelag24323794
1622AgdenesTrøndelag7552176
1624RissaTrøndelag263274322
1627BjugnTrøndelag212318270
1630ÅfjordTrøndelag193215207
1632RoanTrøndelag377378366
1633OsenTrøndelag291233168
1634OppdalTrøndelag3717
1635RennebuTrøndelag302360375
1636MeldalTrøndelag327254302
1638OrkdalTrøndelag845648
1640RørosTrøndelag225167268
1644HoltålenTrøndelag98109132
1648Midtre GauldalTrøndelag191276226
1653MelhusTrøndelag57196145
1657SkaunTrøndelag458062
1662KlæbuTrøndelag222282140
1663MalvikTrøndelag15416250
1664SelbuTrøndelag31496164
1665TydalTrøndelag343337342
1702SteinkjerTrøndelag118136135
1703NamsosTrøndelag236242152
1711MeråkerTrøndelag190118192
1714StjørdalTrøndelag195173122
1717FrostaTrøndelag179256299
1718LeksvikTrøndelag171267204
1719LevangerTrøndelag103239172
1721VerdalTrøndelag13517275
1723MosvikTrøndelag
1724VerranTrøndelag163342250
1725NamdalseidTrøndelag405349309
1729Inderøy (gammel)Trøndelag
1736SnåsaTrøndelag298268126
1738LierneTrøndelag196258324
1739RøyrvikTrøndelag269226359
1740NamsskoganTrøndelag334262372
1742GrongTrøndelag373387361
1743HøylandetTrøndelag291269
1744OverhallaTrøndelag168146175
1748FosnesTrøndelag381346411
1749FlatangerTrøndelag282292305
1750ViknaTrøndelag399340379
1751NærøyTrøndelag216355296
1755LekaTrøndelag345290330
1756InderøyTrøndelag109174178
1804BodøNordland200212109
1805NarvikNordland297380325
1811BindalNordland180190279
1812SømnaNordland201247191
1813BrønnøyNordland307297227
1815VegaNordland379391395
1816VevelstadNordland407389397
1818Herøy (Nordl.)Nordland4335237
1820AlstahaugNordland228295281
1822LeirfjordNordland322330358
1824VefsnNordland224291149
1825GraneNordland242183216
1826HattfjelldalNordland289214316
1827DønnaNordland268160314
1828NesnaNordland320310304
1832HemnesNordland375401385
1833RanaNordland165288292
1834LurøyNordland213154245
1835TrænaNordland411322336
1836RødøyNordland390348277
1837MeløyNordland427427424
1838GildeskålNordland417397386
1839BeiarnNordland354374329
1840SaltdalNordland215121212
1841FauskeNordland388396405
1845SørfoldNordland384403412
1848SteigenNordland421404400
1849HamarøyNordland378423423
1850TysfjordNordland397408413
1851LødingenNordland235316389
1852TjeldsundNordland371321198
1853EvenesNordland369400300
1854BallangenNordland402382390
1856RøstNordland394406240
1857VærøyNordland351372377
1859FlakstadNordland363351269
1860VestvågøyNordland286108134
1865VåganNordland147124159
1866HadselNordland304365363
1867Bø (Nordl.)Nordland383416414
1868ØksnesNordland332308267
1870SortlandNordland157192183
1871AndøyNordland367312399
1874MoskenesNordland406425409
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms210243223
1903HarstadTroms217306280
1911KvæfjordTroms347221282
1913SkånlandTroms408377185
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms374334373
1919GratangenTroms401170391
1920LavangenTroms14182326
1922BarduTroms393339354
1923SalangenTroms277119242
1924MålselvTroms231371351
1925SørreisaTroms248328335
1926DyrøyTroms424422387
1927TranøyTroms410395408
1928TorskenTroms415358384
1929BergTroms420299394
1931LenvikTroms370386392
1933BalsfjordTroms404402388
1936KarlsøyTroms352333355
1938LyngenTroms206189252
1939StorfjordTroms276314312
1940KåfjordTroms391414407
1941SkjervøyTroms357379406
1942NordreisaTroms267381371
1943KvænangenTroms418413396
2002VardøFinnmark400390370
2003VadsøFinnmark398415418
2004HammerfestFinnmark414417398
2011KautokeinoFinnmark403409344
2012AltaFinnmark395405415
2014LoppaFinnmark339305367
2015HasvikFinnmark423393410
2017KvalsundFinnmark413410404
2018MåsøyFinnmark372412403
2019NordkappFinnmark412407401
2020PorsangerFinnmark416424425
2021KarasjokFinnmark409388419
2022LebesbyFinnmark422426420
2023GamvikFinnmark425418417
2024BerlevågFinnmark325419360
2025TanaFinnmark426420421
2027NessebyFinnmark365350381
2028BåtsfjordFinnmark428421422
2030Sør-VarangerFinnmark419411416
Flere artikler om

Delta i debatten

Kommentarfeltet er stengt til 23. juli. Velkommen tilbake da!