Kommunebarometeret 2019 - tabell for barnehage

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren barnehage i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren barnehage har en vekt i barometeret på 10 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold11197252
104MossØstfold12492165
105SarpsborgØstfold213232212
106FredrikstadØstfold297182174
111HvalerØstfold481219
118AremarkØstfold10021132
119MarkerØstfold21819597
121RømskogØstfold300250377
122TrøgstadØstfold323397329
123SpydebergØstfold386305143
124AskimØstfold241381265
125EidsbergØstfold371282389
127SkiptvetØstfold278322177
128RakkestadØstfold355264295
135RådeØstfold170186401
136RyggeØstfold29325283
137VålerØstfold319207325
138HobølØstfold307312362
211VestbyAkershus og Oslo271240275
213SkiAkershus og Oslo366258307
214ÅsAkershus og Oslo127167211
215FrognAkershus og Oslo261361403
216NesoddenAkershus og Oslo411388320
217OppegårdAkershus og Oslo344299348
219BærumAkershus og Oslo262327316
220AskerAkershus og Oslo294346189
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo381394408
226SørumAkershus og Oslo311385350
227FetAkershus og Oslo412354380
228RælingenAkershus og Oslo388358402
229EnebakkAkershus og Oslo421411419
230LørenskogAkershus og Oslo315213308
231SkedsmoAkershus og Oslo396342388
233NittedalAkershus og Oslo217163317
234GjerdrumAkershus og Oslo399248324
235UllensakerAkershus og Oslo308270384
236NesAkershus og Oslo343402409
237EidsvollAkershus og Oslo327413393
238NannestadAkershus og Oslo403418415
239HurdalAkershus og Oslo62415398
301OsloAkershus og Oslo368279327
402KongsvingerHedmark23940198
403HamarHedmark17181185
412RingsakerHedmark75104123
415LøtenHedmark291229144
417StangeHedmark252363161
418Nord-OdalHedmark16142193
419Sør-OdalHedmark413129321
420EidskogHedmark1117106
423GrueHedmark30838
425ÅsnesHedmark219191100
426VålerHedmark5969223
427ElverumHedmark169219254
428TrysilHedmark9234226
429ÅmotHedmark351109218
430Stor-ElvdalHedmark9745125
432RendalenHedmark61164303
434EngerdalHedmark1412211
436TolgaHedmark683233
437TynsetHedmark17317578
438AlvdalHedmark110314232
439FolldalHedmark276383355
441OsHedmark237135245
501LillehammerOppland193156105
502GjøvikOppland11984104
511DovreOppland32417
512LesjaOppland195967
513SkjåkOppland45540
514LomOppland1053665
515VågåOppland281894
516Nord-FronOppland637080
517SelOppland7011462
519Sør-FronOppland354221113
520RingebuOppland205113184
521ØyerOppland383313341
522GausdalOppland265304121
528Østre TotenOppland160251262
529Vestre TotenOppland283343297
532JevnakerOppland295292335
533LunnerOppland332206346
534GranOppland377285349
536Søndre LandOppland415400323
538Nordre LandOppland208324261
540Sør-AurdalOppland346404343
541EtnedalOppland163387342
542Nord-AurdalOppland228393356
543Vestre SlidreOppland26117158
544Øystre SlidreOppland274102220
545VangOppland135247201
602DrammenBuskerud192238300
604KongsbergBuskerud270242172
605RingerikeBuskerud342307365
612HoleBuskerud316226395
615FlåBuskerud56218400
616NesBuskerud23017479
617GolBuskerud214395119
618HemsedalBuskerud406333272
619ÅlBuskerud64183187
620HolBuskerud126275190
621SigdalBuskerud26
622KrødsheradBuskerud183140149
623ModumBuskerud264323383
624Øvre EikerBuskerud253269376
625Nedre EikerBuskerud181148183
626LierBuskerud195205247
627RøykenBuskerud324227345
628HurumBuskerud212254302
631FlesbergBuskerud84350334
632RollagBuskerud6954122
633Nore og UvdalBuskerud98204137
701HortenVestfold226181178
704TønsbergVestfold20495129
710SandefjordVestfold161234
711SvelvikVestfold365360406
712LarvikVestfold162
713SandeVestfold190210179
715HolmestrandVestfold131
716ReVestfold168120157
729FærderVestfold171
805PorsgrunnTelemark275300150
806SkienTelemark260217251
807NotoddenTelemark238151199
811SiljanTelemark90192421
814BambleTelemark155261276
815KragerøTelemark5289117
817DrangedalTelemark1237543
819NomeTelemark10712463
821Telemark231137281
822SauheradTelemark305
826TinnTelemark1172273
827HjartdalTelemark404159
828SeljordTelemark156315
829KviteseidTelemark15716627
830NissedalTelemark10439154
831FyresdalTelemark80416155
833TokkeTelemark237
834VinjeTelemark5415390
901RisørAust-Agder24537270
904GrimstadAust-Agder43187278
906ArendalAust-Agder113131207
911GjerstadAust-Agder81359118
912VegårsheiAust-Agder11825952
914TvedestrandAust-Agder23624699
919FrolandAust-Agder303311243
926LillesandAust-Agder304138112
928BirkenesAust-Agder129255213
929ÅmliAust-Agder298332255
935IvelandAust-Agder3217986
937Evje og HornnesAust-Agder24623339
938ByglandAust-Agder85325
940ValleAust-Agder1371338
941BykleAust-Agder558
1001KristiansandVest-Agder196212168
1002MandalVest-Agder150202126
1003FarsundVest-Agder277291214
1004FlekkefjordVest-Agder243287160
1014VenneslaVest-Agder203260215
1017SongdalenVest-Agder242362175
1018SøgneVest-Agder185235198
1021MarnardalVest-Agder12027330
1026ÅseralVest-Agder5512734
1027AudnedalVest-Agder339856
1029LindesnesVest-Agder330225274
1032LyngdalVest-Agder362376369
1034HægebostadVest-Agder322356385
1037KvinesdalVest-Agder182236182
1046SirdalVest-Agder7876134
1101EigersundRogaland235352266
1102SandnesRogaland363399414
1103StavangerRogaland333326357
1106HaugesundRogaland38392206
1111SokndalRogaland370
1112LundRogaland385389188
1114BjerkreimRogaland184320392
1119Rogaland405420418
1120KleppRogaland372357373
1121TimeRogaland394384368
1122GjesdalRogaland401355405
1124SolaRogaland166177273
1127RandabergRogaland247223360
1129ForsandRogaland101325269
1130StrandRogaland408380416
1133HjelmelandRogaland53276110
1134SuldalRogaland349390344
1135SaudaRogaland509389
1141FinnøyRogaland370391328
1142RennesøyRogaland400405397
1144KvitsøyRogaland4635135
1145BoknRogaland16290299
1146TysværRogaland223335233
1149KarmøyRogaland296308390
1151UtsiraRogaland661220
1160VindafjordRogaland244412282
1201BergenHordaland175180195
1211EtneHordaland159341339
1216SveioHordaland206337203
1219BømloHordaland77
1221StordHordaland199152246
1222FitjarHordaland284315301
1223TysnesHordaland280280285
1224KvinnheradHordaland251216152
1227JondalHordaland1035619
1228OddaHordaland407239139
1231UllensvangHordaland1333050
1232EidfjordHordaland413723
1233UlvikHordaland44278367
1234GranvinHordaland189921
1235VossHordaland211194248
1238KvamHordaland257286311
1241FusaHordaland23443107
1242SamnangerHordaland254230186
1243OsHordaland335379288
1244AustevollHordaland326
1245SundHordaland361329238
1246FjellHordaland334281322
1247AskøyHordaland221284256
1251VaksdalHordaland353272353
1252ModalenHordaland17102
1253OsterøyHordaland299309361
1256MelandHordaland376349268
1259ØygardenHordaland198170210
1260RadøyHordaland232222196
1263LindåsHordaland409339289
1264AustrheimHordaland153197413
1265FedjeHordaland282256364
1266MasfjordenHordaland325168379
1401FloraSogn og Fjordane606154
1411GulenSogn og Fjordane39820188
1412SolundSogn og Fjordane23172240
1413HyllestadSogn og Fjordane11485336
1416HøyangerSogn og Fjordane25512364
1417VikSogn og Fjordane16723729
1418BalestrandSogn og Fjordane207316284
1419LeikangerSogn og Fjordane7338124
1420SogndalSogn og Fjordane331234259
1421AurlandSogn og Fjordane91112331
1422LærdalSogn og Fjordane96200290
1424ÅrdalSogn og Fjordane367188204
1426LusterSogn og Fjordane187414235
1428AskvollSogn og Fjordane6734442
1429FjalerSogn og Fjordane71119277
1430GaularSogn og Fjordane2434857
1431JølsterSogn og Fjordane291512
1432FørdeSogn og Fjordane12280151
1433NaustdalSogn og Fjordane20113466
1438BremangerSogn og Fjordane116128115
1439VågsøySogn og Fjordane320253291
1441SeljeSogn og Fjordane357408354
1443EidSogn og Fjordane248198153
1444HornindalSogn og Fjordane8379130
1445GloppenSogn og Fjordane3513647
1449StrynSogn og Fjordane19119695
1502MoldeMøre og Romsdal373274306
1504ÅlesundMøre og Romsdal358347382
1505KristiansundMøre og Romsdal227224170
1511VanylvenMøre og Romsdal38418493
1514SandeMøre og Romsdal397398176
1515HerøyMøre og Romsdal164228127
1516UlsteinMøre og Romsdal88100280
1517HareidMøre og Romsdal341417319
1519VoldaMøre og Romsdal211653
1520ØrstaMøre og Romsdal1385269
1523ØrskogMøre og Romsdal2102774
1524NorddalMøre og Romsdal79178372
1525StrandaMøre og Romsdal302298312
1526StordalMøre og Romsdal27674
1528SykkylvenMøre og Romsdal286353194
1529SkodjeMøre og Romsdal225125411
1531SulaMøre og Romsdal229293333
1532GiskeMøre og Romsdal414409420
1534HaramMøre og Romsdal288378374
1535VestnesMøre og Romsdal340419315
1539RaumaMøre og Romsdal389370244
1543NessetMøre og Romsdal130369298
1545MidsundMøre og Romsdal326302103
1546SandøyMøre og Romsdal14110644
1547AukraMøre og Romsdal418406407
1548FrænaMøre og Romsdal423421417
1551EideMøre og Romsdal233262318
1554AverøyMøre og Romsdal16111537
1557GjemnesMøre og Romsdal416303200
1560TingvollMøre og Romsdal419263180
1563SunndalMøre og Romsdal9373181
1566SurnadalMøre og Romsdal765185
1567RindalMøre og Romsdal14382
1571HalsaMøre og Romsdal29017375
1573SmølaMøre og Romsdal49249102
1576AureMøre og Romsdal856076
1804BodøNordland318203173
1805NarvikNordland329169347
1811BindalNordland34515568
1812SømnaNordland122197
1813BrønnøyNordland51199209
1815VegaNordland39320858
1816VevelstadNordland391340249
1818HerøyNordland266241396
1820AlstahaugNordland33672156
1822LeirfjordNordland263310263
1824VefsnNordland994491
1825GraneNordland25628
1826HattfjelldalNordland215366359
1827DønnaNordland577110
1828NesnaNordland721322
1832HemnesNordland14931147
1833RanaNordland154147250
1834LurøyNordland41730181
1835TrænaNordland39296340
1836RødøyNordland249331208
1837MeløyNordland422410304
1838GildeskålNordland279386258
1839BeiarnNordland3608371
1840SaltdalNordland267171309
1841FauskeNordland172133386
1845SørfoldNordland20176101
1848SteigenNordland13178279
1849HamarøyNordland13626516
1850TysfjordNordland380289229
1851LødingenNordland272144294
1852TjeldsundNordland311413
1853EvenesNordland378294399
1854BallangenNordland369368219
1856RøstNordland42011257
1857VærøyNordland177101286
1859FlakstadNordland32875
1860VestvågøyNordland10966205
1865VåganNordland359377241
1866HadselNordland22411618
1867Nordland348407332
1868ØksnesNordland338396366
1870SortlandNordland21686222
1871AndøyNordland77328202
1874MoskenesNordland337266287
1902TromsøTroms137105225
1903HarstadTroms374220237
1911KvæfjordTroms352403387
1913SkånlandTroms375159242
1917IbestadTroms30540267
1919GratangenTroms13948
1920LavangenTroms95319239
1922BarduTroms14787148
1923SalangenTroms92051
1924MålselvTroms273158371
1925SørreisaTroms404364358
1926DyrøyTroms40221460
1927TranøyTroms132215253
1928TorskenTroms10636582
1929BergTroms256139310
1931LenvikTroms268321271
1933BalsfjordTroms281267164
1936KarlsøyTroms312338227
1938LyngenTroms220336363
1939StorfjordTroms12547133
1940KåfjordTroms382375296
1941SkjervøyTroms317277191
1942NordreisaTroms287110114
1943KvænangenTroms1402433
2002VardøFinnmark379382375
2003VadsøFinnmark12194142
2004HammerfestFinnmark11296231
2011KautokeinoFinnmark36172
2012AltaFinnmark82150169
2014LoppaFinnmark86374313
2015HasvikFinnmark301318216
2017KvalsundFinnmark339330293
2018MåsøyFinnmark269345394
2019NordkappFinnmark176295391
2020PorsangerFinnmark14629217
2021KarasjokFinnmark87334378
2022LebesbyFinnmark395351381
2023GamvikFinnmark364141410
2024BerlevågFinnmark186157404
2025TanaFinnmark15815441
2027NessebyFinnmark39014349
2028BåtsfjordFinnmark387367221
2030Sør-VarangerFinnmark94162138
5001TrondheimTrøndelag142132192
5004SteinkjerTrøndelag148297145
5005NamsosTrøndelag895887
5011HemneTrøndelag4223116
5012SnillfjordTrøndelag28542351
5013HitraTrøndelag74160314
5014FrøyaTrøndelag350271228
5015ØrlandTrøndelag1564631
5016AgdenesTrøndelag289290283
5017BjugnTrøndelag189149132
5018ÅfjordTrøndelag152209236
5019RoanTrøndelag392646
5020OsenTrøndelag22211836
5021OppdalTrøndelag474845
5022RennebuTrøndelag62546
5023MeldalTrøndelag321146109
5024OrkdalTrøndelag10877260
5025RørosTrøndelag292283264
5026HoltålenTrøndelag11513061
5027Midtre GauldalTrøndelag250190337
5028MelhusTrøndelag313245352
5029SkaunTrøndelag310306163
5030KlæbuTrøndelag200126167
5031MalvikTrøndelag356189270
5032SelbuTrøndelag58244224
5033TydalTrøndelag13428140
5034MeråkerTrøndelag65107292
5035StjørdalTrøndelag102145146
5036FrostaTrøndelag202231128
5037LevangerTrøndelag1805084
5038VerdalTrøndelag1286259
5039VerranTrøndelag25988166
5040NamdalseidTrøndelag1796835
5041SnåsaTrøndelag34757108
5042LierneTrøndelag19791120
5043RøyrvikTrøndelag101914
5044NamsskoganTrøndelag7331
5045GrongTrøndelag240185111
5046HøylandetTrøndelag3416596
5047OverhallaTrøndelag1514992
5048FosnesTrøndelag37317412
5049FlatangerTrøndelag4525724
5050ViknaTrøndelag410373330
5051NærøyTrøndelag309268230
5052LekaTrøndelag1942655
5053InderøyTrøndelag14441136
5054Indre FosenTrøndelag141
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.