Kommunebarometeret 2019 - tabell for barnevern

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren barnevern i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren barnevern har en vekt i barometeret på 10 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold354287331
104MossØstfold14611201
105SarpsborgØstfold305286335
106FredrikstadØstfold328257284
111HvalerØstfold173306375
118AremarkØstfold19262
119MarkerØstfold118198336
121RømskogØstfold183
122TrøgstadØstfold277138118
123SpydebergØstfold387167355
124AskimØstfold405323295
125EidsbergØstfold408402380
127SkiptvetØstfold311318280
128RakkestadØstfold319398386
135RådeØstfold144290368
136RyggeØstfold11253222
137VålerØstfold178304319
138HobølØstfold284176292
211VestbyAkershus og Oslo211236
213SkiAkershus og Oslo9564112
214ÅsAkershus og Oslo153347
215FrognAkershus og Oslo333681
216NesoddenAkershus og Oslo327264353
217OppegårdAkershus og Oslo643086
219BærumAkershus og Oslo1714580
220AskerAkershus og Oslo6758154
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo6160106
226SørumAkershus og Oslo1137778
227FetAkershus og Oslo63141
228RælingenAkershus og Oslo921328
229EnebakkAkershus og Oslo12731141
230LørenskogAkershus og Oslo2755670
231SkedsmoAkershus og Oslo841549
233NittedalAkershus og Oslo81327
234GjerdrumAkershus og Oslo9741161
235UllensakerAkershus og Oslo324283177
236NesAkershus og Oslo260190286
237EidsvollAkershus og Oslo246130252
238NannestadAkershus og Oslo103127160
239HurdalAkershus og Oslo43343187
301OsloAkershus og Oslo821076
402KongsvingerHedmark291187156
403HamarHedmark336159168
412RingsakerHedmark259155225
415LøtenHedmark325367316
417StangeHedmark2344671
418Nord-OdalHedmark567347
419Sør-OdalHedmark76108257
420EidskogHedmark147342246
423GrueHedmark233295207
425ÅsnesHedmark268278321
426VålerHedmark209333272
427ElverumHedmark317254253
428TrysilHedmark363356370
429ÅmotHedmark396285293
430Stor-ElvdalHedmark156357133
432RendalenHedmark15420123
434EngerdalHedmark199389390
436TolgaHedmark20516121
437TynsetHedmark7542210
438AlvdalHedmark267132263
439FolldalHedmark380339
441OsHedmark170232283
501LillehammerOppland12339174
502GjøvikOppland301336288
511DovreOppland127252
512LesjaOppland20334291
513SkjåkOppland5335093
514LomOppland7011716
515VågåOppland45233264
516Nord-FronOppland16220655
517SelOppland139244346
519Sør-FronOppland313110119
520RingebuOppland492290
521ØyerOppland131165114
522GausdalOppland244489
528Østre TotenOppland222234329
529Vestre TotenOppland383298364
532JevnakerOppland1018151
533LunnerOppland223205248
534GranOppland282491
536Søndre LandOppland414313259
538Nordre LandOppland403374247
540Sør-AurdalOppland315251298
541EtnedalOppland157122198
542Nord-AurdalOppland258253164
543Vestre SlidreOppland54258269
544Øystre SlidreOppland30425687
545VangOppland15315227
602DrammenBuskerud7952120
604KongsbergBuskerud832519
605RingerikeBuskerud7427169
612HoleBuskerud51168211
615FlåBuskerud340228250
616NesBuskerud9986123
617GolBuskerud236104110
618HemsedalBuskerud16865214
619ÅlBuskerud24715418
620HolBuskerud14216269
621SigdalBuskerud35910650
622KrødsheradBuskerud29022213
623ModumBuskerud273246176
624Øvre EikerBuskerud150120150
625Nedre EikerBuskerud48526
626LierBuskerud1158275
627RøykenBuskerud224104
628HurumBuskerud3137109
631FlesbergBuskerud876614
632RollagBuskerud10965
633Nore og UvdalBuskerud6847137
701HortenVestfold3732122
704TønsbergVestfold61617
710SandefjordVestfold2367
711SvelvikVestfold14196
712LarvikVestfold84
713SandeVestfold245238243
715HolmestrandVestfold73
716ReVestfold8817117
729FærderVestfold33
805PorsgrunnTelemark229115
806SkienTelemark218150239
807NotoddenTelemark23208237
811SiljanTelemark58194254
814BambleTelemark39629
815KragerøTelemark227297328
817DrangedalTelemark167360240
819NomeTelemark296172294
821Telemark346328241
822SauheradTelemark376202340
826TinnTelemark89177125
827HjartdalTelemark1451755
828SeljordTelemark143235206
829KviteseidTelemark11919799
830NissedalTelemark26414992
831FyresdalTelemark2831528
833TokkeTelemark12599153
834VinjeTelemark8612956
901RisørAust-Agder126143142
904GrimstadAust-Agder390340296
906ArendalAust-Agder294163155
911GjerstadAust-Agder243275185
912VegårsheiAust-Agder228312228
914TvedestrandAust-Agder38124146
919FrolandAust-Agder248242203
926LillesandAust-Agder333153130
928BirkenesAust-Agder367226251
929ÅmliAust-Agder184245108
935IvelandAust-Agder18972132
937Evje og HornnesAust-Agder419344
938ByglandAust-Agder471814
940ValleAust-Agder1616843
941BykleAust-Agder17124
1001KristiansandVest-Agder73815
1002MandalVest-Agder117139170
1003FarsundVest-Agder5513512
1004FlekkefjordVest-Agder20423139
1014VenneslaVest-Agder9196165
1017SongdalenVest-Agder1352057
1018SøgneVest-Agder1299460
1021MarnardalVest-Agder21511383
1026ÅseralVest-Agder181342
1027AudnedalVest-Agder6230264
1029LindesnesVest-Agder66178172
1032LyngdalVest-Agder159255223
1034HægebostadVest-Agder3412382
1037KvinesdalVest-Agder1049885
1046SirdalVest-Agder22624145
1101EigersundRogaland349330268
1102SandnesRogaland40125
1103StavangerRogaland266266261
1106HaugesundRogaland23176151
1111SokndalRogaland366319347
1112LundRogaland347368338
1114BjerkreimRogaland251250366
1119Rogaland2028362
1120KleppRogaland309169186
1121TimeRogaland1825554
1122GjesdalRogaland253179158
1124SolaRogaland20670129
1127RandabergRogaland3049167
1129ForsandRogaland410344342
1130StrandRogaland784096
1133HjelmelandRogaland172192260
1134SuldalRogaland28912879
1135SaudaRogaland252373231
1141FinnøyRogaland254180143
1142RennesøyRogaland102101279
1144KvitsøyRogaland
1145BoknRogaland1903
1146TysværRogaland211148126
1149KarmøyRogaland16050101
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland415393377
1201BergenHordaland13771173
1211EtneHordaland416381384
1216SveioHordaland20014197
1219BømloHordaland307265180
1221StordHordaland300280244
1222FitjarHordaland220183215
1223TysnesHordaland274107226
1224KvinnheradHordaland342145192
1227JondalHordaland417403
1228OddaHordaland389401396
1231UllensvangHordaland298263341
1232EidfjordHordaland176
1233UlvikHordaland203307323
1234GranvinHordaland406268204
1235VossHordaland303216327
1238KvamHordaland21724872
1241FusaHordaland7717034
1242SamnangerHordaland28138105
1243OsHordaland2355177
1244AustevollHordaland382289312
1245SundHordaland282282193
1246FjellHordaland332259306
1247AskøyHordaland19162213
1251VaksdalHordaland278361318
1252ModalenHordaland
1253OsterøyHordaland140211308
1256MelandHordaland292151205
1259ØygardenHordaland36215274
1260RadøyHordaland177186127
1263LindåsHordaland280121265
1264AustrheimHordaland238276352
1265FedjeHordaland48
1266MasfjordenHordaland152140131
1401FloraSogn og Fjordane287185128
1411GulenSogn og Fjordane165325270
1412SolundSogn og Fjordane229220
1413HyllestadSogn og Fjordane267159
1416HøyangerSogn og Fjordane12221246
1417VikSogn og Fjordane299288337
1418BalestrandSogn og Fjordane1167811
1419LeikangerSogn og Fjordane2696942
1420SogndalSogn og Fjordane16311974
1421AurlandSogn og Fjordane124260262
1422LærdalSogn og Fjordane155326221
1424ÅrdalSogn og Fjordane330303273
1426LusterSogn og Fjordane386284299
1428AskvollSogn og Fjordane276359307
1429FjalerSogn og Fjordane249388389
1430GaularSogn og Fjordane14180195
1431JølsterSogn og Fjordane3597152
1432FørdeSogn og Fjordane230147194
1433NaustdalSogn og Fjordane263193330
1438BremangerSogn og Fjordane413394392
1439VågsøySogn og Fjordane297494
1441SeljeSogn og Fjordane3195135
1443EidSogn og Fjordane429163
1444HornindalSogn og Fjordane
1445GloppenSogn og Fjordane1303322
1449StrynSogn og Fjordane1059040
1502MoldeMøre og Romsdal351125182
1504ÅlesundMøre og Romsdal372327334
1505KristiansundMøre og Romsdal370384360
1511VanylvenMøre og Romsdal59316325
1514SandeMøre og Romsdal192308349
1515HerøyMøre og Romsdal310136191
1516UlsteinMøre og Romsdal394317303
1517HareidMøre og Romsdal358341348
1519VoldaMøre og Romsdal377191276
1520ØrstaMøre og Romsdal378300242
1523ØrskogMøre og Romsdal320309315
1524NorddalMøre og Romsdal400236275
1525StrandaMøre og Romsdal402351371
1526StordalMøre og Romsdal318115262
1528SykkylvenMøre og Romsdal210204287
1529SkodjeMøre og Romsdal322354282
1531SulaMøre og Romsdal371339361
1532GiskeMøre og Romsdal412371278
1534HaramMøre og Romsdal339247184
1535VestnesMøre og Romsdal110171183
1539RaumaMøre og Romsdal169347149
1543NessetMøre og Romsdal232219359
1545MidsundMøre og Romsdal36221032
1546SandøyMøre og Romsdal5220940
1547AukraMøre og Romsdal353292256
1548FrænaMøre og Romsdal19543157
1551EideMøre og Romsdal331144166
1554AverøyMøre og Romsdal344397387
1557GjemnesMøre og Romsdal107243311
1560TingvollMøre og Romsdal151184145
1563SunndalMøre og Romsdal85100233
1566SurnadalMøre og Romsdal308337305
1567RindalMøre og Romsdal180131
1571HalsaMøre og Romsdal240114294
1573SmølaMøre og Romsdal293227310
1576AureMøre og Romsdal374383238
1804BodøNordland385329217
1805NarvikNordland111103100
1811BindalNordland1067510
1812SømnaNordland216188103
1813BrønnøyNordland197207232
1815VegaNordland302271102
1816VevelstadNordland241321313
1818HerøyNordland6035224
1820AlstahaugNordland237358354
1822LeirfjordNordland257223300
1824VefsnNordland194269139
1825GraneNordland10112121
1826HattfjelldalNordland2618179
1827DønnaNordland16270345
1828NesnaNordland9799
1832HemnesNordland136214200
1833RanaNordland214213363
1834LurøyNordland270279199
1835TrænaNordland265
1836RødøyNordland355364219
1837MeløyNordland395362372
1838GildeskålNordland132203289
1839BeiarnNordland198365
1840SaltdalNordland312217323
1841FauskeNordland213296196
1845SørfoldNordland13895297
1848SteigenNordland321390381
1849HamarøyNordland373404395
1850TysfjordNordland397406385
1851LødingenNordland187293344
1852TjeldsundNordland17910231
1853EvenesNordland379261202
1854BallangenNordland279333
1856RøstNordland346
1857VærøyNordland262291391
1859FlakstadNordland98332358
1860VestvågøyNordland334189362
1865VåganNordland128237189
1866HadselNordland256273324
1867Nordland314158271
1868ØksnesNordland326105314
1870SortlandNordland242111144
1871AndøyNordland306173229
1874MoskenesNordland357277295
1902TromsøTroms27188175
1903HarstadTroms148133136
1911KvæfjordTroms80200220
1913SkånlandTroms409182140
1917IbestadTroms96324383
1919GratangenTroms114379373
1920LavangenTroms221378394
1922BarduTroms285331181
1923SalangenTroms166380230
1924MålselvTroms338299236
1925SørreisaTroms399355245
1926DyrøyTroms316363350
1927TranøyTroms164305116
1928TorskenTroms186395304
1929BergTroms335199171
1931LenvikTroms19367107
1933BalsfjordTroms250239234
1936KarlsøyTroms535277
1938LyngenTroms208281208
1939StorfjordTroms1114637
1940KåfjordTroms17419668
1941SkjervøyTroms212405343
1942NordreisaTroms352399388
1943KvænangenTroms360400378
2002VardøFinnmark393386376
2003VadsøFinnmark404377379
2004HammerfestFinnmark361229216
2011KautokeinoFinnmark41124038
2012AltaFinnmark356314369
2014LoppaFinnmark382
2015HasvikFinnmark381335356
2017KvalsundFinnmark76195
2018MåsøyFinnmark7
2019NordkappFinnmark407348113
2020PorsangerFinnmark384385258
2021KarasjokFinnmark100396224
2022LebesbyFinnmark391387301
2023GamvikFinnmark219365292
2024BerlevågFinnmark158249139
2025TanaFinnmark185137178
2027NessebyFinnmark1222441
2028BåtsfjordFinnmark398392197
2030Sør-VarangerFinnmark365369235
5001TrondheimTrøndelag10815659
5004SteinkjerTrøndelag323353351
5005NamsosTrøndelag350349309
5011HemneTrøndelag71160218
5012SnillfjordTrøndelag164
5013HitraTrøndelag2246353
5014FrøyaTrøndelag26192138
5015ØrlandTrøndelag369310317
5016AgdenesTrøndelag29512661
5017BjugnTrøndelag40130188
5018ÅfjordTrøndelag329338249
5019RoanTrøndelag239320188
5020OsenTrøndelag272311329
5021OppdalTrøndelag272635
5022RennebuTrøndelag44820
5023MeldalTrøndelag508463
5024OrkdalTrøndelag20710998
5025RørosTrøndelag175221162
5026HoltålenTrøndelag244274209
5027Midtre GauldalTrøndelag121252285
5028MelhusTrøndelag345370322
5029SkaunTrøndelag1202866
5030KlæbuTrøndelag297118134
5031MalvikTrøndelag343225255
5032SelbuTrøndelag286382326
5033TydalTrøndelag25
5034MeråkerTrøndelag94376190
5035StjørdalTrøndelag364322267
5036FrostaTrøndelag337391332
5037LevangerTrøndelag57116290
5038VerdalTrøndelag3221111
5039VerranTrøndelag13357212
5040NamdalseidTrøndelag25529430
5041SnåsaTrøndelag392218302
5042LierneTrøndelag348157320
5043RøyrvikTrøndelag65
5044NamsskoganTrøndelag20185367
5045GrongTrøndelag134230281
5046HøylandetTrøndelag388357
5047OverhallaTrøndelag368375266
5048FosnesTrøndelag72297
5049FlatangerTrøndelag22587148
5050ViknaTrøndelag149345374
5051NærøyTrøndelag288372393
5052LekaTrøndelag
5053InderøyTrøndelag93174147
5054Indre FosenTrøndelag58
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!