Kommunebarometeret 2019 - tabell for grunnskole

Kommunebarometeret. Her er tabellen for grunnskolen i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold262261261
104MossØstfold785524
105SarpsborgØstfold283259137
106FredrikstadØstfold1066239
111HvalerØstfold82178110
118AremarkØstfold208116192
119MarkerØstfold277211351
121RømskogØstfold
122TrøgstadØstfold241180212
123SpydebergØstfold347359390
124AskimØstfold1058786
125EidsbergØstfold346332333
127SkiptvetØstfold359270138
128RakkestadØstfold125142159
135RådeØstfold151255310
136RyggeØstfold2219699
137VålerØstfold271292309
138HobølØstfold319248104
211VestbyAkershus og Oslo724484
213SkiAkershus og Oslo512041
214ÅsAkershus og Oslo303854
215FrognAkershus og Oslo131018
216NesoddenAkershus og Oslo261311
217OppegårdAkershus og Oslo4413
219BærumAkershus og Oslo327
220AskerAkershus og Oslo216
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo200202229
226SørumAkershus og Oslo137177263
227FetAkershus og Oslo11291150
228RælingenAkershus og Oslo1296587
229EnebakkAkershus og Oslo220247218
230LørenskogAkershus og Oslo435174
231SkedsmoAkershus og Oslo554272
233NittedalAkershus og Oslo502655
234GjerdrumAkershus og Oslo88140143
235UllensakerAkershus og Oslo166225276
236NesAkershus og Oslo299337355
237EidsvollAkershus og Oslo373372369
238NannestadAkershus og Oslo342328329
239HurdalAkershus og Oslo312288337
301OsloAkershus og Oslo202842
402KongsvingerHedmark263241241
403HamarHedmark6124
412RingsakerHedmark186138100
415LøtenHedmark167187115
417StangeHedmark964626
418Nord-OdalHedmark358306157
419Sør-OdalHedmark363369326
420EidskogHedmark371373376
423GrueHedmark381381320
425ÅsnesHedmark267340356
426VålerHedmark397363236
427ElverumHedmark1158259
428TrysilHedmark119126181
429ÅmotHedmark128157111
430Stor-ElvdalHedmark382320267
432RendalenHedmark647525
434EngerdalHedmark240260323
436TolgaHedmark1161
437TynsetHedmark14712
438AlvdalHedmark172310
439FolldalHedmark855079
441OsHedmark18108221
501LillehammerOppland321737
502GjøvikOppland122149210
511DovreOppland5159
512LesjaOppland105623
513SkjåkOppland373452
514LomOppland3669101
515VågåOppland334361170
516Nord-FronOppland17612491
517SelOppland19119693
519Sør-FronOppland188258215
520RingebuOppland213214152
521ØyerOppland735
522GausdalOppland198143252
528Østre TotenOppland189182217
529Vestre TotenOppland278304202
532JevnakerOppland255316298
533LunnerOppland168120147
534GranOppland174151173
536Søndre LandOppland324256161
538Nordre LandOppland315371384
540Sør-AurdalOppland297348277
541EtnedalOppland5614627
542Nord-AurdalOppland183123102
543Vestre SlidreOppland256200231
544Øystre SlidreOppland585363
545VangOppland149191186
602DrammenBuskerud114148187
604KongsbergBuskerud353238
605RingerikeBuskerud219194227
612HoleBuskerud16521
615FlåBuskerud2859844
616NesBuskerud28113
617GolBuskerud375367315
618HemsedalBuskerud130294365
619ÅlBuskerud239303301
620HolBuskerud69228371
621SigdalBuskerud194217183
622KrødsheradBuskerud31426948
623ModumBuskerud350353262
624Øvre EikerBuskerud248263275
625Nedre EikerBuskerud193193179
626LierBuskerud253722
627RøykenBuskerud9997108
628HurumBuskerud304254295
631FlesbergBuskerud353387308
632RollagBuskerud158131188
633Nore og UvdalBuskerud303230294
701HortenVestfold177110122
704TønsbergVestfold545256
710SandefjordVestfold165293
711SvelvikVestfold12477140
712LarvikVestfold406
713SandeVestfold7463190
715HolmestrandVestfold400
716ReVestfold288242185
729FærderVestfold408
805PorsgrunnTelemark155154133
806SkienTelemark202168151
807NotoddenTelemark235295216
811SiljanTelemark258305285
814BambleTelemark195166169
815KragerøTelemark270239253
817DrangedalTelemark383347317
819NomeTelemark148162128
821Telemark247299214
822SauheradTelemark325375377
826TinnTelemark274185339
827HjartdalTelemark335286325
828SeljordTelemark66141131
829KviteseidTelemark9412182
830NissedalTelemark388314324
831FyresdalTelemark352329259
833TokkeTelemark211981
834VinjeTelemark321222314
901RisørAust-Agder162171303
904GrimstadAust-Agder8449125
906ArendalAust-Agder160160176
911GjerstadAust-Agder123163208
912VegårsheiAust-Agder339291328
914TvedestrandAust-Agder355246286
919FrolandAust-Agder273281270
926LillesandAust-Agder113122139
928BirkenesAust-Agder290236278
929ÅmliAust-Agder403345235
935IvelandAust-Agder345338184
937Evje og HornnesAust-Agder276219148
938ByglandAust-Agder231205174
940ValleAust-Agder1546861
941BykleAust-Agder25915017
1001KristiansandVest-Agder494743
1002MandalVest-Agder914576
1003FarsundVest-Agder250212194
1004FlekkefjordVest-Agder9085120
1014VenneslaVest-Agder310252206
1017SongdalenVest-Agder243268158
1018SøgneVest-Agder165232189
1021MarnardalVest-Agder131153304
1026ÅseralVest-Agder331318247
1027AudnedalVest-Agder8959113
1029LindesnesVest-Agder210147200
1032LyngdalVest-Agder233221251
1034HægebostadVest-Agder
1037KvinesdalVest-Agder293201272
1046SirdalVest-Agder33412
1101EigersundRogaland245234297
1102SandnesRogaland8070168
1103StavangerRogaland343695
1106HaugesundRogaland102100165
1111SokndalRogaland308233347
1112LundRogaland392384382
1114BjerkreimRogaland289264319
1119Rogaland294284282
1120KleppRogaland171167234
1121TimeRogaland11892162
1122GjesdalRogaland462964
1124SolaRogaland15629
1127RandabergRogaland674858
1129ForsandRogaland344374403
1130StrandRogaland212133243
1133HjelmelandRogaland395378372
1134SuldalRogaland120127226
1135SaudaRogaland216209171
1141FinnøyRogaland246313299
1142RennesøyRogaland10474166
1144KvitsøyRogaland280
1145BoknRogaland10013031
1146TysværRogaland181262207
1149KarmøyRogaland264279292
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland135115153
1201BergenHordaland403351
1211EtneHordaland296210370
1216SveioHordaland265277264
1219BømloHordaland298273164
1221StordHordaland232207167
1222FitjarHordaland327253199
1223TysnesHordaland10715994
1224KvinnheradHordaland268240239
1227JondalHordaland205181373
1228OddaHordaland14794154
1231UllensvangHordaland136237198
1232EidfjordHordaland197
1233UlvikHordaland93158242
1234GranvinHordaland143183248
1235VossHordaland163289219
1238KvamHordaland157132149
1241FusaHordaland7319868
1242SamnangerHordaland242435
1243OsHordaland20116477
1244AustevollHordaland214216224
1245SundHordaland326298109
1246FjellHordaland206272233
1247AskøyHordaland159107121
1251VaksdalHordaland295119126
1252ModalenHordaland3
1253OsterøyHordaland311330283
1256MelandHordaland23418996
1259ØygardenHordaland180190195
1260RadøyHordaland368389346
1263LindåsHordaland318311284
1264AustrheimHordaland362357249
1265FedjeHordaland49
1266MasfjordenHordaland133117114
1401FloraSogn og Fjordane178307302
1411GulenSogn og Fjordane486633
1412SolundSogn og Fjordane253134
1413HyllestadSogn og Fjordane242144269
1416HøyangerSogn og Fjordane1038671
1417VikSogn og Fjordane63197105
1418BalestrandSogn og Fjordane752140
1419LeikangerSogn og Fjordane798966
1420SogndalSogn og Fjordane231428
1421AurlandSogn og Fjordane394345
1422LærdalSogn og Fjordane70203240
1424ÅrdalSogn og Fjordane144176290
1426LusterSogn og Fjordane226150
1428AskvollSogn og Fjordane61113129
1429FjalerSogn og Fjordane93114
1430GaularSogn og Fjordane538057
1431JølsterSogn og Fjordane8376132
1432FørdeSogn og Fjordane8915
1433NaustdalSogn og Fjordane275334378
1438BremangerSogn og Fjordane3199123
1439VågsøySogn og Fjordane812278
1441SeljeSogn og Fjordane59104160
1443EidSogn og Fjordane4788
1444HornindalSogn og Fjordane291819
1445GloppenSogn og Fjordane422760
1449StrynSogn og Fjordane122520
1502MoldeMøre og Romsdal656788
1504ÅlesundMøre og Romsdal8779116
1505KristiansundMøre og Romsdal12718697
1511VanylvenMøre og Romsdal1104030
1514SandeMøre og Romsdal76101204
1515HerøyMøre og Romsdal215134145
1516UlsteinMøre og Romsdal868347
1517HareidMøre og Romsdal320195305
1519VoldaMøre og Romsdal109173117
1520ØrstaMøre og Romsdal16410232
1523ØrskogMøre og Romsdal190188112
1524NorddalMøre og Romsdal71238254
1525StrandaMøre og Romsdal777165
1526StordalMøre og Romsdal447375
1528SykkylvenMøre og Romsdal286145255
1529SkodjeMøre og Romsdal175213257
1531SulaMøre og Romsdal138137155
1532GiskeMøre og Romsdal145128180
1534HaramMøre og Romsdal329271336
1535VestnesMøre og Romsdal384341361
1539RaumaMøre og Romsdal146114196
1543NessetMøre og Romsdal193990
1545MidsundMøre og Romsdal317342350
1546SandøyMøre og Romsdal307243237
1547AukraMøre og Romsdal5730144
1548FrænaMøre og Romsdal341227287
1551EideMøre og Romsdal228111228
1554AverøyMøre og Romsdal209235193
1557GjemnesMøre og Romsdal302343311
1560TingvollMøre og Romsdal229301172
1563SunndalMøre og Romsdal958153
1566SurnadalMøre og Romsdal226276230
1567RindalMøre og Romsdal385836
1571HalsaMøre og Romsdal11778182
1573SmølaMøre og Romsdal257358402
1576AureMøre og Romsdal207364343
1804BodøNordland976069
1805NarvikNordland244170119
1811BindalNordland156293256
1812SømnaNordland385362396
1813BrønnøyNordland348206265
1815VegaNordland410404342
1816VevelstadNordland345
1818HerøyNordland111302268
1820AlstahaugNordland269310357
1822LeirfjordNordland386317245
1824VefsnNordland369283322
1825GraneNordland170300103
1826HattfjelldalNordland361346331
1827DønnaNordland126106211
1828NesnaNordland356309334
1832HemnesNordland370312274
1833RanaNordland337321330
1834LurøyNordland224208321
1835TrænaNordland383
1836RødøyNordland1848485
1837MeløyNordland366395363
1838GildeskålNordland406370405
1839BeiarnNordland300223163
1840SaltdalNordland121204250
1841FauskeNordland400394399
1845SørfoldNordland196325238
1848SteigenNordland354349344
1849HamarøyNordland336308394
1850TysfjordNordland316323380
1851LødingenNordland227285313
1852TjeldsundNordland230109246
1853EvenesNordland330290106
1854BallangenNordland343354407
1856RøstNordland40
1857VærøyNordland354
1859FlakstadNordland17288327
1860VestvågøyNordland249360368
1865VåganNordland204174141
1866HadselNordland252339340
1867Nordland409385413
1868ØksnesNordland305267260
1870SortlandNordland280249271
1871AndøyNordland407401386
1874MoskenesNordland399393404
1902TromsøTroms626473
1903HarstadTroms197265291
1911KvæfjordTroms281319136
1913SkånlandTroms236169135
1917IbestadTroms323344395
1919GratangenTroms142231223
1920LavangenTroms306136205
1922BarduTroms254266191
1923SalangenTroms192280364
1924MålselvTroms237250353
1925SørreisaTroms222335387
1926DyrøyTroms411336415
1927TranøyTroms396397414
1928TorskenTroms175316
1929BergTroms70
1931LenvikTroms367376349
1933BalsfjordTroms393392306
1936KarlsøyTroms187215201
1938LyngenTroms13212592
1939StorfjordTroms333365318
1940KåfjordTroms391396367
1941SkjervøyTroms365287312
1942NordreisaTroms394386358
1943KvænangenTroms364326359
2002VardøFinnmark150118288
2003VadsøFinnmark374382374
2004HammerfestFinnmark377377375
2011KautokeinoFinnmark408324392
2012AltaFinnmark351399362
2014LoppaFinnmark333300
2015HasvikFinnmark182118
2017KvalsundFinnmark372356213
2018MåsøyFinnmark398402409
2019NordkappFinnmark313355410
2020PorsangerFinnmark389403348
2021KarasjokFinnmark405350398
2022LebesbyFinnmark378380393
2023GamvikFinnmark340411
2024BerlevågFinnmark380322296
2025TanaFinnmark401351352
2027NessebyFinnmark332388
2028BåtsfjordFinnmark379388391
2030Sør-VarangerFinnmark349366381
5001TrondheimTrøndelag525783
5004SteinkjerTrøndelag16113598
5005NamsosTrøndelag291278244
5011HemneTrøndelag287327266
5012SnillfjordTrøndelag10180
5013HitraTrøndelag390368341
5014FrøyaTrøndelag402400389
5015ØrlandTrøndelag357257258
5016AgdenesTrøndelag153129209
5017BjugnTrøndelag284398332
5018ÅfjordTrøndelag251229338
5019RoanTrøndelag185274273
5020OsenTrøndelag338282177
5021OppdalTrøndelag413516
5022RennebuTrøndelag404315142
5023MeldalTrøndelag328390289
5024OrkdalTrøndelag173245222
5025RørosTrøndelag6072281
5026HoltålenTrøndelag13995130
5027Midtre GauldalTrøndelag322297220
5028MelhusTrøndelag203184156
5029SkaunTrøndelag272155124
5030KlæbuTrøndelag14110367
5031MalvikTrøndelag685446
5032SelbuTrøndelag211218127
5033TydalTrøndelag116401
5034MeråkerTrøndelag279192178
5035StjørdalTrøndelag225220232
5036FrostaTrøndelag238275307
5037LevangerTrøndelag217179107
5038VerdalTrøndelag292251175
5039VerranTrøndelag22313962
5040NamdalseidTrøndelag376352360
5041SnåsaTrøndelag10811289
5042LierneTrøndelag11161279
5043RøyrvikTrøndelag
5044NamsskoganTrøndelag179383412
5045GrongTrøndelag199244385
5046HøylandetTrøndelag279334
5047OverhallaTrøndelag309224225
5048FosnesTrøndelag146
5049FlatangerTrøndelag301105335
5050ViknaTrøndelag360379379
5051NærøyTrøndelag387391366
5052LekaTrøndelag
5053InderøyTrøndelag266331203
5054Indre FosenTrøndelag397
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!