Kommunebarometeret 2019 - tabell for helse

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren helse i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren helse har en vekt i barometeret på 7,5 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold313337395
104MossØstfold382344201
105SarpsborgØstfold161237323
106FredrikstadØstfold375312364
111HvalerØstfold31613527
118AremarkØstfold129384379
119MarkerØstfold213244100
121RømskogØstfold767
122TrøgstadØstfold246175157
123SpydebergØstfold134157284
124AskimØstfold416323393
125EidsbergØstfold408291382
127SkiptvetØstfold274408328
128RakkestadØstfold14799316
135RådeØstfold255143227
136RyggeØstfold10497119
137VålerØstfold1789348
138HobølØstfold216290268
211VestbyAkershus og Oslo397294292
213SkiAkershus og Oslo314407260
214ÅsAkershus og Oslo339212212
215FrognAkershus og Oslo341370411
216NesoddenAkershus og Oslo391393324
217OppegårdAkershus og Oslo13110286
219BærumAkershus og Oslo116110255
220AskerAkershus og Oslo120114156
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo191240265
226SørumAkershus og Oslo243243396
227FetAkershus og Oslo329230232
228RælingenAkershus og Oslo324155137
229EnebakkAkershus og Oslo240265186
230LørenskogAkershus og Oslo362386401
231SkedsmoAkershus og Oslo188278194
233NittedalAkershus og Oslo347340146
234GjerdrumAkershus og Oslo306303361
235UllensakerAkershus og Oslo359382389
236NesAkershus og Oslo291394397
237EidsvollAkershus og Oslo422421391
238NannestadAkershus og Oslo287308183
239HurdalAkershus og Oslo394349407
301OsloAkershus og Oslo418387374
402KongsvingerHedmark337277390
403HamarHedmark312329306
412RingsakerHedmark263335262
415LøtenHedmark18268188
417StangeHedmark169214241
418Nord-OdalHedmark38864131
419Sør-OdalHedmark279330144
420EidskogHedmark190343248
423GrueHedmark270221294
425ÅsnesHedmark97159223
426VålerHedmark13712255
427ElverumHedmark386360190
428TrysilHedmark167256169
429ÅmotHedmark265276181
430Stor-ElvdalHedmark258307104
432RendalenHedmark3074858
434EngerdalHedmark463157
436TolgaHedmark401364184
437TynsetHedmark157148192
438AlvdalHedmark179160103
439FolldalHedmark20553185
441OsHedmark374196200
501LillehammerOppland209142235
502GjøvikOppland278315298
511DovreOppland162046
512LesjaOppland122217
513SkjåkOppland2833237
514LomOppland317451
515VågåOppland70216143
516Nord-FronOppland311338202
517SelOppland330396261
519Sør-FronOppland77189160
520RingebuOppland99111238
521ØyerOppland275342270
522GausdalOppland9543109
528Østre TotenOppland250238217
529Vestre TotenOppland227248335
532JevnakerOppland237126211
533LunnerOppland340165173
534GranOppland256328204
536Søndre LandOppland196115221
538Nordre LandOppland335346199
540Sør-AurdalOppland3496327
541EtnedalOppland294173168
542Nord-AurdalOppland226279161
543Vestre SlidreOppland30525787
544Øystre SlidreOppland203200118
545VangOppland127156189
602DrammenBuskerud96164240
604KongsbergBuskerud366414384
605RingerikeBuskerud364309359
612HoleBuskerud118172114
615FlåBuskerud124100167
616NesBuskerud291837
617GolBuskerud185359315
618HemsedalBuskerud4139111
619ÅlBuskerud6735
620HolBuskerud100365376
621SigdalBuskerud125137329
622KrødsheradBuskerud206318127
623ModumBuskerud328341344
624Øvre EikerBuskerud361372371
625Nedre EikerBuskerud365327325
626LierBuskerud214208107
627RøykenBuskerud351306369
628HurumBuskerud355415365
631FlesbergBuskerud107310350
632RollagBuskerud816765
633Nore og UvdalBuskerud228236305
701HortenVestfold281263177
704TønsbergVestfold357202195
710SandefjordVestfold264351
711SvelvikVestfold24815176
712LarvikVestfold154
713SandeVestfold370363346
715HolmestrandVestfold30
716ReVestfold402377303
729FærderVestfold215
805PorsgrunnTelemark271210250
806SkienTelemark381320295
807NotoddenTelemark268226197
811SiljanTelemark282138334
814BambleTelemark236144251
815KragerøTelemark247179133
817DrangedalTelemark280231318
819NomeTelemark346368117
821Telemark398420412
822SauheradTelemark392321242
826TinnTelemark9216838
827HjartdalTelemark1775354
828SeljordTelemark164185112
829KviteseidTelemark1556175
830NissedalTelemark32710853
831FyresdalTelemark9211
833TokkeTelemark13123
834VinjeTelemark14444
901RisørAust-Agder68180171
904GrimstadAust-Agder245261313
906ArendalAust-Agder321397388
911GjerstadAust-Agder6120382
912VegårsheiAust-Agder223220120
914TvedestrandAust-Agder285268245
919FrolandAust-Agder239190193
926LillesandAust-Agder91149304
928BirkenesAust-Agder117270142
929ÅmliAust-Agder302351348
935IvelandAust-Agder421412399
937Evje og HornnesAust-Agder727960
938ByglandAust-Agder2610714
940ValleAust-Agder9426966
941BykleAust-Agder262
1001KristiansandVest-Agder251209320
1002MandalVest-Agder373403331
1003FarsundVest-Agder406379375
1004FlekkefjordVest-Agder181153216
1014VenneslaVest-Agder12213280
1017SongdalenVest-Agder297199308
1018SøgneVest-Agder149130386
1021MarnardalVest-Agder334333129
1026ÅseralVest-Agder111372
1027AudnedalVest-Agder1716963
1029LindesnesVest-Agder323332309
1032LyngdalVest-Agder264288196
1034HægebostadVest-Agder136147138
1037KvinesdalVest-Agder301241178
1046SirdalVest-Agder1091219
1101EigersundRogaland377314392
1102SandnesRogaland269285347
1103StavangerRogaland343389402
1106HaugesundRogaland384260203
1111SokndalRogaland417410378
1112LundRogaland109177366
1114BjerkreimRogaland18334877
1119Rogaland192218252
1120KleppRogaland262192342
1121TimeRogaland217198287
1122GjesdalRogaland419423403
1124SolaRogaland277392343
1127RandabergRogaland150299176
1129ForsandRogaland44188164
1130StrandRogaland141347337
1133HjelmelandRogaland83140106
1134SuldalRogaland373424
1135SaudaRogaland1144762
1141FinnøyRogaland1548869
1142RennesøyRogaland123101297
1144KvitsøyRogaland2469
1145BoknRogaland138128
1146TysværRogaland222104179
1149KarmøyRogaland369334404
1151UtsiraRogaland59
1160VindafjordRogaland242283280
1201BergenHordaland261215307
1211EtneHordaland146171228
1216SveioHordaland4590222
1219BømloHordaland407418360
1221StordHordaland409258352
1222FitjarHordaland272350349
1223TysnesHordaland399178269
1224KvinnheradHordaland344353383
1227JondalHordaland7610373
1228OddaHordaland130123136
1231UllensvangHordaland29823249
1232EidfjordHordaland1064247
1233UlvikHordaland574491
1234GranvinHordaland11031984
1235VossHordaland259124163
1238KvamHordaland21111831
1241FusaHordaland8727147
1242SamnangerHordaland28926793
1243OsHordaland175272341
1244AustevollHordaland1326789
1245SundHordaland163326336
1246FjellHordaland138286281
1247AskøyHordaland234305380
1251VaksdalHordaland414128289
1252ModalenHordaland93
1253OsterøyHordaland6395326
1256MelandHordaland172150172
1259ØygardenHordaland1196556
1260RadøyHordaland368339321
1263LindåsHordaland303249272
1264AustrheimHordaland8122992
1265FedjeHordaland711
1266MasfjordenHordaland212193162
1401FloraSogn og Fjordane224316135
1411GulenSogn og Fjordane4992299
1412SolundSogn og Fjordane60173
1413HyllestadSogn og Fjordane288141273
1416HøyangerSogn og Fjordane4838130
1417VikSogn og Fjordane43548
1418BalestrandSogn og Fjordane13512042
1419LeikangerSogn og Fjordane30219132
1420SogndalSogn og Fjordane795199
1421AurlandSogn og Fjordane18415864
1422LærdalSogn og Fjordane14598110
1424ÅrdalSogn og Fjordane266250155
1426LusterSogn og Fjordane5213995
1428AskvollSogn og Fjordane666236
1429FjalerSogn og Fjordane1768090
1430GaularSogn og Fjordane40254256
1431JølsterSogn og Fjordane17445116
1432FørdeSogn og Fjordane5194277
1433NaustdalSogn og Fjordane393166286
1438BremangerSogn og Fjordane390380225
1439VågsøySogn og Fjordane23156139
1441SeljeSogn og Fjordane395289310
1443EidSogn og Fjordane808321
1444HornindalSogn og Fjordane273540
1445GloppenSogn og Fjordane1995832
1449StrynSogn og Fjordane358391333
1502MoldeMøre og Romsdal148176175
1504ÅlesundMøre og Romsdal202224249
1505KristiansundMøre og Romsdal389284312
1511VanylvenMøre og Romsdal257154150
1514SandeMøre og Romsdal15111978
1515HerøyMøre og Romsdal320402231
1516UlsteinMøre og Romsdal54228152
1517HareidMøre og Romsdal333170362
1519VoldaMøre og Romsdal140146220
1520ØrstaMøre og Romsdal200311332
1523ØrskogMøre og Romsdal4213145
1524NorddalMøre og Romsdal2253712
1525StrandaMøre og Romsdal371400355
1526StordalMøre og Romsdal3082717
1528SykkylvenMøre og Romsdal215366170
1529SkodjeMøre og Romsdal153262205
1531SulaMøre og Romsdal177235122
1532GiskeMøre og Romsdal193222182
1534HaramMøre og Romsdal159136283
1535VestnesMøre og Romsdal405375373
1539RaumaMøre og Romsdal220367274
1543NessetMøre og Romsdal115352244
1545MidsundMøre og Romsdal233252218
1546SandøyMøre og Romsdal252923
1547AukraMøre og Romsdal210225293
1548FrænaMøre og Romsdal290325356
1551EideMøre og Romsdal198106121
1554AverøyMøre og Romsdal376419405
1557GjemnesMøre og Romsdal88152140
1560TingvollMøre og Romsdal230242229
1563SunndalMøre og Romsdal5520461
1566SurnadalMøre og Romsdal158296148
1567RindalMøre og Romsdal143300
1571HalsaMøre og Romsdal67127126
1573SmølaMøre og Romsdal420361345
1576AureMøre og Romsdal372390410
1804BodøNordland293181234
1805NarvikNordland353302387
1811BindalNordland331110
1812SømnaNordland8452113
1813BrønnøyNordland156145275
1815VegaNordland3588
1816VevelstadNordland33129
1818HerøyNordland2074650
1820AlstahaugNordland189134230
1822LeirfjordNordland379117206
1824VefsnNordland238217224
1825GraneNordland1288418
1826HattfjelldalNordland22822
1827DønnaNordland283322258
1828NesnaNordland296112282
1832HemnesNordland356371296
1833RanaNordland292280363
1834LurøyNordland319281233
1835TrænaNordland24438368
1836RødøyNordland350373253
1837MeløyNordland3977158
1838GildeskålNordland284395301
1839BeiarnNordland535020
1840SaltdalNordland352352
1841FauskeNordland165234207
1845SørfoldNordland410298408
1848SteigenNordland1083098
1849HamarøyNordland8616971
1850TysfjordNordland244085
1851LødingenNordland363422409
1852TjeldsundNordland352247398
1853EvenesNordland367356210
1854BallangenNordland103211102
1856RøstNordland2352834
1857VærøyNordland1262977
1859FlakstadNordland78253236
1860VestvågøyNordland218245394
1865VåganNordland186324339
1866HadselNordland260183276
1867Nordland5020170
1868ØksnesNordland89105134
1870SortlandNordland180358311
1871AndøyNordland64369385
1874MoskenesNordland2542443
1902TromsøTroms105162257
1903HarstadTroms139282263
1911KvæfjordTroms160413353
1913SkånlandTroms74174108
1917IbestadTroms1447894
1919GratangenTroms2194913
1920LavangenTroms21159
1922BarduTroms6260128
1923SalangenTroms563241
1924MålselvTroms6920767
1925SørreisaTroms321916
1926DyrøyTroms111182179
1927TranøyTroms360381370
1928TorskenTroms412378159
1929BergTroms241388
1931LenvikTroms142187165
1933BalsfjordTroms101109239
1936KarlsøyTroms187129213
1938LyngenTroms51054
1939StorfjordTroms403275372
1940KåfjordTroms1684159
1941SkjervøyTroms201251191
1942NordreisaTroms310194317
1943KvænangenTroms4145
2002VardøFinnmark113313247
2003VadsøFinnmark170205259
2004HammerfestFinnmark3687322
2011KautokeinoFinnmark7173187
2012AltaFinnmark385411413
2014LoppaFinnmark25263101
2015HasvikFinnmark27618479
2017KvalsundFinnmark34572214
2018MåsøyFinnmark3812141
2019NordkappFinnmark354274226
2020PorsangerFinnmark98259340
2021KarasjokFinnmark5870209
2022LebesbyFinnmark208125198
2023GamvikFinnmark286273300
2024BerlevågFinnmark3381619
2025TanaFinnmark317417208
2027NessebyFinnmark232615
2028BåtsfjordFinnmark197409166
2030Sør-VarangerFinnmark415405243
5001TrondheimTrøndelag332304338
5004SteinkjerTrøndelag300287357
5005NamsosTrøndelag331239267
5011HemneTrøndelag195336149
5012SnillfjordTrøndelag166398125
5013HitraTrøndelag253195285
5014FrøyaTrøndelag1128639
5015ØrlandTrøndelag380255291
5016AgdenesTrøndelag221227124
5017BjugnTrøndelag413406377
5018ÅfjordTrøndelag59293330
5019RoanTrøndelag
5020OsenTrøndelag7396
5021OppdalTrøndelag192525
5022RennebuTrøndelag1519796
5023MeldalTrøndelag758983
5024OrkdalTrøndelag19411397
5025RørosTrøndelag102317151
5026HoltålenTrøndelag828574
5027Midtre GauldalTrøndelag304223145
5028MelhusTrøndelag322186278
5029SkaunTrøndelag249233319
5030KlæbuTrøndelag32526681
5031MalvikTrøndelag273292314
5032SelbuTrøndelag907133
5033TydalTrøndelag121364
5034MeråkerTrøndelag4757174
5035StjørdalTrøndelag152121264
5036FrostaTrøndelag299416368
5037LevangerTrøndelag173133115
5038VerdalTrøndelag133213288
5039VerranTrøndelag404374406
5040NamdalseidTrøndelag204116105
5041SnåsaTrøndelag295354302
5042LierneTrøndelag18161246
5043RøyrvikTrøndelag326401180
5044NamsskoganTrøndelag85163271
5045GrongTrøndelag423385400
5046HøylandetTrøndelag202126
5047OverhallaTrøndelag318357381
5048FosnesTrøndelag336345290
5049FlatangerTrøndelag26766153
5050ViknaTrøndelag378362254
5051NærøyTrøndelag396355358
5052LekaTrøndelag23255266
5053InderøyTrøndelag6582279
5054Indre FosenTrøndelag367
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!