Kommunebarometeret 2019 - tabell for økonomi

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren økonomi i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren økonomi har en vekt på 10 % i barometeret.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold378224336
104MossØstfold178181269
105SarpsborgØstfold297275273
106FredrikstadØstfold268245293
111HvalerØstfold407376283
118AremarkØstfold408398324
119MarkerØstfold925557
121RømskogØstfold1877211
122TrøgstadØstfold25136159
123SpydebergØstfold390331365
124AskimØstfold166158153
125EidsbergØstfold296178196
127SkiptvetØstfold379287
128RakkestadØstfold265186144
135RådeØstfold145367236
136RyggeØstfold277280278
137VålerØstfold211484
138HobølØstfold20710078
211VestbyAkershus og Oslo857453
213SkiAkershus og Oslo384394402
214ÅsAkershus og Oslo149177326
215FrognAkershus og Oslo278346331
216NesoddenAkershus og Oslo197238156
217OppegårdAkershus og Oslo9790186
219BærumAkershus og Oslo171523
220AskerAkershus og Oslo353822
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo64163238
226SørumAkershus og Oslo371374328
227FetAkershus og Oslo273321301
228RælingenAkershus og Oslo300296303
229EnebakkAkershus og Oslo189356376
230LørenskogAkershus og Oslo282226250
231SkedsmoAkershus og Oslo1124866
233NittedalAkershus og Oslo6181106
234GjerdrumAkershus og Oslo812824
235UllensakerAkershus og Oslo315378405
236NesAkershus og Oslo156248249
237EidsvollAkershus og Oslo6971102
238NannestadAkershus og Oslo636468
239HurdalAkershus og Oslo410247175
301OsloAkershus og Oslo259160120
402KongsvingerHedmark182197223
403HamarHedmark12193204
412RingsakerHedmark2969143
415LøtenHedmark311712
417StangeHedmark5467155
418Nord-OdalHedmark362361418
419Sør-OdalHedmark146166314
420EidskogHedmark248295258
423GrueHedmark412324294
425ÅsnesHedmark194191289
426VålerHedmark125204367
427ElverumHedmark318390409
428TrysilHedmark127173104
429ÅmotHedmark421424419
430Stor-ElvdalHedmark10918226
432RendalenHedmark30478
434EngerdalHedmark52490
436TolgaHedmark1345754
437TynsetHedmark24019897
438AlvdalHedmark14112265
439FolldalHedmark254287305
441OsHedmark199195162
501LillehammerOppland342286330
502GjøvikOppland117147147
511DovreOppland344377342
512LesjaOppland68169183
513SkjåkOppland75156134
514LomOppland217257135
515VågåOppland152243180
516Nord-FronOppland154155222
517SelOppland100200268
519Sør-FronOppland180194176
520RingebuOppland119206217
521ØyerOppland409343206
522GausdalOppland321359327
528Østre TotenOppland172215344
529Vestre TotenOppland347277377
532JevnakerOppland169159240
533LunnerOppland215212363
534GranOppland383345313
536Søndre LandOppland55118201
538Nordre LandOppland78104115
540Sør-AurdalOppland10287132
541EtnedalOppland949111
542Nord-AurdalOppland7759140
543Vestre SlidreOppland1514311
544Øystre SlidreOppland8013134
545VangOppland242254231
602DrammenBuskerud1299556
604KongsbergBuskerud374363306
605RingerikeBuskerud181220286
612HoleBuskerud162128107
615FlåBuskerud82115146
616NesBuskerud161344310
617GolBuskerud279265245
618HemsedalBuskerud40846
619ÅlBuskerud281205101
620HolBuskerud140153172
621SigdalBuskerud414259
622KrødsheradBuskerud1966
623ModumBuskerud201288193
624Øvre EikerBuskerud317249282
625Nedre EikerBuskerud280222188
626LierBuskerud224263214
627RøykenBuskerud987655
628HurumBuskerud211237255
631FlesbergBuskerud256140399
632RollagBuskerud123162150
633Nore og UvdalBuskerud8460127
701HortenVestfold304262267
704TønsbergVestfold239199256
710SandefjordVestfold916
711SvelvikVestfold190216317
712LarvikVestfold334
713SandeVestfold202209123
715HolmestrandVestfold174
716ReVestfold234298318
729FærderVestfold168
805PorsgrunnTelemark312289308
806SkienTelemark168211182
807NotoddenTelemark185180280
811SiljanTelemark221829
814BambleTelemark12073138
815KragerøTelemark361375386
817DrangedalTelemark307218262
819NomeTelemark381355403
821Telemark275138212
822SauheradTelemark249264228
826TinnTelemark536399
827HjartdalTelemark244188190
828SeljordTelemark258334304
829KviteseidTelemark11315089
830NissedalTelemark252190191
831FyresdalTelemark11618471
833TokkeTelemark1088931
834VinjeTelemark183253261
901RisørAust-Agder284305277
904GrimstadAust-Agder255124170
906ArendalAust-Agder231318281
911GjerstadAust-Agder404320351
912VegårsheiAust-Agder274256298
914TvedestrandAust-Agder319279325
919FrolandAust-Agder271313380
926LillesandAust-Agder356315276
928BirkenesAust-Agder209207257
929ÅmliAust-Agder3650116
935IvelandAust-Agder622642
937Evje og HornnesAust-Agder126125131
938ByglandAust-Agder563194
940ValleAust-Agder10333125
941BykleAust-Agder1214
1001KristiansandVest-Agder219227241
1002MandalVest-Agder171170103
1003FarsundVest-Agder104167122
1004FlekkefjordVest-Agder276325227
1014VenneslaVest-Agder712572
1017SongdalenVest-Agder1324686
1018SøgneVest-Agder272274
1021MarnardalVest-Agder102070
1026ÅseralVest-Agder315
1027AudnedalVest-Agder451945
1029LindesnesVest-Agder177130163
1032LyngdalVest-Agder289241287
1034HægebostadVest-Agder204134194
1037KvinesdalVest-Agder13115251
1046SirdalVest-Agder481275
1101EigersundRogaland95102266
1102SandnesRogaland94106133
1103StavangerRogaland725452
1106HaugesundRogaland195164166
1111SokndalRogaland21011067
1112LundRogaland141196233
1114BjerkreimRogaland883650
1119Rogaland93179181
1120KleppRogaland23611477
1121TimeRogaland200259284
1122GjesdalRogaland19315798
1124SolaRogaland13870108
1127RandabergRogaland320389384
1129ForsandRogaland11543
1130StrandRogaland341393
1133HjelmelandRogaland29312149
1134SuldalRogaland674
1135SaudaRogaland357267218
1141FinnøyRogaland19828283
1142RennesøyRogaland225350216
1144KvitsøyRogaland6710130
1145BoknRogaland9075136
1146TysværRogaland262315
1149KarmøyRogaland747273
1151UtsiraRogaland604510
1160VindafjordRogaland23094213
1201BergenHordaland17414182
1211EtneHordaland229228151
1216SveioHordaland793219
1219BømloHordaland144242312
1221StordHordaland263349397
1222FitjarHordaland251269142
1223TysnesHordaland155176210
1224KvinnheradHordaland15751315
1227JondalHordaland4711796
1228OddaHordaland1188440
1231UllensvangHordaland139111169
1232EidfjordHordaland33889
1233UlvikHordaland266317291
1234GranvinHordaland83758
1235VossHordaland124142184
1238KvamHordaland398380338
1241FusaHordaland375278259
1242SamnangerHordaland368330346
1243OsHordaland996525
1244AustevollHordaland397383371
1245SundHordaland283174279
1246FjellHordaland367393416
1247AskøyHordaland353341387
1251VaksdalHordaland762980
1252ModalenHordaland16388
1253OsterøyHordaland270283244
1256MelandHordaland191372356
1259ØygardenHordaland152135
1260RadøyHordaland221251164
1263LindåsHordaland493465
1264AustrheimHordaland405410375
1265FedjeHordaland4391208
1266MasfjordenHordaland587881
1401FloraSogn og Fjordane334404391
1411GulenSogn og Fjordane50291100
1412SolundSogn og Fjordane401397149
1413HyllestadSogn og Fjordane424412368
1416HøyangerSogn og Fjordane343362335
1417VikSogn og Fjordane186285198
1418BalestrandSogn og Fjordane301139288
1419LeikangerSogn og Fjordane326221319
1420SogndalSogn og Fjordane464432
1421AurlandSogn og Fjordane7014548
1422LærdalSogn og Fjordane346402415
1424ÅrdalSogn og Fjordane1305285
1426LusterSogn og Fjordane237189139
1428AskvollSogn og Fjordane192192158
1429FjalerSogn og Fjordane179149230
1430GaularSogn og Fjordane310271179
1431JølsterSogn og Fjordane420387395
1432FørdeSogn og Fjordane203103254
1433NaustdalSogn og Fjordane380339385
1438BremangerSogn og Fjordane101187121
1439VågsøySogn og Fjordane332413341
1441SeljeSogn og Fjordane14312336
1443EidSogn og Fjordane415407411
1444HornindalSogn og Fjordane223135275
1445GloppenSogn og Fjordane396411410
1449StrynSogn og Fjordane142239141
1502MoldeMøre og Romsdal341347370
1504ÅlesundMøre og Romsdal395281295
1505KristiansundMøre og Romsdal363384401
1511VanylvenMøre og Romsdal1226160
1514SandeMøre og Romsdal417352408
1515HerøyMøre og Romsdal262368323
1516UlsteinMøre og Romsdal389386383
1517HareidMøre og Romsdal150273355
1519VoldaMøre og Romsdal235148296
1520ØrstaMøre og Romsdal216310354
1523ØrskogMøre og Romsdal423425422
1524NorddalMøre og Romsdal425382412
1525StrandaMøre og Romsdal184116154
1526StordalMøre og Romsdal403409394
1528SykkylvenMøre og Romsdal167306307
1529SkodjeMøre og Romsdal208129185
1531SulaMøre og Romsdal228314358
1532GiskeMøre og Romsdal426405398
1534HaramMøre og Romsdal366342260
1535VestnesMøre og Romsdal377354381
1539RaumaMøre og Romsdal393423373
1543NessetMøre og Romsdal365406316
1545MidsundMøre og Romsdal287417359
1546SandøyMøre og Romsdal175235390
1547AukraMøre og Romsdal443
1548FrænaMøre og Romsdal8962171
1551EideMøre og Romsdal294391406
1554AverøyMøre og Romsdal349340270
1557GjemnesMøre og Romsdal426861
1560TingvollMøre og Romsdal373260165
1563SunndalMøre og Romsdal105126112
1566SurnadalMøre og Romsdal329266353
1567RindalMøre og Romsdal187203207
1571HalsaMøre og Romsdal3866113
1573SmølaMøre og Romsdal303415177
1576AureMøre og Romsdal110146145
1804BodøNordland308297348
1805NarvikNordland339332339
1811BindalNordland444139
1812SømnaNordland298213173
1813BrønnøyNordland306268253
1815VegaNordland400400407
1816VevelstadNordland29912218
1818HerøyNordland24116863
1820AlstahaugNordland419370333
1822LeirfjordNordland115293178
1824VefsnNordland196143203
1825GraneNordland665844
1826HattfjelldalNordland2397
1827DønnaNordland26723669
1828NesnaNordland13582105
1832HemnesNordland173323271
1833RanaNordland578047
1834LurøyNordland7101
1835TrænaNordland11412021
1836RødøyNordland16431276
1837MeløyNordland247307192
1838GildeskålNordland14779264
1839BeiarnNordland2840302
1840SaltdalNordland364399321
1841FauskeNordland418426421
1845SørfoldNordland376351352
1848SteigenNordland428422378
1849HamarøyNordland406299343
1850TysfjordNordland414379389
1851LødingenNordland305414413
1852TjeldsundNordland385358361
1853EvenesNordland8785161
1854BallangenNordland313175160
1856RøstNordland1583520
1857VærøyNordland250108234
1859FlakstadNordland1888327
1860VestvågøyNordland206261263
1865VåganNordland106161290
1866HadselNordland350395242
1867Nordland354401392
1868ØksnesNordland379416337
1870SortlandNordland337348220
1871AndøyNordland52240219
1874MoskenesNordland392396396
1902TromsøTroms382419417
1903HarstadTroms205250226
1911KvæfjordTroms15910795
1913SkånlandTroms232113152
1917IbestadTroms336338110
1919GratangenTroms133233247
1920LavangenTroms2456119
1922BarduTroms227232382
1923SalangenTroms340214129
1924MålselvTroms264337362
1925SørreisaTroms260300388
1926DyrøyTroms372373252
1927TranøyTroms243193243
1928TorskenTroms3279891
1929BergTroms314309297
1931LenvikTroms399381299
1933BalsfjordTroms388301221
1936KarlsøyTroms322316118
1938LyngenTroms369234187
1939StorfjordTroms86132350
1940KåfjordTroms411369414
1941SkjervøyTroms324294157
1942NordreisaTroms170202225
1943KvænangenTroms328328237
2002VardøFinnmark2699779
2003VadsøFinnmark331231322
2004HammerfestFinnmark220201229
2011KautokeinoFinnmark111154109
2012AltaFinnmark311270349
2014LoppaFinnmark32302
2015HasvikFinnmark232717
2017KvalsundFinnmark238246215
2018MåsøyFinnmark13621941
2019NordkappFinnmark394322199
2020PorsangerFinnmark218385404
2021KarasjokFinnmark165326347
2022LebesbyFinnmark292255128
2023GamvikFinnmark226302329
2024BerlevågFinnmark309165360
2025TanaFinnmark422408420
2027NessebyFinnmark9620862
2028BåtsfjordFinnmark351311272
2030Sør-VarangerFinnmark360403364
5001TrondheimTrøndelag213172200
5004SteinkjerTrøndelag302304379
5005NamsosTrøndelag148133195
5011HemneTrøndelag9111197
5012SnillfjordTrøndelag212333209
5013HitraTrøndelag413329224
5014FrøyaTrøndelag348185292
5015ØrlandTrøndelag325371366
5016AgdenesTrøndelag139964
5017BjugnTrøndelag24515192
5018ÅfjordTrøndelag286272251
5019RoanTrøndelag33012738
5020OsenTrøndelag338292114
5021OppdalTrøndelag1379637
5022RennebuTrøndelag323365232
5023MeldalTrøndelag233183239
5024OrkdalTrøndelag7386124
5025RørosTrøndelag246284189
5026HoltålenTrøndelag295364137
5027Midtre GauldalTrøndelag416223248
5028MelhusTrøndelag288276205
5029SkaunTrøndelag51119246
5030KlæbuTrøndelag386360311
5031MalvikTrøndelag333336309
5032SelbuTrøndelag153144300
5033TydalTrøndelag128171126
5034MeråkerTrøndelag176105130
5035StjørdalTrøndelag355327320
5036FrostaTrøndelag285319372
5037LevangerTrøndelag370418400
5038VerdalTrøndelag335303340
5039VerranTrøndelag427366369
5040NamdalseidTrøndelag391335285
5041SnåsaTrøndelag316274345
5042LierneTrøndelag352244202
5043RøyrvikTrøndelag257420374
5044NamsskoganTrøndelag201633
5045GrongTrøndelag345225235
5046HøylandetTrøndelag160210167
5047OverhallaTrøndelag65137148
5048FosnesTrøndelag358357357
5049FlatangerTrøndelag290258332
5050ViknaTrøndelag261230117
5051NærøyTrøndelag2225313
5052LekaTrøndelag10710928
5053InderøyTrøndelag387388274
5054Indre FosenTrøndelag393
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!