Kommunebarometeret 2019 - tabell for pleie og omsorg

Kommunebarometeret. Her finner du oversikten over plasseringen til de enkelte kommunene innen sektoren pleie og omsorg i Kommunebarometeret 2019.

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år. Sektoren pleie og omsorg har en vekt i barometeret på 20 % av totalen.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold373268185
104MossØstfold261188224
105SarpsborgØstfold350232305
106FredrikstadØstfold379320345
111HvalerØstfold29428584
118AremarkØstfold46172190
119MarkerØstfold259318361
121RømskogØstfold142379266
122TrøgstadØstfold263312337
123SpydebergØstfold10367299
124AskimØstfold178217231
125EidsbergØstfold288289383
127SkiptvetØstfold23612
128RakkestadØstfold218200211
135RådeØstfold226252221
136RyggeØstfold270177132
137VålerØstfold65234178
138HobølØstfold281297252
211VestbyAkershus og Oslo362401269
213SkiAkershus og Oslo400313298
214ÅsAkershus og Oslo393222388
215FrognAkershus og Oslo425371385
216NesoddenAkershus og Oslo411405342
217OppegårdAkershus og Oslo363276261
219BærumAkershus og Oslo371281355
220AskerAkershus og Oslo389340386
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo361395384
226SørumAkershus og Oslo237204287
227FetAkershus og Oslo5090333
228RælingenAkershus og Oslo301100172
229EnebakkAkershus og Oslo214363280
230LørenskogAkershus og Oslo349275254
231SkedsmoAkershus og Oslo370257168
233NittedalAkershus og Oslo337215325
234GjerdrumAkershus og Oslo343105245
235UllensakerAkershus og Oslo367214230
236NesAkershus og Oslo199203180
237EidsvollAkershus og Oslo424419415
238NannestadAkershus og Oslo249108182
239HurdalAkershus og Oslo317112278
301OsloAkershus og Oslo394343362
402KongsvingerHedmark409387363
403HamarHedmark252139123
412RingsakerHedmark329322365
415LøtenHedmark238264197
417StangeHedmark326288256
418Nord-OdalHedmark416372411
419Sør-OdalHedmark395404200
420EidskogHedmark129119179
423GrueHedmark405124170
425ÅsnesHedmark20111842
426VålerHedmark318162164
427ElverumHedmark369337274
428TrysilHedmark164174279
429ÅmotHedmark993244
430Stor-ElvdalHedmark146339293
432RendalenHedmark14811068
434EngerdalHedmark34289226
436TolgaHedmark87166125
437TynsetHedmark12755136
438AlvdalHedmark220411378
439FolldalHedmark62169277
441OsHedmark945
501LillehammerOppland377380403
502GjøvikOppland1717797
511DovreOppland197147215
512LesjaOppland187187152
513SkjåkOppland328378246
514LomOppland28130133
515VågåOppland30735770
516Nord-FronOppland207136145
517SelOppland20310174
519Sør-FronOppland73158110
520RingebuOppland527956
521ØyerOppland333728
522GausdalOppland175205122
528Østre TotenOppland1132225
529Vestre TotenOppland406284322
532JevnakerOppland10411447
533LunnerOppland283250208
534GranOppland403356314
536Søndre LandOppland32714396
538Nordre LandOppland196123151
540Sør-AurdalOppland97159210
541EtnedalOppland2113290
542Nord-AurdalOppland30588
543Vestre SlidreOppland339236321
544Øystre SlidreOppland414572
545VangOppland8211
602DrammenBuskerud381359354
604KongsbergBuskerud324163113
605RingerikeBuskerud385330283
612HoleBuskerud1721014
615FlåBuskerud37263174
616NesBuskerud145160142
617GolBuskerud255293131
618HemsedalBuskerud140186188
619ÅlBuskerud1493954
620HolBuskerud19313848
621SigdalBuskerud165197169
622KrødsheradBuskerud246345192
623ModumBuskerud3447535
624Øvre EikerBuskerud195219323
625Nedre EikerBuskerud364349276
626LierBuskerud217309191
627RøykenBuskerud581967
628HurumBuskerud330352373
631FlesbergBuskerud783088
632RollagBuskerud22110689
633Nore og UvdalBuskerud176141160
701HortenVestfold27178109
704TønsbergVestfold421420414
710SandefjordVestfold384380
711SvelvikVestfold338245353
712LarvikVestfold128
713SandeVestfold382344259
715HolmestrandVestfold87
716ReVestfold291416
729FærderVestfold108
805PorsgrunnTelemark325296349
806SkienTelemark235201311
807NotoddenTelemark366392317
811SiljanTelemark1187206
814BambleTelemark18010960
815KragerøTelemark227104130
817DrangedalTelemark11018993
819NomeTelemark592639
821Telemark372218297
822SauheradTelemark158183282
826TinnTelemark9241105
827HjartdalTelemark232279315
828SeljordTelemark122256327
829KviteseidTelemark230202219
830NissedalTelemark128426
831FyresdalTelemark610246
833TokkeTelemark266121171
834VinjeTelemark74444
901RisørAust-Agder133113404
904GrimstadAust-Agder20823334
906ArendalAust-Agder240137234
911GjerstadAust-Agder326269
912VegårsheiAust-Agder948220
914TvedestrandAust-Agder139190194
919FrolandAust-Agder184305134
926LillesandAust-Agder233120320
928BirkenesAust-Agder10214461
929ÅmliAust-Agder16724
935IvelandAust-Agder7299189
937Evje og HornnesAust-Agder181743
938ByglandAust-Agder1861159
940ValleAust-Agder557346
941BykleAust-Agder51176103
1001KristiansandVest-Agder150303233
1002MandalVest-Agder8611155
1003FarsundVest-Agder231168375
1004FlekkefjordVest-Agder415381312
1014VenneslaVest-Agder380175220
1017SongdalenVest-Agder152913
1018SøgneVest-Agder1376394
1021MarnardalVest-Agder383366
1026ÅseralVest-Agder1391
1027AudnedalVest-Agder14810
1029LindesnesVest-Agder7518
1032LyngdalVest-Agder4122
1034HægebostadVest-Agder1074052
1037KvinesdalVest-Agder937673
1046SirdalVest-Agder362364
1101EigersundRogaland236117158
1102SandnesRogaland293300369
1103StavangerRogaland392355358
1106HaugesundRogaland205210186
1111SokndalRogaland85191104
1112LundRogaland6470193
1114BjerkreimRogaland116223127
1119Rogaland17715379
1120KleppRogaland1205041
1121TimeRogaland27912685
1122GjesdalRogaland258249173
1124SolaRogaland147208223
1127RandabergRogaland7680135
1129ForsandRogaland11242129
1130StrandRogaland28751204
1133HjelmelandRogaland3961162
1134SuldalRogaland424637
1135SaudaRogaland13016119
1141FinnøyRogaland161171156
1142RennesøyRogaland157271143
1144KvitsøyRogaland167327406
1145BoknRogaland1948836
1146TysværRogaland2127
1149KarmøyRogaland10156114
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland2093139
1201BergenHordaland336244308
1211EtneHordaland353360313
1216SveioHordaland290230301
1219BømloHordaland277278218
1221StordHordaland1435383
1222FitjarHordaland821651
1223TysnesHordaland376333251
1224KvinnheradHordaland278209195
1227JondalHordaland40154106
1228OddaHordaland332220271
1231UllensvangHordaland306151247
1232EidfjordHordaland210211292
1233UlvikHordaland17973243
1234GranvinHordaland229374
1235VossHordaland398269212
1238KvamHordaland1259115
1241FusaHordaland844931
1242SamnangerHordaland3535159
1243OsHordaland29217071
1244AustevollHordaland356408336
1245SundHordaland260321394
1246FjellHordaland1357430
1247AskøyHordaland159146237
1251VaksdalHordaland188259102
1252ModalenHordaland1721249
1253OsterøyHordaland21327099
1256MelandHordaland216228101
1259ØygardenHordaland5398115
1260RadøyHordaland7010395
1263LindåsHordaland16311155
1264AustrheimHordaland88195167
1265FedjeHordaland222361419
1266MasfjordenHordaland151331205
1401FloraSogn og Fjordane347239263
1411GulenSogn og Fjordane219262228
1412SolundSogn og Fjordane298393310
1413HyllestadSogn og Fjordane54240118
1416HøyangerSogn og Fjordane131145175
1417VikSogn og Fjordane291373370
1418BalestrandSogn og Fjordane12396126
1419LeikangerSogn og Fjordane2692238
1420SogndalSogn og Fjordane390316268
1421AurlandSogn og Fjordane6114282
1422LærdalSogn og Fjordane29619291
1424ÅrdalSogn og Fjordane420366398
1426LusterSogn og Fjordane215198236
1428AskvollSogn og Fjordane21212792
1429FjalerSogn og Fjordane413319341
1430GaularSogn og Fjordane340376326
1431JølsterSogn og Fjordane24568181
1432FørdeSogn og Fjordane3353853
1433NaustdalSogn og Fjordane181229397
1438BremangerSogn og Fjordane320407371
1439VågsøySogn og Fjordane264272262
1441SeljeSogn og Fjordane355394372
1443EidSogn og Fjordane239148284
1444HornindalSogn og Fjordane160336241
1445GloppenSogn og Fjordane20071235
1449StrynSogn og Fjordane275287273
1502MoldeMøre og Romsdal408353340
1504ÅlesundMøre og Romsdal391323288
1505KristiansundMøre og Romsdal191150107
1511VanylvenMøre og Romsdal399354389
1514SandeMøre og Romsdal313406302
1515HerøyMøre og Romsdal386302253
1516UlsteinMøre og Romsdal1389763
1517HareidMøre og Romsdal396365382
1519VoldaMøre og Romsdal334231116
1520ØrstaMøre og Romsdal374364300
1523ØrskogMøre og Romsdal10273
1524NorddalMøre og Romsdal96310343
1525StrandaMøre og Romsdal250261295
1526StordalMøre og Romsdal204421412
1528SykkylvenMøre og Romsdal166194166
1529SkodjeMøre og Romsdal304298265
1531SulaMøre og Romsdal153241207
1532GiskeMøre og Romsdal221517
1534HaramMøre og Romsdal319165258
1535VestnesMøre og Romsdal352338275
1539RaumaMøre og Romsdal397274184
1543NessetMøre og Romsdal189237203
1545MidsundMøre og Romsdal20927381
1546SandøyMøre og Romsdal95265187
1547AukraMøre og Romsdal25125577
1548FrænaMøre og Romsdal224152117
1551EideMøre og Romsdal299301329
1554AverøyMøre og Romsdal185253281
1557GjemnesMøre og Romsdal67258150
1560TingvollMøre og Romsdal75226316
1563SunndalMøre og Romsdal280307119
1566SurnadalMøre og Romsdal262280257
1567RindalMøre og Romsdal10064225
1571HalsaMøre og Romsdal345311285
1573SmølaMøre og Romsdal89207183
1576AureMøre og Romsdal141260121
1804BodøNordland1348145
1805NarvikNordland404388352
1811BindalNordland8021340
1812SømnaNordland192238214
1813BrønnøyNordland190133157
1815VegaNordland83248392
1816VevelstadNordland311342332
1818HerøyNordland34832
1820AlstahaugNordland124246294
1822LeirfjordNordland202367334
1824VefsnNordland225178318
1825GraneNordland358348379
1826HattfjelldalNordland155164270
1827DønnaNordland10817380
1828NesnaNordland426424420
1832HemnesNordland354224201
1833RanaNordland368402356
1834LurøyNordland31221100
1835TrænaNordland63249
1836RødøyNordland2721165
1837MeløyNordland410400366
1838GildeskålNordland919457
1839BeiarnNordland289375359
1840SaltdalNordland6972176
1841FauskeNordland242128196
1845SørfoldNordland365346357
1848SteigenNordland243155199
1849HamarøyNordland423423407
1850TysfjordNordland105179240
1851LødingenNordland348396408
1852TjeldsundNordland136308377
1853EvenesNordland211266242
1854BallangenNordland297254387
1856RøstNordland323382409
1857VærøyNordland316243339
1859FlakstadNordland422414376
1860VestvågøyNordland341838
1865VåganNordland1284378
1866HadselNordland401412374
1867Nordland286332399
1868ØksnesNordland351283248
1870SortlandNordland4866141
1871AndøyNordland314377368
1874MoskenesNordland419277417
1902TromsøTroms402326330
1903HarstadTroms305286309
1911KvæfjordTroms43136
1913SkånlandTroms174149120
1917IbestadTroms254334239
1919GratangenTroms308410395
1920LavangenTroms68225111
1922BarduTroms119185360
1923SalangenTroms5754154
1924MålselvTroms418399401
1925SørreisaTroms114156209
1926DyrøyTroms168368331
1927TranøyTroms384351402
1928TorskenTroms257398405
1929BergTroms111391367
1931LenvikTroms253299351
1933BalsfjordTroms312341348
1936KarlsøyTroms173304202
1938LyngenTroms115140260
1939StorfjordTroms1185950
1940KåfjordTroms183247232
1941SkjervøyTroms71181138
1942NordreisaTroms10686216
1943KvænangenTroms388206290
2002VardøFinnmark341314391
2003VadsøFinnmark206315304
2004HammerfestFinnmark414397390
2011KautokeinoFinnmark360328319
2012AltaFinnmark357325264
2014LoppaFinnmark300324413
2015HasvikFinnmark276418410
2017KvalsundFinnmark241383272
2018MåsøyFinnmark359267198
2019NordkappFinnmark383350381
2020PorsangerFinnmark427422418
2021KarasjokFinnmark322295350
2022LebesbyFinnmark375362347
2023GamvikFinnmark315370393
2024BerlevågFinnmark268386306
2025TanaFinnmark321415124
2027NessebyFinnmark126389396
2028BåtsfjordFinnmark170235177
2030Sør-VarangerFinnmark331292140
5001TrondheimTrøndelag265369307
5004SteinkjerTrøndelag273125137
5005NamsosTrøndelag24710775
5011HemneTrøndelag556033
5012SnillfjordTrøndelag81347303
5013HitraTrøndelag132
5014FrøyaTrøndelag267134324
5015ØrlandTrøndelag472021
5016AgdenesTrøndelag269409229
5017BjugnTrøndelag13295149
5018ÅfjordTrøndelag443123
5019RoanTrøndelag56216163
5020OsenTrøndelag605227
5021OppdalTrøndelag244227161
5022RennebuTrøndelag285390328
5023MeldalTrøndelag333290244
5024OrkdalTrøndelag234184286
5025RørosTrøndelag309358364
5026HoltålenTrøndelag24167250
5027Midtre GauldalTrøndelag274335147
5028MelhusTrøndelag90122146
5029SkaunTrøndelag12165255
5030KlæbuTrøndelag417306222
5031MalvikTrøndelag22811698
5032SelbuTrøndelag79135153
5033TydalTrøndelag778529
5034MeråkerTrøndelag10918262
5035StjørdalTrøndelag303282338
5036FrostaTrøndelag1624758
5037LevangerTrøndelag412291227
5038VerdalTrøndelag248199148
5039VerranTrøndelag302417289
5040NamdalseidTrøndelag256959
5041SnåsaTrøndelag182129291
5042LierneTrøndelag387317344
5043RøyrvikTrøndelag1173665
5044NamsskoganTrøndelag272413400
5045GrongTrøndelag310193296
5046HøylandetTrøndelag66131112
5047OverhallaTrøndelag198386
5048FosnesTrøndelag378416416
5049FlatangerTrøndelag49180213
5050ViknaTrøndelag256294335
5051NærøyTrøndelag1562576
5052LekaTrøndelag152251267
5053InderøyTrøndelag284196217
5054Indre FosenTrøndelag144
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi setter stor pris på at du deler ny kunnskap, dine egne erfaringer og diskuterer med oss og andre lesere. Du må bruke ditt fulle navn for å delta i debattene. Debatten vil bli moderert i tråd med de presseetiske regler. Modereringen skjer i etterkant av publiseringen.