Kommunebarometeret 2019 - totaltabellen

Kommunebarometeret. Her er oversikten over hvordan de ulike kommunene kommer ut i totaltabellen i Kommunebarometeret 2019.

I totaltabellen er kommunenes plassering justert basert på økonomiske forutsetninger (korrigert inntektsnivå). 

KnrKommuneFylkeKB 2017KB 2018KB 2019
101HaldenØstfold327179280
104MossØstfold281446
105SarpsborgØstfold285187215
106FredrikstadØstfold279150155
111HvalerØstfold286346146
118AremarkØstfold11428853
119MarkerØstfold8657147
121RømskogØstfold182318152
122TrøgstadØstfold556197
123SpydebergØstfold341206343
124AskimØstfold164130121
125EidsbergØstfold338251351
127SkiptvetØstfold13710525
128RakkestadØstfold230208220
135RådeØstfold67234332
136RyggeØstfold1769780
137VålerØstfold39115253
138HobølØstfold241203130
211VestbyAkershus og Oslo443966
213SkiAkershus og Oslo217111168
214ÅsAkershus og Oslo372036
215FrognAkershus og Oslo90103237
216NesoddenAkershus og Oslo231148124
217OppegårdAkershus og Oslo6719
219BærumAkershus og Oslo8533
220AskerAkershus og Oslo91324
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo102174235
226SørumAkershus og Oslo178181250
227FetAkershus og Oslo5431126
228RælingenAkershus og Oslo1412349
229EnebakkAkershus og Oslo110202228
230LørenskogAkershus og Oslo10633106
231SkedsmoAkershus og Oslo50914
233NittedalAkershus og Oslo26892
234GjerdrumAkershus og Oslo921858
235UllensakerAkershus og Oslo240211320
236NesAkershus og Oslo195272328
237EidsvollAkershus og Oslo369368374
238NannestadAkershus og Oslo12390140
239HurdalAkershus og Oslo228287318
301OsloAkershus og Oslo207131210
402KongsvingerHedmark280235219
403HamarHedmark461230
412RingsakerHedmark6876188
415LøtenHedmark789545
417StangeHedmark533731
418Nord-OdalHedmark356319335
419Sør-OdalHedmark345290285
420EidskogHedmark179298322
423GrueHedmark384303186
425ÅsnesHedmark147155149
426VålerHedmark289249229
427ElverumHedmark249225206
428TrysilHedmark191224324
429ÅmotHedmark320215231
430Stor-ElvdalHedmark301263107
432RendalenHedmark601078
434EngerdalHedmark132244314
436TolgaHedmark3272
437TynsetHedmark34615
438AlvdalHedmark11142164
439FolldalHedmark159189263
441OsHedmark2799194
501LillehammerOppland7651167
502GjøvikOppland8985139
511DovreOppland12616
512LesjaOppland148939
513SkjåkOppland63260114
514LomOppland3010123
515VågåOppland19934387
516Nord-FronOppland236184143
517SelOppland127200179
519Sør-FronOppland245255183
520RingebuOppland6486117
521ØyerOppland1127063
522GausdalOppland161147203
528Østre TotenOppland3228118
529Vestre TotenOppland357265316
532JevnakerOppland695683
533LunnerOppland20688185
534GranOppland210118127
536Søndre LandOppland3078761
538Nordre LandOppland315315262
540Sør-AurdalOppland284311337
541EtnedalOppland71284112
542Nord-AurdalOppland15315681
543Vestre SlidreOppland298273256
544Øystre SlidreOppland573460
545VangOppland166295225
602DrammenBuskerud3653160
604KongsbergBuskerud12510462
605RingerikeBuskerud264177290
612HoleBuskerud13420
615FlåBuskerud225194241
616NesBuskerud834413
617GolBuskerud354382315
618HemsedalBuskerud117127227
619ÅlBuskerud115188144
620HolBuskerud270345370
621SigdalBuskerud20811051
622KrødsheradBuskerud21622222
623ModumBuskerud317220163
624Øvre EikerBuskerud143151245
625Nedre EikerBuskerud1057271
626LierBuskerud224517
627RøykenBuskerud4244
628HurumBuskerud168186268
631FlesbergBuskerud202229326
632RollagBuskerud211274223
633Nore og UvdalBuskerud375266329
701HortenVestfold741938
704TønsbergVestfold705594
710SandefjordVestfold2129132
711SvelvikVestfold14074209
712LarvikVestfold187
713SandeVestfold122146129
715HolmestrandVestfold37
716ReVestfold1338096
729FærderVestfold201
805PorsgrunnTelemark155169174
806SkienTelemark187125182
807NotoddenTelemark248283287
811SiljanTelemark5112278
814BambleTelemark626882
815KragerøTelemark246219281
817DrangedalTelemark313289255
819NomeTelemark235162154
821Telemark359257267
822SauheradTelemark362365365
826TinnTelemark300171297
827HjartdalTelemark367347382
828SeljordTelemark4320199
829KviteseidTelemark417912
830NissedalTelemark383328265
831FyresdalTelemark23436442
833TokkeTelemark7942150
834VinjeTelemark347230298
901RisørAust-Agder120167249
904GrimstadAust-Agder936540
906ArendalAust-Agder107141214
911GjerstadAust-Agder134258162
912VegårsheiAust-Agder25928647
914TvedestrandAust-Agder200182236
919FrolandAust-Agder177195141
926LillesandAust-Agder2036698
928BirkenesAust-Agder156123111
929ÅmliAust-Agder260232196
935IvelandAust-Agder263241178
937Evje og HornnesAust-Agder33364
938ByglandAust-Agder20121835
940ValleAust-Agder129166330
941BykleAust-Agder3234727
1001KristiansandVest-Agder162521
1002MandalVest-Agder10311
1003FarsundVest-Agder10311695
1004FlekkefjordVest-Agder19717390
1014VenneslaVest-Agder1883559
1017SongdalenVest-Agder17249
1018SøgneVest-Agder192289
1021MarnardalVest-Agder7511767
1026ÅseralVest-Agder175153104
1027AudnedalVest-Agder2117
1029LindesnesVest-Agder404374
1032LyngdalVest-Agder4971133
1034HægebostadVest-Agder12612143
1037KvinesdalVest-Agder20913775
1046SirdalVest-Agder19896119
1101EigersundRogaland223180303
1102SandnesRogaland8584242
1103StavangerRogaland151158239
1106HaugesundRogaland667855
1111SokndalRogaland303243305
1112LundRogaland232256288
1114BjerkreimRogaland104160271
1119Rogaland163154153
1120KleppRogaland1283041
1121TimeRogaland1656784
1122GjesdalRogaland152113109
1124SolaRogaland381064
1127RandabergRogaland65138213
1129ForsandRogaland394350418
1130StrandRogaland14232261
1133HjelmelandRogaland392383379
1134SuldalRogaland272209300
1135SaudaRogaland257327125
1141FinnøyRogaland324356198
1142RennesøyRogaland77157247
1144KvitsøyRogaland135247232
1145BoknRogaland181261120
1146TysværRogaland11319376
1149KarmøyRogaland13141142
1151UtsiraRogaland
1160VindafjordRogaland222233258
1201BergenHordaland9949102
1211EtneHordaland376349363
1216SveioHordaland8810256
1219BømloHordaland335308191
1221StordHordaland194128180
1222FitjarHordaland304294208
1223TysnesHordaland238213192
1224KvinnheradHordaland366231317
1227JondalHordaland277275108
1228OddaHordaland399341381
1231UllensvangHordaland205285342
1232EidfjordHordaland370238378
1233UlvikHordaland169321390
1234GranvinHordaland97248113
1235VossHordaland229196172
1238KvamHordaland302331205
1241FusaHordaland9110810
1242SamnangerHordaland13977171
1243OsHordaland95466
1244AustevollHordaland336332310
1245SundHordaland296264212
1246FjellHordaland244246289
1247AskøyHordaland9483238
1251VaksdalHordaland364297282
1252ModalenHordaland311221136
1253OsterøyHordaland145291291
1256MelandHordaland22023688
1259ØygardenHordaland271320383
1260RadøyHordaland269333273
1263LindåsHordaland352254254
1264AustrheimHordaland332376373
1265FedjeHordaland150334266
1266MasfjordenHordaland287317275
1401FloraSogn og Fjordane204259195
1411GulenSogn og Fjordane185276159
1412SolundSogn og Fjordane326339224
1413HyllestadSogn og Fjordane343338302
1416HøyangerSogn og Fjordane319310358
1417VikSogn og Fjordane265353274
1418BalestrandSogn og Fjordane250161246
1419LeikangerSogn og Fjordane849265
1420SogndalSogn og Fjordane291529
1421AurlandSogn og Fjordane266210331
1422LærdalSogn og Fjordane329378357
1424ÅrdalSogn og Fjordane385357366
1426LusterSogn og Fjordane293337269
1428AskvollSogn og Fjordane42262110
1429FjalerSogn og Fjordane5181184
1430GaularSogn og Fjordane61228100
1431JølsterSogn og Fjordane227129217
1432FørdeSogn og Fjordane20132
1433NaustdalSogn og Fjordane309271386
1438BremangerSogn og Fjordane344393385
1439VågsøySogn og Fjordane8182135
1441SeljeSogn og Fjordane87239134
1443EidSogn og Fjordane471650
1444HornindalSogn og Fjordane48523
1445GloppenSogn og Fjordane242126
1449StrynSogn og Fjordane15385
1502MoldeMøre og Romsdal273170234
1504ÅlesundMøre og Romsdal325217260
1505KristiansundMøre og Romsdal251293222
1511VanylvenMøre og Romsdal1716328
1514SandeMøre og Romsdal253306181
1515HerøyMøre og Romsdal21913370
1516UlsteinMøre og Romsdal1007372
1517HareidMøre og Romsdal331307345
1519VoldaMøre og Romsdal984073
1520ØrstaMøre og Romsdal18612077
1523ØrskogMøre og Romsdal739818
1524NorddalMøre og Romsdal353362353
1525StrandaMøre og Romsdal213119137
1526StordalMøre og Romsdal13830148
1528SykkylvenMøre og Romsdal144136122
1529SkodjeMøre og Romsdal180205270
1531SulaMøre og Romsdal5810085
1532GiskeMøre og Romsdal255124177
1534HaramMøre og Romsdal283139207
1535VestnesMøre og Romsdal368380352
1539RaumaMøre og Romsdal281323211
1543NessetMøre og Romsdal149313284
1545MidsundMøre og Romsdal27534093
1546SandøyMøre og Romsdal18416534
1547AukraMøre og Romsdal373253333
1548FrænaMøre og Romsdal361190304
1551EideMøre og Romsdal193163306
1554AverøyMøre og Romsdal261348264
1557GjemnesMøre og Romsdal130197165
1560TingvollMøre og Romsdal252214197
1563SunndalMøre og Romsdal148199156
1566SurnadalMøre og Romsdal294278272
1567RindalMøre og Romsdal116114299
1571HalsaMøre og Romsdal15791148
1573SmølaMøre og Romsdal278369364
1576AureMøre og Romsdal363402377
1804BodøNordland212109116
1805NarvikNordland380325321
1811BindalNordland190279105
1812SømnaNordland247191283
1813BrønnøyNordland297227293
1815VegaNordland391395341
1816VevelstadNordland389397347
1818HerøyNordland35237131
1820AlstahaugNordland295281340
1822LeirfjordNordland330358313
1824VefsnNordland291149240
1825GraneNordland183216103
1826HattfjelldalNordland214316294
1827DønnaNordland160314199
1828NesnaNordland310304296
1832HemnesNordland401385376
1833RanaNordland288292336
1834LurøyNordland154245123
1835TrænaNordland322336325
1836RødøyNordland348277233
1837MeløyNordland427424409
1838GildeskålNordland397386393
1839BeiarnNordland374329346
1840SaltdalNordland121212301
1841FauskeNordland396405403
1845SørfoldNordland403412417
1848SteigenNordland404400414
1849HamarøyNordland423423419
1850TysfjordNordland408413411
1851LødingenNordland316389397
1852TjeldsundNordland321198226
1853EvenesNordland400300355
1854BallangenNordland382390404
1856RøstNordland406240388
1857VærøyNordland372377401
1859FlakstadNordland351269279
1860VestvågøyNordland108134277
1865VåganNordland124159175
1866HadselNordland365363311
1867Nordland416414415
1868ØksnesNordland308267286
1870SortlandNordland192183221
1871AndøyNordland312399354
1874MoskenesNordland425409416
1902TromsøTroms243223230
1903HarstadTroms306280276
1911KvæfjordTroms221282190
1913SkånlandTroms377185128
1917IbestadTroms334373372
1919GratangenTroms170391327
1920LavangenTroms82326292
1922BarduTroms339354380
1923SalangenTroms119242252
1924MålselvTroms371351384
1925SørreisaTroms328335344
1926DyrøyTroms422387356
1927TranøyTroms395408406
1928TorskenTroms358384359
1929BergTroms299394349
1931LenvikTroms386392360
1933BalsfjordTroms402388312
1936KarlsøyTroms333355367
1938LyngenTroms189252244
1939StorfjordTroms314312339
1940KåfjordTroms414407348
1941SkjervøyTroms379406307
1942NordreisaTroms381371375
1943KvænangenTroms413396387
2002VardøFinnmark390370398
2003VadsøFinnmark415418413
2004HammerfestFinnmark417398420
2011KautokeinoFinnmark409344361
2012AltaFinnmark405415405
2014LoppaFinnmark305367399
2015HasvikFinnmark393410396
2017KvalsundFinnmark410404400
2018MåsøyFinnmark412403410
2019NordkappFinnmark407401368
2020PorsangerFinnmark424425407
2021KarasjokFinnmark388419395
2022LebesbyFinnmark426420402
2023GamvikFinnmark418417421
2024BerlevågFinnmark419360394
2025TanaFinnmark420421338
2027NessebyFinnmark350381319
2028BåtsfjordFinnmark421422362
2030Sør-VarangerFinnmark411416309
5001TrondheimTrøndelag255986
5004SteinkjerTrøndelag136135204
5005NamsosTrøndelag242152189
5011HemneTrøndelag72106166
5012SnillfjordTrøndelag224352243
5013HitraTrøndelag15893115
5014FrøyaTrøndelag398374334
5015ØrlandTrøndelag2379468
5016AgdenesTrøndelag52176158
5017BjugnTrøndelag318270101
5018ÅfjordTrøndelag215207216
5019RoanTrøndelag378366323
5020OsenTrøndelag23316857
5021OppdalTrøndelag7171
5022RennebuTrøndelag360375161
5023MeldalTrøndelag254302257
5024OrkdalTrøndelag5648138
5025RørosTrøndelag167268308
5026HoltålenTrøndelag109132176
5027Midtre GauldalTrøndelag276226170
5028MelhusTrøndelag196145173
5029SkaunTrøndelag8062157
5030KlæbuTrøndelag28214054
5031MalvikTrøndelag1625052
5032SelbuTrøndelag9616478
5033TydalTrøndelag337342389
5034MeråkerTrøndelag11819291
5035StjørdalTrøndelag173122193
5036FrostaTrøndelag256299259
5037LevangerTrøndelag239172169
5038VerdalTrøndelag1727569
5039VerranTrøndelag342250218
5040NamdalseidTrøndelag34930979
5041SnåsaTrøndelag268126295
5042LierneTrøndelag258324369
5043RøyrvikTrøndelag226359391
5044NamsskoganTrøndelag262372408
5045GrongTrøndelag387361392
5046HøylandetTrøndelag1269202
5047OverhallaTrøndelag146175151
5048FosnesTrøndelag346411412
5049FlatangerTrøndelag292305248
5050ViknaTrøndelag340379371
5051NærøyTrøndelag355296251
5052LekaTrøndelag290330350
5053InderøyTrøndelag174178145
5054Indre FosenTrøndelag200
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!