Kommunebarometeret 2017: Kultur

Tabellen viser hvilken plassering kommunen fikk det enkelte år. Årstallet refererer til året Kommunebarometeret ble publisert. Dataene som ligger til grunn er i hovedsak, men ikke bare, fra det foregående året. Over tid har barometeret utviklet seg. Plasseringene er derfor ikke nødvendigvis direkte sammenliknbare fra år til år.

Abonnenter på analysene i Kommunebarometeret finner mer innhold på kommunebarometeret.no (egen innlogging).

KnrKommuneFylke20102011201220132014201520162017Evt. effekt av endret metode
101HaldenØstfold319348373356388405408
104MossØstfold275274318275270210329Negativ effekt
105SarpsborgØstfold302357376391396367403
106FredrikstadØstfold291288357324290208300
111HvalerØstfold119296390379353333232
118AremarkØstfold15102025923394
119MarkerØstfold73656110298120113
121RømskogØstfold7821273273148
122TrøgstadØstfold240268231261192290253
123SpydebergØstfold10380153186254231152
124AskimØstfold285182277168177178169
125EidsbergØstfold164224219262303283363
127SkiptvetØstfold994290104231281264
128RakkestadØstfold324368282350347378399
135RådeØstfold386411403416416403387Positiv effekt
136RyggeØstfold400428409371426412394
137Våler (Østf.)Østfold360406379337423424423
138HobølØstfold368297291395389384325
211VestbyAkershus og Oslo318384368313287268308
213SkiAkershus og Oslo185280342242236171155
214ÅsAkershus og Oslo317396377230226180209
215FrognAkershus og Oslo171158275256248259208
216NesoddenAkershus og Oslo217294266156148119184
217OppegårdAkershus og Oslo109145145121185160119
219BærumAkershus og Oslo190141248172110116158
220AskerAkershus og Oslo1189321414213383139
221Aurskog-HølandAkershus og Oslo414321375409371373298
226SørumAkershus og Oslo221258321383373362379
227FetAkershus og Oslo383427407417413422404
228RælingenAkershus og Oslo381395406389359341327
229EnebakkAkershus og Oslo314234328345392407360
230LørenskogAkershus og Oslo117162163166202133189
231SkedsmoAkershus og Oslo97277288193207154183
233NittedalAkershus og Oslo309281388374372360269
234GjerdrumAkershus og Oslo236248367362319349361
235UllensakerAkershus og Oslo133170263254225141134
236Nes (Ak.)Akershus og Oslo358265341283203182141
237EidsvollAkershus og Oslo339327299328387332364
238NannestadAkershus og Oslo329153340320295250188
239HurdalAkershus og Oslo372407156425326299313
301OsloAkershus og Oslo791102241111307066
402KongsvingerHedmark283335350299279227276
403HamarHedmark92476756464032
412RingsakerHedmark230163259344276253172
415LøtenHedmark247284298349315297334
417StangeHedmark310341292402367402409
418Nord-OdalHedmark243314141243393338415
419Sør-OdalHedmark378289334333357346395
420EidskogHedmark355394240393403397406
423GrueHedmark402425348420362401366
425ÅsnesHedmark304198195339386342322
426Våler (Hedm.)Hedmark412351120315284159241
427ElverumHedmark308247364169171196242
428TrysilHedmark320377361314296285233
429ÅmotHedmark204124149165187185331
430Stor-ElvdalHedmark17122916152728
432RendalenHedmark37331831282554
434EngerdalHedmark179199312266195215132
436TolgaHedmark112417061455874
437TynsetHedmark260140175130139137131
438AlvdalHedmark1065312468109123144
439FolldalHedmark299179647599145145
441Os (Hedm.)Hedmark26910515948534420
501LillehammerOppland24120797211076853
502GjøvikOppland235236310228205189260
511DovreOppland628457827699160
512LesjaOppland4321496770166206
513SkjåkOppland69855441181311
514LomOppland91553233314655
515VågåOppland211152115163154199108
516Nord-FronOppland535911492733022
517SelOppland154128110118158172167
519Sør-FronOppland45378572115214254
520RingebuOppland18421713217581128214
521ØyerOppland376375351340220184278
522GausdalOppland292303235312375322296
528Østre TotenOppland410311327366309309290
529Vestre TotenOppland367392382274260294318
532JevnakerOppland195157217181269191121
533LunnerOppland365343287378405380362
534GranOppland33125339249210155153
536Søndre LandOppland388422391410415404371
538Nordre LandOppland93123731096812244
540Sør-AurdalOppland399364207331293317182Positiv effekt
541EtnedalOppland39129815729614316595
542Nord-AurdalOppland2701952101591269280
543Vestre SlidreOppland83995018839060
544Øystre SlidreOppland32382119733011031
545VangOppland24201526203237
602DrammenBuskerud77103186147175107133
604KongsbergBuskerud298176192144132181105
605RingerikeBuskerud395393380414410335301
612HoleBuskerud274328303226256254328
615FlåBuskerud321329324382344126120
616Nes (Busk.)Buskerud10219317616415514665
617GolBuskerud153113137145102131129
618HemsedalBuskerud66723851238451
619ÅlBuskerud3424241721412
620HolBuskerud513734191718
621SigdalBuskerud157307245139241246354
622KrødsheradBuskerud273373347423418420400
623ModumBuskerud213219187237218234243
624Øvre EikerBuskerud220211290287302300341
625Nedre EikerBuskerud251302345412400400386
626LierBuskerud303305385355350273317
627RøykenBuskerud420419411399397390414
628HurumBuskerud408429412428427427427
631FlesbergBuskerud290246330177301267312
632RollagBuskerud264151192182243283
633Nore og UvdalBuskerud14145363631124
701HortenVestfold341232260244228247270
702HolmestrandVestfold353399402422417414305
704TønsbergVestfold1438321112414489137
706SandefjordVestfold276215313252235168154
709LarvikVestfold2391272531418811397
711SvelvikVestfold209283308352377391417
713Sande (Vestf.)Vestfold14463147225217236295
714HofVestfold8089165155191156350
716ReVestfold250340272323382386397
719AndebuVestfold322414346419412392358
720StokkeVestfold419360384376401383396
722NøtterøyVestfold403344306361358344380
723TjømeVestfold332250243327366326352
728LardalVestfold254326289357355410347
805PorsgrunnTelemark16592197219194190263
806SkienTelemark15187226232258188284
807NotoddenTelemark160183244239142105166
811SiljanTelemark361266199276249357340
814BambleTelemark108175174187216195181
815KragerøTelemark261168252279272218222
817DrangedalTelemark18619414417691193177
819NomeTelemark27914377129145270273
821Bø (Telem.)Telemark2102562139686153106
822SauheradTelemark311273362343363389266
826TinnTelemark301125149510
827HjartdalTelemark328332360303219358149
828SeljordTelemark12522213474979491
829KviteseidTelemark197154123148665234
830NissedalTelemark301354173255206186151
831FyresdalTelemark9181468417
833TokkeTelemark2716124433
834VinjeTelemark414543373961178Negativ effekt
901RisørAust-Agder104142196198166198143
904GrimstadAust-Agder336287315385352292257
906ArendalAust-Agder188254305309292207310
911GjerstadAust-Agder387415387392404419419
912VegårsheiAust-Agder226320227363334249180
914TvedestrandAust-Agder345371314265322368385
919FrolandAust-Agder88769376176121197
926LillesandAust-Agder207272300281351351376
928BirkenesAust-Agder404387336369374393291Positiv effekt
929ÅmliAust-Agder193115113637913679
935IvelandAust-Agder7117196190221201112Positiv effekt
937Evje og HornnesAust-Agder224227233200208256224
938ByglandAust-Agder1561329886617242
940ValleAust-Agder1635172021815
941BykleAust-Agder6111121
1001KristiansandVest-Agder7068118978057138
1002MandalVest-Agder415390386288316272245
1003FarsundVest-Agder2161661722072019793
1004FlekkefjordVest-Agder194336297347349314262
1014VenneslaVest-Agder313369311329360318293
1017SongdalenVest-Agder335269268268379274339
1018SøgneVest-Agder401410359322297296349
1021MarnardalVest-Agder145155121205229175227
1026ÅseralVest-Agder123271912161829
1027AudnedalVest-Agder22374725712815736
1029LindesnesVest-Agder200241229150224286190
1032LyngdalVest-Agder346218255224209163168
1034HægebostadVest-Agder23818979125197241186
1037KvinesdalVest-Agder1077718919417422099
1046SirdalVest-Agder10299862114
1101EigersundRogaland262316363235188222187
1102SandnesRogaland121331281245263212303
1103StavangerRogaland387011639342040
1106HaugesundRogaland84121177131190112226
1111SokndalRogaland371212171233199235256
1112LundRogaland26284632251913
1114BjerkreimRogaland1741506694183232200
1119Rogaland101588443417183
1120KleppRogaland212203206259244233216
1121TimeRogaland17313024119617016198
1122GjesdalRogaland295165267134163183192
1124SolaRogaland54108166991597886
1127RandabergRogaland127731361171299385
1129ForsandRogaland48343454221223
1130StrandRogaland337259286292312301279
1133HjelmelandRogaland222233109167179173185
1134SuldalRogaland253113101278
1135SaudaRogaland64133164161186109103
1141FinnøyRogaland422295278236215330230
1142RennesøyRogaland113206209269323315357
1144KvitsøyRogaland11162455569225314Negativ effekt
1145BoknRogaland471035555643
1146TysværRogaland140109161153164144110
1149KarmøyRogaland149244262332348277307
1151UtsiraRogaland12927312
1160VindafjordRogaland380418398413390396294
1201BergenHordaland1161252211491318672
1211EtneHordaland305366178201167237213
1216SveioHordaland284263319301346382384
1219BømloHordaland370408396297339359407
1221StordHordaland369380405335332350390
1222FitjarHordaland413363295185200260346
1223TysnesHordaland389370349384298364217Positiv effekt
1224KvinnheradHordaland198214129135123264280
1227JondalHordaland761298210378129251
1228OddaHordaland21152728382245
1231UllensvangHordaland124161108152127194140
1232EidfjordHordaland8616911157
1233UlvikHordaland18303345603646
1234GranvinHordaland1051486279161203135
1235VossHordaland29423523016093108100
1238KvamHordaland20675135183247230199
1241FusaHordaland409216122365368340374
1242SamnangerHordaland343276183238325320377
1243Os (Hord.)Hordaland315421365330345348359
1244AustevollHordaland421430407343377261Positiv effekt
1245SundHordaland375386366273380379351
1246FjellHordaland199374338321329293299
1247AskøyHordaland393412397370411411375
1251VaksdalHordaland252229204222257240342
1252ModalenHordaland14457927
1253OsterøyHordaland288306111396385353344
1256MelandHordaland333403343353376387337
1259ØygardenHordaland15071766454143130
1260RadøyHordaland286391280278304312343
1263LindåsHordaland418413393373364323338
1264AustrheimHordaland23866880436257
1265FedjeHordaland31563559903484
1266MasfjordenHordaland1291024753574147
1401FloraSogn og Fjordane169240200209243226250
1411GulenSogn og Fjordane366385273380414418425
1412SolundSogn og Fjordane2812672141497661
1413HyllestadSogn og Fjordane234159223136117124115
1416HøyangerSogn og Fjordane28363042562324
1417VikSogn og Fjordane253122958512064114
1418BalestrandSogn og Fjordane338353353182968264
1419LeikangerSogn og Fjordane579816014317854309
1420SogndalSogn og Fjordane17020416283157115211
1421AurlandSogn og Fjordane23625104
1422LærdalSogn og Fjordane582310465756981
1424ÅrdalSogn og Fjordane811171301061815590
1426LusterSogn og Fjordane114645630472635
1428AskvollSogn og Fjordane327378370403398423378
1429FjalerSogn og Fjordane242355170258180305267
1430GaularSogn og Fjordane405420401426424425420
1431JølsterSogn og Fjordane354367323381283319365
1432FørdeSogn og Fjordane249362358212189164198
1433NaustdalSogn og Fjordane271172251336321388428
1438BremangerSogn og Fjordane177251194195118152175
1439VågsøySogn og Fjordane417417392415394415412
1441SeljeSogn og Fjordane377416369424428428424
1443EidSogn og Fjordane232278309210122266315
1444HornindalSogn og Fjordane192186283204135187161
1445GloppenSogn og Fjordane27712078691126038
1449StrynSogn og Fjordane362339126305250336237
1502MoldeMøre og Romsdal245231264213242197240
1504ÅlesundMøre og Romsdal287400372307306282316
1505KristiansundMøre og Romsdal183164284227238261282
1511VanylvenMøre og Romsdal256349293295299278248
1514Sande (M. og R.)Møre og Romsdal385401296390369399367
1515Herøy (M. og R.)Møre og Romsdal141252250257222205258
1516UlsteinMøre og Romsdal233290389264237265272
1517HareidMøre og Romsdal272381339282324371249
1519VoldaMøre og Romsdal306181316298317328320
1520ØrstaMøre og Romsdal411409395388402372348
1523ØrskogMøre og Romsdal18019725827227579170
1524NorddalMøre og Romsdal655280786596150
1525StrandaMøre og Romsdal390310191397419416302
1526StordalMøre og Romsdal161174103174111118116
1528SykkylvenMøre og Romsdal196279335341340363382
1529SkodjeMøre og Romsdal416304325372407355393
1531SulaMøre og Romsdal348282378377381374401
1532GiskeMøre og Romsdal334424408358384406426
1534HaramMøre og Romsdal229293271260285321373
1535VestnesMøre og Romsdal374350352375331356231
1539RaumaMøre og Romsdal136226238246240242304
1543NessetMøre og Romsdal278376237398337398398
1545MidsundMøre og Romsdal296398383359338376268
1546SandøyMøre og Romsdal3240817187304171
1547AukraMøre og Romsdal7211214211215287173
1548FrænaMøre og Romsdal382388394418406421421
1551EideMøre og Romsdal351404404421422408410
1554AverøyMøre og Romsdal297383374401409413402
1557GjemnesMøre og Romsdal137356302342271307372
1560TingvollMøre og Romsdal13297112203196221164
1563SunndalMøre og Romsdal86326549273819
1566SurnadalMøre og Romsdal1311568698105117196
1567RindalMøre og Romsdal6723719012067169330
1571HalsaMøre og Romsdal349347216215173275218
1573SmølaMøre og Romsdal31619099133114103128
1576AureMøre og Romsdal257308337325300337287
1601TrondheimSør-Trøndelag14213913995596373
1612HemneSør-Trøndelag59149155113644289
1613SnillfjordSør-Trøndelag265372333394420352388
1617HitraSør-Trøndelag1876712760484971
1620FrøyaSør-Trøndelag159220249197168106221
1621ØrlandSør-Trøndelag49518881943992
1622AgdenesSør-Trøndelag392342261346365327277
1624RissaSør-Trøndelag1558875206146200127
1627BjugnSør-Trøndelag362658524466159
1630ÅfjordSør-Trøndelag8910769100101206265
1632RoanSør-Trøndelag307255256408395417413
1633OsenSør-Trøndelag282201269348274263228
1634OppdalSør-Trøndelag9816020310152135179
1635RennebuSør-Trøndelag167324220220156255123
1636MeldalSør-Trøndelag406243246251234150195
1638OrkdalSør-Trøndelag85146270304262262239
1640RørosSør-Trøndelag126576044335162
1644HoltålenSør-Trøndelag2182492081781508877
1648Midtre GauldalSør-Trøndelag227312320338328369332
1653MelhusSør-Trøndelag130134234280307239193
1657SkaunSør-Trøndelag330361400364378306247
1662KlæbuSør-Trøndelag120261180250289248285
1663MalvikSør-Trøndelag280345354316336244288
1664SelbuSør-Trøndelag202100128108639559
1665TydalSør-Trøndelag1328111766
1702SteinkjerNord-Trøndelag244213188247162228219
1703NamsosNord-Trøndelag110239185158165213259
1711MeråkerNord-Trøndelag56602650724333
1714StjørdalNord-Trøndelag162346294271277100125
1717FrostaNord-Trøndelag146399413216019263
1718LeksvikNord-Trøndelag191291254267318325391
1719LevangerNord-Trøndelag342300154290308302297
1721VerdalNord-Trøndelag246209198146204224236
1723MosvikNord-Trøndelag
1724VerranNord-Trøndelag289405332406383313353
1725NamdalseidNord-Trøndelag96909189119216202
1729Inderøy (gammel)Nord-Trøndelag
1736SnåsaNord-Trøndelag87104591077412730
1738LierneNord-Trøndelag1384851115424721
1739RøyrvikNord-Trøndelag3533131169
1740NamsskoganNord-Trøndelag40191119143725
1742GrongNord-Trøndelag22222858629139
1743HøylandetNord-Trøndelag3325312224655
1744OverhallaNord-Trøndelag163221184293311365223
1748FosnesNord-Trøndelag6054404095140176
1749FlatangerNord-Trøndelag182230106211252329234
1750ViknaNord-Trøndelag340379301300294223286
1751NærøyNord-Trøndelag264257276360280295383
1755LekaNord-Trøndelag356323225277265287215
1756InderøyNord-Trøndelag257171103211212
1804BodøNordland9516921815122775107
1805NarvikNordland214318371367361316311
1811BindalNordland248262169184245311210Positiv effekt
1812SømnaNordland181309274291330269335
1813BrønnøyNordland267126285285327308336
1815VegaNordland326184193110140147321Negativ effekt
1816VevelstadNordland741358991136167411Meget negativ effekt
1818Herøy (Nordl.)Nordland147285242263310291356
1820AlstahaugNordland40717835521619885207
1822LeirfjordNordland12219144114141176118
1824VefsnNordland14832222812789158174
1825GraneNordland219365317400370409252
1826HattfjelldalNordland4411855119251111122
1827DønnaNordland79152241291284405
1828NesnaNordland266177143157230279225
1832HemnesNordland32533813335425520275
1833RanaNordland178188279191137114157
1834LurøyNordland25929992319421385381
1835TrænaNordland1152385221815398146
1836RødøyNordland398397356387342324201
1837MeløyNordland237200212270278347235
1838GildeskålNordland357334232162354280355
1839BeiarnNordland611118711613414249
1840SaltdalNordland201205138180261245156Positiv effekt
1841FauskeNordland75114140253124104136
1845SørfoldNordland39174823517748
1848SteigenNordland30035217915113096
1849HamarøyNordland6361247148104
1850TysfjordNordland136155881142
1851LødingenNordland203270386305354220
1852TjeldsundNordland22596170246258203
1853EvenesNordland397423411391339416
1854BallangenNordland1587815426474147Negativ effekt
1856RøstNordland13481229077148289
1857VærøyNordland144306333370345
1859FlakstadNordland293315239311266381238
1860VestvågøyNordland312319344286313289271
1865VåganNordland189271215248113251324
1866HadselNordland364359331240288276368
1867Bø (Nordl.)Nordland373301102289273334126
1868ØksnesNordland263358322351341366326
1870SortlandNordland379333307318281174194
1871AndøyNordland363382329302335271323
1874MoskenesNordland17611966282395418
1901Harstad (gammel)Troms
1902TromsøTroms1681671488484101102
1903HarstadTroms173193151204
1911KvæfjordTroms352242222234232331246
1913SkånlandTroms396389381427399375274
1915Bjarkøy (gammel)Troms
1917IbestadTroms461381008812513270
1919GratangenTroms423426410368267310292
1920LavangenTroms15219614612329209111
1922BarduTroms100116179221214219191
1923SalangenTroms90260265223253179244
1924MålselvTroms34422324718810413487
1925SørreisaTroms231325202310356303392Negativ effekt
1926DyrøyTroms684336935017758
1927TranøyTroms347402125405408394389Positiv effekt
1928TorskenTroms95284268345229
1929BergTroms35022812825925288
1931LenvikTroms255275107229172149163
1933BalsfjordTroms359337399404425426422
1936KarlsøyTroms384317131317286343319
1938LyngenTroms26818518112621229852
1939StorfjordTroms208137158189223204162
1940KåfjordTroms1662255338265056
1941SkjervøyTroms205101182217239257333
1942NordreisaTroms215245236208211238275
1943KvænangenTroms172180168231100125109
2002VardøFinnmark552081221212850
2003VadsøFinnmark1351477429355926
2004HammerfestFinnmark19947146371616
2011KautokeinoFinnmark82173167294233217165
2012AltaFinnmark13913120114014713876
2014LoppaFinnmark4250376240102306
2015HasvikFinnmark175330304326314361370
2017KvalsundFinnmark47187101334320229281
2018MåsøyFinnmark38771085378
2019NordkappFinnmark5110619911680205
2020PorsangerFinnmark394292117138169162117
2021KarasjokFinnmark294442878229101
2022LebesbyFinnmark35692313749249
2023GamvikFinnmark94151205308213288369
2024BerlevågFinnmark11664170854541
2025TanaFinnmark78202150202184170255
2027NessebyFinnmark52466313103568
2028BåtsfjordFinnmark209110510513813982
2030Sør-VarangerFinnmark504983471066767
Flere artikler om

Delta i debatten

Vi overvåker denne debatten kontinuerlig mellom kl. 07 og 24. Kommentarfeltet er nå stengt og åpner igjen kl. 07.00. Velkommen tilbake da!